Mefisto

Mefisto https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/8341/mefisto-8341.jpg 4 474 474

Zlo existuje. Zlo kráčí ulicemi. A v dalším thrilleru známé autorky Tess Gerritsenové zlo zplodilo svého nového ďábelského následovníka. PECCAVI - tento latinský výraz je krví načmáraný na místě brutální vraždy mladé ženy: ZHŘEŠILA JSEM. Je to mrazivý vánoční pozdrav pro detektiva Jane Rizzoliovou a bostonskou soudní lékařku Mauru Islesovou. Rizzoliová záhy odhalí souvislosti mezi obětí a problematickou psychiatričkou Joyce O Donnellovou, svou profesionální noční můrou a také členkou zlověstného mystického spolku jménem klub Mefisto. V luxusní čtvrti Beacon Hill se členové klubu věnují zkoumání zla. Je možné zlo vědecky vysvětlit? Má fyzickou podobu? Chodí po světě démoni? Na základě mnoha temných historických údajů a tajemných náboženských symbolů hodlají "učenci" z klubu Mefisto prokázat pravdivost teorie, že v lidské společnosti žije osobně Satan. Po šokujícím objevu mrtvoly přímo u jejich prahu je zřejmé, že kdosi - nebo cosi - skutečně obchází městem. Členové klubu se brzy začnou bát samého předmětu vlastního bádání. Nemůže být onen maniakální zabiják jedním z nich? Nevyvolali snad nedopatřením z temnot ztělesněné síly zla? Čím hlouběji se Maura a Jane noří do nejzáhadnějšího a nejneobvyklejšího případu své praxe, tím víc pronikají až k jádru zla a musí čelit zákeřnému nepříteli, o to nebezpečnějšímu, že jeho zločinné dílo teprve začíná.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Mephisto , 2006

efka.saf
04.08.2014 5 z 5

Další kniha od autorky Tess Gerritsenové, která si ode mě vysloužila plné hodnocení. Spisovatelský um této ženy opravdu obdivuji, protože málokteré knihy v současné době ve mě vyvolávají pocit, že prostě musím a musím číst dál, i když je to na dovolené nebo v pracovním procesu a člověk by měl myslet na jiné věci. Tyto knihy jsou pro mě ale vždy jistota, která nezklame.
Oceňuji, že každá "Tesska" se zabývá případem z úplně jiného oboru či odvětví, takže nemám pocit, že by se autorka opakovala. Skladba příběhu je sice podobná, ale to je přece ten úžasný spisovatelský rukopis :). Tento příběh se točil kolem Satana a satanistických znaků a rituálů a opět mi nezbývá než ocenit již zmiňovaný skvělý přehled, který autorka v této problematice předvedla. Že je obrácený kříž jakýmsi "satanským prvkem", víme asi všichni, ale Tess šla ještě do větších a větších hloubek a některé její postavy se snažily dokázat přímo existenci samotného Ďábla mezi námi. Jestli se jim to povedlo, to si musí zodpověď každý čtenář sám sobě po dočtení knihy, u mě - řekněme - malinkaté semínko pochybností zaseto bylo, protože co my víme, jak to všechno kdysi bylo ;-).
Každopádně detektivka perfektní, ve které se stále něco děje a někdo stále velice nehezky umírá. Určité souvislosti mě začaly napadat, ale konec pro mě byl i tak dost překvapující. A co se týče "vždy přítomné" červené knihovny, i zde si autorka neodpustila milostné zápletky, ale protože Rizzolka je už vdaná a malá Regina roste jako z vody, tak teď autorka začíná zaplétat do tenat lásky doktorku Mauru. A nutno podotknout, že je asi v hodně velké prekérce :). No, uvidíme, jak to bude dál ;-).

mechulka
05.05.2014 5 z 5

Další skvělá kniha od této autorky :-).

Jančislava
03.12.2013 5 z 5

Třetí kniha od této spisovatelky a jsem s ní nadále spokojená. Příběh se mi líbil, nevadila mi satanistická tematika. Možná by mohla byt i více rozvedená, ale jsem spokojena a těším se na další napětí :-)

HanaNov
22.09.2013 4 z 5

Z mé strany spokojenost. Nic překvapivého ani zázračného, spíš jeden příjemně čtivý thriller od autorky, která umí vybudovat dobrý příběh a napínavou linku. Jak jsme u Tess Gerritsenové zvyklí, kniha se velmi dobře čte, děj postupně získává na obrátkách, dozvídáme se spoustu detailů z detektivní i patologické práce, v této knize navíc i z oblasti satanské symboliky a mýtů. Mně osobně téma ďábla a zla přijde ve vztahu k napínavým knihám zajímavé a ráda si občas přečtu nějaký podobně vzhlížející kousek, třebaže tomu nevěřím. (Však také i detektivové v takovýchto knihách stejně vždycky zjistí, že všecko \"zlo\" je dílem člověka a ničeho nadpozemského.) Ale beru v potaz, že spoustě čtenářů téma nemusí vyhovovat svým obsahem a zaměřením.
Jak jsem řekla: co jsem očekávala, to jsem dostala, nic víc, nic míň. Prostě klasická (i když tematicky tak trochu jiná) Gerritsenová:)

šipek
11.09.2013 4 z 5

tak asi zatím nejslabší kniha od této autorky,jinak je to má oblíbená spisovatelka,ale nějak mě tato kniha nenadchla.

studentice
19.07.2013 3 z 5

Tohle byla pro mě nejslabší knížka ze série Jane Rizzoliová. Oceňuji rozsáhlé znalosti, které autorka při psaní knihy použila a i výbornou práci překladatele. Nicméně téma knihy mi bylo zcela vzdálené. Navíc jen pár stránek knihy mi přišlo napínavých. Jinak jsem se nudila u rozsáhlých opisných pasáží nebo přeskakovala až příliš dopodrobna popsané pasáže z míst vražd. Pro lidi zajímající se o tuto oblast však bude jistě kniha patřit mezi nejoblíbenější:)

Jajulle
02.04.2013 4 z 5

Napínavá detektivka, od této autorky průměrné dílo

evafort
16.09.2012

Tak tahle se mi zase tolik nelíbila, téma je mi vzdálené, ale už se těším na další - Suvenýr.

jasmína
13.05.2012 5 z 5

Tato kniha mě dostala, už je to aspoň sice tak tři roky, co jsem ji četla, ale nedalo se od toho odejít, vřele doporučuju, kdo má rád thrillery !!

bovinka
30.11.-0001 5 z 5

Opět velmi napínavé a čtivé. To musím Tess uznat. Dokáže perfektně zaujmout. Libila se mi, i když to téma není šálek mého čaje. Ale ona mě přesvědčila o tom, že neodtrhnu oči