Hrad v Škótsku

Hrad v Škótsku https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/527284/bmid_hrad-v-skotsku-6565b237722b8.jpg 4 1244 1244

Schúľte sa do svojho obľúbeného kresla, zababušte sa do huňatej deky a pri vôni vanilky sa začítajte do ďalšieho romantického príbehu z krajiny tisícich hradov a drsnej vysočiny. V jednom škótskom hrade na vás čaká príbeh o dvoch nedokonalých ľuďoch, ktorých spojí dokopy priam dokonalá láska. Keď sa Izzy vráti z vychýrenej kuchárskej školy Killorgally späť do škótskeho hradu, ktorý zdedila, čaká ju tam hneď niekoľko prekvapení. Okrem toho, že vo svojej kuchyni objaví príťažlivého profesora histórie Rossa, jej mama sa počas Izzyinej neprítomnosti pustila do rozsiahlej rekonštrukcie a navyše hrad na Vianoce prenajala skupinke zámožných hostí! A tak Izzy zostáva len niekoľko týždňov na to, aby chátrajúci hrad premenila na kúzelný hotel. Našťastie má hneď niekoľkých pomocníkov a jedným z nich je na prekvapenie všetkých aj Ross. A hoci si to Izzy vôbec nechce pripustiť, začína na neho myslieť čoraz viac...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Christmas Castle in Scotland , 2022

Ešína
30.12.2022 5 z 5

Óhh. Další okouzlující příběh od úžasné paní Caplinové. Krásný popis předvánočního Skotska, který vás vtáhne do děje. Zápletka byla opět trochu předvídatelná ale to vůbec nevadí. I tak se čtenář nenudí. Izzy byla super a Ross jakožto utajený spisovatel tomu dodal takový šmrnc. Nemůžu se dočkat dalšího příběhu.

NannyOgg24
28.12.2022 4 z 5

Pěkná romantika, k Vánocům se hodila.

jitka1271
28.12.2022 3 z 5

Klasická oddechovka, kdy víme jak vše dopadne :-).

Markett
28.12.2022 5 z 5

Další knížka od mé Julie Caplin, a opět jsem nadmíru spokojená. Skotsko je krásná země, a autorka si dala s popisem krajiny a hradu dost záležet. Jelikož se dej odehrává ve vánočním čase, myslím, že jsem si na čtení vybrala nejlepší období.
Tentokrát se hlavní hrdinkou stala Izzy, kterou známe už z Irska, a jsem ráda, že jsme se mohli setkat i s dalšími (Jason a Fliss mě bavili už v Irsku, a tady taky byli jako taková třešnička), Ross nebyl dle mého úplný romantický hrdina, ale zase oceňuji, že v každé knížce je tahle romantická zápletka trošku jiná, takže taky palec nahoru... A nesmím zapomenout na Xanthe, ta nesměla chybět a dodávala knížce svižnost.
Určitě (jako u každé knížky od Julie) znovu napíšu, že tuhle oddechovku můžu doporučit a budu netrpělivě vyhlížet další díl Romantických útěků. :)

alnahu
28.12.2022 4 z 5

(SPOILER) Další z příběhů od Julie Caplin ,tentokrát se vydáme s Izzy McBrideovou do Skotska,kde zdědila hrad po svém strýci.A tak se snaží v několika měsících, udělat z něj hotel .Aby právě na vánoce již mohla přivítat první hosty.Je to taková oddechovka právě pro vánoční čas.

yonda
28.12.2022 4 z 5

Další ze série knih od Julie Caplinové. Příjemné počtení, hodící se do četby před vánoci.

blanka5960
27.12.2022 4 z 5

Hrad ve Skotsku je další díl série romantických útěků od mé oblíbené autorky Julie Caplin.
Hlavní hrdinkou je tentokrát Izzy McBrideová, kterou známe z předchozího dílu Domek v Irsku.
Izzy zdědí po svém strýci hrad v krásném prostředí skotské vysočiny. Jejím snem je z hradu udělat hotel, proto také Izzy absolvovala kurz vaření v Irsku a nyní ji čeká pomalá rekonstrukce hradu. Ovšem netuší, že její poněkud excentrická matka již na hradě ubytovala prvního hosta, navíc hrad při prvním rozmaru počasí ukáže své slabiny. A aby toho nebylo málo Izzy bojuje s nedostatkem financí, což ji donutí přijmout další velmi dobře platící hosty, díky kterým by mohla urychlit nutné opravy. Ale stihne hrad před příjezdem hostů připravit, času není nazbyt.
️️️️️️️️️️️️️️️️

Děj se tentokrát odehrává v adventním čase, sálá z něj ta pravá vánoční atmosféra, je to ideální čtení v tomto období. Příběh je plný mrazivého počasí, poletujících sněhových vloček a jiskřivého sněhu.

Hodně jsem se těšila na popisy skotské přírody, zvyky, tradiční jídla, za mě toho tam bylo méně než jsem očekávala. Ross mě vytáčel svou nerozhodností a obešla bych se tentokrát i o pátrání po jistých předmětech. Plusové body dávám za zmínku o tom nej Skotovi Jamiem Fraserovi z Cizinky
Nějaká ta ale se našla, nicméně knihu hodnotím jako celek, díky té zimní atmosféře je to skvělá, oddechová vánočně laděná knížka. Těším se na další romantický příběh.

Luciska13
27.12.2022 4 z 5

Další krásný příběh od této autorky, ale tentokrát jsem se nemohla zbavit pocitu, že tomu něco chybí, a to i přes to, že se odehrává v mém milovaném Skotsku a opět zde velkou roli hrálo dobré jídlo, které vždy autorka do příběhu tak skvěle zapojí. Možná, že příběh neplynul tak hladce, jako v jiných knihách, těžko říct. I tak ale mohu knížku doporučit, vůbec takto do vánočního období.

jahlina
27.12.2022 5 z 5

Jakmile mi dorazila tahle novinka od Julie Caplinové s nádhernou zasněženou obálkou, neměla jsem stání a byla jsem celá nažhavená se do knížky pustit co nejdříve. Odložila jsem své další čtecí plány a do dalšího Romantického útěku jsem se s chutí pustila. Knížka mi přesně sedla do nálady. Tahle „caplinka“ se v pořadí dosud přečtených zařadí dost vysoko.
Pro ty, kdo četli Domek v Irsku, bude Hrad ve Skotsku dalším setkáním s Izzy McBrideovou, která se po šestitýdenním kursu vaření na irské farmě vrací na svůj hrad, dědictví po prastrýci Billovi.
Do knížky jsem se začetla od prvních stránek. Prostředí hradu je úžasné a dělá knížku zajímavější, stejně tak to načasování vánočního chystání. Nechybí zde prvky typické pro Skotsko jako třeba muži v kiltech, které nosí při slavnostních příležitostech. A samozřejmě se zde hodně vaří, až z toho člověku vyhládne.
Hodně mě bavila Izziyna matka, která se se svými módními kreacemi a nepředvídatelnými nápady postarala o zpestření děje.
Romantická linka se odvíjí v celku předvídatelně, ale to se od takového typu knížky snad i očekává či dokonce vyžaduje, takže i po téhle stránce jsem byla spokojená.

Nika151
27.12.2022 5 z 5

Jsem milovnicí Skotska a Julie Caplin. Takže jsem dost čekala a má očekávání byla naplněna. Ideální pro vánoční čas a pro romantické duše.

pip11
26.12.2022 5 z 5

Izzy zdědí hrad ve Skotsku, kde se rozhodne žít a provozovat hotel, aby bylo na údržbu. Moc pěkný a pohodový příběh, krásná zimní krajina, vánoce za dveřmi a velká spousta práce, plus nová přátelství…Tento díl se povedl, bylo to hezké a příjemné.

Jasmine111
26.12.2022 3 z 5

Úžasné téma, které by se mohlo nádherně číst, říkala jsem si v první chvíli. Pro zimní večery jsem si vybrala tento příběh pro odpočinek a myslela si, že to bude báječná volba. Skotská vysočina na mě dýchla romantiku i pohodu. Fandím všem zázračným věcem a každodenním kouzlům. Když se člověku obratem změní život a s pár korunami v kapse se stane vlastníkem hradu, přijde mi to úžasné, idylické, uklidňující. A přitom v realitě se takové události opravdu dějí, jen o nich člověk neví... Mám ráda příběhy, kde je lidské štěstí a nádherná motivace učinit na světě něco krásného... Čekala jsem trochu větší romantiku, tady bych klidně přidala to pravé láskyplné koření, atmosféra hradu a úchvatná příroda tomu přímo nahrává... vyjížďka na koních, posezení u krbu... víc bych pak jako čtenářka pronikla do Izzy emocí... Po první hodince čtení se lehce odhadne dějová linka zbytku knihy, tak jsem vyčkávala na nějakou mocnou romantickou scénu, která by mě pohltila, že bych zapomněla na to, že čtu a byla přímou součástí příběhu... Cítím i lehčí prvoplán, kdy mi nepřijde, že autorka by byla příliš znalá hradního prostředí, ale to jsem si při čtení dokázala odmyslet, více mě zajímal vztah Izzy a Rosse, co je potká a kam se budou jejich emoce vyvíjet... v tomto ohledu jsem čekala více. Nějaké scény byly vyloženě nudné, kdyby se přeskočily, příběhu by nechyběly. Bavil by mě i nějaký tajuplný objev, který tam na ni čekal (třeba truhla s deníkem prababičky, který by odhalil její tajnou lásku). Nebo, že se doslechne nějakou hradní legendu. Téma vynikající, zpracování by mohlo být – v mých očích – daleko více procítěné a více poutavé, kdy bych nahradila delší popisy nějakou akcí, která by zajímavě rozehrála dějovou osu.

dasha0306
26.12.2022 5 z 5

Krásný zimní příběh odehrávající se od října do prosince a tentokrát je tu méně romantické linky, což kvituji a celý příběh mi přinesl dojem, že žít na hradě musí být hezké, ale strávit tam vánoce zcela kouzelné. Tuto ze série můžu rozhodně doporučit.

Eliwen.Nika
25.12.2022 5 z 5

Miluji Skotsko, takže jsem byla zvědavá. Opět krásný milý příběh s dobrým koncem. Na autorce se mi líbí, že její postavy jsou realistické a maji uvěřitelné myšlenkové a emoční pochody.

katka.oo
25.12.2022 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, takové milé příjemné romantické (před)vánoční čtení, zatím jsem četla jen poslední dva díly, ale určitě si postupně přečtu všechny, moc hezká obálka knihy, ta mě ke čtení taky hodně nalákala.

Damonka12
24.12.2022 3 z 5

3,5 v knize je skvělá atmosféra - Skotsko, Vánoce, hrad, historie a romantika. Akorát mi v knize chybělo takové to napětí. Ale na Vánoce ideální.

spencer
24.12.2022 3 z 5

Hlavní hrdinka Izzy zdědila po svém strýci hrad ve Skotsku. Nějaký čas teď trávila v kulinářské škole v Irsku, ale nyní se vrací na tento hrad, aby z něj udělala výdělečný hotel. Nebude to nicméně nic jednoduchého, jelikož je potřeba mnoho oprav. Moc tomu navíc nepomáhá její matka, která v její nepřítomnosti začala některé pokoje pronajímat za poměrně vysoké částky. Jedním z hostů je Ross, autor knih, se kterým Izzy z počátku moc nevychází. Když se ale začnou blížit Vánoce a s nimi spojení hosté, spojí všichni své síly, aby byly pokoje na tento čas připraveny.

Hrad ve Skotsku nebyl špatným čtením, ale zároveň ne nejlepším. Po předešlých dílech Romantických útěků jsem rozhodně měla vyšší očekávání.
V čem příběh vyniká, je vykreslení atmosféry. Z jednotlivých popisů dostanete snadno pocit, jako kdybyste tam s hrdiny sami byli. Nicméně ze samotné romantické linky dostanete brzy pocit, že by měl prakticky kdokoliv s Rossem větší chemii než právě Izzy. Jejich vztah byl velmi uspěchaný a ani tak nezaznamenáte, kdy mezi nimi přeskočí ta „jiskra“.

Děj je samozřejmě dost předvídatelný, což se v tomto případě dá prominout. Co pro mě osobně ale nefungovalo byl způsob, kterým probíhala rekonstrukce. Je škoda, že si autorka více nezjistila o renovování hradů, neboť se v příběhu vyskytuje dost nereálných prvků.

Abych to shrnula, nebylo to špatné čtení. Určitě při něm zapomenete na okolní svět a odreagujete se, jen mě osobně nezaujalo tolik jako předchozí díly. Máte-li nicméně rádi předvídatelné romantické vánoční příběhy, ve kterých se toho moc neděje, mohl by vás Hrad ve Skotsku zaujmout.

Kešu1981
23.12.2022 3 z 5

Momentíček, momentík... praktická Izzy s rozpadajícím se hradem a prázdným kontem nechává potrhlou matku nakupovat luxusní tapety a barvy? A to jako barva a tapeta stačí k renovaci hradu a je z něj najednou kouzelný hotel jo? Copak by nestačil penzion? Pak by ta renovace mohla být reálná i s těma tapetama. U hradu to odhaduju na miliony na kontě. A teda Ross byl jedním slovem mamlas. Nebýt vedlejších postav (Jim, Jeanette, Duncan), vůbec bych si Skotsko neužila.

Marry123
20.12.2022 5 z 5

Krásná Vánoční jednohubka :) Caplinová prostě nikdy nezklame... :)

ferdada
19.12.2022 2 z 5

(SPOILER) Před čtením jsem neměla přehnaná velká očekávání, opravdu jsem nevěřila, že by autorka mohla změnit osvědčený scénář, který jí pokaždé klapne. V Hradu bylo ale, oproti jiným dílům, víc věcí, který byly jaksi přes hranu mé snesitelnosti (kterou dostatečně neotupila ani chřipková horečka). To věčné zdůrazňování nákupů v lokálních prodejnách aj... Anebo, že "vyrobila z upcyklované látky" to už jsem vážně byla moc ráda, že romantika pro tentokrát končí. A jestli pan profesor pobavil? No, pobavil. S takovými druhy se musí sakra opatrně a rozhodně bych se bála na něj spolehnout. Představu dvou "praktických" výstředních matek jsem si utvořit dokázala a byla povedená. To hýkání a blažené kejhání! A vlastně už jsem si připadala i dost zkušeně, protože hned z počátku bylo použito slovo "fascinátor", o kterém šla nedávno u nás doma veselá řeč a hle, zde, v textu, bylo zmíněno opakovaně - a já na to nekoukala jako zjara (zkrátka pokročilá ve světě lesku.)...