Operace Vade Retro

Operace Vade Retro https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/230700/mid_kolektori-operace-vade-retro-ghQ-230700.jpg 4 22 5

Kolektoři série

< 2. díl

Píše se rok 3043, vesmír lidé dobyli, galaxii prozkoumali, ale nyní padli za oběť hrozivému nepříteli: Kolektorům. Mimozemšťanům, které zřejmě nelze ničím zdolat. Poté, co nepřátelští Kolektoři vzali pod „ochranu“ četné planety, seberou mezihvězdné státy a koncerny konečně odvahu a zaútočí. Tři lidé se dostanou do víru událostí. Fredinald Zumi, rukojmí Kolektorů, je po dlouholetém zajetí propuštěn na svobodu – než pochopí, že i jeho útěk je jen dalším šachovým tahem vetřelců. Nuncius Civer Black je věrně oddaný církvi, ale s morálkou to nebere tak doslova – když ho však odvelí zpátky na hlavní planetu církve, vsadí všechno na to, aby vypátral pravdu. A nakonec Clarissa Fairbanksová, bývalá vesmírná pirátka a pilotka, která dostane krajně podezřelou speciální zakázku. Všichni tři zjistí, že jim tak cizí a děsivá civilizace Kolektorů je rozštěpená. Společně dojdou na dobrodružných cestách k řešení, které snad povede k novému začátku galaxie: Je to tajná operace jménem „Vade Retro“.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Brána

Collector - Operation Vade Retro , 2013

Palorizek85
14.04.2024 5 z 5

Klasický Markus Heitz a jeho temné lazené scifi. Za mě super kdo zná Heitze z Trpaslíků, tak ocení jeho styl.

aspik83
09.12.2023 1 z 5

Nuda, nuda, složitá nuda. Knížka mě vůbec nebavila. Vše hrozně složité, nevysvětlené, nelogické, hloupé.

Luigi1
26.09.2020 5 z 5

Velice se mi tento díl líbil.Je pravda,že se určité pasáže podobají prvnímu dílu,ale to vůbec nevadí,alespoň mně nevadí.Docela jsem si početl.

B4LU
13.12.2017 4 z 5

Kniha v mnoha směrech více či méně kopíruje předchozí díl. To není nutně na škodu, protože ten nebyl špatný, a odchylky tentokrát zajišťují kompaktnější děj než minule - téměř všechny linie se dotýkají ústřední výpravy. Co dojem naopak kazí je Deus ex machina (celkem doslova), která působí ještě nuceněji než ta z prvního dílu.

Solverino
20.12.2015 5 z 5

Opět naprostá špička pro milovníky technické sci-fi, v příběhu se prakticky vůbec nevyskytuje "balast" jako "láska mezi hrdiny" apod. Pořád non-stop akce a pěkně to běží. Naprostá špička v oboru!

Markus Heitz
německá, 1971