Když byla hodná

Když byla hodná https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/494342/bmid_kdyz-byla-hodna-JDj-494342.png 5 298 90

Cyrus Haven série

V novém thrilleru Michaela Robothama se vrací forenzní psycholog Cyrus Haven a jeho tajemná pacientka Evie Cormacová. Evie, dívka bez minulosti, neustále jako by utíkala – ale před kým? Jako malou ji našli, jak se ukrývá na místě činu ohavné vraždy. Její schopnost poznat, kdy někdo lže, Cyrusovi v románu Hodná a zlobivá holka pomohla rozlousknout spletitý případ. Teď Cyrus kousek po kousku odhaluje tajemství Eviiny temné minulosti, přitom ji však vystavuje čím dál většímu nebezpečí. Nakonec dívce nezbyde, než se opravdu dát na útěk. Přitom oba přijdou na to, že některá tajemství možná mají zůstat tajemstvími a některé nestvůry je lepší nepojmenovat.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , MOBA (Moravská bastei)

When She Was Good , 2020

TerezaaBaarova
30.07.2022 5 z 5

Tenhle typ knih je přesně to, co chcete. Nemůžete se odtrhnout. Napínavé je to stránku od stránky a sympatické postavy jen podtrhávají excelentnost celé knihy!
Evie a Cyrus Haven zase spolu proti celému světu, kde je vše zahalené to závoje tajemství. Není třeba psát, že se to vynikající kniha, která snad bude mít další pokračování.
Děkuji za nepřekonatelný čtenářský zážitek!

ZuK1
29.07.2022 5 z 5

Michael Robotham patří mezi mé nejoblíbenější autory a jeho knížky jsou vždycky sázka na jistotu. A i když série Joseph O' Loughlin se mi líbí trošku víc, i série Cyrus Haven je výborně napsaná, napínavá a velmi dobře se čte. Její druhé pokračovaní toho tentokrát hodně odhalí z minulosti Evie.

brixie
29.07.2022 5 z 5

To byla jízda od začátku až do konce! Ještě napínavější než první díl a to jsem myslela, že nejde. Asi jsem právě objevila nového oblíbeného autora a chystám se na další knihy od něj.

Ophelie
15.07.2022 5 z 5

Tak toto byla opět jízda. Na knihu jsem se po přečtení prvního dílu moc těšila a musím říct, že jsem vůbec nebyla zklamaná. Cyrus je prostě po všech stránkách sympoš a osud Evie je v druhém díle zase o něco víc poodhalen, ačkoli po dočtení zůstává ještě plno nezodpovězených otázek (že by do třetího dílu? :-)). Knihu nelze než doporučit, ale udělejte si dostatek času - začtete se a nemůžete přestat, dokud to nedočtete :-D

Gabetka
07.07.2022 5 z 5

Thriller, od kterého se nedá odtrhnout. Případ mrtvého policisty zavede Cyruse
k minulosti Evie, o níž se dozvídáme hodně. Určitě nebylo řečeno úplně vše, ale závěr přeci jen nějakou etapu uzavírá. Proto doufám, že autor bude v této sérii pokračovat, protože Cyrus i Evie jsou skvěle zpracované a sympatické postavy, o které čtenář nechce přijít.

tereza1198
06.07.2022 5 z 5

Napínavé, čtivé a akční. Konečně se dozvíme o minulosti Evie. Cyrus se vydává za jejím tajemstvím, i když ho prosila, ať to nedělá. Každý kdo jí pomohl zemřel. Paráda od začátku do konce.

Zdenas5
04.07.2022 5 z 5

V tomto díle se odhalí Eviin původ, sledujeme, čím vším si musela projít, a pochopíme, proč je taková. Dovíme se, jak to bylo s Terrym. Kapitoly se střídají z pohledu obou hrdinů. Cyrus je velmi sympatický a fandím Evii, aby už byla v klidu a spokojená, zaslouží si to. Celek je velmi čtivý a napínavý. Doporučuji a těším se na pokračování.

astra3
03.07.2022 5 z 5

Napínavé, děsivé, velmi čtivé. Jsem zvědavá na pokračování.

nada3314
01.07.2022 5 z 5

Naprosto skvělá série! Po dočtení prvního dílu jsem se vrhla hned na pokračování a musím opět napsat, že autor prostě umí! Knihu jsem dočítala na jeden zátah a ani jsem nedýchala. Nemělo by mě to překvapovat, protože první díl byl úžasný a mé první setkání s Robothamem dopadlo na výbornou. Zařazuji ho, do svého seznamu k oblíbeným a určitě si od něj ještě něco moc ráda přečtu.

Tentokrát se trochu posuneme a autor nás podrobně seznámí s celou minulostí Evie (andělské tváře), která nám ze svého pohledu celou minulost vylíčí, a my konečně pochopíme, proč byla v prvním díle tak uzavřená a nedůvěřivá. Kapitoly se střídají z pohledu Evie a z pohledu Cyruse, obě linky mě bavily stejně, vždy jsem netrpělivě otáčela stránky, ať už jsem zase u té druhé osoby a tahle jsem se dostala na konec a vlastně ani nevím jak!

Knihu můžu doporučit všem, co nemají rádi masakry a krváky, tohle bylo skvěle psychologicky vykresleno, bez drastických scén. Moc jsem si čtení užila!

zuzana2599
28.06.2022 4 z 5

Krimiromán z pera australského autora Michaela Robothama vypráví další osudy forenzního psychologa Cyruse a jeho chráněnkyně Evie Cormacové.
Je to opět čtivé, plné nástrah a nebezpečí, místy strhující, jen nevím proč mě čtení tolik nebavilo. Jisté je, že musím změnit žánr a odpočinout si od krimi. V tomto letním vedru toužím po knížce, která mě pohltí a snad ji brzy najdu... !

Evule *
27.06.2022 5 z 5

Uff, tak to byla jízda. Skvělé, napínavé a čtivé, už teď se těším na pokračování.

jirimatejka
25.06.2022 5 z 5

Skvělé pokračování prvního dílu, četlo se jedním dechem, dobře zvládnutý konec.

Lucuschka
24.06.2022 5 z 5

Skvělé pokračování prvního dílu Andělské tváře. Tleskám autorovi. Napínavý příběh natolik, že se nemůžete odtrhnout, protože vás zajímá, co bude dál, a jak tohle může skončit...

keiko33
19.06.2022 5 z 5

Ako vždy za 5*. Ja proste štýl autora zbožňujem, jeho suchý humor a precíznosť. Ako všetko do seba postupne zapadá. Druhý diel s Evie bol napínavejši, keďže sa postupne dozvedáme, čo sa vlastne Evie stalo a kto v skutočnosti je. Bavil ma vzťah medzi Evie a Cyrusom, boli ako starší brat a otravná, neposlušné mladšia sestra. Teším sa na pokračovanie.

iška
14.06.2022 5 z 5

Já se tentokráte nějak nemohla odtrhnout a těch téměř 450 stránek přečetla za dva dny.
Mohu jen doporučit

JustWomen
13.06.2022 5 z 5

Důstojné pokračování prvního dílu. Cyrus je fakt sympaťák, zápletky jsou povedené a Eviina minulost zajímavá. Psychothriller bez zbytečné krve, který tě o to víc zasáhne.

Mischone
08.06.2022 5 z 5

Pokračování které si také musíte přečíst! :-)

Šánka
07.06.2022 5 z 5

Kdo umí, (jako pan Robotham), ten umí, a kdo neumí,...ten si musí přečíst -:).
Výborné pokračování této nové série, vyprávěné z pohledu sympaťáka s velkým srdcem Cyruse a ,,hodné", problémové a nedůvěřivé Evie. Tentokrát se děj i vyšetřování točí hlavně kolem ztraceného dětství Evie. Napínavé, svižné a docela hrůzné čtení, které odhaluje temná tajemství z minulosti malé Evie.
Trošku jsem v závěru postrádala některé dílky do celé skládačky, ale možná si je autor šetří do dalšího pokračování. I tak to bylo skvělé čtení.

Pája699
06.06.2022 5 z 5

Perfektní díl od samého začátku, až do samotného konce. Napětí jak v elektrárně :D Ani nic jiného jsem od pana Robothama nečekala..tohle je vždy sázka na jistotu, že se nudit ani trochu nebudete. Prostě návykové čtení….tento díl je hodně o minulosti Evie Cormakové. Temna tam bylo až až. Je ale fakt, že první díl se mi líbil o malilinkato více, ale i tak hodnotím 5-ti hvězdami. Kniha si to určitě zaslouží a já budu netrpělivě vyhlížet další pokračování…..

Titas9001
01.06.2022 5 z 5

Co na to říci? Že první díl byl ještě slabý odvar, protože jsme neznali celé zákulisí případu Evie. A tady mě občas opravdu bylo nevolno z toho, co má za sebou. Ta beznaděj, kdy jste ve zrůdném soukolí a není nikdo, kdo by vás alespoň trochu chránil. Jen čirá hrůza, A nakonec ten, kdo to s vámi myslí dobře, kdo se vás snaží chránit, tak skončí skoro před vašima očima mrtvý. Komu můžete věřit????? Co je normální a pro vás dobře? Zoufale hledáte nějakou kotvu, ke které se můžete připoutat. Jde to vůbec? "Dítě, které přežilo, ale pořád se na svět dívá jako myš ukrývající se ve zdi." Robotham je mistr svého řemesla. Příběh je strhující. Když už si myslíte, že vidíte světlo na konci tunelu, tak vás hodí ještě do větší tmy. Čtu ho strašně ráda, ale musím si to dávkovat. Tahle série je povedená a prý už vyšel v pořadí třetí díl!