Dokonalá lítost

Dokonalá lítost https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/511134/bmid_dokonala-litost-Qjs-511134.jpg 5 504 504

Strach je odjištěná nálož. Sedmý případ Luca Callanacha a Avy Turnerové. Edinburgh ochromily vražedné bombové útoky. Oběti se počítají v desítkách a smrt neušetří ani místní policejní oddělení. Šéfinspektorka Ava Turnerová a inspektor Callanach ale nesmějí dovolit, aby jim utrpěné osobní ztráty zabránily vypátrat pachatele. Jak je možné, že nezanechává žádné stopy a je pokaždé o krok před nimi? Avě s Lucem nakonec nezbude nic jiného než dál kráčet vstříc pasti, která je má zničit. Nejvýbušnější případ jejich kariéry začíná a vše, na čem jim kdy záleželo, může skončit v troskách.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

One for Sorrow , 2022

Pavla10
04.08.2023 5 z 5

Autorka opět nezklamala. Přečteno jedním dechem. Jen ten konec mi ten dech vyrazil. Takové ukončení knihy by mělo být trestné Doufám že se brzy dočkám dalšího dílu.

annettka1098
02.08.2023 4 z 5

Přestože mě příběh nevtáhl úplně od začátku, postupně se autorce podařilo si mě zaháčkovat. Knihu tvoří dvě dějové linky, kdy díky příběhu z Předtím je čtenář seznámen s tím, co pachatele k jeho činům vedlo. Příběh z minulosti mě pak bavil o něco více než současnost a samotné vyšetřování.

Na příběhu se mi líbilo, že se nikdy nestává příliš těžkým na čtení, není v něm přemíra postav a je poměrně jednoduché ve čtení navázet. V tomto díle se konečně také dočkáme vývoje vztahu mezi hlavními postavami a překvapivý závěr mi rozhodně vyrazil dech.

ciaram
01.08.2023 5 z 5

Nejdřív jsem poslouchala, ale děj byl tak zběsilý, že jsem pak přešla na papír. Maximálně drsná jízda hned od první kapitoly. To Avino sebemrskačství a spasitelský komplex mi v těch prvních kapitolách lezlo opravdu na nervy. Ale dobře, tentokrát je omluvou truchlení. A ohledně konce nemám vůbec obavu, že to dopadne tak, jak má. Což ale trochu kazí autorský záměr vycukat čtenáře, což? Čtivé je to ale neskutečně.

Nelly
31.07.2023 3 z 5

Tak nevím, příběh ze strany policie je takový všední, prostě běžná policejní praxe, ale ten druhý příběh je zase hodně emočně zajímavý. Možná bych knihu nazvala ne Dokonalá lítost, ale Dokonalá bolest - protože tu jsem cítila opravdu hodně...

artep1605
30.07.2023 5 z 5

Neodložitelná kniha. I když jsem pachatele odhadla, byla zápletka skvěle vymyšlená. A otevřeným koncem si autorka pojistila, že si pořídím i následující díl.

axspevak
23.07.2023 4 z 5

Ja mam tuto autorku velmi oblibenou a vse od ni mam prectene,tento dil me nezklamal,jen ten dej me nebavil tolik, jako ty predchozi.Kazdopadne ten konec mi vyrazil dech

Jiparis
20.07.2023 5 z 5

Uprostřed knihy jsem si říkala proč tolik mrtvých, ale pomalu jsem se vžívala do pocitů někoho, kdo všechno ztratil a je zoufalý. Hodně kruté následky selhání systému.

Duchoslp
20.07.2023 5 z 5

Tohle bylo fakt skvělé čtení. Napínavé od samého začátku až do konce. Ava a Luc jsou sehraný tým, ale tento případ je jiný a prověří jejich odolnost. Jen doufám, že se nakonec autorka rozhodne napsat další pokračování. Otevřené konce nemám ráda

knihomolkadorfa
17.07.2023 5 z 5

Napínavé čtení od první do poslední stránky.

Liss93
15.07.2023 5 z 5

Velmi emotivní případ, od začátku až do úplného konce. Jak může jeden vztah zničit životy mnoha lidem. Spousta nevinných životů zaplatila za činy jednoho narcise a sociopata. A otevřený konec snad v příští knize neskončí špatně.

okeey
15.07.2023 5 z 5

Předchozí díly jsem nečetla, ale i tak jsem si knihu velice užila.
Bombové útoky, u kterých umírají lidé převážně záchranných složek, skvěle zpracované téma stalkingu. Pachatel vždy o krok napřed. Horská dráha emocí, neskutečná lítost, která mě provázela celou knihou, jak už psali ostatní, název knihy je naprosto trefný. Vleklé řešení složitého případu, ale úžasně čtivé. Konec teda budu ještě dlouho rozdýchávat a těším se na další díl a hlavně si musím pořídit díly předchozí!
Rozhodně doporučuji.

Timkim
15.07.2023 5 z 5

Tak to byla zase jízda. Naprosto famózní dej umocněný přednesem Jana Šťastného. Pachatel byl dostatečně vyšinutý a nemusí se mnou všichni souhlasit, ale chápal jsem ho. Tolik bolesti a utrpení díky systému, náhodám a příkoří by ustal málokdo. Nataša a její průpovídky opět nezklamaly, například ta s hroznovým vínem.
Každopádně otevřený konec nám příslibuje další pokračování a nejsem si zcela jistý, že je ještě kam zvedat laťku. Velice dobré to bylo.

Věrka69
10.07.2023 5 z 5

Tohle byl nejlepší díl. Naprostý souhlas s P3_tis

P3_tis
09.07.2023 5 z 5

Tak tohle byla jízda! Opravdu výstižný název knihy, protože po jejím dočtení, vám je všeho a všech líto
Autorčiny knihy jsou s každým dílem lepší a lepší a toto je určitě nejlepší a nejčtivější díl!

LenkaMacak
07.07.2023 5 z 5

Jednoznačně nejlepší díl celé série. Už v druhé kapitole mi autorka zlomila srdce a to plynule pokračovalo celou knihou. Tolik ztracených životů, tolik neštěstí. A to kvůli konání jednoho zvráceného člověka a nefunkčnímu systému. No a konec mě absolutně dorazil, ale věřím. 5/5*, nutně potřebuju další díl!

Ajuszka
04.07.2023 5 z 5

Za mě nejlepší a nejvíc emocemi nabitý díl

Jak může nesprávné fungování systému a touha po odplatě zrodit vraha..
Ava s Lucem se opět potýkají se sériovým vrahem,nicméně v tomto díle mi to přijde opravdu dobře propracované a o to víc vás to chytne za srdce i v bohužel tom smutném slova smyslu.
Až moc významných úmrtí na jednu knihu.. Na konci jsem málem plakala.. nejdříve štěstím a pak nad tímhle otevřeným koncem.. Pevně doufám,že si autorka opravdu rozmyslí,jestli mě chce naštvat a nebude happy start další knihy :D

Eva0057
03.07.2023 5 z 5

To byla neskutečná jízda, od první do poslední věty. Edinburghem otřásají bombové útoky, při kterých umírají lidé ze záchranných složek, včetně kolegů a přátel Avy a Luca. V kapitolách Předtím se odehrává obrovská tragedie jedné, do té doby, šťastné a spokojené rodiny. Vyšetřování jde ztuha a vy si přejete, aby už toho hajzla chytili. A pak nic není černobílé. Moc mě bavil Lively. Uvítala jsem, že se tentokrát moc neřešil vztah Avy a Luka, ale .!? Nemohla jsem se od knihy odtrhnout a přečetla jí během dvou dnů. Četla jsem do pozdní noci a poslední kapitolu si nechala na ráno, protože bylo hotovo. Nebylo!? Na závěr přišel šok! To bude dlouhé čekání na další díl.

HankaL.
01.07.2023 5 z 5

Co ten konec? Doufám, že brzy vyjde další díl a vím jak to dopadlo

Evule *
23.06.2023 5 z 5

Napínavé, čtivé, smutné a místy tak bolavé téma. Další díl si samozřejmě ráda přečtu.

JustWomen
22.06.2023 3 z 5

Asi nejslabší díl dokonalé série, čtivé, ale překombinované. Queen i Liam jsou podivné schizofrenní postavy, obě se mi nelíbily. Moc mě neuspokojil ani ten prodlužovaný konec a laciný úvod pro další díl.

Helen Fields
britská, 1969