Pohřbené kosti

Pohřbené kosti https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500929/bmid_pohrbene-kosti-nQD-500929.jpg 4 787 787

Detektiv Josie Quinnová se těší na poklidnou večeři se svým přítelem Noahem u jeho matky. Když k ní však přijedou, najdou ji za domem na zahradě. Bez známek života a s ústy plnými hlíny. Během vyšetřování se objevuje spousta záhadných fragmentů a stop, se kterými si Josiin tým neumí poradit, ať už jde o růženec zahrabaný v hlíně poblíž těla Colette Fraleyové nebo o flash disk se jménem Drew Pratt, nejslavnější pohřešované osoby v Dentonu. Jakmile se Josie ponoří hlouběji do Prattova případu, rychle zjistí, že měl bratra. I ten byl pohřešován do té doby, než jeho tělo vyplavila řeka. Postupně se vynořuje víc a víc souvislostí a Josie začíná váhat. Je možné, že by se Noahova matka, laskavá a spořádaná Colette, zapletla do zločinu? A přežije její křehký vztah s Noahem takové obvinění? Josie a její tým postupuje v pátrání pomalu vpřed, ale vrah je tentokrát o krok před nimi a obětí stále přibývá. Je zřejmé, že se pachatel nezastaví, dokud nebude jeho a Colettino tajemství navždy pohřbeno. Jak hluboko je Josie připravena kopat, aby našla pravdu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

The Bones She Buried , 2019

Majulle
19.12.2022 3 z 5

Miluju tuto sérii s Josie ale musím říct že tohle byl pro mě zatím nejslabší díl.. Předešlé díly mi přišly mnohem napínavější a dávaly mi větší smysl. Zde bylo až mnoho postav ve kterých jsem se postupem času začala ztrácet. Ale určitě stojí za přečtení

oblakaknih
14.12.2022 3 z 5

3,5/5
Série s Josie Quinn je již jakousi klasikou. Na každý nový díl se vždy moc těším a je to jedna z mála sérií, kde jsem se prozatím nezasekla.
Bude to nejspíš tou neuvěřitelnou čtivostí, kterou kniha nabízí. Stránky prostě ubíhají pod rukama a troufám si tvrdit, že jsou to knihy na jedno deštivé odpoledne.
Pohřbené kosti jsou jedna z knih, u které si ani nestihnu udělat poznámky, a už je přečtená. Každý případ v této sérii je nějakým způsobem odlišný, ale vždy se nějak dotýká hlavních hrdinů a jejich rodin.
V tomto díle máme možnost opět poodkrýt soukromí Noaha, od minulého dílu Josiina přítele, zároveň ale kolegu od policie.
Josie je stále mojí oblíbenou vyšetřovatelkou, v této knize mě hodně bavilo její rozhodování, ačkoli to neměla vůbec lehké. Noah mi naopak trošku vadil svým chováním, přestože vzhledem k situaci bylo nejspíš naprosto adekvátní.
Styl psaní autorky je, co se čtivosti týče, téměř nepřekonatelný! Čtivosti navíc přispívá i sazba knihy, takže je skutečně snadné ji přečíst na jeden zátah.
Vzhledem k tomu, jak moc se případ dotýká právě těchto hrdinů, dostal jejich vztah pořádně zabrat! A to je nejspíš ten problém, který s knihou mám. Připadalo mi, že se až moc věnuje těmto vztahovým problémům a případ byl tak nějak upozaděn.
V porovnání s předchozími díly je pro mě tento zatím nejslabší, přesto jsem ale moc zvědavá, co přinese ten další!

astra3
10.12.2022 5 z 5

Přečteno na jeden zátah. Napínavé od začátku do konce. Taková hrůza.

Monkas1
10.12.2022 5 z 5

Doporučuji

tulip131
09.12.2022 4 z 5

Celý tým Josie trochu vyměkl, ale to nevadilo, opět poutavé čtení. Už se těším na další příběh.

Anette99
08.12.2022 5 z 5

Opět se setkáváme s Josii, na kterou zase jednou čeká pěkně perný případ... A opět se jí dotýká velmi osobně, tentokrát je v sázce její nový vztah. Josie čelí při vyšetřování svým démonům, v Noahově rodině panuje citelné napětí, a jak vyšetřování případu pokračuje a vynořují se nové důkazy, víc a víc to vypadá na to, že Noahova matka se zapletla do něčeho špatného. Na konci do sebe všechno krásně zapadne. Jsem zvědavá na další díl, jestli vztah Josie a Noaha tohle všechno vydrží a nebo jestli to oba poznamená tak zásadně, že každý bude muset jít svojí cestou.

Katulinka69
07.12.2022 5 z 5

Tohle prostě musíte přečíst

zuzana2599
05.12.2022 5 z 5

I další díl ze série detektivek s Josie Quinnovou se mi líbil a četl se velmi dobře a rychle.
Pohřbené kosti se točí kolem Noaha a jeho rodiny a Josie to opět nemá vůbec jednoduché. Ani v práci a už vůbec ne v soukromém životě. Držela jsem své hrdince palce a knížku jsem slupla jako malinu. Bezvadné čtení !

Adinlea
04.12.2022 4 z 5

Knihy od Lisy Regan mam moc rada, tempo dvou vydanych knih v cestine za rok mi i vyhovuje. Ale prepada me pocit, ze se tema zacina vycerpavat. Vzdy je v epicentru deni nejaka zenska postava a dentonska policejni stanice.
Kniha je takova standartni, urovne Matcina hrobu, coz byl za me dosud nejlepsi dil serie, nedosahuje. Cte se svizne, plynule. Ale nepocitovala jsem nejaky pocit prekvapeni nebo dejoveho zlomu.

Peggy2711
03.12.2022 3 z 5

Mám přečtené i předchozí díly série a musím říct, že končím. Už mě to nebaví pořád číst jak se vraždí v řadách policie a jejich příbuzných. Tento díl mě vůbec nebavil a vím jistě, že velmi brzy zapomenu, co se tam vlastně dělo. Bylo to nepochopitelně nakombinované a propletené, žádná velká akce a napětí. Dočetla jsem snad jen proto, abych zjistila motiv tolika vražd a abych se ujistila, že je ten motiv dosti nepravděpodobný. Opravdu jsem četla mnohem propracovanější thrillery.

Maanna
01.12.2022 4 z 5

Detektivka je dobře zamotaná, má spád a dává smysl, takže jsem si ji opravdu užila. Jen mi nepřijde úplně šťastná snaha autorky proplétat všechny případy s osobním životem vyšetřovatelů. Na mne to pak působí trochu uměle. Pokud někdo pracuje na této policejní stanici, je to evidentně pro jeho rodinné příslušníky životu nebezpečné.

Blaufik
30.11.2022 5 z 5

Příběh jako takový je opravdu dobře zpracovaný. Děj je plný zajímavých zápletek, kniha je čtivá a těžko se dává z ruky. Je fajn, že v tomto díle autorka krásně provázala osobní život s tím pracovním a tak se čtenář opět mohl dozvědět střípky ze života vyšetřovatelů.
Za mě opravdu povedené a moc se těším na další díl, kterého se snad brzy dočkáme.

ArwenAragorn
29.11.2022 5 z 5

81%

Výborné pokračování thrillerové série. Tentokrát se případ točí spíš kolem Noaha. Zápletka je skvělá, případ hodně komplikovaný, konec neočekávaný a knížka je velice čtivá. Těch mrtvých tam nakonec bylo jak máku.
Doporučuji.

ElizPetrova
27.11.2022 4 z 5

Autorka mě začíná čím dál víc bavit, doufám, že se u série dočkáme ještě mnoha pokračování. U tohoto příběhu jsem si vůbec netroufala odhadnout, kdo za všemi vraždami stojí a na konci jsem byla dost překvapená. Kniha byla napínavá, velmi čtivá. Konec za mě možná trochu uspěchaný.

Nuttelka
25.11.2022 4 z 5

(Audiokniha)
Předešlé díly jsem četla, tak jsem si dala změnu a pustila si Josie s Jitkou Ježkovou :-) Tato série je opravdu moc povedená, ale na jedno oddělení je těch případů nějak moc, co se týče samotných vyšetřovatelů... nejdřív Josie, pak Gretchen a teď Noah... rozlousknutí velmi starého případu a k tomu vrah Noahovy matky, noooo nevím, nebylo to úplně ono, za mě prostě stále nejlepší díl je "Matčin hrob".

krevetka79
24.11.2022 5 z 5

Zase další povedené pokračování.
Tentokrát zločin zasáhl Noahovu rodinu.
Tentokrát hodně zamotané, ale o to víc mě bavilo tipovat, kdo za tím vším je.
Už se těším na další vyšetřování.

stesti.s.knihou
23.11.2022 4 z 5

Tahle detektivní série od Lisy Regan je prostě top. Směle mohu říci, že ze všech přečtených detektivek se vždy nejvíc těším právě na nový díl s detektivkou Josie Quinn. Ač se s ní osud nepáře, je to fakt sympatická hlavní postava. Jednotlivé díly série mají tak akorát všechno, co by správná detektivka měla mít - napětí, dynamiku, sympatické hlavní hrdiny, romantickou linku, zajímavé zápletky…
Pátý díl s názvem Pohřbené kosti opět nezklamal, obsahoval vše výše zmíněné a dostal ode mě 4/5. Nejvíc u mě pořád vede díl třetí s názvem Matčin hrob, ale série rozhodně nemá klesající tendenci, jak jsme běžně zvyklí.
Pokud vás Josie Quinn doposud míjela (o čemž tedy pochybuju, ale malá pravděpodobnost tu možná je), určitě se do ní pusťte, nebudete zklamaní.

Theresa.2679
20.11.2022 5 z 5

Opět výborná kniha, moc ráda se k této sérii vracím. Příběh byl čtivý a rychle plynul, přečteno během chvilky, protože jsem neustále musela číst, abych zjistila, co bude dál. Jen tak dál, už se těším na další díl :)

adela2230
20.11.2022 4 z 5

Zajímavý příběh, jen někde je to zbytečně zdlouhavé. Je zde hodně postav a některé svým chováním mi neseděly. Ale i tak je to povedený příběh.

Karoley
19.11.2022 5 z 5

Josie Quinnová musí tentokrát kopat v hluboké minulosti.

Moje pátá kniha od Lisy Regan (Mizející dívky, Dívka beze jména, Matčin hrob, Nečekané přiznání) a opět velká spokojenost!
Případ se tentokrát točí kolem vraždy matky Noaha, přítele Josii. Kde se v jejím domě vzaly předměty patřící desítky let pohřešovaným osobám? Je možné, že by se Noahova laskavá a spořádaná matka zapletla do zločinu? Jak hluboko je zakopaná pravda?

Přečteno během dvou dní, jinak to u této autorky ani nejde :) V angličtině už vyšlo dalších deset dílů, tak se máme na co těšit!