Dokonalá lítost

Dokonalá lítost https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/511134/bmid_dokonala-litost-Qjs-511134.jpg 5 504 504

Strach je odjištěná nálož. Sedmý případ Luca Callanacha a Avy Turnerové. Edinburgh ochromily vražedné bombové útoky. Oběti se počítají v desítkách a smrt neušetří ani místní policejní oddělení. Šéfinspektorka Ava Turnerová a inspektor Callanach ale nesmějí dovolit, aby jim utrpěné osobní ztráty zabránily vypátrat pachatele. Jak je možné, že nezanechává žádné stopy a je pokaždé o krok před nimi? Avě s Lucem nakonec nezbude nic jiného než dál kráčet vstříc pasti, která je má zničit. Nejvýbušnější případ jejich kariéry začíná a vše, na čem jim kdy záleželo, může skončit v troskách.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

One for Sorrow , 2022

Mudry
20.06.2023 5 z 5

Jako vždy perfektní !!! Ale ten konec ? Tohle se nedělá :-( .

Didi15
19.06.2023 5 z 5

Tahle série je naprosto dokonalá , opravdu je. A tento díl je možná ze všech nejlepší a ten konec.... takže honem honem další díl. Pokud někdo miluje tento žánr , tak tahle série mu nesmí uniknout.

raty
18.06.2023 5 z 5

Dokonalá lítost je dokonalý název pro tento napínavý příběh. Zajímavě zpracované téma stalkingu. Lítost musí čtenář pociťovat téměř nad všemi postavami. Neřadím se k těm, kteří považují tento díl za nejlepší, za mě to bylo místy poněkud přepálené. Přesto hodnotím plným počtem za čtivost a doufám, že další díl bude.

moudivlacek
18.06.2023 5 z 5

Jsem na konci knihy a říkám si, že tohle nesmí být konec série! Tak to rozhodně ne, jsem závislák a nutně potřebuji další díl, abych si mohla přečíst, jak si správně vyložit konec příběhu!
Tento příběh je velice smutný a zasáhne člověka hluboko do srdce, název knihy je velice výstižný a ještě teď mi je do breku. Je to jedna z knih, kdy nevím, koho mám litovat víc. Příběh začíná velkou ztrátou Avy, která vlastně vše odstartuje. Ava, Luc a celá edinburská kriminálka budou mít plné ruce práce, v očích slzy, v srdci bol. Uplyne moře času, než jim svitne naděje na vyřešení případu. Otázkou je, co je vlastně spravedlnost a koho litovat víc. Někdy i přes vůli dobrat se spravedlnosti není vítězů....
Knihu milovníkům této série a autorky mohu jen a jen doporučit.

uzivatel6305
18.06.2023 4 z 5

Tak tohle mi laskavě nedělejte! To nemám ráda!!! Doufám, že paní Fieldsová co nejdříve vydá další díl, kde bude vše jak má být! Omlouvám se za ty vykřičníky, ale vážně mě to dostalo. Poslouchala jsem opět audioknihu v podání mého oblíbence pana Šťastného. Děj byl opět napínavý, ale nějak mi to chvílemi přišlo přitažené za vlasy - ti dobří a ti špatní - toho bylo trošku moc. Taky mi chyběl typický sarkastický humor, který tady tak zbožňuji a postavy byly jakoby unavené. No, snad se v dalším díle zase všichni probudí!

astra3
17.06.2023 5 z 5

Tak doufám, že to dobře dopadne a budeme mít brzy další díl s Lucem a Avou. Vůbec si neumím představit, že by mě někdo takhle sledoval.

čef
16.06.2023 4 z 5

Sériový bombový atentátník zabíjí policajty po tuctech. Také se řeší pronásledování dívky šíleným stalkerem a vše do sebe zapadne až na konci. Děj je tedy hodně bizarní, pro mne až moc. Spokojen jsem tedy naplno nebyl, a nevím, nevím, jestli si další díly, na které je zde zase zaděláno, kvůli přehnané fabulaci vůbec přečtu.

ElikaS
14.06.2023 5 z 5

Já vůbec nevím, co napsat. Předchozí díly byly dobré, ale vždy mi u nich něco málo chybělo. Tentokrát však ne. Tenhle díl byl naprosto parádní a nemám jedinou výhradu. Snad jen tu že chci hned pokračování.
Tentokrát se autorka více soustředila na vyšetřování než na osobní vztahy Luca a Avy a knížce to náramně prospělo. A když už se něco osobního řešilo, stálo to za to.
V knížce byla celá řada neuvěřitelných zvratů a některé z nich se mi stále nedaří rozdýchat.
No a nemůžu opomenout motiv pachatele, který byl naprosto uvěřitelný a za mne i celkem pochopitelný.
Prostě v téhle knížce se povedlo úplně všechno! Jedna z nejlepších detektivek, kterou jsi kdy četla.
Teď jen doufat, že autorka brzy napíše pokračování.

ddkk
11.06.2023 5 z 5

Kam až může vést stalking, který nikdo neřeší? Co se může odehrávat v mysli pronásledované oběti i pronásledovatele? Sedmý případ Avy a Luca se tentokrát týká nevysvětlitelných bombových útoků s mnoha krvavými obětmi. Jsou nastraženy mimořádně rafinovaně a teroristé za nimi opravdu nejsou...

Autorka postupně paralelně s aktuálními děsivými útoky v Edinburghu odhaluje i předchozí děj, který se týká jedné slušné a do nedávna šťastné rodiny. Souvislosti jsou brzy docela zřejmé, ale na napínavosti to ději nijak neubírá...

Podle mne další povedený díl výborné série, který můžu opět doporučit.

katerina0952
11.06.2023 5 z 5

Dokonalost v názvu je zkrátka nomen omen. Podle mě snad nejlepší současná série detektivek. A tenhle díl byl jízda. Perfektní příběh, perfektní střídání současnosti a minulosti. Tentokrát mi přišlo, že je tam více vyšetřování a méně osobního života detektivů. Ale konec? Uf. Netuším, jak přečkám zase minimálně rok, než vyjde další díl.

Katte192
09.06.2023 5 z 5

(SPOILER) A ten konec?! Okej... Boží a tohle si chce přečíst každý. A jinak... Au... Chudák... No prostě jen vraha tak nějak chápu....

Nikusha
07.06.2023 5 z 5

Tahle série je fakt geniální. Připadá mi to jako trochu taková Carterovka, takže pro fandy Chrise jako dělané. Promyšlené nastražené vraždy, psychologické rozbory a sondy do vrahova mozku. K tomu všemu emočně nabitý příběh z doby "předtím", který se střídá s vyšetřováním a pomalu graduje. Za mně fakt super.

alnahu
06.06.2023 5 z 5

Dokonalá lítost-dokonalý děj.Autorka nás opět ohromila skvělým i když smutným dílem .

Kekik
03.06.2023 5 z 5

Panenko skákavá, co nám to paní autorka udělala?
Jednoznačně nejlepší, nejemotivnější, nejskvělejší díl. A ten konec ? Brutální.
Ke konci jsem ronila slzy za všechny oběti, kromě jedné. Části z minulosti mi až vyrazily dech. Hlavně ke konci.
Autorka je s každým dílem lepší. Jsem zvědavá, zdali dalším počinem překoná samu sebe. Já věřím, že ano.
Tentokrát (snad poprvé v této sérii) dokonale sedí název.

Čtení doporučuji.

EvikU.
03.06.2023 5 z 5

Dokonalá lítost je sedmý díl detektivní série vyšetřovatelů Luca a Avy. Většinou čtu série popořadě, ale u detektivních už se nekdy nebráním, že zkusím jeden díl, abych věděla, jestli se mi bude zamlouvat styl psaní autora, jestli mi budou sympatičtí vyšetřovatelé. U této série jsem si jistá. Musím mít všechny!

Promyšlený příběh, střídá se předtím a teď. Postupně jsou odkrývaný další a další skutečnosti. Ava s Lucem mi byli hned od začátku sympatický. Je to přesně ten styl detektivek, thrillerů, které mám ráda. Psychologie postav, rozebrání chování vraha, chování dalších postav. Láska Quinn k rodičům a rodičů ke Quinn.

Vrah není od začátku ten zlý, zlého ho udělají okolnosti, společnost, tragédie,...
U knihy jsem si pobrečela, zůstala s pusou dokořán. Dokázala jsem se vcítit do pocitů vraha, do zoufalství Avy z vyšetřování.

Části předtím mne bavili snad ještě víc než přítomnost, to jak ke všemu došlo. A konec knihy byl prostě emotivní. Místy jsem musela knihu odložit a vydýchat. Přemýšlím, po jaké knize teď sáhnu, protože potřebuji něco oddechového. Ale další knihy od autorky si později přečtu.

jaroiva
01.06.2023 4 z 5

Jaksi mi tentokrát neseděly některé trochu naturalističtější části, i když jich tam nebylo až tolik. Možná čas si trochu od autorky odpočinout a nekupovat každou její knihu hned, jak ji uvidím.
Jinak jde opět o její standard.

Jaruš7
01.06.2023 5 z 5

Když Dokonalost tak spolehlivost je v autorčině sérii.
Lítost je zde zobrazena jako nechtěný důsledek necitlivosti k nepravostem, z nějž je krůček ke krevnímu masakru.

Citace:"Zírala do tváře největšího zabijáka, kterého kdy Edinburgh zažil, a nedokázala v jeho očích najít zlo, podobně jako ve svém srdci zášť vůči jeho osobě. Bylo -snažší, když se případy držely morálky Divokého západu - na jedné straně dobro, na druhé straně zlo a člověk přesně věděl na čí straně bojuje."

Opět zobrazený problém společnosti zdrátovaný paragrafy, nařízeními a směrnicemi.

Z bolesti lítosti se duše hojí přetěžko.
Superčtivo.

ELENtheKNIHOMOL
30.05.2023 5 z 5

Páni! Tohle byla skvělá kniha!
Napětí,akce,šílené zvraty.Připravte se na to,že tento thriller vás pohltí hned v začátku a vyplivne vás až na konci naprosto šokovaného.

Edinburgh ochromily vražedné bombové útoky.Oběti se počítají v desítkách a smrt neušetří ani zasahující policisty či zdravotníky.Šílený sériový vrah vystavuje své oběti nanejvýš bizarním způsobem. Jedná se o spiknutí s cílem zabít policisty a záchrané složky, které se snaží zraněnému pomoci,tím že nastraží na místě činu bombový útok.
Ava s Lucem musí vyřešit "nejvýbušnější" případ jejich kariéry a zároveň nesmějí dovolit,aby jim utrpěné osobní ztráty zabránily vypátrat pachatele. Navíc si dobře uvědomují, že jejich životy a životy mnoha dalších jsou ohroženy pokaždé, když se snaží zachránit každou další oběť.
Dokonalá lítost je má první přečtená kniha z této série a nezaznamenala jsem žádné problémy při sledování děje kvůli nedostatku informací o postavách. Ale jsem zcela uchvácena stylem psaní této autorky, který upoutal moji pozornost natolik,že určitě potřebuji knihy 1-6.
Zločiny jsou skvěle zpracované,stejně tak i složité a obtížné policejní vyšetřování.
Navíc vyprávění obsahuje i kapitoly "předtím",které nám umožňují nahlédnout do životů určitých lidí před začátkem atentátů a odhalují nám další informace, které budete v napětí sledovat,přemýšlet jak do sebe tyto dva příběhy zapadnou a nakonec doufat,že se mýlíte.
No a závěr?
Helen ví,jak nalákat na další díl. Tyto konce nesnáším a zároveň miluju.
Doporučuji čtenářům, kteří mají rádi komplikované thrillery s působivými postavami a spoustou překvapení.

WaN635
27.05.2023 5 z 5

Tak tahle kniha, to bylo něco....
Příběh Quinn a její rodiny byl neskutečně smutný, opravdu mě vzal za srdce.
Luc byl v tomto díle poněkud upozaděný, Ava byla hlavním tahákem knihy.
Bylo zde tolik zbytečně zemřelých a celkově příběh knihy pro mě byl vskutku depresivní.
A i přesto, že jsem knihu chtěla několikrát odložit a zpracovat to, tak jsem pokračovala až do šokujícího konce.
Nikde jsem se nedočetla, jestli bude série pokračovat, ale já věřím,že příběh Luca a Ave se nějak ukončit musí ...

miloslav5679
25.05.2023 5 z 5

Kniha dobre napísaná, napínavá, hoci tých bezdôvodne mŕtvych tam bolo dosť. Dal som plný počet, hoci koniec bol nielen nelogický, ale aj neukončený. Kniha ako taká v podstate skončila a pokračovalo 30 strán nelogického patetického opisovania, čo viac uspávalo ako zaujalo, keď zrazu iný koniec ako každý čakal... Nepáčia sa mi nelogické konce s páchateľom, ktorý sa zrazu zjaví spod zeme...

Helen Fields
britská, 1969