Řekni lituji

Řekni lituji https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231376/bmid_rekni-lituji-65f4a35160a80.png 5 548 164

Joseph O'Loughlin série

Jedné letní nedělní noci se ve vesnici Bingham nedaleko Oxfordu ztratí dvě nejlepší patnáctileté kamarádky Piper Hadleyová a Natasha McBainová. Mnohadenní televizní přímý přenos z pátrání po nich upoutá celý národ. Dívky se ale nepodaří najít. O tři roky později, v průběhu nejhorší sněhové vichřice za posledních sto let, dojde k brutální vraždě manželského páru bydlícího na farmě, kde kdysi se svými rodiči žila i Natasha McBainová. A pod ledem zamrzlého jezera je po sněhové bouři nalezeno tělo mladé bosé ženy. Policie zadrží duševně narušeného mladíka, který slyší hlasy a tvrdí, že té noci viděl v bouři dívku, kterou pronásledoval sněhulák. Klinický psycholog a tvůrce zločineckých profilů pro policii Joseph O'Loughlin je přesvědčený, že dívky, které zmizely před třemi lety, stále žijí. Přesvědčuje policii, že je třeba obnovit vyšetřování, ale čím víc se blíží pravdě, tím nebezpečnější celá situace začíná být. Mysl jeho protivníka je chladnokrevná, rafinovaná a zvrácená.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Say You're Sorry , 2012

AsiUrčitě
09.02.2019 5 z 5

Kniha byla opravdu zajímavá. Děj je vyprávěn v dvou rovinách. První ukazuje příběh psychologa O’Loughlina, jež je požádán policií o pomoc při řešení brutálního případu, ze kterého je obviněn psychicky narušený člověk. Druhá rovina je jakýsi deník z pohledu dívky, která zmizela před několika lety a byla vězněna spolu se svou kamarádkou svým únoscem. Ačkoliv na první pohled zcela nesouvislé zločiny, nakonec mají více společného, než by se zdálo. Možná lehce pomalejší začátek, kdy z popisu knihy bylo patrné, kam děj povede, ale poté příběh nabírá na obrátky a já jsem fandila Piper až do konce. Jednalo se o moji první knihu od tohoto autora (především kvůli nižšímu hodnocení jeho ostatních knih), ale hlavní hrdina mne zaujal natolik, že se podívám i na jeho začátky.

Pavlnka
08.02.2019 4 z 5

Moje první setkání s autorem a moc se mi kniha líbila. Určitě budu pokračovat.

Alena1234
06.02.2019 5 z 5

Dávám plné hodnocení, protože za mě čtivé,napínavé nemohla jsem se od knížky odtrhnout.Doporučuji

JustWomen
05.02.2019 5 z 5

Skvělý thriller, hlavní hrdina psycholog Joseph O’Loughlin je sympaťák a především inteligentní chlap, se kterým mi bylo potěšením trávit čas. Střídáním dvou rovin vyprávění získává autor body navíc. Moje první kniha od autora a určitě ne poslední.

Teri_xo
29.01.2019 5 z 5

Naprosto skvělá kniha. Jakmile jsem jí začala číst, musela jsem jí dočíst do konce. Neskutečně silný a poutavý děj. Hlavně konec - ten stál za to!

perpe2a
28.01.2019 5 z 5

Výborné, napínavé, děj má spád. Když jsem si myslela, že vím, po pár stránkách jsem byla zase vedle. Rozhodně super čtení, vřele doporučuji.

BStone
28.01.2019 5 z 5

Skvělá detektivka, která splňuje vše, co od napínavého příběhu očekávám, včetně celkem překvapivé pointy. Má i své mouchy, třeba že autor v knize x-krát opakuje pachatele z první knihy, kterou jsem ještě nečetl. Asi mám číst od jedničky, moje mínus. Taky způsob, jakým se na vlastní pěst vydal za pachatelem a důsledky tohoto rozhodnoutí byly celkem fatální. Ale každopádně velice zajímavá kniha.

katka3214
10.01.2019 5 z 5

Velice čtivé, napínavé, nečekané... nemohla jsem se odtrhnout :-)

Dresia
10.01.2019 2 z 5

Tak opět se neshoduji "s davem", mě toto nebavilo.

work
03.01.2019 5 z 5

Na Řekni lituji jsem narazil náhodou a rozhodně neříkám lituji. V záplavě podobné literatury je to dobře vybroušený drahokam, který kromě napínavého příběhu zdobí i netradiční perspektiva vyprávění z pohledu oběti v jedné z dějových linek. Autor si vystačí s několika málem postavami, zato je solidně rozpracuje a máte tak přehled o pohnutkách, které s nimi hýbou. Narozdíl od úchylných zápletek skandinávských autorů se sympatickému australanovi podařilo vystavěn temnou atmosféru na událostech, které se mohou stát i u vás za humny, jen je tu a tam přikořenil.
Těžko prozrazovat víc, tohle je knížka, kterou si prostě musíte přečíst.

dlabikk
02.01.2019 5 z 5

Tak napnutá jsem byla až do konce. Po dlouhé době jsem byla překvapená odhalením pachatele. Skvěle napsaný thriller. Určitě doporučuji a těším se na další příběh.

peaker
04.12.2018 5 z 5

Do poslední chvilky budete hledat pachatele hodně brutálního zacházení s unesenýma dívkami.

Danago
03.12.2018 5 z 5

Nedá se napsat nic jiného než skvělé! Je to moje druhá knížka od autora , nečetla jsem předchozí díly, přesto je příběh napsaný tak, že to vůbec nevadilo. Hlavní hrdina psycholog a tvůrce zločineckých profilů Joseph O’Loughlin je skvělý a sympatický , líbí se mi jeho uvažování i to jak se vyrovnává se svou nemocí. Příběh unesených dívek je zde vykreslen tak věrohodně až mi běhal mráz po zádech. Opravdu velice zasloužených pět hvězdiček.

elenk
09.11.2018 5 z 5

Líbilo se mi to moc.Konec byl opravdu hodne napínavý..málokterá kniha mě zvedne ze židle.

Vladísek
08.11.2018 5 z 5

Jsem nadšená! Kniha nepostrádala z mého pohledu nic, co má správný thriller mít. Závěr překvapivý, pachatel mě sice napadl někdy v polovině, pak byl mnou jaksi upozaděn, ale konec jsem i tak vnímala určitě jako napínavý.

Mrňous1
04.11.2018 5 z 5

Výborná kniha, zajímavý námět, čtivé, strhující, pozitivní bylo střídání pohledů vypravěčů, fakt super. Vraha jsem si tipla asi v třetině knihy a tip mi vyšel, ale to hlavně díky tomu, že jsem si přečetla zdejší komentáře o tom, že vrah je překvapivý, takže pak už tam ty indicie jsou, ale do konce si stejně nejste jistí, zda je Vaše tušení správné, takže to nic neubere na strhujícím závěru.

broskev28
09.10.2018 4 z 5

Čtivé, napínavé, zajímavé. Hlavní postava, psycholog Joseph, je skvělá. I z těch knižních řádků čtenář cítí jeho zájem, rozvahu, zkušenost, empatii . . .
Takže je to jasné: chci přečíst všechny u nás vydané knihy tohohle australského detektivního génia. A vám doporučuju totéž!

ivdol
10.09.2018 5 z 5

Super, napínavé, až do konce jsem si nebyla jistá pachatelem. Vřele doporučuji.

nova8907
17.08.2018 5 z 5

Napínavé až do konce, čtené jedním dechem

putpuda
16.08.2018 5 z 5

Tak toto byl opravdu nářez!!! Naprosto skvělé čtení. Ještě lepší než Střepy. Výborně napsané, vůbec jsem neměla pocit, že bych přeskočila dva díly. Nebo tak dobře přeložené, v podstatě to na Střepy navazuje. Už se nemůžu dočkat další knihy z této série. Úplně se mi ježí vlasy :D
Vyprávění z pohledu Piper mi někdy připomínalo příběh N. Kampusch... O to horší, že se takové věci opravdu dějí...

Ale určitě všem doporučuji a jediné čeho lituji, že jsem nemohla někam zalézt a jen číst a číst......