S... jako smrt

S... jako smrt https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/6560/s-jako-smrt-6560.jpg 4 46 6

Kinsey Millhoneová série

Román S jako smrt je v pořadí devatenáctou detektivkou z řady Abeceda zločinu s hlavní protagonistkou Kinsey Millhoneovou, která čtenáře opět zavede do temného světa zločinů a záhad. Před třiceti lety si na sebe Violet Sullivanová vzala večerní šaty a odešla na oslavu 4. července spojenou jako vždy s ohňostrojem. Už ji nikdo nikdy neviděl. A v malém kalifornském městečku Serena Station to vyvolalo řeči. Někdo si myslel, že utekla s milencem, jiní se pro změnu přikláněli k názoru, že ji zavraždil její manžel. Ovšem její tehdy ještě ani ne sedmiletá dcera Daisy, která zůstala sama, žádné takové vysvětlení nepřijala a nikdy na to nezapomněla. Nyní, po čtyřiatřiceti letech, touží po satisfakci, touží po vysvětlení. S je také úplná senzace, neboť Sue Graftonová tentokrát zvolila úplně nový vypravěčský styl. Kromě toho zavání S samými superlativy: Kinsey i Sue Graftonová ze sebe dostávají to nejlepší!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , BB art

"S" Is for Silence , 2005

Luigi1
06.02.2023 4 z 5

Trochu zlepšení

petraj30
27.10.2021 5 z 5

Tato kniha mi přišla pod ruku náhodou už na střední, spíše mě zaujal název, a že to má pokračování a předchozí díly, jsem ani moc neřešila, a jelikož to prozatím nemůžu srovnávat s žádnou jinou knihou z této série, musím hodnotit nejvyšším počtem hvězdiček. Mě se to prostě a jednoduše moc líbilo
Od začátku mi dělalo problém knihu odložit. Bylo to poutavě napsané a ani mi nevadilo věčné časové přeskakování. Vraha jsem si neodvažovala tipnout, ale byla jsem stejně překvapená jako při objevení hrobu. Doufám, že budu mít možnost tuto knihu i další z řady postupně přečíst, protože už tenkrát to byl pro mě velký zážitek.

LenkaKa
29.07.2021 4 z 5

Mám tuhle sérii ráda, je to hezké čtení.

pepa4081
08.12.2017 3 z 5

Po přečtení série A-X hodnotím všechny díly stejně. Název často nemá nic společného s dějem. Jde jen o vodítko pro ty, kteří chtějí sledovat chronologicky i osobní život Kinsey, ale ten je vždy připomenutý na začátku každé knihy (tyto pasáže jsem později částečně přeskakoval). Je to typ odpočinkových detektivek, se zajímavou zápletkou. Na můj vkus jsou knihy jen zbytečně protahované dlouhými popisy a vlastní děj tak někdy ztrácí spád. Jde o takové ty „ukecané“ detektivky, na které musím mít čas a náladu. Pokud by každá kniha měla o třetinu méně stran, bavil bych se mnohem víc. S chutí jsem si celou sérii přečetl, ale vracet se k ní asi nebudu, nicméně pokud si chcete odpočinout od litrů krve, určitě doporučuji.
Uspokojivé.

pafčaodřeky
07.04.2016 3 z 5

Jeden ze slabších titulů této série, částečně také "díky" překladu. Již samotný název v češtině je spoilerem, vhodnější by bylo S...jako Sex, odkazující na sexuální manipulaci, kterou "pohřešovaná" používala na všechny muže v její blízkosti.
Takhle nám zbývá tipovat, který že z mnoha oklamaných milenců bude pachatelem.
Jo a ta "kaizeržemle", co Kinsey pojídá je jednoduše hamburger :)

sabca
25.09.2015 4 z 5

Kniha se dobře četla. Kapitoly střídavě přecházely z roku 1953 do současnosti. Dozvídali jsme se o životě Violet a v současnosti o postupu Kinsey, která případ zmizení Violet vyšetřovala. Dcera Violet Daisy se nemohla smířit s tím že jí matka jako malou opustila a proto si Daisy na tento případ po 30 letech najala. Čtivá kriminálka se zajímavým rozuzlením. Stojí za přečtení

Sue Grafton
americká, 1940 - 2017
2001  79%A... jako alibi
2001  83%B... jako běs
2008  82%T... jako tabu
2010  83%U... jako utrpení
1991  87%Třikrát Kinsey Millhoneová

Kniha S... jako smrt je v