Jiné místo

Jiné místo
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/508521/bmid_jine-misto-IKn-508521.png 4 506 506

Mělo jít o pohodovou vyjížďku. Pak se ale objevila mlha... Monika s Oliverem chtějí uniknout ruchu velkoměsta, a tak zamíří na dovolenou do penzionu v Luhačovicích. Kde jinde prohloubit rodící se vztah než na tichém místě v obklopení lesů? Po příjezdu se rozhodnou prozkoumat nejbližší okolí, a i když se schyluje k dešti a na krajinu padá hustá mlha, vydají se na kolech cyklostezkou vedoucí do Vizovic. Plánovaný výlet je krátký, pouze pár kilometrů naprosto bezpečnou trasou… Co by se tak mohlo stát?!... celý text

Katania
17.04.2023 5 z 5

Za mě pecka! Napínavé, čtivé. Hlavní postava sympatická. Doporučuji!

intelektuálka
13.04.2023 4 z 5

Napínavé hledání jiného místa - snad v jiné dimenzi ?

Odehrává se v krajině kolem Luhačovic - půvabné moravské oblasti - kde já vždy viděla jen to hezké z naší přírody ....

Ale zde se stává záhadnou - hlavně když padne mlha ....

Mně se kniha líbila - a líbila se mi i Moničina vytrvalost přijít tajemství na kloub ....

A i ten otevřený konec dává prostor čtenářově fantazii - ale jak jsem ho pochopila, to neprozradím ....

A každopádně Luhačovice znovu ráda navštívím - ale dám pozor na mlhu ....

Zrzavá_Tereza
12.04.2023 3 z 5

Příběh měl podle mě velký potenciál a autorka se snažila budovat napětí a tíživou atmosféru, co jen to šlo - krátké kapitoly otevřené na konci, popis prostředí... Jen to nevyšlo. Skoro se zdá, jako by vsadila všechno na to, že když příběh nebude dávat smysl, stane se mysteriózním.
Já knihu nechci odsuzovat, jen si myslím, že potěší spíš čtenáře, kteří tenhle žánr čtou spíš sporadicky. Milovníky napětí a čtenáře thrillerů tahle kniha pravděpodobně zklame.

BohyněKuchyně
12.04.2023

Druhá knížka, kterou jsem od autorky četla. Odbočka v lesích mě celkem bavila a Jiné místo ještě více. Možná i proto, že děj je zasazený do lesů kolem Luhačovic, což je kousek od nás. Monika a Oliver spolu chodí krátce a vydají se spolu na několikadenní výlet z Prahy do Luhačovic. Oliver Monice koupí kolo a chce strávit pár dní cyklistikou na Moravě. Na kola vyrazí hned po příjezdu, je ošklivé počasí, padne mlha a Oliver se ztratí. Po zbytek knížky ho Monika neúspěšně hledá. Nejen v lese, ale taky v domě starých manželů. Všechno je velice zvláštní, Oliver pořád nikde a Monika se čím dál více bojí. Co se mi moc, moc líbilo, byla opravdu napjatá a ponurá atmosféra příběhu. Jsem spokojená také s vysvětlením celé "záhady". Ta mě bavila více než v předchozí knížce. Opět mi bohužel nebyla moc sympatická hlavní hrdinka. Ale na to si u autorky zvykám. Celkově povedené, příjemně mrazivé... Na konci knihy vás navíc čeká bonus. Pod QR kodem se skrývá napínavá hra :-)

ester4597
12.04.2023

Spoiler
Tohle je má první kniha od autorky, která se četla velmi dobře. Příběh rychle odsypal a byl svižný. Monika s Oliverem si naplánují společný výlet do Luhacovic, kde hned po příjezdu vyrazili na výlet po okolí. Oliver ji vezme na projížďku po okolí do lesů. Ale v lesích se začnou dít podivné věci, spadne mlha a Oliver znenadání zmizne. Monika se ocitne v hrůzostrašné situaci, kterou si nedokáže vysvětlit. Nalezne ji muž v bezvladném stavu a Monika skončí na policii, ale nikdo ji nevěří. A pokud toužíte zjistit víc, doporučuji vám si přečíst knihu.
A teď už něco více k mému hodnocení. Postavy mi bohužel moc nesedly, ale příběh to vynahradil. Pokud jste četli někdy knihy od Karika, tak vám tenhle příběh bude dost připomínat jeho styl. Konec byl otevřeny a tak si každý mohl domyslet jak to skončilo, avšak tady bych preferovala spíše uzavřený konec, ale to je pouze můj názor. Nicméně mi muže napsat váš názor na knihu, jestli vás bavila popřípadě, jestli ji plánujete číst.
Za recnzní výtisk děkuji @albatros_knihy

Basta1912
10.04.2023 3 z 5

Od autorky jsem četla už Odbočku v lesích a ta mi přišla maličko propracovanější. Tiché místo mělo velký potenciál. Čtivě napsáno, ale v průběhu čtení to bylo už takové moc rozvláčné a různé odbočky ve vyprávění celkem zbytečně zdržovaly děj. Pobyt u Heleny a Josefa/ to něco v kůlně, aspoň náznak něčeho s kým třeba Oliver "volal".... Nebylo to úplně špatné, ale takové - nedopečené.

Milča66
10.04.2023 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, jako i Odbočka v lesích od autorky.
Patří k mým oblíbeným.

annastasia.j
09.04.2023 4 z 5

Ze začátku jsem měla pocit, že čtu spíše dlouhou slohovou práci žáka 9. třídy, text byl psán takovým divným až primitivním stylem. Ovšem po chvíli se kniha začala hezky rozjíždět, najela na klasický autorčin styl psaní, u kterého vždycky žasnu. Podle mě snad žádný autor nedokáže tak dobře popsat prostředí, takže při čtení si můžete hezky představovat, kde se postavy nacházejí, jak asi vypadají. Taky kniha vždycky dokáže čtenáře výborně vtáhnout a hrozně dobře plyne, o skvělé mrazivé atmosféře nemluvě.
Napětím se mi zdá kniha na podobné úrovni jako "Odbočka v lesích", ovšem tam se mi líbilo rozdělení kapitoly dle toho, která postava ji vypráví a prožívá, což tady nebylo. Jako lepší však vnímám závěr, který mě u "Odbočky v lesích" hrozně klamal, tady byl mnohem lepší, tak nějak otevřený, aby si čtenář mohl vybrat, která verze se mu líbí víc.

Kaja1
09.04.2023 4 z 5

Bylo nebylo, stalo se nestalo, tak by mohly začínat všechny knihy Kateřiny Karolové. Být někde v lese, kde to člověk nezná, natož když padne mlha, že by se dala krájet, tak to musí být pěkný nápor na psychiku. Četlo se to dobře, hlavně když jste pěkné v teple.

Roseblood
08.04.2023 3 z 5

Tahle knížka byla pro mě trošku oříšek, už ji mám skoro týden přečtenou a chtěla jsem si nechat trošku doznít prožitek a utřídit myšlenky.
Nápad je fajn, celé to tajemné bylo zajímavé. Kniha se mi dobře četla ale měla jsem veliký problém s hlavní hrdinkou, její chování a myšlenky mě často strašně vytáčely. Jakmile třeba došlo k něčemu, kde bych se i vžila do její situace a pochopila ji, hned to totálně změnila nějakou svojí myšlenkou, nebo přístupem, kdy jsem měla chuť mlátit hlavou o zeď. Fakt byla chvílemi nesnesitelná, nerozuměla jsem jí.
Ostatní postavy byly dosti ploché a když se tam konečně objevily takové postavy o kterých bych chtěla vědět víc, tak stejně k tomu nedošlo.
Pro mě od druhé půlky byla kniha velice předvídatelná. Jediná část, která stála za to byla bohužel krátká.
Atmosféra je pojatá opravdu skvěle. Jakmile ústřední dvojice vyrazila na cyklo výlet autorka přitvrdila a na čtenáře se valí krásně tísnivá, plazivá atmosféra. V momentě kdy jsem cítila, že je něco špatně tak mě až vyskočila husina.
Jenže toto trvá jen chvíli a to je velká škoda. Klidně bych na statku byla déle, ocenila bych i vysvětlení co se skrývá za zamčeným zámkem.
Potom už začala pro mě předvídatelná část, která se sice dobře četla ale nebavila mě tolik.
Co se mi líbilo tak rozhodně zvolené místo a hned jsem si hledala, jak to tam vypadá. V Luhačovicích jsem byla na dovolené s rodiči jako dítě.

Mile na překvapilo že na konci knihy najdete QR kód, který vás zavede do hry po stopách hlavní dvojice.

Za mě tedy takový průměr, hlavní hrdinka za mě ne, tu bych nevystála, tajemná část pecka, druhá část předvídatelná, zbytek postav plochý, nevytvořila jsem si s nimi žádný vztah.

martineden
07.04.2023 4 z 5

Opět mě kniha této autorky bavila. Tentokrát je konec ještě záhadnější než jindy. Těším se na další počin.

janina66
04.04.2023 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Čtivá, krátké kapitoly, měla spád i napětí. Do poloviny knihy skvělý horor. Cyklovýlet, kdy padne totální mlha, to jsem se i bála. A ten úplný konec? Každý si může vybrat.
Přečteno za den. A těším se na další.

L.Helena
04.04.2023 4 z 5

Nemám ráda, když celou dobu čtu děj, který je plný záhad, a po dočtení nejsem o moc moudřejší. Ale jinak dobré čtení. Zdá se, že autorka našla svou parketu. Již její třetí kniha s mysteriózním dějem, a opět celkem povedená. Tato se mi dokonce líbila víc, než minulá Odbočka v lesích. I když u těch "děsivých" pasáží si dovedu představit, že bych se mohla víc bát, tady má autorka ještě rezervy. Tak snad příště.

Reader1133
02.04.2023 5 z 5

Wau. Tato kniha mě naprosto ohromila, ne zbytečně jsem se na ní těšil, až si ji pořídim. Kniha se četla jedním dechem, napínavé pasáže zde byly až ohromující a mrazící zároveň. Nevím, jak bych se zachoval, kdybych si jel ma obyčejnou vyjížďku lesem a najednou padla tak hustá mlha, že bych nevěděl, kde jsem a ještě více bych byl šokovaný, kdyby se přede mnou objevilo to, co se objevilo před hlavní hrdinkou v mlze. Knihu všem moc doporučuji a jsem rád, že mám ve své knihovničce skvělou knihu od české autorky paní Karolové.

LukBook
02.04.2023 4 z 5

Za mě to není vůbec špatná kniha. Zaujala mě zejména působivá atmosféra, trochu hororový nádech a nakonec vlastně i rozuzlení, které tu někteří kritizují. Po přečtení určitě bude minimálně část čtenářů přemýšlet nad tím, jak to teda vlastně nakonec celé bylo.

rada.klas
02.04.2023 3 z 5

Pointa mi přišla poměrně očividná a čekala bych, že hlavně první část knihy bude propracovanější, možná by pak nabyla trochu na děsivosti... ale je to dobře napsané a jako víkendová oddechovka u mě kniha splnila svůj účel.

Mary81
02.04.2023 4 z 5

Páni, toto bolo čo? Takúto skvelú jazdu, keď som sa od knihy nedokázala odtrhnúť ani na úkor pracovných povinností, som nezažila už dávno. Napínavé, miestami mrazivé. Sama som chvíľami nevedela, čo je pravda a čo nie, a autorka to skvelo vygradovala. Rozprávanie očami hrdinky, prihováranie sa čitateľom (alebo v tomto prípade skôr poslucháčom), mi po dlhom čase vôbec nevadilo (a to nemám ich formu rada), práve naopak, viac ma vtiahlo do deja. Hoci mi to miestami pripomínalo Karikovu Trhlinu, som spokojná. To, čo som od knihy čakala, som dostala.

kalinkacz
31.03.2023 3 z 5

Tak jo, knihy této autorky byly v poslední měsících na sociálních sítích opravdu hodně vidět. Osobně jsem byla rozhodnutá, že je minu. Pak se ke mně ale náhodou dostal výtisk Jiného místa a když jsem viděla, že má kniha 230 stran, velká písmena a krátké kapitoly, tak jsem si řekla, tak jo, zjistím, co na autorce všichni vidí.
Takže takhle... Námět je zajímavý, děj byl napsaný jednoduše, což je pro žánr naprosto adekvátní, postavy mi moc nesedly, což je ale podle mě taky správně, vzhledem k tomu, že se jedná o mysteriózní thriller. Jenže! Můj hlavní problém byl ten, že byl děj neskutečně jednoduchý, hlavně tedy to rozuzlení cca ve 2/3. Mě tato zápletka napadla asi na straně 70 a doufala jsem, že se nepotvrdí, protože jsem ji viděla v jiných knihách a prostě mi přišla až moc prvoplánová a jako nejjednodušší řešení, když vezmu v potaz, jak se děj vyvíjel...
No nic, já osobně jsem zklamaná, ale byla to jednohubka na jeden večer, na kterou sice brzy zapomenu, ale alespoň jsem o ní vypla.

Karin94
29.03.2023 4 z 5

Od tejto autorky je to moja druhá prečítaná kniha a zasa ma pozitívne prekvapila.

Monika s Oliverom sa v jeden deň vydajú na pár dní do penziónu v Luhačoviciach. Po príchode sa rozhodnú preskúmať najbližšie okolie a aj keď sa schyľuje k daždu a na krajinu padá veľmi hustá hmla, sadnú na bicykle a idú cyklotrasou, ktorá vedie do Vizovic. Čo by sa tak mohlo stať?

Konečne temný a mrazivý thriller, pri ktorom som sa vyslovene bála otáčať stránky ďalej. Možno sa mi iní vysmejú a budú sa pýtať, čoho som sa tak bála, však to nebol vôbec horor. Možno nebol, a horor už vôbec nie, ale naozaj mi miestami nebolo všetko jedno a toto je práve ten pocit, ktorý pri thrilleroch milujem.

Autorka veľmi dobre vie čo robí. Takisto som sa cítila aj pri jej predchádzajúcej knihe Odbočka v lesích. Máte nutkanie zatvoriť knihu od strachu a napätia, ale zároveň čítate ako najatí len aby ste vedeli, čo bude ďalej. Dokonca aj kapitoly boli kratučké, čo v tomto prípade padlo vhod.

Lesy, hmla, dážď, mysteriózna linka, ľudská myseľ, ale aj napätá atmosféra. Toto je len malý opis toho, čo môžete v tomto príbehu zažiť.

Kniha mala samozrejme aj nejaké mínusy. Niekde by som ubrala a niekde zasa pridala, ale verím, že aj vďaka otvorenému koncu sa autorka v budúcnosti rozhodne predsa len napísať aj druhú časť.
A ak by aj nie, čitateľ si môže urobiť vlastný názor na to, ako to vlastne skončilo.

Na konci si môžete všimnúť aj QR kód, s ktorým môžete prežiť tento mrazivý príbeh na vlastnej koži.

Evir
27.03.2023 3 z 5

Kniha vhodná na sychravé sobotní odpoledne v posteli. 230 stran rozdělených do krátkých kapitol má spád, je tedy možné tento autorčin počin přelouskat během pár ničím nerušených hodin. V první polovině knihy se autorce povedlo navodit mysteriózní atmosféru, ovšem druhá půlka knihy tento můj pocit poměrně rychle zabila.
Celkový dojem po přečtení je ve zkratce: Ale jooo. Rozhodně nelituji času nad knihou stráveného, ale narozdíl od předešlé Odbočky v lesích se k této knize nejspíš už nevrátím

české detektivky Luhačovice

Kateřina Karolová