Kde jsi, když nejsi

Kde jsi, když nejsi https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/514753/bmid_kde-jsi-kdyz-nejsi-Rk5-514753.jpg 4 1043 1043

Bouřlivé, syrové a vášnivé vyprávění o rozchodu. Toto je příběh o svobodě, závislosti, zbabělosti a statečnosti. O poslušnosti, laskavosti i lhostejnosti. O těch nejlepších a nejhorších rozhodnutích. O naději a beznaději. O zraňování a zraňování se. O tom, co se stane, když s něčím tak strašně moc škubneš. Toto je příběh bez pravidel. Je to jenom hra, anebo jde o život?... celý text

Summer7
11.06.2023 3 z 5

Přečteno během pár dní a já prostě nevím, jak hodnotit. Knížka nám popisuje jedno velmi nešťastné manželství. No, nejsmutnější je, že takových žen jako je Dáša, které žijí s idiotem je tolik.
Místy mi přišlo, že některé rozhovory jsou zbytečné, jasně takový ty běžný denní rodinný konverzace, ale někdy mi to přišlo už moc. Na začátku knihy najdeme kapitoly, kde je víc sprostých slov, to mi až tak nevadí, sprostě přece občas mluví každej, ne ? Nicméně mi víc vadilo, jakým stylem mluví Jakub, občas mi přišel spíš než mladej frajer jako buran. Takhle se přece mezi mladýma úplně nemluví, nebo jo ? :)) No k těm sexuálním scénám, přišlo mi to naprosto OK, ale chápu, že na někoho to není, ale žádny drsný porno fakt nečekejte :D
Scéna v restauraci s análním kolíkem v Dior kabelce absolutne TOP!
To, že hlavní hrdinka potká mladšího kluka a chytne skoro ve 40 letech druhou mízu, to se prostě taky stává často.
Černé silonky doma také mám a souhlasím, že by je měla mít doma každá žena.
Kolem a kolem se mi kniha spíš líbila, jasně není nejlepší, ale je dobrá. Je prostě hrozně moc ze života. Nejlepší je pořád Tajemství. Hodně mě bavilo uspořádání kapitol. K některým se určitě vrátím znova.
Btw Dáši jsem hrozně fandila za lepší konec, zasloužila by si ho, ale tak to v životě prostě nefunguje.

gargamelka
10.06.2023 4 z 5

Není to typický druh knížky na který jsme zvyklý - volně plovoucí příběh. Podání, které nutí čtenáře být ve střehu, na knihu se soustředit. Rozhodně neotřelé a sebejisté. Krásný obal! Téma které není jednoduché.

Jaké by to bylo si knihu přečíst podle číslování kapitol a ne dle čísla stránek? :)
Ten, kdo Radku sledujte na Instagramu se s mohl na některé motivy narazit..

MarBra
10.06.2023 5 z 5

Bylo to syrové, surové a nepříjemné. Působivé. A to nejlepší, co z mého pohledu Radka Třeštíková napsala.

l.splichalova
10.06.2023 5 z 5

Po dlouhé době knížka od které jsem se nemohla odtrhnout. Příběh, který zaujme, vtáhne do děje, člověk nad ním přemýšlí. Zajímavé uspořádání kapitol. Až mi bylo líto, že už jsem ji dočetla. Knížka zůstane u mě v knihovně a někdy v budoucnu si ji přečtu ráda znovu.

Denice
10.06.2023 5 z 5

Pre mňa úplne najlepšia kniha od Třeštíkovej. Živá, úžasné postavy, malo to spád. Všetky situácie zo života manželského boli perfektne vystihnuté. Len mi chýba na Goodreads
5*/5*

evaval
09.06.2023 3 z 5

Dočetla jsem, byla fajn. Musím říct, že začátek byl teda velké "wau" - hodně vulgarismů, na můj vkus by tam tolik být nemusely. Ale - kniha se četla dobře a opravdu se mi nakonec líbila. Dokonce jsem si některé pasáže musela přečíst dvakrát, protože ruku na srdce, takových příběhů jsem už kolem sebe viděla a nejspíš ještě uvidím... Ach jo, proč žijeme s psychopaty...

zuza_cte
09.06.2023 5 z 5

(SPOILER) Jakub miluje Daysi a já miluju Jakuba.
.................................................................
Kniha, je naprosto dokonalá. Příběh o nešťastném manželství s manipulativním psychopatem. kdy je opravdu těžké odejít a možná (ne)jde odejít. Marek mi je naprosto odporný , jako Dáše. Chlap, kterého nechcete mít doma natož mít s ním děti. Pohár, který přeteče a vy už s ním chcete skončit. A tak Dáša pozná Jakuba, toho Jakuba, díky, kterému se jí otočí svět, protože on ji chce on si ji vybral i když je starší o 10 let. Možná bychom všechny chtěly mít nějakého jakuba. Milovala jsem ten příběh, a přečetla za dva dny. Chtěla jsem víc Jakuba, ale Marek se postará o to aby už žádný jakub nebyl, aby už nikdy nebylo nic... Knihu si přečtěte, je opravdu skvělá a já jsem ráda, že jsem si ji pořídila. Naprosto doporučuji. Jsi tak Hot bejbe.

KodalSa
08.06.2023 4 z 5

Bylo to lepší, než jsem čekala. Sice těch vulgarismů a sexu tam na mě bylo až zbytečně moc, ale vlastně se mi to jako celek líbilo. A, ano, jak paní autorka slíbila, je to hodně syrové.

Italkaaa
08.06.2023 odpad!

Nevadí mi, že je to vulgární. Vlastně mi nejdřív připadalo jako skvělý nápad jakési "přestříhání" děje či kapitol. A jaké to bylo ve skutečnosti? Text je nudný, do příběhu se nejde ponořit, ani se s postavami lehce ztotožnit. Připadalo mi to hloupé, stejně jako volba jazykových prostředků a celkový styl. Jsou knihy, které těší čtenáře svou uměleckou hodnotou, příběhem atd. Tato kniha nepotěší ničím. Je pouze hloupá.

Jana_2
07.06.2023 5 z 5

(SPOILER) Tak... Co na to říci..
Chtěla bych reagovat na komentář stylu, že někdo odložil knihu po chvíli, protože to bylo moc vulgární.. Ok, sprostá slova tam byla, ale od lidí, kterým je 20.. Sama hrdinka sprostě nemluvila a celá kniha se nenesla ve vulgarismu.. Jsme v 21.století, děti nevykaji vlastním rodičům a rozhodně nemluví, jak ze slovníku... Možná by stačilo občas otevřít okno a poslouchat procházející děti ze základních škol...
Dále, že pornografické scény popisovány vulgárně, co se hodí spíše do zvrhlého porno časopisu... Ještě musím dodat, že paní psala, že není žádná puritanka... - mám jiný názor.. Ale tak to u lidí už bývá, co člověk, to názor.. Já nemůžu souhlasit s tímto hodnocením. Možná by nebylo na škodu si nějaké porno pustit. Nečetla jsem tam nic, co by porno připomínalo, když pominu tu flašku.. Každopádně, pokud někdo zná jen misionáře, ne jednou týdně, ale jednou měsíčně... Pak tento názor chápu...
Mě osobně knížka bavila, hodně.. Tah, že má hlavní hrdinka umřít na začátku, dokáže lidi připoutat a jsou zvědaví, je rozhodně pravda.. A černé silonky mám dvoje, jedny letní, jedny zimní.. kdybych náhodou musela jít matce na pohřeb, a nevěděla, kdy to nakonec bude... Jsem správná ženská!.. Ozdobu v kabelce ještě nenosím, ale kdoví, třeba jednou budu...
Tahle kniha patří teď mezi mé nejoblíbenější... Jednou zkusím přečíst ještě podle kapitol...

bakova
07.06.2023 odpad!

Nedalo se číst, velké zklamání.

pavel3547
07.06.2023 5 z 5

Tak tohle byl masakr. Je mi jasné ze lidé budou Radku kritizovat, ale zbytečně. Syrové, brutální, upřímné. Prostě masakr.
Ještě teď to nemůžu rozdychat

monasvns
05.06.2023 5 z 5

Přečteno jedním dechem od první stránky až do poslední.
Přečteno jedním dechem podle kapitol.
Pod jménem Safír jsem si hned představila Kalina.
Názvy kapitol se mi honí v hlavě a pak mě to trkne...texty písní....to mi dalo přidanou hodnotu.
Kniha je krásná.
Radka je krásná.
Chci něco říct, ale mé myšlenky jsou jak z porcelánu.....Cikády.

hrachover
04.06.2023 5 z 5

Celý příběh byl popsaný s takovou citlivostí, vulgaritou, precizností a rozbitostí, jak všech postav, tak sestavení kapitol.
Neskutečně mě to bavilo. Celá kniha je čtivá, psaná s láskou, bolestí i něhou, promlouvá ke čtenáři, vede ho za ruku, objímá jako Marek objímal Dášu, je to dusivé, depresivní a vyvolává existenční otázky.
Popsání pocitu lásky a touhy po pozornosti unavený ženský tak, že i když to odsuzuješ, tak to vlastně chápeš. Chápeš tu urgenci autorky mluvit ke čtenářům, připravit je na to, na co se připravit stejně nejde.
Skvělý!

AngeliS
04.06.2023 5 z 5

Ve výsledku je to o ničem! Nevim proč dávám pět hvězd!
Kecám, vím. Dala bych i sedm. Ten styl, jakým je to napsané mi prostě hrozně sedl.
A po dlouhé době jsem se u knížky fakt nahlas smála.
Asi jsou mi blízké vtipy jako polemizovat o tom, zda může ešus do kostela.
Nesnáším erotické scény a přesto mi tady nevadí, je to prostě sex, ne trapárna.
Jsou to myšlenkové pochody, a ty jsou skvělý. Rozumím tomu ale, že to nesedne všem. Ale mně tak moc, jak kdyby to napsala pro mě. (Ani náhodou o mně mimochodem.) :D

Aiden888
02.06.2023 5 z 5

A víte co? Mě to bavilo! Tu obrovskou nálož kritiky vůči knížce vážně nechápu. Jasně, Bábovky byly jenom jedny. Jasně, Foukneš do pěny se prostě nepovedlo. Jasně, tahle kniha byla vulgární až hanba. Ale upřímně...kdo z nás někdy není? Vykreslit některé charaktery postav asi jinak nešlo, a já s tím nemám nejmenší problém. Na stránkách knih mě prostě sprostá slova neuráží a odkládat kvůli nim knihu s odporem a nedočtenou? Ne, díky. Odporná kniha je taková, která je odporná a nechutná. A že takových je. Tahle byla parádní. Po dlouhé době jsem si přečetla něco, kde jsem některé z hlavních hrdinů opravdu upřímně nesnášela a do příběhu jsem se dokázala docela dobře vcítit. Bylo to vážně syrové, přesně jak autorka slibuje. Plus (a to říkám u hodnocení knih paní Třeštíkové stále) - její práce se slovy a slovními obraty je neuvěřitelná. To umí málokdo a já za to před ní smekám. Baví mě. Má fantazii, má dar, dokáže pohotovými obraty rozesmát i ve chvíli, kdy je vám z děje tak nějak psychicky nevolno. Skvělá práce!

zberry

TOP !!!

Peace
02.06.2023 5 z 5

"Nauč se nechat od sebe ocházet ty, co odejít chtějí anebo musí, je v tom nejen jejich svoboda, ale i ta tvoje."

A mně se to líbilo hodně! Tak nějak mi přijde, že cokoliv je trošku proti proudu je hned zmačkáno, popliváno..
Velmi silný příběh o tom, jak moc nám mohou vztahy vzít z nás samých a jak těžké je se poskládat dohromady.

RH faktor
01.06.2023 odpad!

Třeštíková došla tam, kam směřovala...

Derread
01.06.2023 1 z 5

Nicneříkající anotace se snaží působit hluboce, což se jí zoufale nedaří. Tak vám ji přeložím podle reálného obsahu knihy:

Jemně perlivé, nedbale propečené a vyšeptalé vyprávění o rozchodu.

Toto je parodie na příběh o narcismu, sebezahleděnosti, zbabělosti a zmatenosti. O blbosti, hysterii i komické snaze šokovat. O těch nejhorších a ještě horších sexuálních scénách. O pindání a bohapustém pindání. O ztrapňování a ztrapňování se. O tom, že i ženy mají krizi středního věku a jsou schopné začít si s prostoduchým mladším jelitem, které by v inteligenčním testu porazila i lahev zkaženého vaječňáku od loňska. Toto je parodie na příběh bez jakéhokoli smyslu. Je to guilty pleasure, nebo vám při čtení mozek skutečně vyteče ušima?

Co vám budu říkat, to bylo fakt zoufalství. Pokud jste nezastydli někde zhruba v 15 letech, nedovedu si představit, že by vám četba něco dala. Ta kniha je asi taková rebélie, jako vyměnit někomu láhev coly za pepsi. Jedna hvězdička za pěknou obálku a plynulost, se kterou autorka ta bezduchá zvěrstva občas dovede sázet.

(Jo a ten citát Tolkiena na začátku? To je jako přilepit vteřiňákem Degasovy Baletky ke kresbě kosočtverce na umaštěným ubrousku. Zkoušel jsem kvůli takovému rouhání hodit knihu do Hory osudu, ale znechuceně ji vyvrhla ven.)