Mefisto

Mefisto https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/8341/mefisto-8341.jpg 4 474 474

Zlo existuje. Zlo kráčí ulicemi. A v dalším thrilleru známé autorky Tess Gerritsenové zlo zplodilo svého nového ďábelského následovníka. PECCAVI - tento latinský výraz je krví načmáraný na místě brutální vraždy mladé ženy: ZHŘEŠILA JSEM. Je to mrazivý vánoční pozdrav pro detektiva Jane Rizzoliovou a bostonskou soudní lékařku Mauru Islesovou. Rizzoliová záhy odhalí souvislosti mezi obětí a problematickou psychiatričkou Joyce O Donnellovou, svou profesionální noční můrou a také členkou zlověstného mystického spolku jménem klub Mefisto. V luxusní čtvrti Beacon Hill se členové klubu věnují zkoumání zla. Je možné zlo vědecky vysvětlit? Má fyzickou podobu? Chodí po světě démoni? Na základě mnoha temných historických údajů a tajemných náboženských symbolů hodlají "učenci" z klubu Mefisto prokázat pravdivost teorie, že v lidské společnosti žije osobně Satan. Po šokujícím objevu mrtvoly přímo u jejich prahu je zřejmé, že kdosi - nebo cosi - skutečně obchází městem. Členové klubu se brzy začnou bát samého předmětu vlastního bádání. Nemůže být onen maniakální zabiják jedním z nich? Nevyvolali snad nedopatřením z temnot ztělesněné síly zla? Čím hlouběji se Maura a Jane noří do nejzáhadnějšího a nejneobvyklejšího případu své praxe, tím víc pronikají až k jádru zla a musí čelit zákeřnému nepříteli, o to nebezpečnějšímu, že jeho zločinné dílo teprve začíná.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Mephisto , 2006

Lolila
15.02.2017 4 z 5

Zaujímavé čítanie, aj keď predchádzajúce časti sa mi páčili viac. Príbeh sa točil okolo satanizmu, démonov, vysvetľovaniu symbolov. Ale určite nechýbalo napätie a záver opäť prekvapil.

martina.tim
12.02.2017 5 z 5

Opětovně brilantně napsaný příběh. Děj kroužící okolo satanismu a čirého zla mě uchvátil. Člověk nemohl přestat číst. Vřele doporučuju :)

ArwenAragorn
30.12.2016 5 z 5

Jane a Maura se v tomto díle setkávají poprvé s klubem Mefisto a s charismatickým Anthony Sansonem. Tentokrát proti nim snad nestojí člověk z masa a kostí, tak to aspoň popisují členové klubu, kterých ovšem začne vrahovou rukou postupně ubývat. A také Lili se snaží utéct před smrtí.

Pattrick
18.11.2016 4 z 5

Tentokrát slabší kousek.. závěr mi přišel až moc překombinovaný.. přesto se těším na další díl.

Lucka385
28.10.2016 4 z 5

Tuhle knihu jsem sháněla skutečně velice dlouho a dočkala jsem se až díky novému vydání. Konečně! Příběh se mi líbil, bylo to zase něco jiného. Nechybělo napětí, trocha historie, zajímavý závěr. Přesto tato kniha, pro mě, patří k těm slabším v této sérii. Nic méně si ji ráda zase přečtu.

fis.rena
16.10.2016 5 z 5

Spokojenost...jak jinak u Tess,že jo :)
Obdivuji,jak dokáže zapojit do děje zlo,démona,prostě TO něco,v co nevěří každý a nakonec je to uvěřitelné absolutně pro všechny od věřících po nevěřící.

kittlerka
23.07.2016 4 z 5

Musím přiznat, že už na začátku jsem tak nějak věděla, jak to dopadne, proto mi čtení nepřišlo tak poutavé, jako u ostatních knih série. Nicméně nápad se mi líbil a četlo se to skvěle, ostatně jako vše od Tess:)

kyssling
19.07.2016 4 z 5

Překvapivě solidní detektivka, líbí se mě že se autorka nebojí odstraňovat i postavy, které by člověk úplně nečekal. Po posledních knihách co jsem od ní četl (ale napřeskáčku) velmi výrazné osvěžení.

konicekbily
16.07.2016 4 z 5

Napínavé čtení plné akčních scén, ale také unavující výklady o satanismu. Líbili se mi úvahy o věrnosti a správném způsobu života. Ani farář a vlastní otec nebyli ušetřeni životním nástrahám.
Závěrečná hurá akce se mi tentokrát hodně líbila. Ani při ní hrdinky nepřijdou o život a můžeme se těšit na jejich přímý boj se zločinci!

pepa4081
20.03.2016 4 z 5

Mefisto mě zpočátku nebavilo tolik, jako některé jiné knihy (zvlášť Neznámá), ale posledních asi 100 stran už jsem zase hltal. Knížka má zajímavý nápad a dozvěděl jsem se zase něco víc z historie Velmi pěkná detektivka.

Toňula
04.01.2016 4 z 5

Opět napínavé, místy docela syrové a drsné vyprávění o zlu, které dokáží někteří lidé spáchat a které je nutné zastavit, což je nelehký úkol pro obě hlavní hrdinky. Tess Gerritsen opět udržuje čtenáře v napětí až do poslední chvíle.

genie
20.12.2015 3 z 5

Kniha má opět od začátku až do konce spád, nicméně téma "biblických démonů" mi zcela nesedlo ... Jo, a už zase skoro umřely (myslím tím Rizzoli & Isles).

Mil@n
20.12.2015 3 z 5

No, bylo to slabší, sice napínavé, ale ďábel, satan, démoni, symboly, to bylo na mě trochu mimo.
Myslel jsem, že to ani nedočtu.
Dám si od této autorky trochu delší pauzu.

IvanaB
19.12.2015 5 z 5

Asi zatím nejlepší z jejich knih, nemohla jsem přestat.

ovpana
05.12.2015 4 z 5

Další velmi čtivé , mrazivé a napínavé čtení.

ŽanKaa
14.08.2015 5 z 5

Napínavá,mrazivá a záver?Pre mňa šokujúci,nečakaný.

renefer
21.07.2015 5 z 5

Zatím nejlepší kniha, co jsem od této spisovatelky četla. Spojení detektivky, historie, fantazy a romantiky, prostě od každého trošku, ale propletené do perfektního celku, který se čte jedním dechem.

missa85
20.07.2015 4 z 5

Opět super knížka, možná (pro mne) některé pasáže zbytečně zdlouhavé (satanismus, různé symboly, apod.), ale prostě jsem je prolítla :-) Závěr naivně hororový, trochu se dal předpokládat, ale proč né :-)

bezzink
20.06.2015 3 z 5

Tess pise stale zajimave..Zacina mi ale trochu vadit, jak jsou 2 hlavni predstavitelky neustale tercem zabijaku..Ono to pak ztraci na napinavosti, protoze zachrana je vzdy jista...Mozna by nebylo od veci nechat holky jen vysetrovat bez zapletani se do vrahovych sparu...

astroweb
14.08.2014 3 z 5

Tess nezklame, líbilo, zvláště v druhé půlce a finále.