Jiné místo

Jiné místo https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/508521/bmid_jine-misto-IKn-508521.png 4 495 495

Mělo jít o pohodovou vyjížďku. Pak se ale objevila mlha... Monika s Oliverem chtějí uniknout ruchu velkoměsta, a tak zamíří na dovolenou do penzionu v Luhačovicích. Kde jinde prohloubit rodící se vztah než na tichém místě v obklopení lesů? Po příjezdu se rozhodnou prozkoumat nejbližší okolí, a i když se schyluje k dešti a na krajinu padá hustá mlha, vydají se na kolech cyklostezkou vedoucí do Vizovic. Plánovaný výlet je krátký, pouze pár kilometrů naprosto bezpečnou trasou… Co by se tak mohlo stát?!... celý text

m2056
10.09.2023 5 z 5

Kniha je přímočará vypráví příběh z pohledu hlavní hrdinky který vás bude bavit přímo budete Monice fandit když ji nikdo nechce věřit tak budete přímo cítit beznaděj že ji nikdo nechce věřit ani rodiče tak je vám ji přímo líto. Moc dobře napsáno.

Bagrowitz
05.09.2023 3 z 5

Odbočku v lesích to nepřekonalo, ale takové hezké 3* si to zaslouží. Styl paní Karolové se mi čte dobře, krátké kapitoly utíkají a jejich zakončení nutí číst dál. Bohužel v knize vidím potenciál který naplno (za mě) nevyužila, otevřené konce mi nějak zvlášť nevadí, ale tady mam tolik otázek a je to škoda. Určitě by se dala kniha minimálně jednou tak zvětšit.

Hella
04.09.2023 3 z 5

No - a pak se v tom vyznejte! Ten prodavač mě totálně rozhodil ;-). A jinak se mi moc líbí, s jakou lehkostí autorka píše, protože podobně lehce se to pak taky čte. I tak mám ale na čele pomyslného žebříčku Odbočku v lesích. Zde hodnotím 3,5*.

monikasbookclub
17.08.2023 3 z 5

Byla to první knížka, kterou jsem od autorky četla a musím říct, že mě vůbec neoslovila. Námět na knihu byl zajímavý, ale čekala bych lepší zpracování. Děj byl strašně jednoduchý a šlo odhadnout pomalu hned na začátku, jak se bude vyvíjet. Nemůžu ale autorce upřít, že ve mně dokázala probudit napětí a navodit mysteriózní atmosféru, ale bohužel jenom na malý okamžik. A k tomu ještě kniha obsahuje otevřený konec,který mi normálně v zásadě nijak nevadí, ale tady u této knihy mě přímo vytáčel. Abych nebyla jenom kritická, líbilo se mi, že kniha obsahovala krátké kapitoly, díky nimž mi přišlo, že děj utíká rychle. Nápad s chatou uprostřed lesa byl geniální. A v neposlední řadě se mi líbilo, že autorka do knihy zakomponovala novinové články a lékařské zprávy.

Aleen
16.08.2023 4 z 5

Nejdříve procházka po Luhačovicích - za tu jsem fakt vděčná a jsem ráda, že autorka zachovala reálie.
Kniha je psána jednoduchým jazykem, krátké kapitoly přispívají k vytvoření napětí. Po chvíli čtení mě začala Monika pěkně štvát, ona je snad docela hloupá... Chování jejích rodičů mě úplně zaseklo, po jejich výkonu mě čtení již tak nebavilo. Na druhou stranu: proč by nebyla taková, jaká byla, když měla takovou "podporu" nejbližších? Na Jiném místě se mi "líbilo" To, co se na něm dělo mě napínalo a rozčilovalo zároveň.
Chtěla jsem jiný závěr, ale autorka k němu vše směřovala, takže chápu, že ukončila děj, jak ukončila. A navíc, kdo jsem já, abych o tom rozhodovala?

Mjkslife
16.08.2023 5 z 5

Čtivé, záhadné a překvapivé. Po přečtení se navíc můžete vydat po stopách hlavních hrdinů a mít tak skvělý zážitek jako bonus a užít si den plný hádanek a šifer v Luhačovicích. A možná vám to odhalí i část příběhu. Rozhodně to doporučuji zkusit.

zbožňuju_knihy
08.08.2023 3 z 5

Na dovolenou dobry-takze za 3.

marwinmh
06.08.2023 4 z 5

Cyklo dovolená v Luhačovicích se změní v boj o život a zdravý rozum. Jaká tajemství skrývá mlha "hustá tak, že by se dala krájet"?! Tohle mě hodně bavilo.

knihomolka27
05.08.2023 3 z 5

(SPOILER) Českých mystery knih jsem moc nepřečetla, ale díky autorce jim dám určitě šanci. Každopádně kniha mě bavila, je čtenářsky velmi vděčná, neskutečně rychle utíká má velmi krátké kapitoly a jednoduchý nenáročný příběh. Ten není určitě strašidelný, spíše tajemný místy atmosferický, bohužel je ale jednoduchý až moc a ikdyž má sem tam zajímavé a slibné nápady, jedná se o velmi děravý a neurčitý příběh, u kterého jsem přemýšlela jak ho vlastně celý uchopit...což byl ale pravděpodobně jeden z autorčiných záměrů. Hlavní hrdinka byla trochu schizofrenní ve svém chování místy působila jako sympatická hrdinka s nadhledem jindy jako ufnukaná hysterka. Oliver mi nebyl sympatický vůbec a dva manželé a jejich dům byli zajímaví, ale vznáší se nad nimi možná až příliš velký otazník. Chápu, že né každá kniha tohoto žánru musí mít nutně komplexní a kompaktní příběh, ale tady by se větší propracovanost určitě hodila. Celé mi to přišlo tak na půl cesty,a dál už jste přes mlhu neviděli...což je za mě škoda. Konec čtenáře určitě rozdělil na dvě neslučitelné skupiny. Já chápu autorčin záměr s otevřeným koncem, ale já osobně vím ráda na čem jsem a není to o tom, že bych neměla fantazii si to domyslet sama, ale zkrátka chci autorčin konec její knihy né můj konec její knihy. Ale to je už osobní názor. Celkově je to prostě čtivá jednohubka, která se pro mě nestane ničím víc, ale čtení napoprvé jsem si určitě užila.

rodak
05.08.2023 5 z 5

Líbilo a hodnotím maximem. Bylo to čtivé, zajímavé, překvapující. Jen ty neustálé prozrazující komentáře mě tady štvou. Moje chyba, že je čtu.

danielosbourne
01.08.2023 3 z 5

Neskutečně čtivý mysteriozní thriller, ve kterém ale chybí odpovědi na ty nejdůležitější otázky. Určitě se z toho dalo vytěžit víc. Chápu, jak celkově ta kniha asi měla vyznít, a jak měla působit na čtenáře, ale na mě to tak trochu působí, že se autorka drží v jistých vodách a nechtěla se nad vysvětlováním mysteriózních prvků vůbec zamýšlet (nebo nedokázala vymyslet uspokojivé vysvětlení), tak to radši nechala vyznít do ztracena. Velká škoda potenciálu.

Téra
01.08.2023 3 z 5

Celkem útlá knížka se četla rychle i díky krátkým kapitolám. Hlavní hrdinka mi ale vůbec nesedla. Nedokázala jsem se s ní vůbec ztotožnit, prožívat příběh s ní. Myslím, že kdyby byla vykreslena trochu sympatičtěji, tak bych se do příběhu mnohem více ponořila. Ale bohužel se mnou ta rádoby děsivá atmosféra naprosto nic nedělala.

Lenoulinka
29.07.2023 2 z 5

První kniha od autorky. Čtivá díky krátkým kapitolám. Od začátku svižná. Chvilkama mi to připadalo přiřazené za vlasy. Mlha to byla hustá...

knidopel
27.07.2023 5 z 5

Kniha mě velmi překvapila. Nalákalo mě (mně blízké) prostředí Luhačovic i tajemno a obojího jsem si užila dosyta. Napětí se dalo chvílemi krájet a překvapivý konec byl pak třešničkou na dortu. Byla jsem ráda, že zpětně pak dávalo hodně věcí smysl. Kniha mě nalákala na předešlé autorčiny knihy, které také plánuji přečíst.

Ivana11
24.07.2023 4 z 5

Kniha byla velmi čtivá, neustále mě udržovala v napětí, co bude dál. Překvapivý závěr.

majík1
18.07.2023 4 z 5

(SPOILER) Přečteno za jeden den. Napínavé, jak to dopadne. Já to pochopila, že byla nemocná.

Viviana-Mori
10.07.2023 4 z 5

Kniha na mě povětšinu četby působila jako taková místy ponurá, lehounce strašidelná oddechovka na dovolenou. Styl psaní mi přišel skoro pubertální, ale ocenila jsem krátké kapitoly a zkrátka to bylo čtivé. Osud hlavní hrdinky se vyvinul dost depresivním a zoufalým směrem, bylo mi jí líto a nechápala jsem její rodiče. Ten prvek tajemna mě oslovil, s rozuzlením jsem byla spokojená, od začátku tam prostě něco nesedělo a ten konec by možná mohl pro někoho vyznít otevřeně, ale mně tam všechno docela zaklaplo na své místo.
I když je to takové jednodušší čtení, líbilo se mi to.

olca1983
08.07.2023 3 z 5

Vyprávění hlavní hrdinky mě vtáhlo okamžitě do děje. Ooo jak já si s ní v lecčems rozuměla! Zhruba v polovině se ale začala chovat jako rozmazlený parchant (neděkuje, neprosí, místo vděku šmejdí po domě), přesto jsem s napětím hltala stránku za stránkou a čekala, co bude dál. Rozuzlení bylo .. na můj vkus zvláštní .. Do uvedeného žánru "detektivky, krimi, thrillery" to má podle mě daleko, ale přesto byla kniha velice čtivá, se sympaticky krátkými kapitolami a přečetla jsem jí - v na mě rekordním čase - za 2 dny. Váhala jsem mezi 3 a 4 hvězdičkami a za tu čtivost jsem se rozhodla pro to vyšší hodnocení. Další knihy od autorky rozhodně zkusím!

Ristridin
07.07.2023 2 z 5

Toto měl být thriller plný napětí a mrazivého děsu? Nepřišlo mi to tedy ničím děsivé, v půlce jsem samou nudou usnul. Paradoxně od části, kdy Moniku našli, mi to přišlo aspoň trochu zajímavé směřováním, které to celé nabralo. Ale jinak zklamání. Nesympatická hrdinka, která mluvila ke čtenáři asi záměrně stylem, jakým mluvila, ale byla mi krajně nemilá.
Spousta otazníků, na které nebylo odpovězeno a celá kniha vyzněla jako marný pokus, který vyzněl do ztracena.
Podle mě se zde nejedná o otevřený konec, závěr mi přijde jasný. Jestli ale bude pokračování, tak by mělo být o dost lepší a mělo by vše pořádně vysvětlit. Pak by možná tahle kniha měla svou opodstatněnost, kterou nyní postrádám.
Ani slohově se nejedná o žádný zázrak. Odbočka v lesích byla taky mírné zklámaní, ale aspoň na mě nějak zapůsobila.

Tereza137
30.06.2023 4 z 5

Já autorku opravdu žeru, její knížky mám hrozně moc ráda. Odbočce v lesích jsem dala dokonce 5*/5* a teď, když vydala tuto novinku Jiné místo, tak jsem ji hned musela mít, a opět nezklamala!

Autorka strašně ráda staví knihy pouze na atmosféře a psychologii, což se mi neskutečně líbí a žeru to, jelikož málo který autor je schopen vytvořit knihu, která je pouze o atmosféře a okolních vlivů, bez toho, aniž by se čtenář nudil. No a to Karolová parádně umí a musím se přiznat, že jsem se absolutně nenudila, ani chvíli.

Děj je zajímavý, originální, v určitých částech mrazivý, odehrává se na českém území, a je realistický. Tento scénář se může někomu opravdu stát. Co mě neskutečně překvapilo, bylo to, že autorka v poděkování píše o tom, že kontaktovala několik doktorů, aby byl příběh ještě více realističtější, a to se opravdu povedlo!

Co se týče hlavní hrdinky, tak je to průměr, prostě normální 21 léta holka, která si myslela, že konečně vyrazí se svým přítelem na klidnou a relaxační dovolenou. No vše se zvrtlo a samozřejmě se celý výlet otočil o 180⁰ na pořádný horor.

Co mě nejvíce mrzelo, bylo to, že autorka opravdu některé věci nechala na čtenáři, aby si je sám domyslel (já toto osobně ráda nemám), to samé platí i o konci. Konec se mi nelíbil, mohl být více vysvětlený, to samé platí i o těch věcech, které se tam odehrály a nebyly vysvětlené, proto jsem ubrala za toto hvězdičku. Škoda, kdyby to tam vše bylo, tak bych klidně dala i 5*.

české detektivky Luhačovice

Kateřina Karolová