Když byla hodná

Když byla hodná https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/494342/bmid_kdyz-byla-hodna-JDj-494342.png 5 298 90

Cyrus Haven série

V novém thrilleru Michaela Robothama se vrací forenzní psycholog Cyrus Haven a jeho tajemná pacientka Evie Cormacová. Evie, dívka bez minulosti, neustále jako by utíkala – ale před kým? Jako malou ji našli, jak se ukrývá na místě činu ohavné vraždy. Její schopnost poznat, kdy někdo lže, Cyrusovi v románu Hodná a zlobivá holka pomohla rozlousknout spletitý případ. Teď Cyrus kousek po kousku odhaluje tajemství Eviiny temné minulosti, přitom ji však vystavuje čím dál většímu nebezpečí. Nakonec dívce nezbyde, než se opravdu dát na útěk. Přitom oba přijdou na to, že některá tajemství možná mají zůstat tajemstvími a některé nestvůry je lepší nepojmenovat.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , MOBA (Moravská bastei)

When She Was Good , 2020

broskev28
26.06.2023 5 z 5

Evie a Cyrus, oba se hledají, oba si musí pomoci především sami. Psycholog je určitě lépe teoreticky připraven, ale Evie je zase přirozený talent "pro přežití".
Druhý díl mě zaujal více než první, autor tentokrát nezařadil paralelní linii a výsledek byl povedenější. I když se mi některé věci nezdály úplně logické, hodnotím plným počtem a těším se na další díl. Poslední dvě věty poděkování jsou velmi optimistické.

"Proto o ni mám strach. Protože vím, že nikdy nezažije normální vztah ani skutečné přátelství, nikdy se nebude bavit o ničem s cizím člověkem nebo si nečekaně neporozumí s někým novým, protože každá věta, bez ohledu na to, jak příjemná a nevinná, s sebou ponese zvláštní význam, jakmile dorazí k Eviiným uším. V tu chvíli se dozví mnohem víc, než kdy čekala nebo chtěla."

MíšaS.
25.05.2023 3 z 5

Podstatně lepší než první díl, ale prostě je to strašně předvídatelné. Ač autor mlží, a předkládá nám jen kousky, stejně jsem si vše domyslela a tak mě druhý díl pouze utvrdil v tom, co jsem si myslela.

loskatos
05.04.2023 5 z 5

Ja chci jakoukoliv dalsi knizku od Michaela Robothama! Zjeveni v podobe neuveritlene ctivych, napinavych a uveritelnych pribehu.
Opet plny pocet hvezd.

Janaves
15.03.2023 5 z 5

Dokonalé! Doufám, že bude pokračování.

WaN635
02.03.2023 5 z 5

Kdybych knihu nemusela občas rozdýchávat, přečetla bych ji na jeden zátah. Především u rozplétání Evina příběhu mi bylo úzko. Dozvěděli jsme se něco nového i o Cyrusovi a to, co o něm zatím už víme, se mi líbí.

U těchto sérií mě hrozně štve, že chci číst pořád dál a dál a knížky ještě nejsou v češtině vydány.

Johana
26.02.2023

Moji milí, toto je překlad - tak ubohý, že nechápu, jak s ním mohla kniha vyjít. Co v té MOBě dělali? Na detektivku jsem se moc těšila a končím s ní po čtyřech stránkách čirého trápení. Takže nedočteno a z úcty k panu spisovateli nehodnoceno. Překladatelce dávám ODPAD.

Astonius
12.02.2023 4 z 5

(SPOILER) Osvědčený autor a ani v tomto případě nezklamal. Moc se mi líbí jeho styl, je to takové čtení pro dospělé, ze života, žádné podivnosti, nelogické zápletky nebo přehnané akční scény. Příběh je vyprávěn z pohledu dvou postav, jimž současně nakukujeme do vzpomínek a myšlenek a tím dostáváme ucelený pohled na vše. Moc se mi líbil úplný závěr, způsob, jakým autor dokonal spravedlnost, byl nečekaný, ale velmi trefný. Trochu zklamání jsem cítila v tom klišé, kterému dílo neuteklo pokud jde o "představitele toho největšího zla", co to zase bylo za lidi a jak se chovali... Tohle tady už bylo v knihách a filmech tolikrát.... A také bych trochu přidala co se emocí týče, vztah se Sashou si o to přímo říkal, ale odbylo se to bez jakékoli gradace, což byla trochu škoda. Ale celkově rozhodně doporučuji - když pro nic jiného, tak pro ten sloh, který má své kvality.

Evka27
06.02.2023 4 z 5

Téma únosů a zneužívání dětí je pro mě hodně těžké a mám problém o tom číst, i když se s tím autor docela popasoval. Hlavní hrdiny jsem si hodně oblíbila,jsem zvědavá,jestli se ještě objeví v nějakém pokračování.

klokan.1905
31.01.2023 5 z 5

Když byla hodná...
Řekl bych, že v tomto případě je nutné přečíst si předchozí díl, tedy Hodná a zlobivá holka... Poměrně dost by Vám totiž předchozí dění chybělo, navíc byste přišli o opravdu hodně dobré čtení... ;-)
V tomto pokračování se opět potkáte s forenzním psychologem Cyrusem Havenem a také s Evie Cormacovou, která byla před šesti lety nalezena na místě brutální vraždy, přičemž nikdo doposud nepřišel na to, jak se doopravdy jmenuje a odkud pochází...
Ona má tajemství. On potřebuje odpovědi. A oba jsou v nebezpečí.
Po přečtení mi nezbývá než netrpělivě vyhlížet překlad třetího dílu... Ten by měl mít název Ležící vedle tebe...

rezzba
21.01.2023 4 z 5

Už jsem byl zklamaný, že se to moc natahuje, že z Cyruse dělá hlupáka, protože furt na to nemůže přijít a nakonec finále jinak než jsem čekal 2/3 knihy. Super. Další díl pokud plánuje teda netuším o čem by mohl být.

katka.oo
16.01.2023 5 z 5

Skvělé pokračování série se sympatickým forenzním psychologem Cyrusem a záhadnou Evie, velice dobré, výborné čtení, napínavé od začátku do konce, některé části děsivé, Evie už nám ze svého života hodně odhalila, ale mám pocit, že to ještě není všechno, doufám, že další díl bude brzy a milovníkům krimi a thrillerů doporučuji.

Han-nah
15.12.2022 4 z 5

V tomto pokračování se objasní, čím si Andělská tvář - Evie procházela a co se snažila utajit, aby ochránila ty, kteří jí chtěli pomoci. Každé zneužívání je kruté, obzvláště, když oběť je dítě.
Ale opět je tu i sympatický Cyrus, ochránce, který také otevře střípky ze své minulosti.

TheSarcasm
15.12.2022 4 z 5

Tak nevím, já měl asi nějakou předprodukční verzi e-booku (přiznávám, že jsem stáhnul z Ulož.to), protože tak strašlivý překlad snad nedokáže ani nekorektovaný google translator. Osoby občas hovořily v ženském, občas v mužském rodě (původně jsem se domníval, že se jedná o záměr zdůraznit nevyjasněný gender, ale dělaly to všechny), občas byly místo skloňování infinitivy, podivná spojení, které by Češi nepoužili apod. Zkoušel jsem se od toho oprostit, ale zážitek z četby jsem měl stejně zkažený. Předpokládám z reakcí čtenářů, že oficiální titul těmito nedostatky netrpí, tento paskvil tedy mažu a pokorně se obrátím na oficiální distribuci.

ivoiro
10.12.2022 5 z 5

Tohle bylo výborné pokračování prvního dílu. Rád si prečtu další dílo z této dílny.

raty
28.11.2022 5 z 5

Já jsem tedy byla moc hodná, když jsem četla tuto knihu. Zachumlaná pod dekou v oblíbeném křesle ani jsem nedutala, jen četla a četla, abych zjistila, jak to bylo s Evie.
Také mě se druhý díl líbil ještě víc než první. Dvojice hlavních hrdinů mě velmi baví, i když před čtením bych řekla, že těch narušených a problémových vyšetřovatelů je už dost. No tito dva nejsou policajti a jsou "narušení" tak, že mají moje plné sympatie.
Opět musím poděkovat svým knižním přátelům na DK, díky kterým jsem objevila pro mě nového autora. Toho si dávám do oblíbených.

Luci19346
21.11.2022 5 z 5

Napínavý příběh, do poslední chvíle nebylo jisté, jak to celé skončí. Nemohla jsem v noci ani spát, musela jsem číst... :)

Nelly
21.11.2022 4 z 5

Skvělá jízda, ale ocení ji spíše ti, kdo četli první díl.

Mandlevest
14.11.2022 5 z 5

Jako vždy dokonalé. Promyšlené, originální, chytré, napínavé, neodložitelné. A k tomu všemu postavy Cyruse a Evie, hlavních hrdinů této skvělé série. Oba si prožili své a bojují se svými démony, přesto v sobě mají nějakou zvláštní zranitelnost, která ve čtenářích vzbuzuje spoustu emocí. A ty dialogy mezi nimi, to je radost číst. Speciálně v thrillerech či detektivkách jsou většinou jakousi vatou, plnou klišé , ale ne tak u tohoto autora. Zde se dozvíte hodně zajímavých myšlenek a postřehů, je to mistrovsky vypointované a mě to ohromně baví. Autora jsem objevila teprve před pár lety, zde na databázi, a byl to jeden z mých nejlepších úlovků "ever" ( jak by řekla moje dcera :-)). A tak jestliže máte čtecí krizi (což se občas stane i těm největším knihomolům) anebo chcete začít něco nového a originálního a váháte, mistr Robotham a obě jeho série jsou trefa do černého. Je třeba číst chronologicky, zdravá závislost zaručena :-).

Pedro69
11.11.2022 5 z 5

Nic jiného než pět hvězdiček dát nemohou.

moudivlacek
28.10.2022 5 z 5

Moc jsem se na tento díl těšila, a rozhodně nejsem zklamaná. První díl se mi moc líbil, ale tento ho předčil na plné čáře. Rozhodně ostatním doporučuji číst popořadě, neboť pochopíte o hodně lépe hrdiny a děj tohoto dílu je na tom postaven.
Evie má stále potíže v "dětském" domově a Cyrus je přivolán jako forenzní psycholog k údajné sebevraždě bývalého detektiva. Cyrus je však jiného mínění. Zkoumá, po čem mrtvý pátral a to ho silně překvapí.
Dějové linky Cyruse a Evie zpočátku běží zvlášť, ale velmi brzy se protknou. Evie je v ohrožení a Cyrus je rozhodnut ji tentokrát ochránit. Jenže je na to sám a proti všem a rozhodně proti němu stojí silný soupeř. Evie zná život lépe, než se zdá, rozhodně není naivní, a je rozhodnuta nejen znovu přežít, ale ochránit svého "přítele" Cyruse.
Pro silné žaludky a nervy a milovníky psychothrillerů tuto knihu rozhodně doporučuji.