Řekni lituji

Řekni lituji https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231376/bmid_rekni-lituji-65f4a35160a80.png 5 548 164

Joseph O'Loughlin série

Jedné letní nedělní noci se ve vesnici Bingham nedaleko Oxfordu ztratí dvě nejlepší patnáctileté kamarádky Piper Hadleyová a Natasha McBainová. Mnohadenní televizní přímý přenos z pátrání po nich upoutá celý národ. Dívky se ale nepodaří najít. O tři roky později, v průběhu nejhorší sněhové vichřice za posledních sto let, dojde k brutální vraždě manželského páru bydlícího na farmě, kde kdysi se svými rodiči žila i Natasha McBainová. A pod ledem zamrzlého jezera je po sněhové bouři nalezeno tělo mladé bosé ženy. Policie zadrží duševně narušeného mladíka, který slyší hlasy a tvrdí, že té noci viděl v bouři dívku, kterou pronásledoval sněhulák. Klinický psycholog a tvůrce zločineckých profilů pro policii Joseph O'Loughlin je přesvědčený, že dívky, které zmizely před třemi lety, stále žijí. Přesvědčuje policii, že je třeba obnovit vyšetřování, ale čím víc se blíží pravdě, tím nebezpečnější celá situace začíná být. Mysl jeho protivníka je chladnokrevná, rafinovaná a zvrácená.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Say You're Sorry , 2012

Zlatinka.Emilly
05.08.2018 5 z 5

Tuto knihu jsem si koupila jen proto, abych "zabila" hoďku volného času. Musím říct, že jsem se od ní neodtrhla dřív, než jsem celých těch 488 stránek nedočetla do konce. Děj vtahuje čtenáře do prostoru příběhu hned od první stránky. Asi ve třetí třetině knihy jsem si vytipovala vraha, po kterém na konci příběhu šla celá policie a jak jinak, než že jsme se mýlili všichni. Takové rozuzlení, které nastalo v závěru knihy, bych tedy opravdu nečekala. Podle mě je to vynikající krimiromán, takže mám ode dneška dalšího oblíbeného autora :)

efka.saf
08.07.2018 5 z 5

Tak tohle bylo, dámy a pánové, opravdu nadmíru skvělé čtení! Tento thriller mi doporučila kolegyně a chvíli mi trvalo, než jsem se ke knize dostala. Ale zážitek to nakonec opravdu byl a velký.

Kniha se se svými 488 stránkami tváří na první pohled nenápadně a trošku zdlouhavě, ale zdlouhavé na ní nebylo vůbec nic. Přečetla jsem ji do druhého dne a ani jsem neškytla. Je výborně napsaná, čtivá a poutavá a vycpávková vata byla zcela nepřítomna (skvělé!). Když jsem ji rozečítala, trošku mě vyděsila kurzívou psaná zpověď (či snad deník) jedné z unesených dívek, protože se mi vybavil Mons Kallentoft a jeho filozoficky laděné myšlenkové pochody obětí, které byly v každé jeho knize, kterou jsem doposud četla (a které mě čím dál víc nudily), ale omyl. Bylo to právě naopak, deník měl obrovský význam, v podstatě nám – čtenářům - umožňoval být neustále o malinký krůček před vyšetřováním a to mi přijde u dnešních thrillerů nevídané. Ne že bych to vyžadovala, ale o to víc oceňuji, když se to opravdu povede.
Co se hlavních postav týče, pan psycholog O’Loughlin byl sympoš každým coulem a totéž bych mohla říct i o ostatních postavách. S Piper jsem velmi soucítila a raději jsem si nechtěla vůbec představovat, jak se musela celou dobu cítit (ne že bych to dokázala). Trochu mi případ obou dívek připomněl příběh Nataschi Kampuschové (jejíž jméno bylo v knize dokonce i zmíněno), ale jinak byl samozřejmě zcela originální.
Co se týče samotného vyústění příběhu, i zde v podstatě nemám námitek. Události tak trochu směřovaly k jednomu jménu, které když se objevilo v hledáčku, zklamaně jsem si říkala, že je fakt škoda, jestli jsem měla zase pravdu. Ale chyba lávky, autor si pro nás připravil něco ještě mnohem zajímavějšího, takže šokující závěr se nakonec přece jen dostavil. Přesto nic v knize nepůsobilo překombinovaně a velikášsky, což je další věc, kterou musím hluboce ocenit.
Jediné, co mé skryté sentimentální já trošku postrádalo, byl nějaký epilog týkající se Piper, ale to už bych rýpala opravdu hodně ;-). Prostě skvělé, skvělé, skvělé!

kob
12.06.2018 5 z 5

Výborná - už se rozhlížím po dalších knihách tohoto autora.

J.x
05.06.2018 5 z 5

Autor mě opět nezklamal, výborně se mi příběh četl. Mám ráda, když autor píše příběh z pohledu Joa. Těším se na další knížku.

bookcase
19.05.2018 5 z 5

Moje první setkání s autorem. Sice odprostředka, ale to vůbec nevadí. Nemohla jsem se odtrhnout, napínavé, vtáhne hned od první stránky. Autor opět pěkně mate.

Alena55
18.05.2018 5 z 5

Skvělá kniha, přečetla jsem ji jedním dechem.

Analady
08.05.2018 3 z 5

V knize se střídá popis situace z pohledu jedné z unesených dívek a popis toho, co se děje okolo. To byl dobrý nápad, kniha je tak zajímavější a čtivější. Pokud nemáte rádi žádné velké krváky, tak bude tento krimiromán pro vás mrazivý tak akorát. Nemůžu říct, že bych byla vyloženě nadšená, nějaké mouchy bych tam našla, ale celkově to bylo fajn napínavé čtení.

Sudin
05.04.2018 5 z 5

Výborná kniha, moje první od autora. Skvěle napsáno, člověku se dostane pod kůži takový divně chladný pocit a knihu nejde odložit dokud ji člověk nepřečte. Rozhodně doporučuji milovníkům psychologických thrillerů. Denník a myšlenky zmizelé nemají chybu.

Vesina
20.03.2018 5 z 5

Úžasná kniha od začátku až do konce, kterou jsem přečetla jedním dechem !!

intelektuálka
16.03.2018 5 z 5

Už čtvrtá kniha tohoto autora - a hrdina opět skvělý....

"Koncept úspěšného psychopata bývá lékařskou obcí často opomenut nebo ignorován.
Studujeme jedince na okraji společnosti - odpadlíky a zoufalce, ty, kteří se nechali chytit, ty, kteří nemají dostatek intelektu ani ambicí řídit svět.
Teprve v posledních pár letech začínáme zkoumat psychopaty, kteří se úspěšně skrývají mezi námi."

Na základě zmizení dvou mladých dívek zde autor rozehrává vyšetřování, které graduje smrtí manželské dvojice.

Joseph se zapojí do případu, ale nenachází pochopení:
"Studujete místa činu a fotografie, myslíte si, že se dokážete vžít do osoby vraha, porozumět všem proč a nač."

V závěru samozřejmě dochází k odhalení a je zachráněn lidský život, ale Joa to něco stojí....ale je odměněn...

Už se těším na další knihu tohoto autora... a doporučím.

Adina123
10.03.2018

Prvních 100 stran jsem přelouskávala hůř, ale potom se to zlomilo a těšila jsem se na každou další chvilku, kdy budu moct zase číst. Příběh byl až do poslední stránky napínavý, zajímavý a závěr překvapivý.

Jiparis
10.02.2018 5 z 5

Napinave, desive a ctive

astra3
09.02.2018 5 z 5

Moje druhá kniha od autora. Byla výborná. Ještě, že mám od něho 2 další. Skvělé, čtivé, napínavé, doporučuji.

Pauline89
28.01.2018 5 z 5

Kniha byla úžasná, Jednou jsem po ní sáhla v knihovně a zase ji vrátila. Taková chyba! Ještě,že zde existují recenze :) Je to strhující děj,který vám nedá spát. Líbí se mi pasáže oběti, když si píše deník. Já osobně jsem až skoro do konce knihy netušila, kdo je vrahem. Druhou polovinu příběhu jsem četla celý den a jen si odskakovala pro jídlo,čaj atd., však víte. Nešlo zaklapnout stránky k sobě a jít spát,musela jsem vědět, jak to dopadne. Jen jako profesionální zdravotník jsem měla *tik v oku* z popisu výplachu žaludku a intubace nosem. Byla to naprostá hloupost,ale vysvětlovat to nebudu, protože to sem nepatří, autor by si ale měl zjistit, jak to vlastně má být,trochu se do toho zamotal a vyšla z toho kravina. Jinak nemohu dát jinak než 5*.

sirojezkin
06.12.2017 5 z 5

Knihu jsem měla komplet přečtenou za 2 dny. Hodně napínavé a poutavé. Skvělé - doporučuji.

Laura99
20.11.2017 5 z 5

Výborná kniha. Mám ráda, když se děj prolíná s myšlenkami obětí nebo vraha. Našla jsem ji náhodou v knihovně a nelituji. Beru další...

katerina5544
17.11.2017 5 z 5

Dávám plné hodnocení. Kniha je super, čtivá, napínavá, pointa dobrá, prostě spokojenost. Moje první setkání s autorem takže se chystám na další jeho knihy. U této jsem se dokonce v jednu chvíli i bála což se mi už po tom množství přečtených thrillerů v podstatě nestává :) Velice milé překvapení, dala jsem na názory čtenářů tady a udělala jsem dobře :) po nedávno přečtených hovadinách typu Děs, Ďábel .... jsem si zlepšila chuť.

mynamail
25.10.2017 5 z 5

Tak tohle bylo v ý b o r n é počteníčko. Napínavé. Posledních asi sto stran jsem četla nepřetržitě, bez dechu a bez spánku, prostě dokud jsem nevěděla, jak to dopadne.
První odhalení "pachatele" jsem si říkala: No konečně jste na to přišli, vždyť to bylo jasné! Ups - a pak náhle zvrat.
Když byla nakonec zrůda odhalena, tak jsem listovala zpět a hledala pasáže, z kterých se dalo odhadnout, že to je ON.
A bonus navíc: ten Joseph O’Loughlin byl táááááák sympatický :-)

iška
24.10.2017 4 z 5

Velmi dobré a napínavé čtení. Začínám autora řadit ke svým oblíbencům.

JitkaHambi
02.10.2017 5 z 5

Přečteno jedním dechem :-)Skvělá, napínavá kniha od začátku do konce.Prostě perfektní.Doporučuji.