Pohřbené kosti

Pohřbené kosti https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500929/bmid_pohrbene-kosti-nQD-500929.jpg 4 787 787

Detektiv Josie Quinnová se těší na poklidnou večeři se svým přítelem Noahem u jeho matky. Když k ní však přijedou, najdou ji za domem na zahradě. Bez známek života a s ústy plnými hlíny. Během vyšetřování se objevuje spousta záhadných fragmentů a stop, se kterými si Josiin tým neumí poradit, ať už jde o růženec zahrabaný v hlíně poblíž těla Colette Fraleyové nebo o flash disk se jménem Drew Pratt, nejslavnější pohřešované osoby v Dentonu. Jakmile se Josie ponoří hlouběji do Prattova případu, rychle zjistí, že měl bratra. I ten byl pohřešován do té doby, než jeho tělo vyplavila řeka. Postupně se vynořuje víc a víc souvislostí a Josie začíná váhat. Je možné, že by se Noahova matka, laskavá a spořádaná Colette, zapletla do zločinu? A přežije její křehký vztah s Noahem takové obvinění? Josie a její tým postupuje v pátrání pomalu vpřed, ale vrah je tentokrát o krok před nimi a obětí stále přibývá. Je zřejmé, že se pachatel nezastaví, dokud nebude jeho a Colettino tajemství navždy pohřbeno. Jak hluboko je Josie připravena kopat, aby našla pravdu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

The Bones She Buried , 2019

Jaruš71
24.10.2022 5 z 5

Další skvělé čtení, doufám že se brzy dočkáme dalších deset dílů této série.

MamaKnihomolka
22.10.2022 4 z 5

Pátý díl případů s Josie Quinnovou začíná nemilou vraždou matky jejího parťáka a zároveň přítele Noaha. Nejenže se pro něj snaží být oporou a dobrou přítelkyní a prochází si s ním stádii truchlení, chce také přijít na to, kdo jeho matku zabil.
Když se ale u stárnoucí milé důchodkyně bez tajností, jak Noah stále tvrdí, najdou předměty, které vedou k lidem, kteří jsou mrtví nebo pohřešovaní, rozjede se vyšetřování naplno kor když začnou přibývat další mrtvoly... Opravdu byla Noahova matka bez poskvrnky, bez tajemství a lží?
•••
Kdo má rád detektivky tak tuhle sérii vážně doporučuji! Našlápnete vedle.
Stránky mizí pod rukama. Krátké kapitoly a celková čtivost tomu dost pomáhaly. Ani jsem se nenadála a byla jsem v půlce. Sotva jsem mrkla, byl konec.
•••
Co se týče postav, tak jich tam bylo poměrně dost, ale dalo se v nich vyznat. Občas jsem se musela trošku zamyslet, kam ten dotyčný patří apod., ale rozhodně mi to nedělalo extra velké problémy.
Autorka umí skvěle vykreslovat akční nebo šokující scény, kterých tam opravdu není málo. Příběhu rozhodně nechybí napětí ani gradace. A tak by to u správné detektivky mělo být.
•••
Sice byl podle mě tento díl malilinko slabší než ten předešlý (Nečekané přiznání), ale to nic nemění na tom, že je to skvělá detektivka, která určitě stojí z přečtení a správného detektivkomaniaka by neměla minout.

Jo a s tipem na vraha jsem byla vedle. Ostatně jako vždycky. :D

Domisek1
21.10.2022 5 z 5

Opět další skvělé vyšetřování detektiva Josie Quinnové.. kniha je napínavá a velmi čtivá. Už se těším na další vyšetřování s Josii a Noahem ale taky i s celým týmem který v tomto díle pomáhal.

cucik14
20.10.2022 5 z 5

Skvělá kniha, opět napínavé, stejně jako předchozí díly. Po mé menší čtecí krizi, kdy jsem se tak půl roku do ničeho nemohla pořádně začíst, tento díl opět splnil má očekávání a plný počet si právem zaslouží:)

EmillyT
20.10.2022 4 z 5

Opět naprosto skvělé čtení. Napínavé od samého začátku. Josie jsem si oblíbila od prvního dílu. Už se těšíš až vyjde další díl.

hana4834
20.10.2022 3 z 5

Jak jsem se těšila tak zklamání nevím co dodat snad další díl bude lepší

chrudas
19.10.2022 5 z 5

Opět skvělé počteníčko. Perfektní propojení detektivní linky s osobním životem, neruší, ba naopak dobře zapadá. Z dálky vyhlížím další díl......

Andrea7272
19.10.2022 5 z 5

Opět super počteníčko, Lise není , co vytknout a Josie nejlepší !!!! Moc doporučuji a těším se na další díl :))

Danago
18.10.2022 5 z 5

Slabší hodnocení nechápu. Mě kniha nadchla, je napínavá , tak jako předchozí díly. Dle mého názoru tento díl by se dal přečíst i samostatně, přestože postavy a jejich životní příběh známe z předchozích dílů , tentokrát to pro děj není nezbytně nutné. Ovšem děj se stále točí kolem Josie , i když se jedná o matku jejího přítele. Příběh je napínavý a chvílemi šokující. Rozuzlení podle mě bylo neočekávané. Některé postavy se chovaly jak už někdo napsal přede mnou , na facku.

georginaa
18.10.2022 5 z 5

Tento díl měl opět vše, zápletku, vraždy, Laura byla občas na facku, ale chápu, hormony s ní válčily. Noah byl jak se říká mimo, akorát nechápu, že Josie stále odstrkoval a přitom věděl, že ona prožívala to samé před lety. Trocha pochopení by neškodilo, myslím, že hlavně kvůli Noahovo chování se podala alkoholu a to mě fakt zamrzelo. No v každém případě to zvládla a vyřešila k tomu i případ před třiceti lety. Takže se opět můžeme těšit na další knihu.

Jeanine8
16.10.2022 4 z 5

Souhlasím s veronika0792, shrnula to celé za mě.....Přesto 4 hvězdy a budu doufat, že to Lisa opět v další knize napraví :-)

veronika0792
15.10.2022

Tak moc jsem se těšila, až kniha vyjde,no a jsem docela zklamaná, asi jako jediná, když čtu komentáře :-) Tato mi přijde nejslabší z celé série a taky nejméně napínavá...tak nějak se to vleklo,nic extra se nedělo a odhalení vraha docela nepochopitelné.... nesedělo mi to k celému ději...a Noah na facku, ten jako by tam ani nebyl, tož tak ale Regan mám ráda.

Kekik
15.10.2022 5 z 5

Opět vynikající díl z oblíbené série.
Jediné, s čím jsem měla problém, bylo to, že se o Noahovi, Lauře, a Theovi psalo jako o Fraleyových dětech. Znělo mně to zvláštně, zvláště když jejich maminka byla zavražděna, otec se v jejich životě již dlouho nevyskytoval, a také jsou to již dospělé osoby. Označení děti se vůbec nehodilo. Raději bych volila označení Fraleyovi sourozenci.
Jak už bývá zvykem, lehké kombinování je i zde. Tak je třeba číst velmi pozorně, aby se v tom člověk nezamotal.
Moc se těším na další díl.

lena.o.knihach
14.10.2022 4 z 5

Tato detektivní série s Josie Quinnovou se mi dostala pod kůži. Už od přečtení prvního dílu jsem se těšila na pokračování a je tomu tak pořád dokola, protože mě žádný z dílů ještě nezklamal.

Ani v Pohřbených kostech autorka hlavní postavy, které čtenář zná už z předchozích knih, nešetří. Tentokrát detektiv Quinnová vyšetřuje vraždu Noahovy matky. A bylo to napínavé až do konce!

Jistě nikoho nepřekvapí, že se opět jedná o velmi čtivou knihu s krátkými kapitolami, u které se ani nenadějete a máte dočteno. Občas se mi při vyšetřování trochu motaly postavy, protože jich tam (kupodivu) nebylo vůbec málo.

I pátou knihu v sérii moc doporučuji. Je to skvělá jednohubka na večer, protože se od případu nejde odtrhnout a dokud nezjistíte, kdo je vrah, nebudete chtít přestat číst.

WaN635
13.10.2022 4 z 5

Možný spoiler!!!
Příběh napínavý, promyšlený. Josie ve své nejlepší pracovní formě a pro mě poprvé se projevila jako skutečné oddaná partnerka. Přiznám se, že jsem měla od začátku tip na hlavního padoucha a ten se nakonec ukázal jako správný.
Ale prostě musím dát jednu hvězdu dolů za Noaha. Jako chápu, že se jeho život otřásl v základech, že přišel o jednu ze svých životních jistot, OVŠEM jako jeho chování jsem absolutně nepobrala. Kdyby byl policejní prací nepolíbený, tak si řeknu ok, ale to jak se choval bylo proti všem principům a postupům policie a to bylo na mě moc.
Vlastně jsem si říkala, že teď vlastně nevím, jestli budu fandit jejich vztahu i nadále, i přesto, že konec byl vlastně nakonec nadějný.....

alexis818
12.10.2022 5 z 5

Zase vynikající Lisa,nemám co vytknout.Tesim se na další.

babicka_amalka
11.10.2022 5 z 5

opět výborné;
kdy že už vyjde další? :-DD

ydnac
07.10.2022 5 z 5

NEČEKANÁ VRAŽDA...

U mrtvé doma jsou nalezeny předměty, které rozhodně patří někomu jinému a které mohou být usvědčující.
Kdo a proč jí je dal?
Proč je měla schované?
Byla do něčeho zapletená?
To všechno se snaží Josie zjistit, ale není lehké pátrat po vrahovi potenciální tchyně.
Obětí je totiž Noahova maminka.

DOPORUČUJI CELOU SÉRII :-)

jeny-v
07.10.2022 4 z 5

I tentokrát napínavý a čtivý detektivní román, ke kterému jsem přistupovala s dychtivostí očekávaného komplikovaného případu vyšetřovaného sympatickou Josií Quinnovou a její partou. Poslední roky byli s Noahem bok po boku téměř každý den ve společném osobním i profesním životě. Vyšetřování je přiděleno Finnu Mettnerovi, jelikož se jedná o vraždu Noahovy matky. U ní se najdou tři indicie - spona z pásku, hrot šípu a flash disk. Co jsou zač a proč je Colette schovávala v šicím stroji? Obětí přibývá a na svobodě běhá vrah, jehož jednání eskaluje. Trochu jsem se zadrhla v závěrečných scénách o zainteresovanosti firmy Sutton Stone na událostech. Musím přiznat, že některé pasáže mi byly povědomé z jiné knihy......

Hanaluna
04.10.2022 5 z 5

Skvělá jako celá série. Přečtené jedním dechem. Perfektní.