Mefisto

Mefisto https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/8341/mefisto-8341.jpg 4 474 474

Zlo existuje. Zlo kráčí ulicemi. A v dalším thrilleru známé autorky Tess Gerritsenové zlo zplodilo svého nového ďábelského následovníka. PECCAVI - tento latinský výraz je krví načmáraný na místě brutální vraždy mladé ženy: ZHŘEŠILA JSEM. Je to mrazivý vánoční pozdrav pro detektiva Jane Rizzoliovou a bostonskou soudní lékařku Mauru Islesovou. Rizzoliová záhy odhalí souvislosti mezi obětí a problematickou psychiatričkou Joyce O Donnellovou, svou profesionální noční můrou a také členkou zlověstného mystického spolku jménem klub Mefisto. V luxusní čtvrti Beacon Hill se členové klubu věnují zkoumání zla. Je možné zlo vědecky vysvětlit? Má fyzickou podobu? Chodí po světě démoni? Na základě mnoha temných historických údajů a tajemných náboženských symbolů hodlají "učenci" z klubu Mefisto prokázat pravdivost teorie, že v lidské společnosti žije osobně Satan. Po šokujícím objevu mrtvoly přímo u jejich prahu je zřejmé, že kdosi - nebo cosi - skutečně obchází městem. Členové klubu se brzy začnou bát samého předmětu vlastního bádání. Nemůže být onen maniakální zabiják jedním z nich? Nevyvolali snad nedopatřením z temnot ztělesněné síly zla? Čím hlouběji se Maura a Jane noří do nejzáhadnějšího a nejneobvyklejšího případu své praxe, tím víc pronikají až k jádru zla a musí čelit zákeřnému nepříteli, o to nebezpečnějšímu, že jeho zločinné dílo teprve začíná.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Mephisto , 2006

smejkalova.m
18.10.2020 5 z 5

MIluju knihy Tess Gerritsen. Čtivé, má to rychlý spád a chci číst dál a dál a jinak to nebylo ani v tomto případě.

aleza1
28.07.2020 4 z 5

Mám moc ráda knihy autorky. Tato byla trochu slabší, některé části mě moc nebavily, ale i tak velice ráda pokračuji v sérii a těším se na další díl.

Dalexa
24.07.2020 2 z 5

Tak za mně zatím nejslabší kniha této série (čtu od začátku). Je to asi tím, že nemám ráda satanistické téma, neboť tomu nevěřím. Přiznávám, že jsem dokonce některé pasáže přeskakovala, protože mně to nebavilo. Je mi trošku divné, že je Maura, byť patoložka,seznamována se samotným vyšetřováním zločinu a sama se ho účastní. To mi jaksi nesedí, ale třeba to tak v Americe chodí i když tomu moc nevěřím. Prostě tento díl mně vůbec neoslovil, ale přesto pokračuji dál, protože zvědavost nedá, jak budou pokračovat osudy Jane, Maure a dalších.

Pavlína2019
06.07.2020 5 z 5

Vynikající, snad zatím nej od této mojí oblíbené autorky! Nejraději bych četla ještě dál... Líbilo se mi téma, napínavost, spád knihy.... Hlavně tři souběžně jdoucí linie příběhu. Vřele doporučuji!

felia
21.06.2020 3 z 5

Je to moje druhá kniha této autorky. Předpokládám, že se líbí ženám, kterým nevadí ta trocha krve. Nejedná se o detektivku, spíše jde o fantasy s hororovými prvky. Od paní Gerritsen je to moje druhá kniha. Do další se nepustím, i když jich mám ve čtečce aspoň 20. Dopřeji si něco humornějšího

petulik330
11.06.2020

Skvělá kniha u které jsem místy ani nedýchala a byla jsem zvědavá na konec. Mám tuto aitorku a tuto serii velmi ráda. dalšídobrá kniha od této autorky.

DJANKA
18.05.2020 4 z 5

Mám ráda Tess a miluji tuto sérii. V téhle knížce sice byly pasáže, které mě úplně nebraly, ale i tak skvělé čtení a už se těším na další díl.

terka95
11.05.2020 4 z 5

Zatím všechny knížky, co jsem od Tess četla, byly fajn a tato není výjimkou. Nicméně tato tématika mě moc nebere a třeba Dvojče mě dostalo více :)

Barakoudel
06.04.2020 5 z 5

Tess je má favoritka, jinak než 5* hodnotit nemůžu. Spletitý příběh, který má neskutečně poutavý děj a opět velmi překvapivé rozuzlení. Tessiny knížky se dají číst jedině bez přestání. Má znalost náboženství sice není příliš dobrá, ale knížka rozhodně v mých myšlenkách vznesla spoustu otázek.

smithynka
25.03.2020 5 z 5

Jako vždy to bylo super, čtivé a napínavé. Jane a Maura jsou výborné. Ty dvě si prostě nelze nezamilovat :).

Greenfingers
12.03.2020 5 z 5

Tess Gerritsenová dokáže zaujmout prakticky každým příběhem, který napíše. Nejinak je tomu i v případě Mefista.
Líbila se mi tajemná atmosféra románu a jeho dramatičnost. Autorce bych vytkl pouze onu obskurní organizaci Mefisto, jejíž působení mi připadá poněkud mimo realitu.

wooloong
03.02.2020 5 z 5

Tentokrát na pokraji mysteriózního detektivního příběhu. Autorka umí navnadit, zaujmout, strhnout a nepustit. Moc pěkně jsem si početla.

Skoupka
05.01.2020 5 z 5

Parádní detektivka stejně jako předešlé díly

9773
19.12.2019

Miluji knihy od Tess, opravdu. I tato kniha je velice zajímavá a dokonce i poučná ale mám drobné výhrady. Jednou z nich je fakt, že se patoložka nesmyslně zapojuje v posledních knihách tolik do vyšetřování. Další je zapojení Mefisto do vyšetřování v takovém případě, kdy byli členové spíše podezřelými jelikož se vraždy odehrávaly v jejich blízkosti. Rizzoliová ze všeho vždy vychází jako hrdinka ale většinou se k odhalení připlete víceméně náhodou. Ale to jsou celkem drobnosti, jinak si velmi ráda přečtu další knihy a klobouk dolu, opravdu perfektní práce.

ddkk
14.12.2019 4 z 5

Podmanivé, na hraně uvěřitelnosti: zlo je mezi námi a nejen to, je zosobněno zločinci pohybujícími se mezi lidmi...Teorii členů klubu Mefisto by se skoro dalo uvěřit. Skvělá detektivka, která rozhodně stojí za přečtení stejně tak, jako zatím všechny díly série. Tess je prostě skvělá fabulátorka. Jen mám trochu pocit, že má několik oblíbených propriet, s nimiž se setkáte skoro v každém dílu: useknutá či jinak oddělená ruka, podříznuté resp. rozdrásané hrdlo a - omlouvám se za banalitu - pokaždé se musím smát, když čtu o "zmáčených, případně zablácených nebo zmrzlých dolních okrajích kalhot" některé z protagonistek...Nu, každý máme něco :-)
Za čtyři a doporučuji.

danielavachova
19.10.2019 5 z 5

Opět skvělá kniha od Tess!

petraj30
22.07.2019 4 z 5

I když je to velice morbidní, jsem ráda, že se i doktorka Joyce P. O’Donnellová seznámila s vrahovou rukou a nejen s myšlenkami

martisko3
25.06.2019 4 z 5

Napínavé, stejně jako předchozí knihy, ale nezaujalo mě téma.

Lenka8418
14.06.2019 3 z 5

Tuto spisovatelů mám moc ráda. Její styl psaní,příběh vždy zajímavý. Doporučuji

Heli20
19.05.2019 5 z 5

S každou další knížkou mne autorka baví čím dál víc.