Hrad v Škótsku

Hrad v Škótsku https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/527284/bmid_hrad-v-skotsku-6565b237722b8.jpg 4 1243 1243

Schúľte sa do svojho obľúbeného kresla, zababušte sa do huňatej deky a pri vôni vanilky sa začítajte do ďalšieho romantického príbehu z krajiny tisícich hradov a drsnej vysočiny. V jednom škótskom hrade na vás čaká príbeh o dvoch nedokonalých ľuďoch, ktorých spojí dokopy priam dokonalá láska. Keď sa Izzy vráti z vychýrenej kuchárskej školy Killorgally späť do škótskeho hradu, ktorý zdedila, čaká ju tam hneď niekoľko prekvapení. Okrem toho, že vo svojej kuchyni objaví príťažlivého profesora histórie Rossa, jej mama sa počas Izzyinej neprítomnosti pustila do rozsiahlej rekonštrukcie a navyše hrad na Vianoce prenajala skupinke zámožných hostí! A tak Izzy zostáva len niekoľko týždňov na to, aby chátrajúci hrad premenila na kúzelný hotel. Našťastie má hneď niekoľkých pomocníkov a jedným z nich je na prekvapenie všetkých aj Ross. A hoci si to Izzy vôbec nechce pripustiť, začína na neho myslieť čoraz viac...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Christmas Castle in Scotland , 2022

LenkaMacak
22.01.2023 5 z 5

Opět skvělá oddechovka, kterou jsem zhltla za jeden den. Knihy od J. Caplin jsou vždycky sázka na jistotu, opět velmi sympatické postavy, do toho nádherné prostředí zasněženého Skotska! 5/5 ⭐️

Nattali.ka
22.01.2023 4 z 5

Opět pěkný příběh, tentokrát s vánoční tematikou. Příběh hlavních hrdinů hodnotím trošku slabší a obě matky a jejich docela pubertální chování mi nebylo sympatické. Vedlejší motiv s hledáním diamantů byl trošku nevyužitý a byla škoda, že byl většinou čtenářů vyřešen už ze začátku a na konci to nebylo takové odhalení. Prostředí hradu bylo příjemnou změnou, ačkoli tentokrát se moc nesetkáváme s popisy prostředí a přírody, nechybí ovšem detailní popisy z kuchyně o vaření, které mám v těchto knihám moc ráda.

Terez25
22.01.2023 5 z 5

Moc milé počtení, krásná skotská scenérie, popisy jídel, při kterých se sbíhají sliny a útulná atmosféra. Tohle všechno a ještě víc Hrad ve Skotsku nabízí. Příjemná kniha, na odreagování ideální.

PaníUč
22.01.2023 4 z 5

Krásné, už jen kvůli Skotsku, které sama celkem dobře znám a zbožňuju. Hvězdička dolů za málo romantiky. :))

Val
20.01.2023 5 z 5

Zasněžené Skotsko , předvánoční čas , romantický hrad na břehu jezera plný milých lidiček ...
Jde to snad namixovat lépe?
Opět fajn oddychovka pro všechny romantické dušičky.

stesti.s.knihou
20.01.2023 3 z 5

Kdo knihy Caplinové znáte, stoprocentně víte, co máte očekávat. Schéma je stále stejné - ženská hrdinka, která se obvykle rozejde po dlouhém a nešťastném vztahu, odjede někam do zahraničí nebo do jiného města, tam začne pracovat a shodou okolností najde i novou lásku (většinou někoho, kdo jí během prvního setkání rozčiluje). Autorka se i v nové knize drží této konstrukce, ale pořád to funguje, pořád se na její knížky těším a jsou to fajn oddechovky. Musím ale říct, že Hrad ve Skotsku mi připadal trochu slabší - dala jsem mu 3/5. Stále u mě vede Čajovna v Tokiu.
Nicméně pokud budete mít náladu na fajn oddechovku s kapkou cestování a velkou dávkou romantiky, rozhodně neprohloupíte, když sáhnete po jakékoli knize Julie Caplin

JessieEx
20.01.2023 4 z 5

I tato kniha stejně jako ostatní je plná skvělého jídla a pití a romantiky :)
Chemie mezi Rossem a Izzy byla dost povedená, ale musím se přiznat, že mě Ross později začal štvát. Mám ráda mlčenlivé muže a morousy :D, ale nevěděla jsem, co si o něm myslet. Dost střídal nálady i názory... myslím, že byl přesně tím, čemu se Izzy chtěla vyhnout...

Celkově jsem knížku milovala asi tak první dvě třetiny. To jsem si říkala, že je to fakt pecka. Poslední třetina to bohužel dost pokazila. Zmizela chemie mezi hlavními hrdiny, bylo to dost naivní, dělo se tam hodně věcí a bylo to takové "neuspořádané". Těžko se mi to popisuje.
Líbily se mi odkazy na Cizinku, nejen proto, že ji zrovna dokoukávám...

Kdyby si knížka udržela vysokou úroveň prvních dvou třetin, bylo by to jasných 5*...takhle musím bohužel snižovat a moc mě to mrzí.
Těším se na další knihu z Romantických útěků :)

Katerina015

Pohodový vánoční příběh. Moc doporučuji

zuzana2599
19.01.2023 5 z 5

V době povánoční jsem si naordinovala knížku, ve které se vše chystá na Vánoce a Vánocemi také román končí. KOUZELNÉ A POHODOVÉ ČTENÍ !
Oblíbená Julie Caplinová nás tentokrát vzala do Skotska a to dokonce na hrad ! Moc se mi líbilo nejenom na hradě, ale i propojení linky romantické s jemným humorem. Prostě mě čtení bavilo a i já se při něm bavila ! Xanthe, maminku Izzy, tu jsem si asi oblíbila nejvíc, ale na tomto hradě se to prima lidmi jenom hemží a potkat tam tak Rosse... No, to by bylo něco !!

rumova_kulicka
19.01.2023 5 z 5

I když hlavní hrdina Ross nebyl úplně největší sympaťák, tak tento díl řadím k těm nejlepším ze série. Pořád jsem přemýšlela, co mě na těch knihách tak baví. A krom zasazení do skvělé lokace, perfektního popisu míst, krajiny, atmosféry a jídla, to je semknutí nesourodé skupiny lidí kolem hlavní hrdinky a nezištná pomoc. To je to, co mě hřeje u srdce pokaždé, když knihy čtu. No a když se to sejde se zachumláním do huňaté deky, s horkým čajem a padajícími mega vločkami za oknem jako právě včera, tak je to značka ideál :-)

Googies
18.01.2023 5 z 5

Já prostě miluju tuhle sérii knih. Vždycky mám chuť jet do té země a podívat se na ty místa z knih a hlavně všechno jídlo a pití, které jsou popsány v knihách, ochutnat!!!

katst
16.01.2023 4 z 5

I přesto, že mi tentokrát v knize trochu chyběl bližší popis skotské krajiny, úplně mi nesedl hlavní mužský hrdina a přišla mi neuvěřitelná ta téměř zázračná proměna chátrajícího hradu v nóbl hotel, tak jsem si tohle oddechové čtení opět užila. V knize je krásně vylíčena zimní/vánoční atmosféra a trochu mě mrzí, že jsem ji nestihla číst před Vánoci, protože do toho období by kniha byla ideální….

martinaandulka
13.01.2023 5 z 5

Opět nádherná pohodová kniha,tentokrát ze Skotského hradu.Nechybí vaření dobrého jídla a moučníků,na které mám hned chuť .Láska,přátelství a pracovní cíle to vše je namícháno do krasného čtení.Už teď se těším na další,ktetá má být z Prahy.

Linda007
12.01.2023 5 z 5

Fajn oddechovka. Už mi chybí jen přečíst Irsko.

VeruMalfoy
11.01.2023 4 z 5

Krásný zimní příběh. Ani jsem původně nečekala, že se mi do tohoto období bude hodit, jelikož jsem nečetla anotaci. Díky této knížce jsem si zavzpomínala, jaké je to mít Vánoce na sněhu. Charaktery postav byly příjemně rozmanité. I když u hlavní hrdinky si všímám určitého stejného vzorce chování ve chvíli, jakmile se v jejím životě objeví muž, což je škoda. Jinak jsem si u knížky opět příjemně odpočinula.

Čenichnaknihy
09.01.2023 5 z 5

Psát o téhle knížce v době, kdy je navzdory datu v kalendáři venku deset stupňů nad nulou a tuny bláta, se zdá trochu zvláštní, ale berte to jako tip, jak si v lednu navodit zimní náladu, i když tomu počasí zrovna nepřeje.

My ji zhltli v čase adventu a skvělé nás naladila na Vánoce. Příběh se totiž odehrává v době, kdy se blíží svátky a skotskou krajinu objala zima. A ti z vás, kteří jste si sérii Romantických útěků oblíbili, víte, že Julie Caplinová fakt umí navodit tu správnou atmosféru.

Tentokrát je hlavní hrdinkou Izzy McBrideová, kterou znáte jako vedlejší postavu z knížky Domek v Irsku. Izzy zdědila chátrající hrad a ráda by z něj udělala útulný hotel. Její bláznivá matka sehnala na Vánoce i první solventní hosty, jenže svátky jsou za rohem a ubytování je v žalostném stavu.

Pomáhá tak kdekdo, včetně vysokoškolského profesora a spisovatele Rosse, který nové hradní paní zamotá hlavu a rázem je na světě i romantická linka, která je v knihách Caplinové pochopitelně nezbytná.

Další jednohubka britské autorky, která stojí za to.

knihomolkaJani
09.01.2023 5 z 5

Kniha Hrad ve Skotsku je již 9. knihou v sérii Romantické útěky, a s klidným srdcem mohu říci, že u mě rozhodně patří mezi nejlepší ze série!
Hlavní hrdinku Izzy již můžeme znát z předchozího dílu, je prostě úžasná. Milá, laskavá, obětavá, pracovitá a s velmi chápavou povahou, jednoduše na ní asi nedokážu najít nic, co by mi vadilo. A potom je tu pan profesor Ross, jak se říká, tichá voda břehy mele.. Ale jedno vám zaručím - zamilujete si ho! ️
Julie Caplin knihy napsat umí, dokonale vykreslené charaktery postav. Vždy umí vyzdvihnout přednosti každé země.. A děj popíše tak, že si všechno prožijete s hlavními hrdiny!
Velmi úzce se zaměřuje i na jídlo, to na vás dýchne už z papíru!
Tato kniha nás již podle názvu zavede do staršího hradu ve Skotsku, který je obklopen nádhernou přírodou. Příběh se odehrává na přelomu podzimu a zimy, a následuje i voňavá vánoční atmosféra. "Začaly padat osamělé vločky, jako když orchestr ladí před koncertem, a v každém okně zářila vánoční světýlka, hřejivé bójky sváteční nálady rozjasňující temný podvečer."  ️
Kniha je plná lásky, humoru, ale i přátelství "...ale já si uvědomila, kdo je skutečný přítel. ... Je to někdo, kdo na tebe myslí, záleží mu na tobě a nezištně ti pomáhá, protože vidí, že pomoc potřebuješ."
Mezi vedlejší postavy patří i maminka Xanthe, která je tedy velmi zvláštní a ztřeštěná, ovšem nakonec jsem si jí oblíbila. Z počátku má kniha jen pár důležitých vedlejších postav, ty se po čase nabalí a příběhu to dodá ještě větší drive.. ️ Už z počátku je jasné, jakým směrem se kniha bude ubírat, ovšem našlo se i pár velmi nečekaných věcí.

Pajuška59
09.01.2023 5 z 5

Krásná a čtivá romantická oddechovka. Člověk si u knihy krásně odpočine a užije si příjemnou atmosféru Vánoc ve Skotsku. Její knihy miluji a proto nemůžu jinak než 5* :)

babystar
09.01.2023 4 z 5

Devátý příběh z romantické série Útěky, v němž se Izzy ujme svého dědictví a pokusí se s pomocí své matky a přátel proměnit skotský hrad v luxusní hotel. A Vánoce jsou k začátku kariéry jako stvořené. Příběh podle mne patří ze série k těm povedenějším, není tak "přeslazený", obsahuje i napínavé chvilky, seznámíme se se skotskými Vánocemi včetně receptů na chutná jídla a samozřejmostí je šťastný konec. Zkrátka příběh vhodný do svátečních zimních dnů.

kaja9825
08.01.2023 5 z 5

Od této autorky jsem viděla samé kladné recenze a vím, že i často jezdi do České republiky, kde má silnou základnu fanoušků. Já jsem se k ní dostala až díky #bingovýzva, kde jsme měli jako další políčko Vánoční romanci. Tak jsem si to vzala trochu jako výmluvu pro nákup knížky od Julie a to rovnou její novinky u nás.

Čekala jsem romantiku, ale dostala jsem k tomu krásný popis Skotska v době Vánoc a ještě k tomu na hradě. No kdo by nechtěl zdědit hrad a žít si jako princezna? ️

Izzy mi byla ihned sympatická a naproti tomu Ross na mě působil jako pěkný bručoun. ALE jejich postupné poznávání a odkrývání jejich slabin bylo tak přirozené a pozvolné.
Moc jsem si celý příběh užívala a to od začátku až do konce. Trochu mě štvala Izzyna mamka Xanthe. Nakonec jsem si oblíbila celkem i jí, ale občas jsem se divila, jak může Izzy zvládat ty její výlevy.

Takže ač samozřejmě zápletka je celkem dopředu jasná a nejedná se o nějaký přelom, tak je knížka neskutečně čtivá a odpočinková a můžu jí jen doporučit. Už se těším na další knížky.
5/5⭐️