Kdybychom se neviděli

Kdybychom se neviděli https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/257599/bmid_kdybychom-se-nevideli-257599.jpg 4 342 86

Lex byla šťastná. Měla kompletní rodinu. Kluka, co milovala. Kamarády, kteří se na ni nedívali, jako by se měla každou chvíli zhroutit. Teď je z ní holka, jejíž bratr spáchal sebevraždu. A vypadá to, že už taková bude navždycky. Lex se teď pokouší poskládat si život dohromady a snaží se vytěsnit, co se stalo té noci, kdy Tyler zemřel. Ale je tu tajemství, které nikomu neprozradila, esemeska, kterou Tyler poslal, co mohla změnit všechno. Lexin bratr je pryč. A ona zjišťuje, že duchové nemusí být skuteční, aby vám nedovolili jít dál.... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

The Last Time We Say Goodbye , 2015

zabijackaa9268
09.08.2016 5 z 5

Nemohla jsme se od knihy odtrhnout.Na konci knihy jsme byla jen trochu zklamaná že nepokračuje dál.Perfektní :)

nikittka
04.08.2016 2 z 5

Kniha byla pro mě trošku nudná, nic moc se v ní vlastně nedělo, proto hodnotím dvěma hvězdami.

Lela16
19.07.2016 5 z 5

Kniha se mi dobře četla, byla super sice trochu smutná, ale hezká:)

Anonymka1
12.07.2016 1 z 5

Kniha byla o ničem nic napínavého byla to nuda

terezamarsik
24.05.2016 4 z 5

Hodne lidi tu pise, ze v knize se vlastne nic nedelo nebo, ze hlavni postava jen ufnukana, apod. V knize se delo hodne... Cetlo se to dobre z toho duvodu, ze to pusobilo jako pravda, tohle je realita, takove veci se proste deji. Bylo zajimave cist o tom, jak se s tim Lex psychicky vyrovnava a jeji matka take... Cetla jsem i komenty, ze hlavni postava byla jak ufnukava 16 holka.. No ona je to teenagerka na stredni skole a myslim, ze dej byl dobre vymysleny, protoze ono je to neco jineho pro dospele si tim projit a neco jineho pro mlade lidi, hlavne na stredni, pro ktere je neco takoveho zcela nemyslitelne, proste smrt a mladi lide, to "neexistuje". Libilo se mi cist i tom, ze vlastne pratele maji taky nejakou reakci a nekteri se proste Lex vzdalili, protoze nevedeli jak regovat. Vsechny tyhle veci, detajly jsou v celem pribehu dulezite. A lide co tu pisou, ze by to z deje vyskrtli a prislo jim to zbytecne... Za prve myslim, ze kdyby se to udelalo z knihy by zbylo 50 str. a bylo by to o nicem a za druhe si myslim, ze to pisou lidi co asi nedokazi moc chapat okolnosti ruznych situaci a vcitit se trochu do deje nebo do pocitu te postavy vzhledem k jejimu veku a situaci, ve ktere je. Pro takove lidi jsou asi lepsi 100 str. knihy s kratkymi povidkami. Ale take uznavam, ze ne kazdemu se musi tato kniha libit. Jen nektere komentare mi prijdou trochu nedomyslene...
4* davam, protoze je pravda, ze neco tomu chybi, mozna trochu vic citu... Sama autorka asi nedokazala na 100% vyjadrit hluboke emoce, ktere sama v te situaci prozivala.
Veledilo to tedy neni, ale urcite stoji za precteni a urcite donuti k zamysleni tato kniha.

Beky
16.05.2016 4 z 5

Působivý, emotivný a realistický příběh ...
Trochu smutné pojetí - zabít se, a pozůstalí trpte ... Ale tak to dnes funguje ...
Myšlenka dobrá a zpracování se mi taky líbilo. :-)

Beerushka
26.04.2016 5 z 5

Super knizka

vikimi
25.03.2016 4 z 5

Pěkné a hodně smutné! Určitě dobře napsané!

Milášek
22.03.2016 4 z 5

Příběh, který nadchne. To jak se vyrovnává se smrtí bratra a zároveň obnovuje staré přátelství. Příběh je reálný, takový, že se zastavíte nad čtením a přemýšlíte, co byste dělali vy, kdyby vám umřel někdo blízký. A k tomu všemu je tam nepatrně vsunutá láska.

LilianaFalcon
18.03.2016 3 z 5

Sebevražda. Vina, kterou cítí pozůstalí. Různé způsoby, jak se s tím vyrovnat. Vzpomínání.
Škoda, že hlavní hrdinka a její šprťácká stránka nebyly víc rozvedeny. Chyběla jí jiskra. Všeobecně celé té knize chybělo cokoliv výrazného, čeho by se dalo chytit.

rarášek
12.03.2016 5 z 5

Tahle kniha se mi velmi líbila. Bylo mi líto Lex, jejího mrtvého bratra Tylera, fandila jsem Stevenovi a líbila se mi Sandie se kterou Lex znovu navázala vztahy. Moc se mi líbili zápisky z deníku Lex, kde se vracíme zpátky do vzpomínek na Tylera, její sny a z deníku se postupně dozvídáme, proč se obviňuje z jeho sebevraždy. Obálka je překrásná, od CooBoo jsou obálky vždycky dokonalé. Knihu vydala autorka z důvodů vlastních, protože sama zažila sebevraždu svého bratra. Racionální úvahy se tam snoubí s emocemi. Rozhodně doporučuji přečíst. :)

Ebony
06.03.2016 5 z 5

Tahle kniha je prostě dokonalá. A víte v čem? Že je to krutá realita, která není obalená v ochrané vrstvě. Tahle kniha, je krutá realita a o to víc je jedinečná.

Adele02
16.02.2016 5 z 5

Jsou knihy, které nedočteme. Jsou knihy, které jsou spjaty s důležitou událostí. A jsou i knihy, jejichž stránky zničíte slzami a i přes ateismus se budete modlit, ať se tohle přestane dít. Autorka má můj Obdiv s velkým O. A po tom doslovu obzvlášť.

Attia
28.01.2016 5 z 5

Kdybychom se neviděli vám dává jednu jistotu. Dotkne se vás. Třeba já jsem dočetla poslední stranu a najednou se rozplakala, ačkoliv nemohu říct nad čím konkrétně, protože konec je v rámci možností dobrý. Možná vás odrazuje depresivní a neradostné téma. Já ale teď rozhodně nelituji, autorka se dotýká skutečných problémů a přináší i jejich možné řešení.

Roselunda 1928
20.01.2016 4 z 5

No jo, až příliš pozdě jsem si uvědomila, že tahle kniha staví na pocitech Lexie a že od toho nesmím čekat nějakou větší zápletku.

Já jsem si fakt myslela, že to Damian udělá

mišaša16
18.01.2016 3 z 5

Z této knihy mám tak trochu zvláštní pocity. Příběh byl hezký, smutný a zajímavý, jde vidět že autorka psala z vlastní zkušenosti, ale přesto mi tam něco chybělo. Líbilo se mi, jak byl příběh prokládaný zápisy z deníku, které si Lex zapisovala. Zároveň mi ale přišlo, že některé pasáže se dost vlekly...
Nevím, možná bych vše lépe pochopila, kdybych si sama něčím takovým prošla, ale takhle mě to nějak extra neoslovilo. Každopádně nelituji přečtení.

DenisePartridge
13.01.2016 5 z 5

Naprosto úchvatná kniha, kterou jsem zhltla za pár dní, protože její děj je prostě zatraceně čtivý. Úplně vás vtáhne a vyplivne až na poslední straně. Trochu mi připomněla knihu Nebe je všude, která se mi taky dobře četla, ale tady mi přišly všechny pocity a emoce propracovanější a tím kniha jen získala :)

Andy0892
03.01.2016 3 z 5

Téhle knize rozhodně prospělo, že příběh napsala autorka, která si prošla tím samým, ale přesto mi tam něco chybělo. Možná ji odsuzuji, protože ještě před ní jsem četla knihu v angličtině - One Moment, která měla v sobě zápletku, nějaké tajemství - mnohem větší a silnější, než v této knize. Oproti tomu ale byla tato kniha mnohem dospělejší.

bookcase
28.12.2015 5 z 5

Krásný a smutný příběh, ocení ho především ti, kteří zažili totéž, co hlavní hrdinka.

warca
20.12.2015 3 z 5

Pěkné, ale trochu bych to zkrátila, protože to byla trochu nuda, jelikož se tam nic nedělo. Jinak dojímavý příběh, hlavně ten konec se povedl.

sebevražda pro dospívající mládež (young adult) ztráta blízkých

Cynthia Hand
americká, 1978
2012  85%Nadpozemská
2017  82%Má lady Jane
2015  81%Kdybychom se neviděli
2013  86%Zasvěcená
2013  87%Nespoutaná

Kniha Kdybychom se neviděli je v