Hrad v Škótsku

Hrad v Škótsku https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/527284/bmid_hrad-v-skotsku-6565b237722b8.jpg 4 1246 1246

Schúľte sa do svojho obľúbeného kresla, zababušte sa do huňatej deky a pri vôni vanilky sa začítajte do ďalšieho romantického príbehu z krajiny tisícich hradov a drsnej vysočiny. V jednom škótskom hrade na vás čaká príbeh o dvoch nedokonalých ľuďoch, ktorých spojí dokopy priam dokonalá láska. Keď sa Izzy vráti z vychýrenej kuchárskej školy Killorgally späť do škótskeho hradu, ktorý zdedila, čaká ju tam hneď niekoľko prekvapení. Okrem toho, že vo svojej kuchyni objaví príťažlivého profesora histórie Rossa, jej mama sa počas Izzyinej neprítomnosti pustila do rozsiahlej rekonštrukcie a navyše hrad na Vianoce prenajala skupinke zámožných hostí! A tak Izzy zostáva len niekoľko týždňov na to, aby chátrajúci hrad premenila na kúzelný hotel. Našťastie má hneď niekoľkých pomocníkov a jedným z nich je na prekvapenie všetkých aj Ross. A hoci si to Izzy vôbec nechce pripustiť, začína na neho myslieť čoraz viac...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Christmas Castle in Scotland , 2022

babystar
09.01.2023 4 z 5

Devátý příběh z romantické série Útěky, v němž se Izzy ujme svého dědictví a pokusí se s pomocí své matky a přátel proměnit skotský hrad v luxusní hotel. A Vánoce jsou k začátku kariéry jako stvořené. Příběh podle mne patří ze série k těm povedenějším, není tak "přeslazený", obsahuje i napínavé chvilky, seznámíme se se skotskými Vánocemi včetně receptů na chutná jídla a samozřejmostí je šťastný konec. Zkrátka příběh vhodný do svátečních zimních dnů.

kaja9825
08.01.2023 5 z 5

Od této autorky jsem viděla samé kladné recenze a vím, že i často jezdi do České republiky, kde má silnou základnu fanoušků. Já jsem se k ní dostala až díky #bingovýzva, kde jsme měli jako další políčko Vánoční romanci. Tak jsem si to vzala trochu jako výmluvu pro nákup knížky od Julie a to rovnou její novinky u nás.

Čekala jsem romantiku, ale dostala jsem k tomu krásný popis Skotska v době Vánoc a ještě k tomu na hradě. No kdo by nechtěl zdědit hrad a žít si jako princezna? ️

Izzy mi byla ihned sympatická a naproti tomu Ross na mě působil jako pěkný bručoun. ALE jejich postupné poznávání a odkrývání jejich slabin bylo tak přirozené a pozvolné.
Moc jsem si celý příběh užívala a to od začátku až do konce. Trochu mě štvala Izzyna mamka Xanthe. Nakonec jsem si oblíbila celkem i jí, ale občas jsem se divila, jak může Izzy zvládat ty její výlevy.

Takže ač samozřejmě zápletka je celkem dopředu jasná a nejedná se o nějaký přelom, tak je knížka neskutečně čtivá a odpočinková a můžu jí jen doporučit. Už se těším na další knížky.
5/5⭐️

pavlinececcka
08.01.2023 3 z 5

Příběh byl dobrý, úžasný byl popis hradu a celkového Skotska, miluju Skotsko, hned by mě lákalo k návštěvě. Co mě bohužel zklamalo byly postavy, Izzy mi přišla nemastna neslana, nechala si všechno líbit a neměla svůj názor a Xante mi chvílemi lezla na nervy. Romanticka linka byla podle mě slabší, ale po přečtení nebyla knížka špatná, opravdu taková vánoční oddechovka.

kafeknizkualet
07.01.2023 2 z 5

Nádherná obálka (stejně jako další knihy), snad jen kvůli grafice bych je klidně měla všechny doma. Je to oddechovka, tematicky to nepatří mezi knihy, které běžně čtu, bohužel mě obsahově tolik nezaujala. Ale věřím, že najde spoustu spokojenějších čtenářů. :)

jana0338
07.01.2023 4 z 5

Autorka opět nezklamala . Krásný příběh a opět se to točilo kolem jídla . Nejraději bych zi vše vyzkoušela .

Marisol
06.01.2023 5 z 5

Vydat tuto knížku v listopadu byl skvělý majstrštyk. A zasadit předvánoční, vlastně i vánoční, příběh do romantického hradu ve Skotsku ještě větší. Jako obvykle Julie nezklamala. Jedná se o pozitivní a příjemné čtení, které dokáže vykouzlit vánoční atmosféru. (Byť píšu recenzi dnes, dočetla jsem ještě o adventu. :-) ) Líbilo se mi, že na Hrad také Julie "pozvala" kamarády z kurzu vaření v Irsku. Jason neměl chybu už tam, zde příběh také pěkně oživil.
Ještě bych ráda pochválila obálku. Je kouzelná. Mám několik Juliiných knih z cyklu romantických útěků v angličtině, ale takhle krásné obálky nemají. Kateřina Brabcová je opravdu jednička!

nada3314
06.01.2023 5 z 5

Už to tak vypadalo, že letos nebude mít přečtenou žádnou vánoční knihu. Ale stihla jsem to a mám z toho velkou radost, protože Hrad ve Skotsku je úžasný romantický útěk, který se náramně hodil do tohoto období.

Izzy už jsem znala z předchozího dílu Domek v Irsku a moc jsem ji přála, aby i ona na svém zděděném hradě našla štěstí a lásku.

Užívala jsem si každou stránku a jsem nesmírně spokojená :-)

Kdo ještě z romantickými útěky nezačal, tak směle do toho :-) dostanete krásný romantický příběh s třešničkou nakonec :-)

akinomV
05.01.2023 4 z 5

Jak nejlépe začít nový rok? Romantické útěky jsou jistota :-) Opět jsem se zamilovala do nové země a nejraději bych se jela podívat na vánoční Edinburgh. Jen bych asi nepotřebovala potkat Xanthe, ta mi šla tedy děsně na nervy :-)

Littlemonday
05.01.2023 3 z 5

Moje prvni Caplinova - trochu jsem si obcas prisla jako bych prepla na Barrandov na nejaky cajdacek od Rosamunde Piltcher, ale byl to skvely knizni relax. Predvidatelny, ale ubihajici romanticky dej. :)

Kaja1
05.01.2023 5 z 5

Jako všechny knihy této série děj ubíhal sám. Člověk se nenadál a byl konec. Po přečtení mám chuť se vydat do Skotska a toulat se zdejší krajinou. Líbilo se mi, že tentokrát to nebylo jenom o hlavních hrdinech, ale i těch okolo nich.Ja vím, je to pohádka, ale co by byl život bez pohádek:))

Mišutamyš
04.01.2023 4 z 5

Miluju celou tuhle sérii, všechno jsou to úžasně příjemné oddechovky. Pokaždé na mně přímo dýchne atmosféra prostředí, ve kterém se děj odehrává. Autorka umí skvěle popisovat a proto se mi její knihy přímo odehrávají před očima. Díky tomu jsem při čtení Hradu ve Skotsku měla chuť uvařit čaj, zatopit v krbu a zavrtat se do pletené šály.

MamaKnihomolka
04.01.2023 4 z 5

Izzy se ani nesnilo, že po svém strýčkovi, kterého pořádně ani neznala, zdědí hrad. Jediná možnost, aby se hrad vzchopil a vydělal si na sebe je udělat z něj hotel. Hrad ale potřebuje kompletní rekonstrukci a peníze ji bohužel nikdo nevěnoval. Pomalu se blíží Vánoce a když Izzy po kurzu vaření dorazí do hradu, zjistí, že její matka Xanthe už pronajala pokoj prvnímu hostu. Xanthe je ale nezastavitelná a dřív jedná než uvažuje a tak Izzy oznámí, že na Vánoce přijedou hosté, kteří se zdají být velmi nároční. Nečekanými událostmi počet hostů roste a roste a Izzy se s tím vším musí poprat, aby měli všichni co jíst a kde spát.
•••
Devátý díl ze série Romantické útěky a tentokrát ze Skotska. Moc jsem se na knihu těšila. A protože nejsem zcestovalá, ráda si zacestuju alespoň v knize. Autorka totiž skvěle popisuje a člověk má opravdu pocit jako by tam opravdu byl.
Kromě měst a přírody je v knize i hodně ze skotské kuchyně. To mě moc potěšilo stejně jako v předešlém dílu.
Dost mě mrzí, že jsem před Vánoci byla nemocná, protože tato kniha na ně člověka skvěle naladí.
•••
Musím, prostě musím zmínit tu obálku. Protože je boží. Ony všechny obálky celé série jsou opravdu povedené a je radost na ně pohledět.
Je to čtivá kniha s pomalou romantikou. A ač je trochu předvídatelná, neubírá jí to na kvalitě. Doporučuji knihu těm, kteří mají rádi romantiku a rádi si oddechnou od každodenního shonu a chtějí se ztratit v předvánočním skotském hradě.

AndulinaU
04.01.2023 4 z 5

Zase další fajn romantická a oddechová knížka z této série. Štvala mě trochu hlavní hrdinka s tím, jak si nechá od své mámy vše takhle líbit, protože některé věci už pro mě byly dost za hranou a líbit bych si je ani od rodičů nenechala.

budulda
03.01.2023 5 z 5

Skvělá romantická oddechovka pro milovníky Vánoc a Skotska. Děj je sice nenáročný, ale kniha je velmi čtivá a příběh je milý.

Radějka
03.01.2023 3 z 5

Do knihy jsem se pustila okamžitě, protože Skotsko miluji a jednou ho určitě hodlám navštívit. Bohužel jsem ve svém nadšení opomenula fakt, že mám věkově ještě hodně daleko k hlavní hrdince. To byl asi největší kámen úrazu, jelikož jsem měla místy problém pochopit její myšlenky a nechápala jsem, co pořád tak řeší. V knize chyběla nějaká akce, zápletky za mě umělé a na konci jsem byla upřímně ráda, že mám dočteno. A ani prostředí Skotska to příliš nezachránilo :(
K sérii se možná vrátím, až budu starší, teď mě moc nezaujala.

mmartass
03.01.2023 5 z 5

S napětím jsem očekávala další knihu od Julie Caplin a opět nezklamala. Krásný romantický příběh odehrávající se na skotském hradu plný sněhu, vánoc a lásky. Doporučuji.

avynka
02.01.2023

Julii Caplinovou prostě miluju! Patří-li romantika mezi vaše oblíbené žánry, tak si knihy od ní nenechejte ujít. Jsou boží. Hrad ve Skotsku byl z úžasného prostředí a navíc perfektně se hodil k tomuto předvánočnímu období. Ihned pokračuji poslechem další její tvorby a už teď jsem dostala svůj první vánoční dárek, když jsem slyšela, že jedna z jejich budoucích knih se bude odehrávat v Praze, kterou autorka letos navštívila, a která ji dokonale učarovala . Moc se těším!

Nuny
02.01.2023 4 z 5

Přečteno za jeden večer. Příběh pěkně plyne a postavy jsou velmi sympatické. Román, který chcete číst.

KateTheBlogger
01.01.2023 5 z 5

Rok 2022 jsem si hezky uzavřela tím, že jsem dočetla Hrad ve Skotsku. Rozhodně tuhle knížku doporučuji číst během Vánoc, protože ve vás krásně rozdmýchá slavnostní náladu a po přečtení budete mít zaručeně hlad. Co se týče příběhu, byl sice místy předvídatelný, ale to mi vůbec nevadilo. Romantické útěky mě prostě baví.

veruptackova
01.01.2023 4 z 5

Stejně jako většina knih tohoto žánru, je i Hrad ve Skotsku poměrně předvídatelný, ale věřím, že nejsem jediná, komu to vůbec nevadí. Důvod proč už jsem trochu skřípala zuby byla jedna z vedlejších postav, se kterou bych neměla nekonečnou trpělivost jako hlavní hrdinka. Určitě bych chtěla být více jako Izzy a myslím si, že i vy si ji zamilujete.

Tentokrát to není klasický romantický útěk, ale spíše návrat domů, který je plný lásky, rodinné pospolitosti a skvělé vánoční atmosféry. Je to můj tip na ideální vánoční čtení, protože je to přesně ta pozitivní kniha, kterou chcete v tomto období číst. Ale určitě nebudete zklamaní, pokud se si knihu přečtete i v průběhu roku.