Léčba

Léčba https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97243/lecba-97243.jpg 4 121 20

JJ, syn Laurie Montgomeryové a Jacka Stapletona, se konečně uzdravil a Laurie se vrací do newyorského úřadu soudního lékaře. První případ, který je jí přidělen, se zdá jednoznačný. Satoši Mačita, vědec z Kjótské univerzity, je nalezen mrtvý ve stanici metra. Vše nasvědčuje tomu, že podlehl jakémusi zvláštnímu záchvatu. Den nato se však na Lauriině pitevním stole objeví další mrtvý Asiat a Laurie začne tušit, že tady půjde o mnoho víc než jen o náhodu. A pak jí a Jackovi unesou syna… Nejnovější lékařský thriller (a již třicátý v pořadí) amerického bestselleristy Robina Cooka.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Cure , 2010

Oli1104
03.01.2024 4 z 5

Mam rada knihy z lekarskeho prostredi a Cookovy zvlast. Tato byla zajimava pri vhledu do prostredi japonske mafie, mnohdy jsem se ale ztracela v mnozstvi postav, zejmena tech s japonskymi jmeny.
Neni to ale nic, co by me zcela uchvatilo a nenechalo jit spat a knihu odlozit.

Hakate
03.09.2022 5 z 5

Knihy od Cooka mám ráda, a ráda se k nim vracím.
Napínavé, čtivé, skvělá zápletka, jako vždy.

Kontryhelka
01.12.2020 5 z 5

Všechny knihy od pana Cooka jsou čtivé,pěkně napsané a příběh má spád a švih. Přečetla jsem všechny, i když jsou na jedno brdo, ale jsou jako droga. Musela jsem číst další a další a další dokud jsem je všechny nezdolala. Ale nelituji. Bylo to opravdu pěkné čtení. Občas celkem mrazivé a kolikrát jsem si říkala, zda všechno to zlo, mamon a nelidskost a nedůstojnost, těm záškodníkům stojí za to, aby bylo zničeno tolik životů, rodin a dobré pověsti. A svědomí? to zřejmě ti prevíti ani neví, co je. V Cookových knihách je barvitě vše popsáno a bohužel se to děje i v reálném životě a světě. Ne každý ctí lidské hodnoty a bohužel pro spoustu lidí peníze, pohodlný život a kariéra nesmrdí. Bohužel dobří a poctiví lékaři a lidé,kterým lékařská etika něco říká jsou pronásledováni a usiluje se jim o život. Hlavně aby nezhatili plány těm padouchům. Ale milovníkům tohoto žánru není třeba dalších komentářů. Ti sami nejlépe ví, jaká četba je ta pravá.

pingu1
01.03.2019 3 z 5

Tentokrát téma japonské jakuzy a newyorské mafie... No, až tak moc mi to nesedlo, Robin Cook má podle mě lepší knihy...

DericCaster
27.08.2018 3 z 5

Další díl ze série - bych řekl - nijak nevybočuje z průměru. Jako všechny ostatní Cookovy knížky se hezky četla.

kacaaba
12.04.2018 4 z 5

Začátek složitější, než jsem se poprala s tou Japonštinou, pak se mi to četlo moc hezky, napínavé odhalování případu, ale závěr mě zase zklamal jako u předchozího dílu. Byl tak nějak chudý, okleštěný.

Mishwaa
09.12.2017 3 z 5

Moje první kniha od tohoto autora. A asi i poslední. Knihu jsem neustále odkládala a celkově mě zklamala.

Lily101
30.11.2017 4 z 5

Asi druhá kniha z řady doktorky Montgomeryové a podruhé jsem byla mile překvapena. Zápletka skvělá, autorův styl brilantní, užitá slovní zásoba na dobré úrovni (byť vím, že rozhodující v tomto mohl být i překladem Tatjany Jandourkové), napětí ušlo, neboť posledních 10stran se četlo hůře, snad vlivem rozvleklosti popisem, což ale možná jiný čtenář ocení. Zbylých 277stran jsem četla skoro bez dechu/jsem se nemohla od knihy odtrhnout.

Z počátku bylo místy těžké se vyznat v osobách, ale toto přikládám propracovanosti příběhu, a tudíž to není autorovi na újmu, spíš naopak.Co mi vadilo, byl úzkostlivý postoj Laurie první den v OCME, protože to může u některých vyvolat představu, že se tak chová každá žena. Na druhou stranu je uvědomění Laurie, že telefonování chůvě sama přehání a následné potlačení tohoto jevu vykompenzováním autora.
MOŽNÝ SPOILER: Drobnou chybu jsem objevila v epilogu, kdy Laurie na straně 292, cituji: "Dostali ho zpátky hned další den." Ehm, poprvé s dvěmi členy CRT jednali dle knihy 26.3.2010, což mi vychází na 7dní. Možná to ovšem bylo míněno, že během jednodenní akce dokázali skoro nemožné a já se v tom jen moc "vrtám". Za toto jsem pro jistotu autora nijak nepenalizovala v rámci udělení hvězdiček.

Len2očka
31.10.2017 2 z 5

Tak tahle kniha mě neoslovila,řadím si ji od Robina Cooka mezi nejslabší.

dominikB951
15.01.2017 5 z 5

Výborná kniha a dozvěděl jsem se o existenci jakuzy, o tom jsem předtím ani neměl tušení, že něco takového existuje :)

ovpana
06.12.2015 4 z 5

Další hezká kniha z lékařského prostředí od tohoto spisovatele

Skripi
20.11.2015 2 z 5

Veru ako píšu aj ostatní, prvá polovica knihy je mierne povedané neprehľadná, bolela ma hlava z tých mien a mal som v tom pekný ´galimatiáš´. Potom sa to ale rozbehne a záver je dobrý. Ani ten ale nezachráni celú knihu. S P O I L E R: Najviac ma nahnevalo to, že Laurie sa veľmi bojí o syna; telefonuje opatrovatelke stokrát za deň ako sa majú ale keď jej niekto napíše výhražný list a vyhráža sa v ňom aj rodine, tak si pomyslí, že to je žart od Jacka a list odloží. Nepochopiteľné voľačo a strašne ma takéto hlúpe reakcie na Cookovi vytáčajú. Inak by bol výborný spisovateľ. Predsa napínavosť príbehu sa dá docieliť aj inak ako vyloženou blbosťou hlavných postáv...

Nunynka
25.07.2015 3 z 5

Potom co jsem se prokousala sto stránkama pojednávajících o japonské mafii, to začalo být trochu zajímavé.Už jsem myslela,že možná dám i 4 hvězdy,ale konec to zase trochu pokazil. Začátek byl moc zdlouhavej a konec zase moc rychlej.

Kubíííína
23.01.2015 5 z 5

Musím říct, že tato kniha je jednou z Cookových nejlepších.

raty
01.07.2014 4 z 5

Klasika v řadě s Laurií a Jackem. Nijak nevybočuje, dobře se čte, opět něco nového (tentokrát japonská mafie). Bavilo mě to.

MaggieEvans
24.06.2014 3 z 5

Nenadchne, ale ani neurazí.

guru
01.02.2014 3 z 5

Dobré čítanie od Cooka, ktoré pobaví, neprišlo mi však ničím výnimočné. Aj zaujímavých informácií bokom bolo menej ako v prvotných knihách Cooka. Príde mi, že čím ďalej sa nakláňa od lekárskych trilerov k trilerom obyčajným.

vivitv
25.06.2013 4 z 5

Robin Cook sa opat vratil k staremu stylu. Rozhodne lepsie ako predchadzajuce dve knihy. Je to napinave, akcne aj trochu odborne. Opat je hrdinka Laurie Montgomeryova ohrozovana mafiou New Yorku, co je vzdy zarukou dobreho pribehu.

čef
25.05.2013 4 z 5

Poměrně suchý styl dodal paradoxně románu šťávu. Bez zbytečných příkras je zajímavě odvyprávěn příběh jednoho pátrání po zmetcích z oblasti biotechnologií. Bohužel závěr není na úrovni předešlého, jakoby už autor měl splněn placený počet slov a chtěl z toho co nejrychleji vycouvat. Nebyl tak podle mne využit celkový potenciál příběhu a co hůř, na konci to bylo tak sladké až nepoživatelné navíc nechutně polité moralizujícím kázáním. Škoda, jinak jsem se bavil.

kika 13
02.03.2013 3 z 5

Tohle mě dostalo ty jména v románu,ale jinak se to dalo číst.

lékařské prostředí

Robin Cook