Kouř

Kouř https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/336331/bmid_kour-imH-336331.jpg 3 145 50

Temný i čarovný román z „trochu jiné“ viktoriánské éry. Anglie je zahalena dýmem a sazemi, ty ale nepocházejí ze začouzených továren a komínů...

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Knižní klub

Smoke , 2016

Nelmal
20.06.2017 1 z 5

Bohužel nemohu doporučit, po přečtení anotace velké očekávání, a při čtení velké zklamání. Děj vůbec neodsýpá nebo se tam snad ani nic neděje. Je to zmatené, nesmyslné. UF

Mišu7
19.06.2017 4 z 5

Kniha je jako zjevení, naprosto něco nového, autor má úžasný barvitý jazyk, kniha určitě stojí za přečtení.

hajrys
08.06.2017 5 z 5

Historický nebo fantasy román? Reálie jsou zachyceny opravdu věrně, až na ten kouř ... Zajímavá myšlenka, která román řadí spíše do té druhé kategorie. Postavy zachycující různé společenské vrstvy a různé povahy. Prozření nebo věčná temnota? Skvělé. Určitě se k němu někdy vrátím.

Aweridge
04.06.2017 4 z 5

Ze začátku čtení možná Kouř působil trošku rozpačitě, na Vyletův styl psaní plný složitých úvah se těžko zvyká… Ale nakonec si mě stejně získal. Dějová linie na tom měla asi menší podíl, než výborně vymyšlený svět plný dýmu a sazí… ale co na tom vlastně záleží. Rozhodně šlo o nadprůměrné čtení.

milunka21
21.05.2017 5 z 5

Na rozdíl od první knihy, je Kouř naprostá pecka. Je to úplně jiné kafe než Pavel a já, který se mi nelíbil. Rozhodně knihu doporučuji.

myelka
02.05.2017 4 z 5

zajímavá kniha, chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, pak nechtěla pustit. Během čtení jsem si představovala, jak by asi vypadal film... Zvláštní způsob, jak rozdělit lidi podle vrstev.

lapagerie
01.05.2017 2 z 5

Asi nejsem ta správná cílová skupina, ale Kouř mě opravdu nezaujal. Podle anotace jsem čekala něco jiného. Celé mi to přišlo zmatené, chaotické.
Chválím obálku.

Hakuka00
30.04.2017 5 z 5

Co jsem celou dobu obdivovala, bylo, jako mu to všechno sedí dohromady. Ono není žádná legrace vystavět svět podobný našemu jen s jedním malým rozdílem, který ale mění úplně všechno. Autor si ale půjčuje historické postavy, vědce a literáty, klidně si je i cituje a všechno to má zapasované do světa, kde jsou zčernalé plíce v láku plícemi hříšníka, ne notorického kuřáka. Všechno je to takové hezky špinavé. Každá postava má své motivy a nikdo není zlý pro zlobu samu. Až dojdete k pochmurnému zjištění, že ono by to takhle mohlo fungovat, že to tak možná funguje i bez kouře. Je to o mravnosti, je to o lásce, je to o snaze udělat sebe a svět lepšími. Je to příběh o volbě ze dvou zel. Nebo tří?

atevi4
21.04.2017 4 z 5

Ano, zvláštní kniha. Podmanivá. Jako číst nějakého "současného Dickense". "Krásně" se četla. Vrátím se k ní.

Babouš
15.03.2017 4 z 5

Hrozně zvláštní kniha. Dobře napsaná. Chytrá – autor dělá narážky na Kanta, Hegela a řadu dalších filozofů. Z hlavy se vám jen tak nevykouří. Ale svým způsobem je to kniha hrozně specifická. Pokud se vám líbil Jonathan Strange a pan Norrell, pak po Kouři určitě sáhněte. Ale jinak nevím, komu tuhle knihu doporučit – navzdory jejím kvalitám. (víc v recenzi v záložkách)