Pohřbené kosti

Pohřbené kosti https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500929/bmid_pohrbene-kosti-nQD-500929.jpg 4 786 786

Detektiv Josie Quinnová se těší na poklidnou večeři se svým přítelem Noahem u jeho matky. Když k ní však přijedou, najdou ji za domem na zahradě. Bez známek života a s ústy plnými hlíny. Během vyšetřování se objevuje spousta záhadných fragmentů a stop, se kterými si Josiin tým neumí poradit, ať už jde o růženec zahrabaný v hlíně poblíž těla Colette Fraleyové nebo o flash disk se jménem Drew Pratt, nejslavnější pohřešované osoby v Dentonu. Jakmile se Josie ponoří hlouběji do Prattova případu, rychle zjistí, že měl bratra. I ten byl pohřešován do té doby, než jeho tělo vyplavila řeka. Postupně se vynořuje víc a víc souvislostí a Josie začíná váhat. Je možné, že by se Noahova matka, laskavá a spořádaná Colette, zapletla do zločinu? A přežije její křehký vztah s Noahem takové obvinění? Josie a její tým postupuje v pátrání pomalu vpřed, ale vrah je tentokrát o krok před nimi a obětí stále přibývá. Je zřejmé, že se pachatel nezastaví, dokud nebude jeho a Colettino tajemství navždy pohřbeno. Jak hluboko je Josie připravena kopat, aby našla pravdu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

The Bones She Buried , 2019

mirek2580
18.11.2022 5 z 5

Kniha udržuje napětí a dějovou linii, přečetl jsem velice rychle, a závěr - překvapivý, podle mne neočekávané, ale dobréééé.... :)

Hope80
16.11.2022 5 z 5

Kniha se četla sama, co díl, to lepší a lepší příběh. Těším se na další knihu a doufám, že jich ještě bude víc. Příběh byl celou dobu napínavý a Josie a její tým jsou skvělá skupina. Knihu jsem si opravdu užívala.

onyx84
15.11.2022 5 z 5

Po páté jsem nesmírně spokojen...už bych teda bral nějaký případ, abychom nemuseli zase 300 let nazpět,ale to neubírá na čtivosti a napínavosti...tahle série mě prostě baví...

radus
15.11.2022 4 z 5

Autorka opět nezklamala, oblíbila jsem si sympatickou Josie Quinnovou a Noaha. Závěr mě překvapil, rozuzlení bylo zajímavé. Knížku doporučuji.

eva3992
13.11.2022 4 z 5

Detektiv Josie Quinnová bude tentokrát řešit případ, který bude opět velmi osobní. Když dorazí se svým přítelem Noahem na večeři k jeho matce, najdou ji mrtvou na zahradě. Rozbíhá se tak pátrání, ve kterém se objevuje spousta záhadných stop a vrah je stále o krok napřed před vyšetřovateli. Mrtvol přibývá a policie má plné ruce práce.

Již pátý díl série s oblíbenou vyšetřovatelkou Josie Quinnovou, na který jsem se moc těšila. Od prvních řádků nás vtáhne a budeme se snažit společně s policií přijít na kloub celému případu.

Jednotlivé díly série je samozřejmě lepší číst hezky postupně od začátku, ale kdyby se Vám náhodou dostal do ruky již nějaký další díl, není problém. Autorka nás seznámí s tím nejdůležitějším, takže pochopíte ty zásadní momenty ze života Josie.

Krátké kapitoly jako obvykle dodávají na čtivosti. Končí tak, že nás to nutí pokračovat, abychom se dozvěděli víc a víc a najednou jste na konci knihy. Kromě vražd tu máme i lidskou linku a osobní vztahy, které se v tomto díle pořádně prověří.

Oproti předchozím dílům musím říct, že tato kniha je zatím nejslabší, ale i tak určitě stojí za přečtení. Série s Josie mě baví a já se rozhodně budu těšit na další díl.

Martiiiik
11.11.2022 5 z 5

To byla jízda, přečteno jedním dechem :-) Opět výborně propracovaný, zajímavý příběh.. Postavy jsou tak lidské.. Na další knihu od Lisy se vždy moc těším a nikdy nezklamala, vřele doporučuji a už teď se těším na další knihu, už aby to bylo :-)

Ajrad1981
11.11.2022 4 z 5

První kniha od autorky, nějak se mi povedlo začít pátým dílem. Nějaké výhrady mám, k ději i k Josii, ale určitě tuto sérii nezavrhuji a přečtu si i další díly, pokud se mi dostanou pod ruku. Ale takový ten pocit, že tuhle sérii nutně musím vlastnit a hned se vrhám do knihkupectví, ten nemám.

Sančez
08.11.2022 5 z 5

Tak tohle vážení bylo dechberoucí. Lisa je co další kniha to prostě pecka. Hltala jsem stránky jako by i mně šlo o život.

annettka1098
07.11.2022 3 z 5

Kniha je vyprávěna z pohledu hlavní vyšetřovatelky Josie Quinnové a autorka tentokrát popisuje především samotné vyšetřování. Vyřešit vraždu není lehké, navíc když postupně přibývá mrtvol, ale na mě to bohužel působilo zdlouhavě a nudila jsem se. Bližší psychologie postav šla do pozadí, což mi hodně chybělo.
Po dočtení jsem musela uznat, že nápad autorky byl opět brilantní a kdyby vyprávěla příběh trochu jinak, opět bych byla napnutá od začátku do konce a odkládala bych knihu jen s těží. Nicméně co se líbí mně, nemusí se zákonitě líbit všem, takže věřím, že spousta čtenářů bude naprosto spokojena.
HODNOCENÍ: 70 %

michaela5515
06.11.2022 5 z 5

Do poslední chvíle jsem neměla zdání, jak to dopadne. A rozuzlení mě překvapilo. Série je skvělá. Josie a její tým mě moc baví a těším se na další díl.

evonra
03.11.2022 5 z 5

Velmi pěkná detektivní série, Lisa Regan píše skvěle. Postava Josie a jejího teamu je mi sympatatická, perfektní čtení, doporučuji.

IreneP
03.11.2022 4 z 5

Série s Josie Quinnovou si drží úroveň a to je potěšující. Tentokrát není příběh tak moc zamotaný, hlavním dramatem je násilná smrt matky jejího přítele Noaha a následně vztahy v jeho rodině. K tomu samozřejmě pátrání, které nás zavádí za hluboké minulosti. Těším se na další díl.

Lovana
31.10.2022 5 z 5

Již pátý díl ze série s Josií Quinnovou a já opět musela knihu číst brzo po vydání, je to snad jediná v současnosti vydávaná série, kde stíhám číst knihy, vždy, než vyjde další díl ( s výjimkou prvního a druhého dílu, protože jsem sérii začala číst před vydáním třetího dílu). Všechny knihy z této série pro mě byly velmi čtivé, čemuž napomáhají také krátké kapitoly, které většinou končí tak, že musím pokračovat pořád dál a dál… Opět jsem měla knihu velmi rychle přečtenou a teď nezbývá než čekat na další díl…
Tentokrát se zápletka týká Josie spíše skrz vztah s Noahem a my se více dozvídáme také o Noahovu životu. Za sebe musím říct, že jak jsem si v předchozích dílech Noaha oblíbila, tak v tomto mě poměrně dost štval…
Výjimečně se mi podařilo odhalit vraha o chvíli dříve, než jsme se k tomu dostali v knize, ale nevadilo mi to, přesto, že většinou vraha neodhadnu.
Za mě stále zůstává na prvním místě třetí díl s názvem Matčin hrob, sama jsem zvědavá, zda tento díl ještě nějaký překoná.
Už teď se moc těším na další díl.

Hodnocení 4,5*/5*

nada3314
31.10.2022 5 z 5

Anooo, tohle bych mohla číst pořád :-) Dávám plný počet hvězd – nemám co vytknout! Další parádní díl ze série s mou oblíbenou Josie Quinn je za mnou a já už teď jsem smutná, že zase budu muset čekat na další pokračování.

Zatím bylo zvykem, že se každý díl nějak dotýká Josie samotné, i když to teď chvilku vypadalo, že by to mohlo být jinak… nakonec je Josie bohužel do případu soukromě zapletená – vyšetřuje se totiž vražda její skoro „tchýně“ maminka Noaha – jejího přítele a taktéž detektiva, byla nalezena na své zahradě mrtvá – její poloha, kdy byla obličejem vtlačena do hlíny, se zdála vyšetřovatelům nezvyklá a podezřelá.

Ten kdo čte sérii od začátku, tak musí Josie fandit. Strašně se mi líbí, jak je vystavěn její osobní život. Díl od dílu se o ní dozvíme něco víc… v prvních dílech mi ji bylo šíleně líto, jak ji autorka naložila, ale teď už vím, že na vše není sama, má Noaha a hlavně nově své dvojče - sestru Trinity ta je novinářka a taky v každém díle dostane svůj malý prostor.

Za mě velké doporučení, tato série nemá chybu a je jedno jestli ji čte žena nebo muž – je fakt skvělá! Už jsem si zvykla, že mi Josie moc dlouho nevydrží je to taková jednohubka a kdybych měla někdy čtecí krizi, tak vím, že Josie mě z toho dostane.

Luccinda
30.10.2022 4 z 5

Přijde mi to jako včera, co jsem vám tu nadšeně doporučovala Mizející dívky, první díl ze série, která už v té době v zahraničí čítala nějakých 14 dílů. Dneska držím v ruce Pohřbené kosti, pátý případ detektiva Josie Quinnové, a jsem pořád stejně nadšená. Tohle je rozhodně jedna z nejlepších krimi sérií současnosti, což dokládá i průměrné hodnocení na Goodreads, které se u každého dílu pohybuje okolo 4,5. Nechápu, jak je možné, že autorka dokáže držet laťku takhle vysoko už u 15 knih, to je prostě neskutečný.

Mně se na téhle sérii líbí, že se vyšetřování vždy točí kolem hlavních postav. Ty jsem si za těch pět dílů hodně oblíbila a když je ten případ pro některou z nich osobní, má to prostě šťávu. Autorka píše čtivě, kapitoly jsou krátké a úderné… Ale to už jsem vám tady všechno psala. Pokud stále ještě váháte, nemáte proč, jděte do toho a uvidíte sami.

Luulu
29.10.2022 odpad!

Na další díl jsem se hodně těšila, ale asi budu muset tady ty chvalozpěvy pokazit, protože tohle mi přišlo ze všech dílů nejslabší :( předchozí díly mnohem lepší, nevím čím to, ale vůbec žádný wow efekt

veruptackova
29.10.2022 4 z 5

Tohle je už pátý případ detektiva Josie Quinnové a já se nemůžu zbavit dojmu, že Denton je takový americký Midsomer. Vražd a jiných zločinů se tam děje poměrně dost a velká část z nich, se nějakým způsobem osobně týká právě hlavní hrdinky Josie. Ta tak neřeší pouze zločin, ale musí se potýkat i s osobními problémy, které se k tomu vážou. Což je jedna z věcí, kterou se tahle detektivní série odlišuje od ostatních. Navíc se opravdu skvěle čte, má totiž přesně ty znaky, které chcete, aby dobrý thriller měl - krátké kapitoly a cliffhangery na jejich koncích, kvůli kterým prostě potřebujete přečíst ještě jednu stránku.

Kizuizi
28.10.2022 5 z 5

Kniha Pohřbené kosti je prostě parádní! Krátké a svižné kapitoly, napínavý děj a stránky jen mizí... Detektivní linka je prostoupena i lehce romantickou, ale říkám Vám rovnou, že na růžích tu ustláno nemá nikdo. Opět jedna z těch knih, která „se čte sama“, a prostě od ní nebudete chtít odejít.

Myslím si, že dalších slov netřeba, protože tohle si musíte přečíst sami. Knihy ze série se sice dají číst odděleně, ale já si dovolím to nedoporučit. Prostě se nemůžete se ochudit o celkový vývoj Josiina života!

Pavlína2019
28.10.2022 3 z 5

Autorku a její styl psaní mám moc ráda.
Ačkoli se již více zaměřuji jinam než na detektivky, tato řada je velmi dobrá!

Pravda, všechny ostatní se mi líbily opravdu o mnoho víc.
I tak se tento díl čte velice dobře, člověka velmi zajímá, jak to vlastně bylo.

Avšak ne tak napínavé jako jindy, možná mi úplně nesedl námět.

V každém případě se velice těším na další díl!

Jaruš71
24.10.2022 5 z 5

Další skvělé čtení, doufám že se brzy dočkáme dalších deset dílů této série.