Hračka

Hračka https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34600/bmid_hracka-vB5-34600.jpg 2 394 132

Komerční erotický román, jehož děj se odehrává v luxusním privátním letovisku na Seychelských ostrovech, kam létají světové celebrity, aby si zde odpočinuly od neustálého sledování médii. Hlavní hrdinka, Češka Markéta, zde působí jako psychoterapeutka, setkává se se svým osudovým mužem a prožívá vášnivou romanci... Syrový popis sexuálních scén a přímočará otevřenost při popisu myšlenkových pochodů ženy-predátorky sahají až za hranice normality. Kniha je především o lásce, ale rozkrývá čtenáři nebezpečnou hru lidského ega, spojenou s tělesnou posedlostí a manipulací.... celý text

andrea4315
07.03.2016 3 z 5

Pokud jste romantické duše NEČÍST!!!

Tato kniha se rozhodně zařadila mezi nezapomenutelné. To je poprvé, co jsem po dočtení nějaké knihy, měla chuť s knihou mrštit o stěnu a nahlas řvát nadávky na adresu hlavní hrdinky. Psáno v ich-formě a s touhle ženskou se teda rozhodně ztotožnit nedokážu.

Skoro celou knihu to vypadá na klasický román pro ženy, jen trochu jiné prostředí, trochu jiné typy hlavních hrdinů, trošku okořeněné magií. Vcelku i poměrně čtivé. Až na smajlíky v textu. Od začátku mi lezly na nervy. 1000x horší než smích na pozadí v sitcomech.

Jinak beru jako literární zkušennost. Přečtení nelituju. Pokud bylo autorčiným cílem čtenáře rozhodit, tak se jí to opravdu povedlo.

ElenkaH
07.03.2016

Za mne druhá nejhorší kniha, kterou jsem kdy četla.

sandra292
14.02.2016 1 z 5

Kniha mě nenadchla čekala jsem vic. Nebavila mě hlavní hrdinka vdana žena do toho opakovaná nevera, věčná starost o její zevnějšek a vubec ta magie? to tam podle mě bylo hloupe nějaké ritualy i když mam sklony k duchovnu tak to mě opravdu nebavilo

danazeskolky
02.02.2016 1 z 5

Přiznám ze, že čtu ráda knihy, u kterých jsou hodně rozdílné komentáře, což je právě tento případ. No, zklamání... poté, co jsem četla Jumaroro, ze kterého jsem byla nadšená. Ale dočetla jsem do konce. Erotické scény mi nevadily, nemohu zatím moc srovnávat (na 50 odstínů jsem ještě nedostala chuť, ze starších se mi hodně líbila Hester od Hercíkové). Co mi tedy vadilo? Kdyby to byla krátká povídka, dalo by se. Děj se moc táhl, nudilo mě to nicnedělání a stálé přemýšlení, co si dát k večeři a zda odmítnout úklid pokojských... Taky mi vadily dialogy a podle mě hodně hloupé otázky Markéty (Co blázníš? Co se děje? Jak to myslíš?), když to bylo úplně jasné a přehledné. Připomínalo mi to puberťáckou mluvu, vůbec ne vyjadřování zralé čtyřicetileté ženy, která je navíc hodně oduševnělá a údajně chytrá. Byl v tom velký rozpor. To, že hlavní postava neví, co chce, a že všechny hodnotila hlavně podle vzhledu (tlusťoška, prsatka apod.) je jiná otázka, prostě to tak autorka možná chtěla... Libil se mi popis rituálů a taky někdy vnitřní monology, bojování se sebou samou... i když, to mi zase nesedělo na to, že Markéta byla meditační pracovnicí, která by měla být více v rovnováze.

Macinka-a
29.01.2016 2 z 5

Příběh se dal, četlo se hezky , ale ten konec? To byl hnus ! Už nikdy víc tuto knihu a po pravdě ani tuto autorku ( již druhé zklamání z její knihy)... ..

Mikkinnen
26.11.2015 odpad!

Neskutečná slatanina. Neustále, do nekonečna se opakující scény o ničem. Přiznám se, že jsem vydržel jen 3/4 knihy a následně jsem ji daroval městské knihovně. Jakoukoliv, byť jedinou, další minutu, kterou bych věnoval dál této knize, bych na smrtelné posteli proklínal, jako nesmírně promrhanou. Rozhodně a důrazně nedoporučuji! 0%

Ketesh
03.10.2015 2 z 5

Dlouho jsem nevěděla, jak knihu ohodnotit. Ze začátku jsem měla problém se u knížky vůbec udržet a kdybych se doslova a do písmene nedokopala k tomu ji dočíst, hodnotila bych ji jako odpad. Nevím, co se pak stalo, zdali je kniha v druhé polovině lépe napsaná, či jsem si jen zvykla na to, že od ni nemohu již nic očekávat, ale ušlo to. Neříkám, že to byla nějaká svála, ale dalo se to přečíst. Příběh bych naprosto průměrný, jazyk též. Jediné co hodnotím těma dvěma stars, je vystiženost psychologické stránky hlavní hrdinky (zejména se objevuje právě v té druhé části).

Kiana
14.08.2015 odpad!

Otrasné,hrozné,nedá sa to čítať!A tie infantilné smajlíky...

renataab
09.08.2015 odpad!

Nejsem puritánka, ráda si přečtu erotický román, ale tohle byl pro mě odpad.

martousek
19.03.2015 2 z 5

Má druhá kniha od Lauerové a nejspíš i poslední. Přemýšlím, o čem celá Hračka vlastně je. O sexu, vášni, magii? Asi jenom o sexu, mít lepší příběh, určitě jí lépe ocením. Bohužel nedoporučuji.

lucie0942
08.03.2015 1 z 5

Čekala jsem od toho mnohem víc...hlavní hrdinka mi byla silně nesympatická, erotické pasáže nic moc...v celku jsem se nudila...za mě určitě NEE

pocketka
06.03.2015 odpad!

Tak to je poprvé, co dávám knize hodnocení "odpad". Horší knihu jsem snad nikdy ani nedržela v ruce. Hrozný styl psaní, šílená blbost. Bohužel mohu o ní říct jen samá negativa. Ani jsem knihu nedočetla, škoda každé další minuty, kterou bych nad ní strávila.

felia
26.01.2015 1 z 5

Přečetl jsem tuto knihu, protože mě o to kamarádka požádala. Všiml jsem si, že takzvané ženské romány jsou většinou lehce pornografické a ty pro muže se často hemží mrtvolami. Chválabohu, že existuje i kategorie knih dobrých, klasických. Knihu mohu srovnávat s Padesáti odstíny něčeho. Jsou to pro mě knihy absolutně nečtivé a mírně odpudivé.

johanka1
11.01.2015 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, byla čtivá a proto jsem jí přelouskala za 2 noci. Jen ten konec mě k tomu nějak neseděl, pro mne to skončilo prostě divně.

aachilovka
18.11.2014 3 z 5

divný konec

aachilovka
18.11.2014 3 z 5

Knihu jsem přečetla s očekáváním něčeho super. Nakonec se mi však zdála povrchní a ten konec jsem nepochopila.

callahanh
25.10.2014 3 z 5

Instantní a oddechová kniha, která je pro mě bohužel dost povrchní a ve své podstatě o ničem. Musí se nechat, že Lauerová má osobitý a zajímavý styl, který ozvláštňuje kapitálkami, emotikony a zvýrazněním písma, což mnohdy stereotypní děj dost oživuje. Kladem je i to, že kniha i přes dějovou plytkost odsýpá a sem tam nabídne zajímavé momenty (suverénně nejlepším je rituál). Zásadní problém jsem měl bohužel s hlavní postavou, která mi byla extrémně nesympatická a absolutně nevěděla, co chce, navíc se chovala jako poblázněná puberťačka, což mi přišlo vzhledem k jejímu věku někdy malinko směšné. Přiznám se ale, že romány s podobnými hrdiny, kteří jsou bohatí a rozmazlení a zoufale se nudí, moc nemusím, což mohlo mé hodnocení dost ovlivnit. Popisy dokonalého mužského těla mi po chvíli přišly dost povrchní až primitivní a už jsem tak nějak toužil po obyčejných hrdinech a ne po dokonalých supermanech. Zřejmě nejsem "cílovka", takže spokojen úplně nejsem, na druhou stranu si to odstřelit úplně nezaslouží, protože je mezi řádky poznat, že autorka má nepochybně talent. Jen by zkrátka tahle kniha nemusela být tak povrchní a potřebovala by lepší a zajímavější příběh. 50%

alef
16.10.2014 2 z 5

Rozpačitost - to je emoce, kterou u mně tato kniha vzbudila. Styl psaní Sylvy Lauerové se mi líbí (vnitřní monology, výběr slov, zvýraznění textu, napětí, spád děje s překvapivým závěrem - to vše jsem mimochodem chválila i u podle mě výborného "Jumaroro"), ani výběr tématu opět nebyl špatný, terapeutka se sklony k okultismu na tropickém ostrově slibovala zajímavý erotický román, ovšem výsledek zklamal moje očekávání, děj byl v podstatě nudný, hlavní hrdinka (40 roků), která nemá v hlavě nic jiného, než spát a poflakovat se, pak si namalovat přijatelný obličej a prožít vášnivou noc s milencem (případně se k tomu ještě opít), a tak pořád stále dokola, každý den, jeden jako druhý, a toužit jen potom, aby to tak zůstalo navěky. No, mně to přišlo trochu málo. Spád děje tentokrát pokulhával (ani syrovost popisovaného sexu tomu nepomohla), ovšem musím uznat, že autorka dostála svému stylu s překvapivým závěrem. Na můj vkus ho ale klidně mohla vynechat, knize tím už stejně moc nepomohla.

Takže 2* za jazykový projev, ten u autorky obdivuji, ať už píše cokoli.

Kabi
16.10.2014 3 z 5

Kniha nebyla špatná, ale očekávala jsem od ní víc. Děj téměř žádný a některé pasáže nudné. Dočetla jsem jí, ale nebylo to snadné.

Achlastajda
31.07.2014 3 z 5

Přirovnávat tuto knihu k 50 odstínu šedi je troufalost. Dlouho jsem tak nudnou knihu nečetla.

sex sexuální úchylky pro ženy erotika BDSM

Sylva Lauerová
česká, 1962