Kde jsi, když nejsi

Kde jsi, když nejsi
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/514753/bmid_kde-jsi-kdyz-nejsi-Rk5-514753.jpg 4 1062 1062

Bouřlivé, syrové a vášnivé vyprávění o rozchodu. Toto je příběh o svobodě, závislosti, zbabělosti a statečnosti. O poslušnosti, laskavosti i lhostejnosti. O těch nejlepších a nejhorších rozhodnutích. O naději a beznaději. O zraňování a zraňování se. O tom, co se stane, když s něčím tak strašně moc škubneš. Toto je příběh bez pravidel. Je to jenom hra, anebo jde o život?... celý text

Katerina015
17.09.2023 4 z 5

Já se s ní upřímně trápila, ale stále jsem chtěla vědět, co na ní všichni v mém okolí mají....proč ji všichni chválí a nutí mi ji si přečíst .... a já musím uznat, stojí za přečtení..... nenechte se odradit vulgárním slovníkem, ta knížka stojí za přečtení

sowatson
17.09.2023 3 z 5

Nejdřív jsem se v knihkupectví tvářil, že ji nekupuju pro sebe, ale nakonec jsem ji přečetl DVAKRÁT. Výborná hra se zpřeházenou kompozicí a očekáváním čtenářů. Postavy všechny na-přes-držku, a já přitom fascinovaně sleduju, jak moc si nerozumějí a baví mě to! Jako komedie i drama zároveň. Nakonec to čtení až BOLÍ, když se v určitých situacích začínám poznávat, a říkám si: Probůh, jenom ať neskončíme jako Marek a Dáša. Podle mě velká autorská odvaha JÍT DO SEBE a u mě naprosto zaslouženě splacená velkým čtenářským zájmem a zážitkem.

Dopodrobna to rozebírám v pilotní epizodě PODCASTU Proč je to bestseller (viz Recenze): youtube.com/@PJTBpodcast

BambinoMum
16.09.2023

Tohle jsem nedala. To prostě nešlo číst. Vulgární, postavy na pěst.

Jana283
07.09.2023 4 z 5

Hlavní hrdinové nemusí být Mirkové Dušíni, ale potřebuji se do nich vcítit a ztotožnit se alespoň trochu s jejich životy a útrapami. Zpočátku se moc nedařilo. Ale postupně mne ten příběh vtáhl a působil na mne velmi smutně a bolavě. Přes veškerou snahu je rozchod -rozvod vždycky velký průšvih a vždy to nejvíc zasáhne děti A vlastně mně bylo líto (přes počáteční nesympatie) všech aktérů příběhu. Čtení, které donutí zamyslet se nad našimi životy, vztahy... Kde končí svoboda a začíná sobectví? Kde jsou hranice povinností k našim dětem ? Kam až zajít v partnerské toleranci a obětování sama sebe ? Co znamená porušit sliby, které jsme si daly?

Afilada
06.09.2023 5 z 5

Vyspělá spisovatelka, je to na dřeň. Geniální práce s časovou osou, pohrávání si s postavami i se čtenářem. Napadání této knihy z vulgarity odmítám, jde o velmi přesnou sondu do myšlení/očekávání/chování dnešního člověka.

Ísačop
06.09.2023

Nešlo to, prostě to nešlo přečíst. Málokdy odložím knížku po pár stránkách, ale tohle fakt ne!

VerStetinova
06.09.2023 4 z 5

Kdyby to Třeštíková vydala pod pseudonymem, tak sklízí chválu za originální společenskokritickej román. Ale vydala to pod svým jménem, takže se hodnocení knihy točí jen okolo toho, zda to je nebo není popis jejího rozvodu. Smrsklo se to na škodolibé potěšení z toho, že třeba vyšťournu něco, co se doopravdy stalo.
Já to takhle nečtu, protože takhle nechci ke knihám přistupovat.
Čtu to jako román o ženě, která se ztratila, teď se snaží sama sebe najít a jo, jde trochu do extrému, ale i přesto to nějak chápu.
Ad vulgarismy: u té postavy jsou přece pochopitelné?

Četla jsem pár předchozích knížek od autorky a popravdě mě nikdy moc nenadchly, přišly mi průměrný. Ale mám pocit, že s touhle knížkou strašně vyrostla.

Aneleh
03.09.2023 2 z 5

Jediné, co mohu na této knize pochválit, je originální řazení kapitol. To bylo skutečně zajímavé, obsah už o hodně méně. Tedy příběh sám o sobě špatný nebyl, i když osoby v něm vystupující mi přišli značně nedospělé - jen dětí mi bylo upřímně líto. Takovýmto způsobem řešit nespokojenost v manželství? A jako kdyby to všechno měl zachránit přemrštěný vulgarismus a šokující výstřednost. Nejde nepřemýšlet nad tím, do jaké míry je kniha autobiografická, u mě tedy touto knihou úroveň autorky hodně klesla a nevím, jestli ještě budu mít zájem o nějaká její další díla. Četla jsem od ní téměř vše, ale nemohu si pomoci, tímto ne příliš kvalitním dílem jako kdyby na sebe už strhávala pozornost za každou cenu.

Marfulka007
03.09.2023 5 z 5

Za mě super čtení. Originální řazení kapitol. Děj, který odsýpal a nutil mě číst pořád dál a dál. Postavy, ve kterých jsem si možná svého "hrdinu" nenašla a které mě možná štvaly, ale vyvolávaly emoce a o to nakonec jde. Popisy myšlenkových pochodů mi přišly geniální, protože u mě v hlavě to občas vypadá přesně takhle. Klidně bych si dala za nějaký čas druhé čtení. Líbilo se!

kuttnerovka
02.09.2023 4 z 5

Určitě nejde o autorky nejlepší dílo,ale mě se to líbilo. Vlastně vůbec nerozumím té velké kritice, vulgární kniha je, ale nepřišlo mi to až tak. Po všech recenzích jsem čekala už bůh ví co sprostého, ale nepřišlo mi. Bylo napsáno opět čtivě jak je u autorky ve zvyku.

vlci
02.09.2023 5 z 5

Radka zraje jako víno. Četlo se samo, bavilo, trefné.. zpřeházené kapitoly fajn nápad. Občas jsem se ..manžela, děti.. viděla.
Za mě super!
Jo a dost dobrá obálka.

Pauvka
02.09.2023 4 z 5

Za me knizka pekna. Mela jsem teda strach z kapitol na preskacku, ale vubec mi to nevadilo. Kniha se dobre cetla

Michaela91
30.08.2023 4 z 5

Mě se kniha líbila a nemohla jsem přestat číst. Strašně mě zajímalo jak to vše skončí. Přeházené kapitoly mi vůbec nevadilo, přišlo mi to jako skvělý nápad.

Danka1975
30.08.2023 4 z 5

Hned úvodem: nebudu řešit a soudit charaktery postav a jejich hodnoty, etické zásady a jací to jsou sympaťáci :). .. . .Jaký byl Třeštíkový záměr? Chtěla dle mě, že svým způsobem ž tak trochu šokovat? :-)). .Že by rádoby pokus o rebelství? :)))) .:-))))). . že by vyvolat nějaké emoce? :-))). .což se jí u mě povedlo. . . .kroutíla jsem hlavou, chvilkami mi bylo dost trapně. .. .rozčilovala jsem se, ale furt prostě četla, . . .takže na stranu druhou se jí to povedlo.. . Takže zase možná za rok si od ní něco přečtu a uvidím, co to bude tentokrát :-)))

ninano
30.08.2023 3 z 5

Vyloženě ženské čtení. Asi si to své čtenáře najde, ale mě takové psaní neoslovuje.

blueberrypink
29.08.2023 2 z 5

Dáša neví, co chce. Její manžel byl absolutně na ránu a Jakub taky. Ani jedna sympatická postava. Kapitoly napřeskáčku, to mě ale naopak bavilo. Celkový dojem nevalný, znovu určitě ne.

hvozdik
29.08.2023 2 z 5

Asi jsem moc rychle za sebou sáhla po další Třeštíkové. Psát určitě umí. Svižně, rychle, nápaditě. Sarkasticky a taky jízlivě melancholicky, hořce něžně i hořce ostře. Tentokrát ale už nebavilo a nepřekvapilo.

Verrrunka
28.08.2023 5 z 5

Hele u mě Radka :-)

Kdyby se spousta lidí odprostila od toho, že knihy Radky Třeštíkové píše Radka Třeštíková, tak by bylo v literárních vodách klidněji. :D
Ale fakt, tohle bylo super. Jo, dlouhý myšlenkový pochody, jako vždycky, sprostý slova, který mně osobně fakt nevadily, neboť mám taky celkem jadrný slovník, a ve mně tahle knížka vyvolala fakt hromadu emocí. Dost jsem nad tím příběhem přemýšlela, chování pana manžela mě neskutečně znepokojovalo a říkala jsem si, kolik takových drobností se třeba děje někomu vedle mě a jen to nevidím.

A vyvolat emoce je přece důležitý, což ty knížky umí a sama Radka evidentně taky. :)

goofinkaa
27.08.2023 4 z 5

Bomba! Toto sa naozaj podarilo. Nie každý dokáže oceniť tu autorovu sústredenosť, pri tak mnohovrstevnatom písaní. Ano, bolo to miestami surové, ale taký život je. Vulgárne? Vobec, v niektorých údajne "vulgárnejších" odstavcoch som sa našla aj ja, slobodná a bezdetná žena. Párkrát som vo vlaku aj vyprskla smiechom, ako sa autorka trafila... Piatu hviezdičku dám, až sa to bude točit v Holywoode :)

Anna479
27.08.2023

Nevím, kolik mám dát hvězdiček.
Nevím, co si mám o té knize myslet.
Nevím, jestli se mi to líbilo nebo ne.
Nevím nic.
Vlastně ano, jednu věc. Obálku to má moc hezkou. :)
Od Třeštíkové to byla moje první přečtená kniha, tak je možná problém v tom. Ovšem další si od ní určitě nepřečtu. Děkuji, ale nechci.

Nepřišlo mi to ani syrové, ani bouřlivé ani vášnivé. Bylo to vůbec o rozchodu nebo ne? O Jakubovi nebo o Markovi? Nebo o Dagmar?
Ty přehazené kapitoly měly nějaký hlubší smysl? Já asi nejsem na takovéhle čtení zvyklá, takže mě se to nelíbilo. Mám pocit, že to bylo jen plácání zmatené ženské ve středním věku (a možná mě to za pár let čeká taky). Ale nakonec... Odejít není vždycky jednoduché, že?