Jiné místo

Jiné místo https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/508521/bmid_jine-misto-IKn-508521.png 4 495 495

Mělo jít o pohodovou vyjížďku. Pak se ale objevila mlha... Monika s Oliverem chtějí uniknout ruchu velkoměsta, a tak zamíří na dovolenou do penzionu v Luhačovicích. Kde jinde prohloubit rodící se vztah než na tichém místě v obklopení lesů? Po příjezdu se rozhodnou prozkoumat nejbližší okolí, a i když se schyluje k dešti a na krajinu padá hustá mlha, vydají se na kolech cyklostezkou vedoucí do Vizovic. Plánovaný výlet je krátký, pouze pár kilometrů naprosto bezpečnou trasou… Co by se tak mohlo stát?!... celý text

cjucka
30.06.2023 5 z 5

Tak tahle knížka byla skvělá. Přečetla jsem ji během dvou dní. Líbily se mi krátké kapitoly (většinou 2-3 strany), zajímavý námět s trochou tajemna a styl psaní. Od autorky jsem ještě nic nečetla, tak jsem nevěděla, co čekat, ale byla jsem fakt příjemně překvapená.

Děj se odehrává na Jižní Moravě v Luhačovicích, kam hlavní hrdinka Monika přijede se svým přítelem Oliverem na cyklodovolenou. Ihned po příjezdu se vydají na vyjížďku směr Vizovice. Po cestě je ale uprostřed lesa zaskočí neproniknutelná mlha, ze které, jak se zdá, není úniku.

cjucka
30.06.2023 5 z 5

radus
27.06.2023 3 z 5

Nejprve jsem myslela, že knížku ani nedočtu, protože mi to přišlo trošku sci-fi. Ale zároveň jsem byla zvědavá, jak to dopadne. Teď už to vím :-)

knihovna1
24.06.2023 3 z 5

Knihu hodnotím jako průměrnou. Nenaštvala, ale ani nenadchla. Je čtivá, má spád, mírně napínavá. Rozuzlení je pro mě lítost a soucit s hlavní hrdinkou.

Annannas
21.06.2023 3 z 5

Nic moc jsem nečekala, ale nakonec jsem musela uznat, že mě to docela chytlo. Rozhodně nelituji času.

Jurfinka
21.06.2023 1 z 5

Asi jsem divná, pro mě úplná nuda... Na horory nejsem... Jako vtipné psaní to je, až jsem se zasmála... Ale na TOP to bohužel není...

janca1705
20.06.2023 5 z 5

Mi se kniha líbila, za den přečteno.

packlik
17.06.2023 2 z 5

Nemohla jsem uvěřit tomu, že jsem si přečetla poslední stránku a to je vše! Nějak jsem pořád zkoumala, jestli to není nějaký omyl. Za mě tedy zklamání. Jen v druhé půlce jsem měla chvíli radost, že boj s větrnými mlýny Monika nějak vyhraje, že se něco stane, ale nic.
Možná kdybych nečetla Trhlinu, ale takhle 30%.

katka.oo
17.06.2023 4 z 5

Nebylo to špatné čtení, díky krátkým kapitolám se knížka dobře a rychle čte, napínavé a tajemné, jak to všechno nakonec dopadne. Nejvíc mě dostal a líbil se mi záhadný konec...ať si každý čtenář z příběhu odnese, to co mu dovolí jeho představivost. Knížka mě bavila a budu se těšit na další autorčin počin.

Majulle
15.06.2023 3 z 5

Určitě stojí za přečtení, je to taková oddychovka se zajímavým a poutavým příběhem, jediné co mě zklamalo a strhávám hvězdičku je několik nezodpovězených otázek v knize které dle mého názoru byly celkem podstatné. Ale za přečtení určitě stojí

Pefka
15.06.2023 3 z 5

To, že se děj bude ubírat směrem, kterým se nakonec skutečně bohužel ubíral, jsem uhodla po prvních pár stránkách. Ty indicie tam prostě byly a vedly k tomu. První půlka knížky mi přišla docela čtivá, pak už jsem se ale nějak začínala víc a víc nudit. Když mi došlo, že jsem opravdu odhalila hlavní zápletku a směr příběhu, tak už mě čtení nebavilo bohužel vůbec. Asi jsem čekala něco víc, možná něco jiného, víc tajemného. Navíc zůstalo plno nezodpovězených otázek. Za mě hodnocení 2,5*.

Kubajzz
14.06.2023 5 z 5

Kniha mě hned od začátku chytla, byla čtivá a tak jak je uvedeno na přebalu, souhlasím, že autorka je český Jozef Karika :-) Rozhodně doporučuji k přečtení a určitě šáhnu po její další knížce :-)

m2056
14.06.2023 5 z 5

Kniha mě úplně chytla a pohltila četl jsem stránku za stránkou co bude dál,kdo váha ať si to přečte není to dlouhé čte se dobře.

KatChiss
13.06.2023 4 z 5

Od Kateřiny Karolové jsem už četla knihu Odbočka v lesích, která byla svižná a děsivá. Od této jsem čekala to samé a přesně to jsem dostala.
Příběh vypráví o páru, který se vydal na dovolenou do Luhačovic. Po ubytování v penzionu vyrazí na projížďku na kolech, ale překvapí je mlha, kvůli které se ztratí. Ocitnou se na neznámém místě. Když ho jde Oliver prozkoumat, ztratí se a Monika je najednou úplně sama. V noci. V lese.
Nevím jak vy, ale já jsem děsný strašpytel. Knihu jsem samozřejmě četla v noci před spaním, byla jsem sama v bytě a bála jsem se dojít si na záchod. Až takhle na mě příběh zapůsobil. Z rozuzlení zápletky jsem nebyla příliš nadšená, ale když se nad tím zamyslím, vlastně mi to zase až tolik nevadilo. Spíš jsem jen čekala něco jiného. Oproti předchozí knize je to změna a to je vlastně dobře. Těším se na další autorčinu knihu.

annettka1098
11.06.2023 5 z 5

Velmi čtivý příběh, který jsem opět přečetla na jeden zátah. Autorka má výborný smysl pro napětí, které dávkuje postupně, neustále graduje a dokáže v něm tak své čtenáře udržet.

polmari
06.06.2023 3 z 5

Měla jsem vprostřed četby rozvětvené Přemyslovské epopeje chuť na něco svižného a strašidelného. Takže tohle krátké dílko od mně již známé autorky v tomto pohledu nezklamalo. A nezklamalo očekávání vlastně vůbec... nevím, jak se to Kateřině K. daří, ale ty konce jí prostě nejdou
Tak třeba příště

Wajny
31.05.2023 3 z 5

Hned na začátku jsem narazila na nezajímavý úvod, takže mi trvalo hrozně dlouho se do knihy začít. V polovině knihy jsem se, dokonce rozmýšlela, zda knihu neodložit. Nakonec jsem vydržela, ale už teď můžu říct, že se dalším autorčiným knihám vyhnu. Jsem ale ráda, že jsem autorka zkusila, protože #icestiautoriumipsat a já chci letos poznat, co nejvíce českých autorů a autorek.

Největším problémem pro mě byl autorčin styl psaní - osekaný a nevýrazný. Připadá mi, jako bych četla novinový článek vyprávějící nezáživnou reportáž. Krátké kapitoly a vyjmenování po sobě jdoucích věcí nepřidávají knize žádnou jiskru nebo originalitu. Kromě toho se zaměřuje na popisy běžných věcí, což mi přišlo zbytečné. Několik kapitol, které byly napsány ve formě novinových článků, mě bavily, ale bohužel jich bylo málo.

Hlavní postava Monika mi přišla nesympatické. Monika je povrchní a plná předsudků, což se projevuje hned na začátku knihy. Celkově působí zvláštně a nepředvídatelně, což mi neumožnilo se k ní přiblížit. Na konci knihy jsem však ocenila její vytrvalost při odhalování tajemství. Postavy mi nebyly blízké, a tak mi bylo celkem jedno, jaký osud je potká.

Celou dobu čtení mi chyběla tajemná až mysteriózní atmosféra, kterou bych od příběhu očekávala. Občas mi některé věci přišli až parodické. Mnoho událostí a prvků v knize mi přišlo nejasných, nahodilých, nedořešených a hlavně zmatených. Příběh nešel do hloubky a vše se zdálo až moc povrchní.

Jako pozitivum vidím konec knihy, který mě zaujal svou otevřeností a tím, že ponechával místo na vlastní uzavření příběhu.

Ještě tedy musím říct, že thriller nepatří mezi mé běžně čtené žánry, takže možná i proto mi kniha tolik neseděla. Ale chci zkoušet nové žánry a nové autorky, takže bych poprosila o tip na nějaký opravdu skvělý thriller, nejlépe od českého autora.

Instagram - Nikmakbooks

Hvězdinka
28.05.2023 4 z 5

Českým autorům se spíše vyhýbám, ale dávám šanci. A tady jsem ráda, že jsem ji dala. Neuvěřitelně čtivé, napínavé, hrdinka sympatická. Je to jednohubka na jedno odpoledne (i vzhledem k řádkování). Konec je otevřený, v podstatě každý čtenář je tvůrcem vlastního závěru. Za to jednu hvězdičku ubírám, neboť mám ráda po přečtení jasno. Ale celkově pecka.

Peggy2711
28.05.2023 4 z 5

Kniha se mi líbila, je svižně napsaná, děj ubíhá, vše vypadá normálně až do doby, než přijde mlha. Pak začne být situace napínavá, strašidelná, zoufale neřešitelná a pro hrdiny neuvěřitelná. Krásně jsou zde vykresleny myšlenkové pochody Moniky a mnohdy mi i vykouzlily úsměv na tváři. Takže mě kniha vážně bavila, přečteno téměř jedním dechem.

KatChiss
25.05.2023 4 z 5