Dcera kostí a dýmu

Dcera kostí a dýmu https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117801/bmid_dcera-kosti-a-dymu-SOV-117801.jpg 4 743 156

Kost přání série

Karou je nadaná, krásná a tak trochu záhadná sedmnáctiletá studentka na pražské umělecké škole. Její tajemství nezná ani její nejlepší přítelkyně Zuzana. Ráda kreslí chiméry, fantastické bytosti, a nikdo netuší, že tato mytická stvoření jsou její rodinou. Přichází a odchází skrze portál za svým zvláštním posláním, kterým ji její pověřil čaroděj, který ji vychoval. Neví, že ji sleduje smrtelně nebezpečný a mrazivě krásný anděl, a válka mezi světy dobra a zla brzy vypukne.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Daughter of Smoke and Bone , 2011

Kamilajznik
22.07.2013 1 z 5

no...nějak se nemohu do knihy začíst, jsem asi v půlce a prostě mě to nebaví.....

Domika
17.07.2013 2 z 5

Příběh mi přišel nudný a autorka ví o České republice velký kulový. Řekněte mi, kdo se v dnešní době jmenuje Kazimír? Františka? Světlana? Který teenager se takto jmenuje? A kdo celý svůj život jí jenom guláš?

kleria
18.06.2013 4 z 5

Kniha se mi ze začátku líbila moc, ale ke konci mě celkem nudila a také velice překvapila. Mám zní takové smíšené pocity. Kniha se mi líbila, ale i nelíbila. Konec byl na mě tentokrát až moc otevřený a nejradši bych sáhla už po dalším díle, protože jsem fakt zvědavá.

Saffron
28.05.2013 5 z 5

Tento příběh mě naprosto pohltil:) Nadchnul mě jak svým námětem, tak zpracováním, stylem vyprávění, poetikou i rozumně dávkovanou romantikou. Prostě nemám co vytknout a těším se na další díl :)

Arianne
25.05.2013 5 z 5

Opravdu výborná kniha. Po donekonečka omílaných upírech, kteří chtějí být hodní, a dokonalých andělech, kteří se snaží spasit svět, tu máme dvě naprosto jedinečné rasy - chiméry, které autorka dokázala naprosto mistrně vylíčit, namíchala nekonečný koktejl možností, jak smíchat znaky lidí a nejrůznějších zvířat. A pak jsou tu andělé, ne jako nadpozemští spasitelé, ale jako stvoření ohně a země, skuteční, se svými touhami, chybami a slabostmi. Tyto dě rasy vedou nekonečnou válku, válku, při níž není možné odhadnout, kdo je v právu a kdo je ten zlý. Celou knihou se táhne otázka: Kdo je kladný hrdina a kdo záporák?
A pak se stalo, že se dvě z těchto bytostí do sebe zamilovaly, zaplatily za to životem, aby se po sedmnácti letech znovu sešly a nevěda, kým skutečně jsou, se do sebe zamilovaly znovu. Ale naštěstí se dočkáme mistrného rozzuzlení, minulost se setká s přítomností, celá skládačka do sebe zapadne a nezbývá, než si počkat na další díl. Konec naštěstí není otevřený způsobem, jež by člověku bránil zamhouřit oči. Ale všechny možné trilogie už mě začínají pomalu unavovat, kdo se má neustále prokousávat několika knihami natahovaného děje - dvakrát tak tlustá kniha a já bych už věděla, jestli Karou dokáže Akivovi odpustit.

KrvMys
03.05.2013 5 z 5

Tak tohle mne naprosto ohromilo. Žádný citový výlevy o nadpozemsky krásných andělích, ani o nehynoucí lásce. Prostě skvěle promyšlený romantický román ve fantasy světě. Opravdu super, nemůžu se dočkat na druhý díl.
Dávám plnej počet bodů, je to opravdu fantastický ;)

barca14
17.03.2013 5 z 5

Krásně napsaná, úžasný nápad, hezká obálka, tahle kniha mě dostala a ten konec, to sem fakt nečekala:) Těším se na další díl!:D

orangerose
04.02.2013 5 z 5

knížka je suprová, jinak se mi líbil hezký popis Prahy a taky je to první fantasy knížka kde píše o Praze , obálka je krásná, nemůžu se dočkat až budu mít v ruce 2 díl :D

rusalka1
22.01.2013 5 z 5

Úžasná, jednak to prostredie Prahy... i to všetko ostatné :) Aj obálka je pekná. Teším sa na ďalší diel.

Nikka07
04.11.2012 5 z 5

Tak, nejdřív mě zaujal její obal. Následně jsem si ji i koupila. A lhala bych, kdybych řekla, že toho lituji. Vůbec. Je to jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Psaní ve třetí osobě mi většinou trošku vadí, ale tady jsem si zvykla jako nic.
Strašně moc se mi líbí vykreslení Prahy, hlavně kvůli tomu jsem si taky knížku pořídila. :D No řekněte, kolik příběhů se odehrává u nás?
U většiny knih jsem schopna předvídat, co a jak, ale tahle kniha byla totální překvapení. Že v tom zuby nakonec budou mít velkou roli, stejně jako Karouiny hamsa tetovaní a Madrigal. A samozřejmě, Akiva. Toho kluka je mi celkem líto, docela mě naštvalo, když je vyzabíjel, ale docela ho chápu. Holku, kterou miloval, mu podřízli na špalku přímo před jeho očima. A to bych vážně nikomu nepřála.
Taky se mi moc líbí povaha Karou, její dětská hravost a tak. :) No prostě moc úža kniha.

RouZuše =P
23.08.2012 5 z 5

Nádherná knížka ;)) ... modrý vlasy bych taky chtěla :D ...

lukyli154
02.08.2012 4 z 5

Praha mě taky nadchla, je pro fantasy přímo stvořená :-) Příbeh zajímavý, čtivý. Docela jsem zvědavá na pokračování.

padajicidvere
25.07.2012 4 z 5

Hned z prvních stran jsem byla nadšená, jelikož popis Prahy ve fantasy knížce, mě naprosto uchvátil!:) Autorka opravdu krásně popisovala určitá místa a detaily, které byly zapotřebí pro tento příběh. Děj jako takový jsem hltala s očekáváním, co přijde dál. A proto se i těším na pokračování této knihy.

fablen
09.07.2012 5 z 5

Z knihy jsem byla velmi nadšená, přestože se jednalo o scifi. Nevím, zda nebyla kniha určena spíše dospívajícím, ale i mě ve středním věku úplně nadchla a prožívala jsem příběh s hlavní hrdinkou Karou.

trynitrix
09.07.2012 3 z 5

Kniha nebyla špatná ale znám lepší ale svým způsobem příběh byl dobrý čtivý jen v některých věcech jsem byla mimo i když pak vysvětlení tam pak ke konci je. Taková oddychovka :-) hlavně se mi tam líbilo to popsání Prahy, konečně si nás někdo vybral do fantasy knihy :-)

Lio
09.04.2012

Super dej, udržal ma až do konca v napätí. Čakam na druhý diel,