Když byla hodná

Když byla hodná https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/494342/bmid_kdyz-byla-hodna-JDj-494342.png 5 298 90

Cyrus Haven série

V novém thrilleru Michaela Robothama se vrací forenzní psycholog Cyrus Haven a jeho tajemná pacientka Evie Cormacová. Evie, dívka bez minulosti, neustále jako by utíkala – ale před kým? Jako malou ji našli, jak se ukrývá na místě činu ohavné vraždy. Její schopnost poznat, kdy někdo lže, Cyrusovi v románu Hodná a zlobivá holka pomohla rozlousknout spletitý případ. Teď Cyrus kousek po kousku odhaluje tajemství Eviiny temné minulosti, přitom ji však vystavuje čím dál většímu nebezpečí. Nakonec dívce nezbyde, než se opravdu dát na útěk. Přitom oba přijdou na to, že některá tajemství možná mají zůstat tajemstvími a některé nestvůry je lepší nepojmenovat.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , MOBA (Moravská bastei)

When She Was Good , 2020

Hella
31.05.2022 3 z 5

První díl mě fantasticky nadchl. Druhý díl trochu zklamal. Jednak nemohu Cyrusovi zapomenout, že Evii v jedné podstatné věci hloupě nevěřil, ačkoliv jinak vždycky ano a jednak mi přišlo spletené všechno příliš moc dohromady. Také jeho víra v ochranu Evie policií mi přišla více než naivní.

ArwenAragorn
28.05.2022 5 z 5

81%
Nejsem si jistý, jestli Evie dokážu zachránit. Žádné množství lásky nebo něžnosti nebo uplynulého času nevymaže hrůzy z její minulosti, ale ona tu pořád je, pere se jako démon, jako lev v kleci. Pere se jako dívka s tváří anděla a tisícem neviditelných jizev.

Perfektní thriller, ale to jsem od pana Robothama čekala. Tentokrát se dozvíme hodně o minulosti Evie. Příběh je velice čtivý, napínavý, s mnoha zvraty a s koncem, který mě moc potěšil. Cyrus je sympaťák a Evie jsem měla ráda, i když je taková, jaká je. Kdo by se taky divil po tom, čím si prošla. Přála bych jí teď klidný život.
Knížku určitě doporučím.

alexis818
22.05.2022 5 z 5

Opět skvělé dílo pana Robothama,ten opravdu nezklame.Jeho knihy jsou nesmírně čtivé a návykové.Tento druhý díl byl naprosto dokonalý a asi ještě lepší,než díl první.

alena1228
19.05.2022 5 z 5

Zase naprosto skvělý thriller od Michaela Robothama.
Mám od něho všechny knihy, protože jeho styl psaní mi sedí a baví mě. Knihy se čtou samy s lehkostí, nejsou tam žádná hluchá místa.
V tomto pokračovaní jeho knihy Hodná a zlobivá holka se čtenář dozvídá postupně tajemství Evie, jak se ocitla v prázdném doma s mrtvým mužem, kde se vůbec vzala a kde je její minulost.
Hltala jsem stránku za stránkou a knihu měla přečtenou za tři dny. Zajímalo mě, jak to dopadne a co je Andělská tvář zač.
Vyprávění z pohledu psychologa Cyruse a Evie mělo spád, líbilo se mi střídání děje z pohledu obou postav.
Cyrus je naprostý sympaťák se srdcem na pravém místě, který se snaží pomoci Evie s hledáním sama sebe. Netuší, že si Evie svou minulost pamatuje až moc dobře a nechce ji vynést na povrch. Evie ví, že jsou všichni kolem ní v nebezpečí. Nechce nic říct, aby chránila sebe i lidi ve svém okolí. Chápe, že prozrazení těch, co jí ubližovali, může všem přinést jen problémy.
Evie je klasická zhrzená náladová pubeťačka, která se až nezdravě upíná na hodné muže ve svém okolí, protože od těch zlých toho zažila až až.
Líbil se mi její černý humor, břitké poznámky a vtipné narážky. Chápala jsem jaká je, že si chce své špatné zážitky nechat pro sebe a dát v tom nepátrat. Díky své pohnuté minulosti dokáže dobře poznat a odhalit lež. Miluje svou fenku Poppy a Cyruse, na kterého žárlí.
Čekala jsem, že její minulost bude ještě pikantnější, ale s rozuzlením příběhu jsem byla spokojena.
Cyrusovi tentokrát pomáhá Sacha, která Evie před šesti lety našla.
Tento thriller je přesně to pravé pro toho, kdo nepotřebuje potoky krve, ale spíše psychologický případ plný polopravd, tajemství a hledání.
Pro mě je to TOP kniha, ke které se ještě někdy vrátím. Dávám plný počet hvězdiček a těším se na další knihu tohoto autora.

ydnac
19.05.2022 5 z 5

SKVĚLÉ JAKO VŽDYCKY :-)

Druhý díl odhaluje více o Evie "Andělské tváři", kterou našli před lety v domě, kde umučili Terryho.
Dozvěděla jsem se jak to bylo právě s Terrym.
Evie je originální postava - divoká, drzá, sprostá, chytrá, mazaná i citlivá.
Bylo mi líto, čím vším si musela projít, co všechno přežít, nemohla nikomu věřit a moc lidí jí nechce dát šanci na normální život.
Ještěže má Cyruse a Poppy :-)
Cyrus jí stále pomáhá, pátrá po její minulosti a snaží se jí ochránit v současnosti.
Kdo je hodný a kdo zlý...
Kdo zná totožnost Evie...
Kdo po ní jde...
Moc jsem si knihu užila, stejně jako každou od pana Robothama a těším se na další :-)

soukroma
16.05.2022 3 z 5

(SPOILER) Už předchozí zlobivá holka mne nijak nenadchla a druhý díl byl pro mne ještě mnohem horší - jen o Evie a její kauze, v níž autor ale spletl dohromady všechna témata (klišé) současných thrillerů (pedofilové a organizované zneužívání, skupina mocných "ne nad zákonem, ale tvořících zákon", nepolapitelnýcn a neodsouditelných, mstivých a likvidujících všechny svědky, únosy a ztráty dětí, ztráty celých rodin a sirotci, utečenci z Albánie!...). Cyrus ani Evie ani Sacha mne nebavili, dílčí řešení nakonec musel na poslední straně (z 444) vzít do ruky civilista.
Autor se prostě mnohoslovně brodil a bahnil v jednom jediném případě a jen ho rozmělnil k nevěrohodnému rozuzlení, až všichni stejně zůstali špinaví. 50%
Otevřeného toho zůstalo pramálo, a po téhle zkušenosti po dalším díle tedy nesáhnu. Pro mne ztracený čas.

eva3992
15.05.2022 5 z 5

Napínavý příběh, který navazuje na předchozí knihu Hodná a zlobivá holka. Evie byla před šesti lety nalezena v úkrytu na místě brutální vraždy, dosud se však nepodařilo zjistit její totožnost. Cyrus, forenzní psycholog, věří, že pravda Evie osvobodí, a tak neustále pátrá a kousek po kousku odhaluje, kdo Evie je. Oba jsou tak v nebezpečí, protože některá tajemství mají zůstat raději skrytá.

Po dočtení prvního dílu jsem nutně potřebovala pokračování a netrpělivě jsem tento díl vyhlížela. Jakmile byla knížka k dispozici, neváhala jsem ani minutu a hned se dala do čtení. A musím říct, že tento díl je stejně dobrý, jako ten předchozí, autor rozhodně nezklamal.

Příběh je neskutečně napínavý, při čtení jsem kolikrát ani nedýchala. Místy je i vtipný, jindy smutný. Připravte se však i na drsná místa, která se Vám nebudou číst úplně snadno. Knížku jsem nemohla odložit z ruky a dočítala jsem jí dlouho do noci, to však nedoporučuji, neboť jsem pak vůbec nemohla usnout a za každým zvukem jsem viděla zloděje a vrahy .

Moc mi sedl autorův styl, to, jak dokáže poskládat jednotlivé věty, jaké používá výrazy a přirovnání. Jeho knížky se mi čtou moc dobře a čtení si opravdu užívám.

Kapitoly se střídají z pohledu Cyruse a Evie, vidíme tak oběma do hlavy a dokážeme se s nimi lépe sžít a pochopit proč dělají to, co dělají. Oba dva mi navíc přirostli k srdci, vybudovala jsem si k nim určitý vztah a oběma jim moc fandím.

V tomto díle více poodhalíme tajemství Evie, to, co mě zajímalo v prvním díle, se tu odkrývá. Zjistíme, co se ji stalo v dětství a zda se minulost může ozvat. Avšak nedozvíme se ještě úplně vše, autor si s námi zahrává a něco si nechává na pokračování. To už v zahraničí vyšlo, tak budu doufat, že i u nás také bude brzy…

Rozhodně Vám doporučuji pořídit si oba dva díly najednou – Hodná a zlobivá holka a Když byla hodná – protože hned po dočtení prvního dílu se prostě budete muset pustit do pokračování, abyste odhalili, kdo je vlastně Evie.

Wabinka
02.05.2022 5 z 5

Tady, v pokračování Hodné a zlobivé holky, dostává hlavní prostor tajemná Evie alias Andělská tvář. Nevím jak a jestli je to vůbec možné, ale Když byla hodná je ještě lepší než první díl. A ten byl skvělý... Perfektně propracovaná zápletka, výborný styl psaní,k tomu všemu i skvělý překlad,prostě pecka. Doporučuji.

ddkk
01.05.2022 4 z 5

Opět skvělý Cyrus a podivuhodná Evie, o které nikdo nic neví.

Tajemná Andělská tvář, kterou známe z předchozího dílu, už nějakou dobu žije pod svou novou identitou v utajení v jednom dětském domově, ale jak se ukazuje, ani tam není v bezpečí. Kolem jejího případu se začínají dít nepěkné věci, vraždy a sebevraždy, a kdosi pátrá po Evie. Hrozí jí nebezpečí a Cyrus ji potřebuje ochránit...

Opět napínavý příběh plný překvapení. Konečně se dovíme, kdo je Evie a odkud pochází. Kdo byli její rodiče a co se stalo s její sestrou. A taky kdo to všechno zavinil a proč a jestli je na světě aspoň nějaká spravedlnost.

Tentokrát dávám za čtyři, něco málo mi v příběhu chybělo, jakoby Robotham pár maličkostí nedotáhl. Ale i tak doporučuji, laťka je prostě nasazená hodně vysoko. A začínám se těšit na nové pokračování.

Dela111
24.04.2022 5 z 5

Druhý díl série je zaměřený na tajemnou Evie. Vždy, když se někdo dotkne jejího dávno uzavřeného případu, začne docházet k úmrtím. Cyrus se snaží zjistit odkud Evie přišla, jak se skutečně jmenuje, co zažila. Svým pátráním však ohrozí nejen svůj život, ale především její. Evie je nucena utéct a skrývat se. Protože jí nikdo nevěří, že je téměř nemožné ji ochránit, prchá přímo o život.

Thriller má propracovaný zajímavý děj, zápletka i rozuzlení patří k těm velmi znepokojivým, kdy si sám čtenář přeje ať už někdo toho zmetka = pachatele najde a zabije. Celé je to napínavé, poutavé, tempo děje přímo zběsilé. Jako už tradičně má autor postavy velmi dobře charakterově vykresleny a sama Evie, která je zpočátku stále záhadou, tu už od první chvíle působí sympaticky.

Michael Robotham prostě umí, tady je to sázka na jistotu. K přečtení rozhodně doporučím, ale určitě je lepší začít prvním dílem, kde příběh Evie začíná.