Hrad v Škótsku

Hrad v Škótsku https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/527284/bmid_hrad-v-skotsku-6565b237722b8.jpg 4 1246 1246

Schúľte sa do svojho obľúbeného kresla, zababušte sa do huňatej deky a pri vôni vanilky sa začítajte do ďalšieho romantického príbehu z krajiny tisícich hradov a drsnej vysočiny. V jednom škótskom hrade na vás čaká príbeh o dvoch nedokonalých ľuďoch, ktorých spojí dokopy priam dokonalá láska. Keď sa Izzy vráti z vychýrenej kuchárskej školy Killorgally späť do škótskeho hradu, ktorý zdedila, čaká ju tam hneď niekoľko prekvapení. Okrem toho, že vo svojej kuchyni objaví príťažlivého profesora histórie Rossa, jej mama sa počas Izzyinej neprítomnosti pustila do rozsiahlej rekonštrukcie a navyše hrad na Vianoce prenajala skupinke zámožných hostí! A tak Izzy zostáva len niekoľko týždňov na to, aby chátrajúci hrad premenila na kúzelný hotel. Našťastie má hneď niekoľkých pomocníkov a jedným z nich je na prekvapenie všetkých aj Ross. A hoci si to Izzy vôbec nechce pripustiť, začína na neho myslieť čoraz viac...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Christmas Castle in Scotland , 2022

ferdada
19.12.2022 2 z 5

(SPOILER) Před čtením jsem neměla přehnaná velká očekávání, opravdu jsem nevěřila, že by autorka mohla změnit osvědčený scénář, který jí pokaždé klapne. V Hradu bylo ale, oproti jiným dílům, víc věcí, který byly jaksi přes hranu mé snesitelnosti (kterou dostatečně neotupila ani chřipková horečka). To věčné zdůrazňování nákupů v lokálních prodejnách aj... Anebo, že "vyrobila z upcyklované látky" to už jsem vážně byla moc ráda, že romantika pro tentokrát končí. A jestli pan profesor pobavil? No, pobavil. S takovými druhy se musí sakra opatrně a rozhodně bych se bála na něj spolehnout. Představu dvou "praktických" výstředních matek jsem si utvořit dokázala a byla povedená. To hýkání a blažené kejhání! A vlastně už jsem si připadala i dost zkušeně, protože hned z počátku bylo použito slovo "fascinátor", o kterém šla nedávno u nás doma veselá řeč a hle, zde, v textu, bylo zmíněno opakovaně - a já na to nekoukala jako zjara (zkrátka pokročilá ve světě lesku.)...

RockMartina
19.12.2022 2 z 5

Bohužel mě tentokrát další z příběhů Julie Caplin neoslovil. Možná za to může prostředí hradu, se kterým jsem se nedokázala ztotožnit, možná jméno hlavního mužského hrdiny, které ve mně namísto sexy spisovatele evokovalo spíše roztomilého troubu Rosse ze seriálu Přátelé... ať tak či onak hodnotím jako slabší dílo z edice.

Ralemo
19.12.2022 4 z 5

Julie Caplin patří mezi moje oblíbené autorky, doteď mě její knihy vždycky zaujaly, každopádně z této mám docela jiný názor. Většinou knihu přečtu na jeden zátah, k této jsem se docela musela nutit číst, abych ji vůbec dočetla, začátek mne moc nezaujal. Každopádně kniha neobsahovala žádné velké drama, ani zápletku, příjemná oddechovka k odpolednímu kafíčku, Každopádně 5* si nezaslouží. :)

martineden
15.12.2022 3 z 5

Vánoční romantika jak vyšitá, bohužel postavy už tak vyšité nejsou. Ale protože se Izzy naučila v Irsku vařit, může teď všechny překvapovat svými kuchyňskými kreacemi, i když jinak zas tak zajímavá není... jo vlastně vyhrála náctiletou milstní taneční soutěž. Na tom se dalo stavět! Vymyslet pro hosty hradu třeba nějakou kulturní zábavu, ne se furt přežírat. No a pan profesor Ross, to je kapitola sama o sobě! To teda vyhrála! Nejlepší snad byly obě matky hlavních hrdinů, žádná unylost. I když jsem se o Skotsku moc nedověděla, těším se na další pokračování, protože série je velmi návyková.

Červená33
15.12.2022 4 z 5

Takhle před Vánocemi je to správná kniha k relaxu. Zapomeneme na nelogičnosti (například, že pan profesor tají, že píše detektivky a pak je jde podepisovat ve městě, kde učí? to jako fakt?) a oddáme se duchu Vánoc, kdy se všichni mají rádi, všichni dostanou správné dárky a všechno dobře dopadne.
PS. Možná, že v dubnu bych tak smířlivá nebyla :)

ElikaS
15.12.2022 5 z 5

O adventu se snažím přečíst vždy alespoň jednu vánoční knížku. Tentokrát padla řada na Hrad ve Skotsku a musím říct, že to zatím byla nejlepší vánoční romantika, kterou jsem četla.
Knížka příjemně plynula, neřešila se žádná velká dramata. Hlavní postavy byly sympatické, chemie mezi nimi fungovala. Rodina Izzy a vlastně i Roste mě bavila, navíc jsem se ráda znovu potkala se starými známými z Domku v Irsku

Janulica
13.12.2022 5 z 5

Milá a příjemná romantická knížka, která se odehrává ve Skotsku v období vánoc. Jelikož jsem knížku četla v adventní čas, tak mi to ještě prohloubilo prožitek z příběhu. Knížka určitě stojí za přečtení.

Kni-holka
12.12.2022 5 z 5

Nádherná ukázka toho, jak důležitou roli v našich životech hrají tradice. A jak krásné jsou Vánoce, když jste se svou rodinou a přáteli. A když k tomu přidáte dávku romantiky, sexuálního napětí, prostředí kouzelné a drsné Skotské Vysočiny a hledání pokladu, stane se z toho naprosto úžasný příběh.

Adris
11.12.2022 4 z 5

Předchozí knihu, Domek v Irsku, jsem nedočetla. Nebavila mě "chemie" mezi hlavními hrdiny a obecně jsem tam nenašla vyváženě sympatického člověka. Už to tak s knihami Caplin mám. Jedna se mi líbí, druhá zas ne:). Za sebe můžu říct, že se mi líbila Pekárna, Chorvatsko, Švýcarsko a teď i Skotsko. Tokio a Island měli výtečně popsanou krajinu a zvyky, ale postavy mě neoslovily. Ale zpět ke Hradu. Jak zmínila jedna moje známá, zdá se, že je z knih postupně vytlačováno to hlavní - zajímavá místa - na úkor romantiky. Ano, moc jsem se toho o Skotsku nedozvěděla. Ale mně je zase sympatické, když se autorce povede dobře napsat postavy. Nejlepší by však bylo, kdyby fungovalo naplno obojí:). Každopádně atmosféra se nahodit povedla, bylo tady nějaké to tajemství a samozřejmě kromě nových postav i ty předešlé. Príma odpočinkové čtení, neviděla jsem žádná hluchá místa. Komu se líbí tématika Skotska, doporučuji knihu Knihkupectví u jezera a Město duchů.

Medvědářka
11.12.2022 5 z 5

Hrad ve Skotsku od nejoblíbenější spisovatelky romantických příběhů Julie Caplin je přesně takový, jaký očekáváte. Hřejivý, voňavý, jiskrný a hlavně láskyplný.
Izzy McBrideová zdědí hrad ve Skotsku a je na ní, aby ho udržela v chodu a nespadla jí střecha nad hlavou a ona z hradu udělala romantický hotel. Naštěstí má kolem sebe lidi, kteří jí nenechají na holičkách a snaží se jí pomoci. Ať už je to její výstřední, ale přesto milující matka Xanthe, která sehnala první platící hosty, i když hrad ještě není v tip ťop stavu.
Jejich peníze ale pomůžou s zvelebováním hradu. Zbývá pár týdnů do Vánoc a hrad musí být připraven na první velké návštěvníky, kteří si potrpí na luxus.
Začíná se tedy renovovat a přátelé se nebojí přiložit ruku k dílu. Každý se snaží nějak pomoci a třeba najdou i skrytý poklad, který by měl být na hradě ukrytý. Tedy pokud vážně existuje a není to jen legenda.
Tahle kniha je přesně šitá pro tenhle předvánoční a vánoční čas. Izzy má, když nepočítám starosti s hradem, stejné problémy jako většina z nás. Co uvařit? Jaké dárky pořídit pro své milované? Jakou vánoční výzdobu vybrat? A do toho se jí pod nohy plete láska a pochybnosti, zda si to vše zaslouží.
Ještě že má kolem sebe partu přátel a svou matku, kteří jí v tom pomáhají. Ne vždy je vše dobré a přicházejí i mráčky, ale přesto si to užívá. Stejně jako mnoho z nás, kteří nadávají na tenhle čas a ve skrytu duše vědí, že ho milují a těší se na něj.
Izzy a ty ostatní jsme si zamilovala. Ostatně tak to mám při každém čtení romantických útěků. Pobavil mě i na konci knihy jeden z vánočních dárků, který se tam objeví z podobě jisté knižní série. Kterou mám na mysli, si musíte zjistit sami. Vřele doporučuji vydržet až do konce, protože Vánoce na hradě jsou prostě nej.

Áňa 998
10.12.2022 5 z 5

Julie Caplin patří mezi mé oblíbené autorky a tu romantiku prostě umí! I tahle kniha byla skvělá a navíc z krásného prostředí Skotska! Obdivuji, že i když je to devátý (už?!) této série, tak se pořád neopakuje, pořád umí překvapit a pořád mě to strašně baví :-) Takže na adventní čas úplně ideální čtení :-)

irena8302
07.12.2022 5 z 5

Další kniha od Julie opět nezklamala. Jen málo spisovatelů má takový dar popisovat prostředí tak dokonale, že ho vidíte před očima a cítíte i všechny chutě a vůně. Knížky Julie Caplin nikdy nejsou zklamáním. Jsou jistotou pohlazení romantické duše.

Knižní střípky
06.12.2022 5 z 5

Krásnou atmosféru to mělo, část knihy jsem poslouchala v audio verzi, která byla prokládána skotskými melodiemi, a to dodalo tomu textu tu pravou šťávu. Krásně se to četlo, krásně se to poslouchalo, já nemám co vytknout. Bylo mi na tomto skotském hradě moc dobře.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

Ivuska.09
06.12.2022 4 z 5

Klasický román od Julie Caplin. Potěší, i když prakticky hned od začátku víte, jak vše dopadne. Já mám sérii ráda, takže jsem si čtení užila.

Lóra1961
06.12.2022 5 z 5

Opět krásná kniha z pera J. Caplinové. Pohodový příběh z předvánočního Skotska. Milé počtení, jako ostatně pokaždé. Doporučuji.

Kristy.Seb
05.12.2022 5 z 5

Nemá smysl vyšilovat a trápit se situací, nad kterou člověk nemá žádnou kontrolu. Musí ses tím prostě smířit.

Opět nádherný příběh. A nádherné prostředí! Obdivuji Izzu, jaká byla pohadářka s takovou poněkud šílenou matkou.

kaczka79
05.12.2022 5 z 5

Opět milá oddechovka, která potěší před Vánoci. Jako bonus, jsou krásné popisy zimní krajiny Skotska a okolních měst. Skvělé počteníčko ... a už se docela těším příště na tu Prahu :)

Danago
05.12.2022 5 z 5

Tento díl se povedl jako vždy, ale úžasné načasování před Vánoci, kdy se děj odehrává o Vánocích je moc fajn a pro mě určitě velký bonus.
Vánoční atmosféra z této knihy nádherně sálá a při tom to není příliš banální a přeslazené ani na sílu.
Autorka malinko vybočila se své osnovy, tentokrát se děj malinko liší, i když je to opět příjemná romantická a odpočinková kniha. Erotiky je tu méně,(což mě osobně nevadí) a nejedná se o skupinu náhodných lidí, kteří se mají něco přiučit a navzájem se poznávají. Jinak co se týká ústředního páru je samozřejmě zápletka předvídatelná, ale to je asi každému, kdo se do této knihy pustí určitě jasné.
Izzy je velice sympatická a její matka je excentrická ale vyvažuje rozvážnost Izzy.
Zápletka se točí hlavně kolem záchrany zděděného hradu ve Skotsku.

Renike
04.12.2022 5 z 5

Tenhle díl mi seděl do nálady. Není divu - vánoční příběhy mám moc ráda. Hezky se to četlo během adventu. Izzy i Ross jsem oblíbila a nevadila mi ani povaha Xanthe a Alice ;)

Banni37
03.12.2022 5 z 5

Tak! Zase mám chuť sbalit kufry a okamžitě se vydat do zasněženého Skotska a dát si všechny ty zmíněné dobroty, po kterých se mi u čtení sbíhaly sliny! (Včetně Jamieho Frasera samozřejmě haha:)) Ach Julie, díky za tyhle nádherné výlety skrz stránky, je to pokaždé úžasné, jak nakrmíš naše cestovatelské duše!
“Ta krajina je o tolik větší než my, přečkala všechno. Byla tu dřív, než jsme tu byli my, a bude tu ještě dlouho po nás. Všechny naše malicherné problémy rovná do perspektivy, nemyslíte? Nikdy mě to nepřestane naplňovat úžasem.”