Dokonalá lítost

Dokonalá lítost https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/511134/bmid_dokonala-litost-Qjs-511134.jpg 5 504 504

Strach je odjištěná nálož. Sedmý případ Luca Callanacha a Avy Turnerové. Edinburgh ochromily vražedné bombové útoky. Oběti se počítají v desítkách a smrt neušetří ani místní policejní oddělení. Šéfinspektorka Ava Turnerová a inspektor Callanach ale nesmějí dovolit, aby jim utrpěné osobní ztráty zabránily vypátrat pachatele. Jak je možné, že nezanechává žádné stopy a je pokaždé o krok před nimi? Avě s Lucem nakonec nezbude nic jiného než dál kráčet vstříc pasti, která je má zničit. Nejvýbušnější případ jejich kariéry začíná a vše, na čem jim kdy záleželo, může skončit v troskách.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

One for Sorrow , 2022

šipek
12.10.2023 5 z 5

Tak tahle série mě neskutečně baví. Doporučuji číst postupně. Snad se dočkáme pokračování, přeci to nemůže takhle končit. Pachatele v tomto dílu není těžké uhádnout, ale ty emoce uf.

Andrea7272
11.10.2023 5 z 5

No nene takový konec ?
Myslím si, že je konec nejen se sérií :-(
Uvidíme !!!

Evka27
08.10.2023 5 z 5

Zpočátku mě kniha moc nevtáhla, ale teď po dočtení jsem plná dojmů a jsem fakt zvědavá co bude v dalším dílu.

janina66
04.10.2023 5 z 5

Skvělé, dokonalé, ale i smutné.
To proč?
Líbilo se mi střídání dříve a nyní.
Sice jednání pachatele bylo drsné, ale i pochopitelné.
No a ten úplný konec? Už teď chci pokračování!
Opět jsem poslouchala audioknihu jako celou serii od začátku.

edith79
04.10.2023 5 z 5

Od začátku do konce emocionální horská dráha. Strach, vztek a samozřejmě lítost, to všechno máte v jednom hrnečku. Mám ráda knihy, kde se přeskakuje v čase. Baví mě dumat, kdy a jak do sebe děj zapadne. A tady vše zapadlo naprosto dokonale, bohužel i naprosto děsivě. Na některé šokující momenty jsem nebyla vůbec připravená, zvlášť na jeden, který tuhle knihu udělal pro mne nezapomenutelnou. Jediné, co mě v této sérii dlouhodobě celkem vadí je chování Avy. Na jednu stranu by pro ostatní obětovala vše, ale na druhou mi někdy připadá velmi sebestředná. Třeba ji lekce z tohoto dílu pomůže. Každopádně jsem moc zvědavá jaké a jestli vůbec bude pokračování.

sassenkka
04.10.2023 5 z 5

Možná jsem to o některém z dílů této série už řekla, takže nyní aktualizuji své pocity - tohle by pro mě asi nejlepší díl ze série. Jakmile se rozjely oba příběhy, současný i před, nedalo se to odložit a jen jsem čekala, jak spolu budou souviset. Bylo to neskutečně chytlavé, místy jsem hrozně zuřila nad tím, co se tam dělo.
A ano, také jsem v druhé polovině tak trochu odhalila, kdo za tím stojí. A vůbec mi to nevadilo, protože závěr případu byl stejně WOW a samotný závěr knihy? No doufám, že autorka už finišuje další...

Hella
02.10.2023 4 z 5

Tohle byl špičkový příběh, za mě nejlepší ze série, ačkoliv chvilkami nebyl úplně uvěřitelný. (A taky těch lidských ztrát bylo trochu přehnaně moc). Nicméně kniha se od první do poslední stránky prostě odložit nedala. Doporučuji.

vnimat_Krasu
02.10.2023 5 z 5

Jak mám Callanacha s Turnerovou rád, vždycky jsem je bral kapku s rezervou. O to víc čučím, jak výtečná detektivka DOKONALÁ LÍTOST je. Smekám, jak je zdejší nahánění bombovýho atentátníka v centru Edinburghu napěchovaný dějem. Fieldsová zkušeně graduje, nežiníruje se obětovat postavy a skvěle napojuje vyšetřování na tíživou backstory. Krátce před koncem navíc čaruje s emocema, a ačkoliv mi samotnej 'závěr-závěr' přišel už trochu moc na efekt, beztak jsem místama zapomínal dejchat.

A co je nejlepší: knížka imho funguje relativně samostatně, takže se v pohodě začtete i bez znalosti předchozí šestidílný anamnézy Luca a Avy. Jednoznačnej etalon série. Vzkříšení, dalo by se říct.

TrueBookworm
30.09.2023 5 z 5

Brilantní. Excelentně napsáno. Čtivé, napínavé. Postupně jsem podezřívala několik postav... kromě skutečného pachatele.
A ten příběh! Ten dokonale vykreslený pocit křivdy, zmaru a bezmoci! Ty zničené životy! Takhle mě žádná knížka ještě nerozplakala. Budu to ještě dlouho v sobě zpracovávat.
Závěrečná kapitola útěchu nepřinese. Prázdnota, beznaděj...
Autorce tleskám.

Zdenas5
23.09.2023 5 z 5

Dokonalé, až na ten závěr, to autorka nemůže myslet vážně. Doufám, že další díl vyjde velmi brzy.

Pája699
21.09.2023 5 z 5

Neskutečně čtivé, ale zároveň smutné čtení. Stránku za stránkou jsem četla se zatajeným dechem. Kdo stojí za bombovými útoky, není zase tak těžké uhádnout. Ale číst tu bezmoc jakou rodina prožívala a jak je systém zklamal a nikdo vlastně pro ně nic neudělal…to bylo vážně smutné a ještě smutnější, že to tak ve skutečnosti bohužel občas je :-( stalking je jeden začarovaný kruh a dokázat ho, je vážně těžké.

Po hooodně dlouhé době, jsem se „záporákem“ sympatizovala a svým způsobem fandila. I když těch ztrát na lidských životech bylo vážně mnoho.

No a ten konec? Jsem vážně moc zvědavá, jak na to autorka naváže….Necháme se překvapit milý čtenáři :-)

Knižní střípky
11.09.2023 4 z 5

POSLECH AUDIOKNIHY 4,5*

Nemám ráda bombové útoky v knihách, nevím proč, ale prostě nemám. Na tuto zápletku u mě dojel loni např. VOLAJÍCÍ od J.D.BARKERA, jehož trilogii ČTVRTÁ OPICE jinak zbožňuju. Ale bombové útoky se mi opravdu příčí. To je ale má jediná výhrada k tomuto dílu a můj osobní problém, který nijak nesnižuje kvalitu této knihy. Bylo to výborné, bylo to neodložitelné, bylo to skvělé. A velice oceňuji zakomponování jednoho vážného problému, nebudu ho zmiňovat, ať zbytečně nespoileruji, ale díky autorce za něj. Myslím si, že je to hodně závažné téma, které opravdu může býti podceňováno, přesně tak, jak to autorka v tomto díle ztvárnila.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižních střípků.

Kubajzz
06.09.2023 5 z 5

No tak to byla jízda od začátku až do konce. Sice celkem brzo začalo být jasné, kdo může být vrahem i když jsem se maličko sekl :-) Ale konec překvapil, jsem zvědavý, jak na to naváže další díl.

Etule
31.08.2023 4 z 5

(SPOILER) SPOILERY!
Ne! Absolutně ne! Naprosto odmítám konec. Takhle to prostě nedopadlo. Jžš to mě ale vytočilo. Sedm! Sedm knížek čekáme, až se konečně dají dohromady. Tohle mi prostě neudělala. Takže doufám, že autorka už má před vydáním dalšího dílu. Hodně těsně před vydáním dalšího dílu.
Jinak děj opět zajímavý, napínavý, čtivý (poslouchatelný - posloucháno jako audio). Mám tu jejich partu ráda. Téma stalkingu bylo závažné a rozhodně by se mělo více řešit. Je bohužel k vzteku, že s tím policie nemá vlastně moc co udělat, dokud se opravdu něco nestane. A i to je jistě složité, pokud nemají dostatek důkazů. Kdo může být vrahem bylo celkem jasné, byť jsem se maličko sekla, ale ve finále (grrrrrrr) vlastně ani ne.

rumova_kulicka
30.08.2023 3 z 5

Poprvé jsem sáhla po audioknize a asi to byla chyba. Pan Šťastný čte skvěle, ale strašně mě iritovaly přímé řeči ženských postav v dějové lince "předtím". Vlastně celá tahle linka mě štvala. Neskutečné množství mrtvých při bombových útocích bylo i na mě, protřelého detektivkáře, až moc.
Možná to ale mělo vyšší záměr, a to upozornit na problematiku znásilnění, jak je zmíněno v komentáři pode mnou.
Každopádně jak to je s pachatelem mi tak nějak bylo jasné od samého počátku, takže ani žádný wow efekt se nekonal.

Nimunka
26.08.2023 5 z 5

Tak to byla jízda. Nedalo se od knížky odtrhnout. Emoce od začátku do konce. Uff. Potřebuji další díl, paní spisovatelko

AlbionFoxyFox
20.08.2023 5 z 5

(SPOILER) Za mě jedna z nejlepších knih série, byť velmi krutá, neskutečně mě vtáhla. Obdobný závěr jsem pořád čekala, jen mě hodně naštvalo, v jakém momentu kniha skončila. POZOR SPOILER!!! Úmrtí Paxe a Dolly mě během čtení zlomilo, chápu, že u Dolly bylo asi důležité pro celý příběh, ale u Paxe bylo pro mě zbytečné :(

katerina3633
14.08.2023 4 z 5

Jako vždy velmi čtivé, napínavé, postavy skvěle vykreslené. Opět hodně drsné, autorka umí zahrát na city. Jsem ráda, že se v knize objevila problematika znásilnění a stalkingu, se kterými si stále trestní zákoníky neumějí úplně dobře poradit s ohledem na špatně se dokazující skutkovou podstavu.

Venny345
08.08.2023 3 z 5

Já tuto sérii naprosto zbožňuji, čte se jedním dechem. Avšak u tohoto dílu jsem po dechu spíše lapala. Bylo to na mě moc brutální a to bombové útoky byly to nejmenší, co mě trápilo. A posledních pár kapitol bohužel shodilo celou dějovou linku.
Budu číst dál, ovšem už tam bude navždy stopa tohoto případu.

hanap
06.08.2023 5 z 5

(SPOILER) Moje první od této autorky. Parádní čtení, ale konec doporučuji přepracovat.

Helen Fields
britská, 1969