Království obávaných

Království obávaných https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516629/bmid_kralovstvi-obavanych-51F-516629.jpg 4 292 63

Emilia je otřesená šokujícím zjištěním, že je její dvojče Vittoria naživu. Ale než se postaví démonům z minulosti, Emilia se touží zmocnit svého krále, svůdného prince Iry. Emilia neprahne jen po jeho těle, chce jeho srdce a duši. Jenže to je něco, co jí tajemný princ nemůže slíbit. Když je zavražděn vysoce postavený člen rodu Avaro, Emilia a Ira jsou zavoláni ke konkurenčnímu dvoru. Usvědčující důkazy ukazují na Vittorii jako na vraha a je rychle prohlášena za nepřítele Sedmi kruhů. Navzdory její zradě udělá Emilia všechno proto, aby tuhle novou záhadu vyřešila a zjistila, kým její sestra skutečně je. Emilia a Ira spolu hrají hříšnou hru klamu, zatímco pracují na tom, aby zabránili nepokojům, ke kterým se schyluje mezi čarodějkami, démony, měňavci a nejzrádnějšími nepřáteli ze všech: Obávanými. Emilia byla varována, že když dojde na Hříšné, nic není, jak se zdá. Copak byli skuteční padouchové celou dobu mnohem blíž? Když je pravda konečně odhalena, mohla by stát Emilii srdce.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , King Cool

Kingdom of the Feared , 2022

PosPol
02.10.2023 3 z 5

Doporučuji nečíst recenzi pokud za sebou nemáte předchozí dva díly!!
Poslední díl trilogie Království hříšných. Emilie zjišťuje, že nejen, že její sestra Vittoria nebyla zavražděna, ale že žije a navíc je obviněna z vraždy vysoce postaveného člena rodu Avaro. Emilia se tak začne zmítat mezi láskou k Irovi a sesterským poutem...

První dva díly jsem četla loni a příliš štědře hodnotila oba 5, přitom ve dvojce šlo o neustálou erotiku, ale sexu jsme se vlastně nedočkali. Třetí díl se taky vleče spoustu stran, než se dočkáme toho vytouženého božského sexu, ale ejhle. Najednou čtu jak Ira líže její nitro, nebo jak přitiskne tlustý konec chlouby k její nateklé bráně a místo šimrání v podbřišku se mi chce šíleně smát. A vzápětí brečet.

Miluji na knize ten nápad, kdy existuje sedm pekelných království podle sedmi hříchů a každý princ je zrcadlem onoho hříchu. Hříčky se slovy, pocity i myslí, prolínání hříchů, kletba, proroctví, krvavý dluh, krutí bohové... To vše v knize najdeme. Ale bohužel už je to tak překombinované, až mě to otravovalo, protože jsem se ztrácela v souvislostech. A nakonec zjistíme, že ani Itálie není Itálie, čímž padá celá pointa příběhu.

Konec knihy mě vyloženě nasral, protože ačkoliv jde o poslední díl, spousta věcí byla nedotažených, useklých, nevysvětlených. No a příběh Orgolia a jeho manželky vlastně autorka totálně zazdila, což nechápu, na nějaký závěr jsem čekala celou dobu!

I tak mě ale bavila chemie mezi Irou a Emilií, společně tvoří naprosto božskou dvojici, schopnou zničit celý svět. A neskutečně mě bavily popisky šatů a prostředí, to autorka opravdu umí. Hodnotím 3/5 a vím, že si určitě přečtu standalone o Invidiovi, který má vyjít 2024.

EvaSupovic
02.10.2023 5 z 5

Perfektní zakončení naprosto parádní jízdy.

LexiS
30.09.2023 3 z 5

Království obávaných aneb Jak poslední díl málem pohřbil celou sérii.
*Recenze může obsahovat malé spoilery*

První dva díly u mě vyvolaly jakousi nechuť číst tento díl, ale jelikož málokdy přerušuji série, tak jsem se do něj i tak pustila. A nechuť mě po celou dobu neopouštěla. Třetí díl jsem četla asi nejdéle a vůbec se nemohla začíst. Kolem strany 200 jsem se modlila, ať už je konečně konec.
Přišlo mi, že tam prostě nic nedává smysl. Opět jsme se ocitli v chumlu informací a kdykoliv se objevilo pár aha momentů, tak se vzápětí priřítila spousta nevysvětlených informací a teorií. Jedna informace popřela druhou a tak pořád dokola, to už člověka při třetím díle opravdu nebaví. Nevím jestli to měl být záměr autorky, jak knihu udělat strašně tajemnou, ale ve finále je to opravdu jeden velký chaos.
Úplně do háje to poslalo zjištění, že ani opěvovaná Itálie z prvního dílu, nebyla vlastně Itálie a tím pádem i přesun do Pekla v druhém díle nedává téměř žádný smysl, protože jsme v pekle vlastně celou dobu.
Dokonce i Vittoria je na konci druheho dilu prezentována jako velký padouch, ale najednou si s ní Emilia udělá krátký výlet a je vše zase jako předtím. V životě jsem nečetla nic, co by popíralo jednu věc za druhou, tak moc jako v této sérii.
Tohle už nedokázala srovnat ani chemie mezi Emilií a Irou. V první části po sobě jen lezou a člověk se brzo začne dívat na hodinky a přemýšlet, jestli se teda začne něco dít. Jejich scény byly nudné, doslova na sílu narvané do toho minima děje, který tady ještě zbyl. A když už netáhnou ani hlavní hrdinové, tak je něco sakra špatně.
Autorka se nám snaží podstrčit ještě pár badass momentů pro Emilii, aby bylo všem jasné jaká je to tvrďačka, ale k tomu by potřebovala víc než pár hořicích květin.
Ať teda vypíchnu i nějaké světle body (a že jich je poskrovnu) líbí se mi popisy oblečení. Většinu šatů by ne jedna žena mohla Emilii závidět.
A bylo příjemné zahlédnout náznaky opravdového bratrství mezi pekelnými princi. Alespoň tyhle scény měly nějakou jiskru.
Hodnotím štědře 3 hvězdami. Alespoň za ten konec. Jsem ráda, že nedošlo na další sérii, kdy hlavní hrdinka opět přijde o veškerou svou moc.

Betty96
29.09.2023 3 z 5

No jsem trošku zklamaná. Z druhého dílu jsem byla nadšená a nemohla se dočkat třetího, ale ten mě hrozně zklamal. Pořád samé lechtivé scény sem a tam, a pořádný děj v pozadí. Přitom se toho odehrálo strašně moc, ale nebyl tomu dán prostor :(

Paja.92
28.09.2023 4 z 5

Tak jsme se konečně dočkali. A nejen my, ale i Ira s Emilií.

Doopravdy za ně mám velkou radost, ale někdy v půlce knihy jsem si pomyslela: Tak holka, nohy k sobě a začni používat i jiný orgán.

Zkrátka a jednoduše, ačkoliv chemie mezi hlavními postavami byla opět výborně vystižená, nevadilo by mi, kdyby tam těch scén bylo o něco méně- přeci jen je to závěrečný díl série...

Co se týče děje, tak jsem byla ve výsledku spokojená, i když jsem z toho měla rozporuplné pocity.

Takhle.

Ono se tam neustále něco dozvídáme, ale bez toho aniž by se něco dělo.

Emilie konečně všemu přijde na kloub, ale pomocí rozhovorů se sestrou, případně dalšími postavami a vzpomínáním. Takže pokud očekáváte nějaké dramatické rozuzlení a děj plný akce, budete nejspíš zklamaní.

Mně poklidnější rozuzlení nevadilo. Bylo to čtivě napsané, chemie mezi hlavními postavami fungovala a navíc ve mně vyprávění vzbudilo zvědavost ohledně ostatních pekelných princů, takže doufám, že se něco dozvíme i o nich.

@knihozroutka_eleanorcorvin

DreamerX9
28.09.2023 2 z 5

Souhlasím s předchozím komentářem. 1 díl začal velice slibně autorka si mě získala svým smyslem pro psaní čtivý děj. Nicméně díl od dílu se vlastně celá pointa prvního dílu přesunula zcela jen na milostnou dějovou linku. Hlavní děj který byl tak vyzdvihnutý v prvním díle byl tady úplně upozaděný, aby se neřeklo a tudíž i nezáživný. Kniha má hlavně úplně nelogické uspořádání a spoustu nedotažených myšlenek. Za mě je závěrečný díl od kterého jsem Očekávala nejvíce zklamání Ale pokud si chce člověk přečíst knihu kterou bude bezmyšlenkovitě pročítat a užívat si nemravné scény pak je třetí díl to pravé. V opačném směru Doporučuji autorčinu Druhou sérii která je zpracováním o poznání lepší

Lutzinka
27.09.2023 3 z 5

Rozčarováná.
Tak se cítím po dočtení téhle série.
Začalo to celé skvěle, 1. díl mě nadchnul, druhý naopak totálně zklamal, a tento závěrečný? Ten je tak něco mezi tím.
Sexuální scény, které mě neskutečně znechutily dvojku, mě štvaly dál i tady. Byly tam všude nacpané na úkor děje, který sám od sebe značně pokulhával, chování postav a vysvětlení jejich motivů byly dost nepřesvědčivé.
Celkově překombinovaný děj, kletba přes kletbu a jen samé nezodpovězené otázky.
Chaos.
Ani jedna postava neměla pořádnou hloubku, sice čtete, že se někdo cítí tak a tak, ale absolutně nedává jeho chování smysl a prostě to těm hrdinům nevěříte. (teda aspoň já jim to nevěřila)
Čtivé to je, ale nesmíte o tom moc přemýšlet.
Lepší, než dvojka, horší než jednička = ***

knihomolkazhor
25.09.2023 4 z 5

(SPOILER) Moc se mi líbilo jak se vyvíjel vztah Emilie a Iry a že Emilie zůstala svá až do konce a nepodlehla pomstě úplně. Ira je prostě skvělá postava a to, co na konci pro Emilii udělal mě úplně dostalo.
Trošku jsem čekala, že se Claudie rozhodne jinak, ale chápu i tohle její rozhodnutí.
Byla to knížka plná zvratů z nichž většinu jsem absolutně nečekala a neodhadla. Jako vysvětlení okolo Sicílie, to jsem zůstala koukat s otevřenou pusou a musela si přečíst ještě jednou.

Majuš333
23.09.2023 5 z 5

'Nestvůry mohou být stvořeny, ale nikdy zkroceny.'

'Dokonce i nejvýbušnější palivo potřebuje jiskru, která zažehne plameny.'

'Nenávist, strach a pomsta nás rozdělily. A láska nás uzdraví.'

Pôvodne som si 'Království obávaných' škrečkovala až na dni voľna, ale jasné, že som to nevydržala :)
Zazvonil zvonec a ďalšej temnej rozprávky je koniec! Čo ma dosť mrzí, pretože v tomto prípade by som prijala ešte jednu časť...
Krásny príbeh a dokonalý preklad vytvorili nádhernú symfóniu, ktorá mi naplno zahriala srdce a neviem sa dočkať, keď si trilógiu zopakujem a vychutnám si všetky tri diely za sebou :)

'On je její osud. A ona jeho. 'Jak nahoře, tak i dole.' Oni spolu jsou rovnováha. Světlo a tma. Jeden spadl shora a druhý byl stvořen dole v podsvětí.'

"Byl to docela slušný plán. Ale nepočítali s jednou věcí."
„Jakou?"
"Nedáš se okopírovat."
Cynicky jsem se na něj podívala. "Mám dvojče."
"To je jedno." Ira pokrčil rameny. "Vždy jsem tě poznal. A také vždy poznám. Tvoje duše na mě volá. Je to jako vrátit se domů. Pocit míru. To žádná magie nemůže duplikovat."
Na vteřinu jsem zapomněla, jak se dýchá. Hleděli jsme jeden druhému do očí a po chvíli se Irovy rty zkroutily v rošťáckém úsměvu. "Navíc se na mě nikdo nedokáže dívat s takovou zuřivostí a touhou jako ty."

"Později, má lásko. Slibuji, že mi nic nezabrání v tom, abych obdivoval každý detail tvých šatů. A všeho pod nimi."
Nesměle jsem se usmála. "Pod nimi nic není, můj králi."
"Emilie." Zavřel oči, jako by se snažil tu představu zahnat a potlačit touhu se mě na místě zmocnit.
"Pojďme." Vzala jsem ho za paži. "Nějaký nepříjemný démon prohlásil, že se nikdo nemá opozdit."
"Měl bych toho idiota zavraždit."
"Prosím tě, to nedělej. Mám ho docela ráda."

PetraKysova
23.09.2023 3 z 5

(SPOILER) Joj konečne sa to rozbehlo. Najlepšia knižka z celej série. Dej sa pekne posúval, zvraty, intrigy konečne sme sa dozvedeli o kliatbe, o Emilii a Vitorii. Super. Akože no dosť som čumela o čom to vlastne celé bolo, a bola som aj za všetkých zúčastnených riadne nahnevaná. Bolo mi Emilie ľúto, a vlastne aj Lucii a ostatných nezaslúžili si toto.
Bolo skvelé ako autorka ukázala, že zloduch nie je vždy ten na ktorého to poviete od začiatku a že aj ten zloduch môže byť obeť.
Páči sa mi ako to ukončili ale niektoré veci nechala autorka otvorené, že je na každom aby si v hlave predstavil čo sa dialo ďalej.
Musím povedať že zakončenie sérii bolo skvelé.

Hatshepsut
22.09.2023 5 z 5

„Moc obraznosti velké docházela, však jako v kole, jež se točí vezdy,
mým přáním, chtěním láska otáčela, z níž pohyb slunce má i všecky hvězdy.“
Dante Alighieri, Ráj

Emílie a princ Ira v pekelném světě prodchnuté hříchem, princové sedmi kruhů, bohyně, čarodějnice, vlkodlaci, upíři a smrtelníci, to vše je velmi dobře zpracované v této trilogii, kterou milovníkům fantazy a romantiky doporučuji. Obdivuji autorky těchto knih, že jsou schopné pospojovat všechny nitky od počátku až do konce, jelikož při čtení závěru do sebe vše záhadné krásně zapadlo. Určitě uvítám další díly a moc se těším na ostatní příběhy princů a samotné Vittorie.

Bryel
20.09.2023 5 z 5

„On je její osud. A ona jeho. Jak nahoře, tak i dole. Oni spolu jsou rovnováha. Světlo a tma. Jeden spadl shora, druhý byl stvořen dole v podsvětí. Jeho led k jejímu ohni.“

Gran finale epico!! Dekadentní propracovaný příběh plný vášně a zrady odehrávající se převážně v temném mrazivém podsvětí, které se ukazuje mnohem obsáhlejší, než jsme si doposud mysleli. Kniha postupně rozplétá proroctví a tajemství minulosti, která se prolínají s přítomností. Tomu všemu exceluje hlavní dvojice - Král démonů a Obávaná. Jejich romantická linka je naprosto skvostná.
Sedm kruhů si mě zcela získalo a doufám, že pokračování o dalších Hříšných se časem dočkají i českého vydání..
Celou sérii vřele doporučuju a zařazuju do své pomyslné Top 5!

„Teď mi to řekni.“
„Co?“
„Že jsem tvůj oblíbený hřích.“
„Jsi moje nejoblíbenější všechno.“

Vendulis
19.09.2023 3 z 5

Poslední díl je pro mě trošku zklámáním. Po dočtení druhého dílu jsem čekala nějaké pořádné drama a těšila jsem se, jak se vším zamíchá "záporná" postava, ale celé to bylo, a vlastně i skončilo, za mě tak nemastně neslaně. Erotické pasaže nezajimavé a neuškodilo by jich pár ubrat. Svět démonů a celkově prostředí, kde se děj odehrával super, ale příběh trošku pokulhával. :)

Ella161
18.09.2023 5 z 5

Tak tahle série byla fakt něco neskutečného! Bavil mě každý díl téhle série. Vždy jsem se začetla už od první stránky a nemohla se od příběhu odtrhnout. Autorka píše opravdu poutavě. Bylo to napínavé, žádné nudné části prostě wow. Já nemám slov. Nechápu, jak autorka mohla vymyslet něco takového, ale moc jí za to obdivuji.

Na tenhle díl jsem se po přečtení druhého vážně moc těšila a nemohla se dočkat. Potřebovala jsem si přečíst, jak to celé bude dál. Hlavně jsem potřebovala odpovědi na otázky, kterých bylo opravdu plno. Už dlouho se mi nestalo, že jsem v knize něco nepředpověděla a překvapilo mě, jak se to všechno vyvrbilo. Tady jsem vážně vůbec netušila, čím by Emílie mohla skutečně být. Bylo vidět, jak to měla autorka všechno krásně vymyšlené a propojené, za což tedy klobouk dolů, protože mě to asi nepřestane nikdy udivovat. Už od první kapitoly prostě čtete s napětím, jak to bude dál. Nedokážete tu knihu odložit, protože potřebujete číst dál Stalo se toho tolik, že ani teď jsem to ještě pořádně nevstřebala. Tahle série je vážně skvělá. Troufla bych si říct že jedna z nejlepších. Určitě jí nečtu naposledy.

Jo a já si už od prvního dílu říkala, že mi Ira někoho připomíná. Jenže jsem si vůbec nemohla vybavit koho. A konečně mi to došlo, po přečtení jedné věty, u které jsem si řekla Tohle by přesně řekl Rhys. Jako vážně mi Ira moc moc připomínal Rhyse z dvorů. Ať už tím, že byl nejmocnější a všichni se ho obávali, nebo tím, jak byl v soukromí laskavý a velmi pozorný. Hlavně k sobě chtěl rovnocenného partnera, královnu stejně to měl i Rhys. Úplně mi to udělalo radost, protože Rhyse FAKT miluju, ale i Ira mi hrozně přirostl k srdci. Vlastně když se nad tím tak zamyslím, tak celá ta série mi připomínala Dvory.

Jenny46
18.09.2023 4 z 5

Na tento díl jsem se opravdu moc těšila, jak to všechno dopadne. Trochu jsem z toho rozčarovaná, zmatená nevím ani přesně jak to popsat...
Špatné čtení to nebylo, ale připadá mi to kouzlo příběhu ztratilo jiskru až tak mi neseděl příběh nevím proč.
Každý posoudí sám hodnotím slabé4*

Katebe
18.09.2023 5 z 5

Na třetí díl jsem netrpělivě čekala a rozhodně nezklamal. Konečně se všechna tajemství rozluštila. Každé co? Proč? Jak? Uff, vůbec si nedokáži představit jak funguje mysl spisovatelky, která je schopna to takhle vymyslet a zkombinovat tak, aby to na konci opravdu dávalo smysl.
Jediné co mi moc nesedělo, bylo chování Vittorie v první polovině knihy. Rozpor mezi tím zda je či není záporák, kterého nám slibuje druhý díl. Její chování mi v konečném důsledku moc nesedělo a nechápala jsem ho.
Nic z toho ale neubralo na čtivosti knihy a tak jsem ji přečetla za den a půl. Za mne parádní ukončení trilogie a budu doufat, že budu mít možnost si přečíst další díly s jinými pekelný princi.

evineckY
17.09.2023 5 z 5

Tak, poslední díl je za mnou, což je škoda.
Byl tady boj i akce, ale hlavně láska :-)
Série stojí za to !

JaAnička
17.09.2023 3 z 5

A jak moc jsem se na poslední díl těšila, tak jsem byla i zklamaná. Nemůžu říct, že by to špatné, to v žádném případě, ale při čtení jsem byla ze všeho toho intrikování, falešných vzpomínek, postav-nepostav a tajemství tak strašně zmatená, že mě to čtení ani moc nebavilo a od cca poloviny už jsem se jenom kopala, abych to konečně dočetla.
Ono rozhodně musím ocenit, že tato série má skvělé prostředí a skvělý motiv, aby mohla fungovat. Jenže...já chápu, že se postavy vyvíjí, ale tady jsme je doslova ztratily, a stejně tak barevná Sicílie vs. depresivní pekelné kruhy se smrskly na pár nudných královských komnat. Postavy si lítaly ode zdi ke zdi (Jára Cimrman by ně mohl být hrdý), a v konečném důsledku jsme se ani nedočkali pořádného záporaka, na nějž dvojka tak lákala. Emilie byla prostě a jednoduše divná, Ira ztratil svou jiskru a v celé knize měl jen jednu jedinou dobrou scénu. A samotné sex-scény tam podle mě vůbec být neměly...(oproti dvojce je to tak strašně neeroticky napsané...)

No a ten konec mě teda taky moc neuchvátil, předávali si to tam jak horkou bramboru bez špetky logiky.
Zkrátka nepovedený konec dobře rozjeté série.

Matri
16.09.2023 5 z 5

"On je její osud. A ona jeho. Jak nahoře, tak i dole. Oni spolu jsou rovnováha. Světlo a tma. Jeden spadl shora a druhý byl stvořen dole v podsvětí."

Milujem to! Séria je jednoznačne a pevne zaradená do mojej top knižnice! A milujem aj tie obálky!
Z ukončenia série som nadšená a veľmi spokojná. Každá jedna časť bola pre mňa niečím iná a originálna. Prvý diel sa odohrával vo svete ľudí a bol premene detektívny s štipkou mágie. Druhý diel, ktorý pre mňa ostáva tým naj z tejto série, sa odohrával v pekle a v podstatne bol plný podpichovania Iri s Emiliou a prehlbovania ich vzťahu. Záverečný diel je zmes všetkého, opäť trošku detektívny, plný tajomstiev, snahy o zrušenie kliatby, pátrania, intríg a v nemalej miere plný hriechu. Úžasné zakončenie série!
Ira a Emilia pre mňa tvoria jeden z top knižných párov (tesne šliapu na päty Fayre a Rhysovi). Ich chémia je úžasná!
Celú sériu vrelo odporúčam a určite sa k nej vrátim!
Pekelní princovi mi budú chýbať, zaujímali by ma osudy ešte mnohých postáv (najmä Vittoria, Invido, Orgolio), ale... požičiam si citát z knihy ;-)

"Mým plánem je nic neplánovat. Brát to den po dni. Tohle je Sedm kruhů a věci se tady rychle mění. Rád bych sledoval, co se stane poté, co budou všechny dílky skládačky na svém místě. Co se stane po poslední kapitole? To je ta část příběhu, která mě vždy nejvíc zajímá. Kdo povstane příště, hrdina, nebo padouch? Rozhodně je ještě spousta příběhů, které se teprve odehrají".

MacaVaňková
16.09.2023 5 z 5

Tato série je naprosto pecka.
Líbí se mi že je plná zvratů, napětí a akce. Určitě doporučuji, nezklame