Kalendář / Zahradníkův rok

Kalendář / Zahradníkův rok https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95291/bmid_kalendar-zahradnikuv-rok-swf-95291.png 4 45 6

Kniha vznikla z oddychových fejetonů o ročních dobách, počasí, zahradnických radostech a strastech. D-596011

MilanCFC
01.12.2020 5 z 5

Nádherně všímavé, milé, laskavé, lehké, i humorné. Plné úžasných spojení, která působí úplně samozřejmě, ale tak nějak si z nich sednete na zadek. Zahradníkův rok navíc doplněn jednoduchými, leč trefnými a perfektními kresbičkami. U některých pasáž se zaručeně pobavíte, u dalších se zamyslíte, a u těch dalších se zase zaručeně poznáte. A k tomu všemu bude kolem vás ta nádherná čeština jen a jen kvést. Zkrátka a jednoduše - skvělé!

MilanCFC
17.02.2020 5 z 5

Nádherně všímavé, milé, laskavé, lehké, i humorné. Plné úžasných spojení, která působí úplně samozřejmě, ale tak nějak si z nich sednete na zadek. Zahradníkův rok navíc doplněn jednoduchými, leč trefnými a perfektními kresbičkami. U některých pasáž se zaručeně pobavíte, u dalších se zamyslíte, a u těch dalších se zase poznáte. Zkrátka a jednoduše - skvělé!

Ája27
18.06.2018 5 z 5

Zdá-li se Vám, že je vaše mluva nedostatečně rozvinutá, slovní zásoba chatrná a věty příliš jednoduché, vězte, že stačí ponořit se do Čapka. "Tedy náruživě a úsilovně chce, to se rozumí samo sebou: chce jenom sejmout chvojí a odkrýt kytky, rýt, mrvit, rigolovat, kopat, přerývat, kypřit, hrabat, rovnat, zalévat, množit, řízky dělat, ořezávat, sázet, přesazovat, přivazovat, kropit, přihnojovat, plet, doplňovat, vysévat, čistit, ostřihovat, zahánět vrabce a kosy, čichat k půdě, vyhrabávat prstem klíčky, jásat nad kvetoucími sněženkami, stírat si pot, narovnávat v kříži, jíst jako vlk a pít jako duha, chodit do postele s rýčem a vstávat se skřivánkem, velebit slunce a nebeskou vlažičku, ohmatávat tvrdé pupence, vypěstovat si první jarní mozoly a puchýře a vůbec široce, jarně a kypře po zahradnicku žít."
Jak já jej (to dílo) miluji! :)

Lessana
24.03.2018 2 z 5

Tak sa zdá, že s pánom K. Čapkom a jeho krátkymi prózami sme si nesadli. Aj tu, rovnako ako v Poviedkach z jedné a druhé kapsy, je krásny jazyk a veľký potenciál čo do základného námetu, rovnako som sa tešila, no spôsob spracovania, štýl a náznaky humoru so mnou nijako nerezonujú a neschopnosť príbehy vypointovať to celé posúva už úplne mimo mňa.

zdenekhajek
17.04.2017 2 z 5

Knihu jsem přečetl celou, nicméně příliš mě nebavila. Stále se opakující figury s vyjmenováváním rostlinných druhů, pracovních aktivit atd. mi připadaly velice unavující. Nelíbí se mi ani fenomén, který Čapek ze zahradnictví, tedy městského zahradnictví, vytváří.

Marllene
20.05.2014 3 z 5

Takové oddechové čtení. Čte se dobře..

Karel Čapek
česká, 1890 - 1938