Kdybychom se neviděli

Kdybychom se neviděli https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/257599/bmid_kdybychom-se-nevideli-257599.jpg 4 342 86

Lex byla šťastná. Měla kompletní rodinu. Kluka, co milovala. Kamarády, kteří se na ni nedívali, jako by se měla každou chvíli zhroutit. Teď je z ní holka, jejíž bratr spáchal sebevraždu. A vypadá to, že už taková bude navždycky. Lex se teď pokouší poskládat si život dohromady a snaží se vytěsnit, co se stalo té noci, kdy Tyler zemřel. Ale je tu tajemství, které nikomu neprozradila, esemeska, kterou Tyler poslal, co mohla změnit všechno. Lexin bratr je pryč. A ona zjišťuje, že duchové nemusí být skuteční, aby vám nedovolili jít dál.... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

The Last Time We Say Goodbye , 2015

JanaDor
12.12.2015 4 z 5

Autorka si prošla i ve skutečnosti sebevraždou svého bratra. Proto je to tak skvělé napsané. Všechny události a osoby kolem jsou smýšlené. Ale hlavní myšlenka je prožita. Děj se soustředí na Lexie. Na její osobu a skrze ni, vnímáme události kolem rodiny. Příběh neobsahuje překvapení a zvraty. Trochu jemné zamilovanosti ano. Vtáhl mě do tragédie jedné rodiny, kdy jsem pochopila, že je fajn častěji říkat svým blízkým, že je máte rádi. Protože nikdy nevíte, kdy je vidíte naposledy. Je to smutně krásné vyprávění o nečekaném odchodu a smíření.

anibeni
19.11.2015 3 z 5

Kniha sama o sobě je silná svým tématem... je silná tím, co nikdo nechce zažít.. je o hledání viny a neviny, o hledání cesty ven a přitom o strachu tu cestu podniknout... určitě je to kniha, která někomu bude připadat nezapomenutelná... Nicméně mě přišla hlavně její první část spíš taková "ufňukaná" a docela jsem bojovala s tím knihu odložit. Zajímalo mě ale, jak se to vlastně nakonec všechno vyvrbí a musím uznat, že jsem ráda,. že jsem knihu četla dál. Ve druhé polovině se konečně začlo něco dít a nad závěrem jsem i nějakou tu slzu ukápla.. Přesto ale to pro mně není kniha, nad kterou bych přestala dýchat, ale určitě stojí za to tuhle knihu přečíst.. Ať si každý udělá názor sám..

Peace
01.11.2015 5 z 5

"Lidé, které milujeme, nás nikdy úplně neopustí."

Kniha je důkazem toho, že příběhy mohou být smutné a krásné zároveň. Budete brečet i smát se - jde o knížku nabitou emocemi. Je znát, že autorka píše z hloubky vlastních prožitků. Rozhodně doporučuji!

EthaneAlquane
02.10.2015

Vzhledem k tomu, že knihu nemám dočtenou nemůžu říct 100% názor. Ale stejně vím, že je to úžasná a dojemná kniha. Pravdivá. Tak pravdivá až to bolí. Rozhodně bych knize nedala nálepku: "YA román". Ne. Protože tady nehraje roli nějaký zamilovaný trojúhelník. Ale smrt našich blízkých. Už teď ve mně něco zanechala. Doporučuji vám jí přečíst. Protože pokud jste okouzleni "happyendy", bude to pro vás, možná ze začátku nepříjemná změna, ale uvidíte, že celé to má své kouzlo...

EvaSupovic
20.09.2015 5 z 5

Tato knížka patří mezi knížky jež zanechají na člověku po přečtení stopu.Opravdu velikou :-D Vulkán emocí, spoustu mokrých kapesníčků a silný dojem, to je co zanechala ve mě :-D Byla to po dlouhé době velmi pěkně napsaná kniha i s než až tak příjemným tématem a konec - myslím tím pár slov od autorky, to mě skoro položilo :-D

Aléda
19.09.2015 5 z 5

Dojemný a silný příběh o ztrátě, bolesti, utrpení, ale i o odpuštění sama sobě. Opravdu neuvěřitelná knížka, která mě fakt dostala. Potvrdilo se, že Cynthia Hand prostě umí psát - tak krásně napsanou knížku jsem dlouho nečetla a to je u mě co říct.
Každý se se smrtí svého blízkého vyrovnává jinak a jelikož spisovatelka psala z vlastní zkušenosti, příběh byl opravdový a úplně mě pohltil, věřila jsem jí každé slovo. Lex byla skvělá hlavní hrdinka: milá, sympatická a génius přes matematiku:) No a obálka luxusní. Nejvíce se mi na ní líbí tři řádky zezadu:

Smrt je všude kolem nás.
Jen si jí nevšímáme.
Dokud nemusíme.

Určitě neváhejte a přečtěte si tuhle knížku, nebudete toho litovat!!

sebevražda pro dospívající mládež (young adult) ztráta blízkých

Cynthia Hand
americká, 1978
2012  85%Nadpozemská
2017  82%Má lady Jane
2015  81%Kdybychom se neviděli
2013  86%Zasvěcená
2013  87%Nespoutaná

Kniha Kdybychom se neviděli je v