Hra s ohněm

Hra s ohněm https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474674/bmid_hra-s-ohnem-3ll-474674.jpg 4 539 539

Milostný příběh poznamenaný bolestí a zpečetěný lží. West je „bad boy“ na cestě ke sebezničení, Grace zjizvená dívka, která nemá cíl. On je problém, ona lúzr. Potom co West vpadne do jejího klidného života, Grace se do něj bezhlavě zamiluje. Ale když si člověk hraje s ohněm, může se spálit...

Literatura světová Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Playing with Fire , 2020

oresvo
11.03.2022 5 z 5

Bomba, příběh mě vtáhl do sebe.
Ona není žádná supermodelka, ale holka s jizvou na tváři. On je rváč , hulvát , ale v jádru dobrej kluk.
Jejich výměny mě bavily, pěkně popsaný vývoj mezi nimi, žádné klišé, žádné scifi.
Kniha se četla krásně.

Laf
05.03.2022 4 z 5

Velmi povedený příběh, který mne chytil hned od začátku a nepustil až do konce. Celou dobu jsem byla napnutá jak kšandy, neboť autorka po kouskách poodhaluje životní příběh obou hrdinů, takže mi zbylo dost místa pro dohady, co přesně se jí stalo a jaká pohroma zase zasáhla jeho. Líbilo se mi sledovat vývoj obou postav. Autorka si s tím dost vyhrála. Za přečtení to stálo :)

wielka
20.02.2022 5 z 5

Zaujimavy pribeh o druhych sanciach zlomenych ludi napisany sviezim stylom. Super. Vydarena kniha.
Grace Shaw zo Sheridanu, ktora tuzi hrat.... velmi mi to pripominalo Grace Sheridan z Kdopak je ta zrzka. Nie dejom, ale tymi menami.

Evaho73
16.02.2022 4 z 5

Knihu vnímam ako jeden z mojich ďalších úletov do rozprávky pre dospelých.
V tomto príbehu mi bolo asi najviac sympatické, že ona bola iba polovičná kráska a on nebol nechutne bohatý :-).
Inak je to obvyklé klišé, ale čo na tom záleží, keď sa pri tom dobre relaxuje.

moma08
15.02.2022 5 z 5

To bylo něco. Tahle autorka to prostě umí, ten její styl psaní je super! Knihu člověk přečte během dne a pocity, které po přečtení zůstanou jsou nepopsatelné, aspoň pro mě. Moc se mi líbilo, že hlavní hrdinka není fyzicky dokonalá a i přes to je milovaná...A hlavní hrdina ač byl, jaký byl, tak velmi překvapil...

Hatshepsut
13.02.2022 5 z 5

Opět nádhera. Velmi emotivní příběh ohněm poznamenané dívky "fénixe" Grace a uvnitř zjizveného Wese, který jako většina mužských postav této autorky, je navenek příšerný "bad boy". Možná stále stejná klišé, ale přesto knihu čtěte jedním dechem a nakonec máte pocit velkého vítězství.

"Zlomený mladík na cestě do záhuby.
Zjizvená dívka bez jasného cíle.
Milostný příběh vytesaný do tajemství, poznamenaný bolestí a zapečetěný lží."

Bexoxo
11.02.2022 5 z 5

Další knížka od které se neodtrhnete. Příběh je dost napínavý, trochu temný a smutný, ale velice čtivý. L.J. Shen je skvělou a mou oblíbenou autorkou a líbí se mi její styl psaní. Jsem ráda, že i tahle kniha nezklamala.
xoxo

keiko33
07.02.2022 5 z 5

Tak tento príbeh sa autorke podaril. Akurát by som ho zaradila skôr do YA. Prostredie bolo síce vysokoškolské, no postavy sa správali ako stredoškoláci. Zlý chlapec, ktorý má ženy, len na jednu noc, keďže sa nechce viazať, lebo má svoju "temnú" minulosť. Tiché dievča s jazvami, ktoré mu postupne ukradne srdce.

KnihoholkazOv
06.02.2022 5 z 5

Dle popisu jsem čekala něco trošku jiného, ale to, co jsem dostala bylo mnohem lepší! Tuhle autorku mám v oblibě, ačkoliv například série Hříšníci nepatří mezi mé oblíbené.
Tahle kniha je jiná. Nabízí sice takovou tu klasickou lovestory - milují se, nepřiznají to, když to přiznají, tak problémy a happy end. Každopádně to, co se odehrává je dost dobrý příběh.
Slušný šok pro mě bylo zjištění, že si oba prošli podobným ohněm. Ještě větší šok ovšem bylo, když Texas (Grace) konečně řekla, jak přišla ke svým jizvám. Čekala jsem ledacos, jakýkoliv důvod, jak to vzniklo, ale tento rozhodně ne. Vzhledem k tomu, jak nadále žila je to dost silná holka.
West je na první pohled takový ten typický bad boy, který se prostě rád pere. A když si díky tomu může přijít k penězům, tak proč by se nepral. Jeho důvody jsou ovšem nakonec úplně jiné.
Na rozdíl od Hříšníků, tuhle knížku doma prostě nutně potřebuju pro další čtení.

Pedruska01
05.02.2022 5 z 5

Autorka se mi již kolikrát osvědčila, a to především u svých sérií, navíc anotace zněla hodně dobře, takže nebylo nad čím přemýšlet a pustila jsem se do toho. Četlo se to hodně dobře, neuvěřitelně rychle. Vyhovoval mi styl, tempo a už tradiční střídání postav. Jedná se o samostatný příběh, který má rozhodně něco do sebe, bavil mě a líbilo se mi to. Spokojenost rozhodně. Vysoká? Skoro.
Hlavní hrdinka Grace/Tex byla "unikátní" v tom, že nebyla dokonalá, nebyla na první pohled hezká a přitažlivá. Už ne. Přeci jenom, takových hlavních hrdinek není tolik, takže dobrý a stále originální nápad. Rozhodně to neměla jednoduché, potkala ji velká tragédie, která se za ní táhla jako stín. Všude jako ve škole, společnosti i doma. Celkem jsem si ji oblíbila a fandila ji. Tohle by nejspíš nezvládl každý, takže měla můj velký obdiv. Byla jsem ráda, že se nakonec proměnila v toho Fénixe. Každopádně se objevili i situace, kdy se mi Grace prezentovala trochu jinak než standardně a já přemýšlela, jaká teda vlastně je. Nebylo to nic špatného. Možná spíš její myšlenky či nečekané výstupy, kde byla najednou svým opakem. Silně se mě dotknul i její vztah s babčou a babča samotná jako nemocná osoba. Vyvolalo to ve mě spoustu emocí.
Druhý hlavní hrdina West St. Claire byl týpek, co se z bad boye (z)měnil na těžkého hajzla. Samozřejmě jím nebyl pernamentně, protože ve skutečnosti měl srdce na správném místě, ale osobní velká tragédie, kterou utrpěl ho proměnila. A co si budeme, baby? Milujeme takové. A u Westa to nebyla výjimka. Získal si mě, ukradl mi srdce a ani jsem nemrkla. Nekompromisně. Westovi jsem fandila. Líbil se mi jeho charakter. Nebál se mnoha věcí, byl odvážný, násilnický, vzteklý, drzý, žárlivý, magor a bitkař. Však na druhou stranu byl prostě zlatý, a to v mnoha ohledech. Dovolím si říct, taková klasika - nádherný, všechny ho chtějí a on si jen bezohledně bere, nedává. Zažil si taky své a rozhodně to nebylo nic pěkného. Mrzelo mě to. V každém případě s Westem jsem byla víc než spokojená, nemám výtky. Měla jsem ráda jeho kamaráda Easta. West si ho zasloužil.
Ti dva byli neuvěřitelně odlišní. Na první pohled totální rozdíl, protiklad. Ale uvnitř to měli tak nějak stejně. Fandila jsem jim. Sedli mi a přála jsem jim to. Protože mimo jiné romantická linka od nenávisti k lásce je dost fajn. Opravdu se mi líbili, ale nemůžu si odpustit, znovu, že v některých částech mi to přišlo tak doslova neuvěřitelný a nepravděpodobný, že jsem se nad tím musela pozastavit. Narazila jsem na slabé články, které v celku nejspíš nic nedělají, ale přesto... tam jsou, představila jsem si je a už se toho dojmu nemůžu zbavit. "Prostě ty věci nejdou dohromady. Tahle to funguje." Je jich tam opravdu pár, takové mušky. Žádná katastrofa, ale nenechalo to ve mě stopro dojem. Bohužel.
Příběh se mi líbil a užila jsem si ho. Jak už je u takových knih zvykem, je to prostě vyprávění dvou odlišných lidí, co k sobě najdou cestu přes různé překážky, s jejich hnusnou minulostí, která je pronásleduje a je to prostě jen o jejich vztahu. Takové knihy mám moc ráda. Oddechové, romantické, emotivní, co chytnou za srdce. Tahle kniha to splnila, ale.
Nejsem si jistá, zda to dokážu dobře vůbec pojmenovat, ale po dočtení jsem dostala pocit, že to nakonec není top-strop a vážně téměř celou dobu tomu tak bylo! Čekala jsem to a nyní cítím malinkaté zklamání. Možná mě ty nedostatky a mouchy tak moc ovlivnili. Někdo tu v komentáři zmínil, že si knihu přečetl jednou a stačilo. Nemá potřebu si to opakovat a já se prostě bohužel k tomu názoru snad... teď přikláním. Ach jo. Věřím, že se to změní/zlomí/přehodnotí, ale teď to tak cítím. Mrzí mě to a je to velká škoda.
Pro shrnutí, líbilo se mi to a bavilo mě to. Četlo se to hodně rychle, bylo to vtipné a já si to užila. Netradičně tradiční příběh o venkovních protikladech a stejném vnitřku. Je to protknuté silnými emocemi. Hrdinu jsem si zamilovala a hrdinka většinou byla prostě dobrá. Jsem spokojená, až na pár doslova drobností, kterých jsem si všimla a které mi to trošek zkazili. Epilog samotný má nasazené růžové brýle a v puse tentokrát růžové, jahodové lízátko. Nemůžu si pomoci, jsem na to háklivá, protože to nedělá dobrý dojem. Člověk tomu, ačkoliv romantik jsem velký, nevěří. Tak přeslazené a sentimentální s postavami, které ani nepoznávám (většinou tu mužskou), to snad být ani nemůže. No, co naděláme. Knihu samozřejmě doporučím a hodnotila bych to odřenými 4,5*. :)

Zomy
04.02.2022 3 z 5

L. J. Shen to umí a je neobyčejně čtivá, o tom žádná. Její první knížky vydané u nás jsem hltala a četla jedním dechem, bylo to pro mě něco nového, neokoukaného, napínavého a nikdy jste úplně nevěděli, co je hlavní mužská postava schopná udělat.

U Banea to pro mě překročilo hranici - jsou věci (jako třeba mnohonásobné znásilnění a znetvoření), z kterých červenou knihovnu zkrátka neuděláte, ať tam vložíte sladkých řečiček, kolik chcete. Od série Noví hříšníci jsem autorku číst přestala, protože tady už není hlavní hrdina bad boy, ale normální hajzl.
Stejně tak nechci číst další osudy původních hrdinů (Melody, Rose), protože ty prostě měly skončit happy endem a ne pokračovat jejich "selháním", jinak se mi zkazí dojem z jejich příběhů. Další osudy i hrdinové už jsou na mě příliš surové a mě netěší to číst.

Hra s ohněm není v sérii, tak jsem byla zvědavá, jak se autorka vyvíjí mimo Hříšníky. Celkem mě zaskočilo, že ačkoliv má být West opět zlý hoch, tak tady mu to vůbec nevěřím, a je to celé takové ukecané a plné sentimentálních řečí. Je to dost Young adult....

Dávám 3 hvězdy, ačkoliv vzhledem ke čtivosti si to možná zaslouží víc. Ale víc dávám jen takovým knížkám, o kterých vím, že se k nim zase vrátím, a tohle mi jednou stačilo.

badliar_id
03.02.2022 3 z 5

"Because at the end of the day, we are all just phoenixes, rising from our own ashes, taking flight to an unknown destination, our wingtips forged by flames."

"She looked so much like an angel, sometimes I wanted to run a hand over her bare back just to make sure she didn’t have wings."

***
Na tuhle knihu jsem se obzvlášť těšila, protože v zahraničí je dosti populární, takže mě zajímalo o jaký příběh se jedná.
Shen umí skvěle psát a hlavně jsou její knihy čtivý, takže máte potřebu pořád číst (kromě Barvy půlnoci, ta mě bohužel nebavila a chyběla zde i čtivost)..
Bavilo mě to už od začátku a oba hlavní hrdiny jsem si hned zamilovala, obzvlášť Grace. West je typický kluk z hromady dalších romantických knih, ale stejně jsem ho žrala, i když se občas choval fakt idiotsky.
Oba jsem samozřejmě hned zbožňovala..
Přestože mě kniha fakt bavila, občas tu byly chvíle kde to bylo "mehh".. Tudíž pak následovalo odložení knihy a vrátila jsem se k ní až později, ale to je asi spíše už můj osobní problém :) ..
Kniha je plná klišé věcí, které se objevují v dalších 50+ knihách, takže pokud chcete originální příběh a nějaké zvraty, které nečekáte, tohle nebude pro vás.
Pokud jste fanoušek knih od Shen, tak si jí určitě přečtěte!! 3.5/5 *

V.Marie
02.02.2022 5 z 5

Autorka je prostě sázka na jistotu. Nečetla jsem od ni nic, co by nebylo kvalitní čtení. Kniha se mi moc líbila, je to sice smutné, ale takové věci se stávají. Rada se k tomu vrátím :)

Ralemo
28.01.2022 5 z 5

Jedním slovem bomba! Nádherně napsaný příběh, se spoustou zápletek. Autorku mám velice ráda, umí psát tak, že se od knížek nejde odtrhnout. Texas i přes to, že si prošla peklem, tak se dokázala zvednout a žít dál. To stejné Maine- nakonec poznal, kdo je pro něj tím středobodem vesmíru a vše dopadlo, tak jak má :)

Zuzana215
22.01.2022 5 z 5

Texas - zjizvená zvenku a Maine - zjizvený uvnitř..tenhle příběh jsem zas hltala.. L.J.Shen prostě umí! Ale tentokrát jsem slzy neronila, tak jako u Rozmazlené princezny.. to ale neznamená, že to je špatně :)

havrmoni
19.01.2022 4 z 5

Jo líbilo se mi to. Tyhle lidičky s příběhem, odvahou a láskou. To autorka umí. Jediný co mě trošku v tom tak nějak vadilo no spíš mi z toho trnuly zuby, to jsou takové ty proslovy a následné tleskání apod. To fakt nemusím.

LenciL
18.01.2022 5 z 5

Velmi prijemne citanie. Na konci mi trocha chybalo to Westove stare ja ktoresa chcelo zabit.

petraLI
17.01.2022 5 z 5

Shen asi nikdy nezklame. S dějem i postavami jsem naprosto spokojená. Jak Grace, tak West mi jsou sympatičtí. Odpočinková četba s happy endem... tak je to nejlepší.

Jita160
16.01.2022 5 z 5

Kdo může posoudit, které jizvy jsou horší.
Jestli ty na duši a nebo ty na těle, které jsou vidět?
V tomto krásném emotivním a drsném příběhu nám to odhalí dva hlavní hrdinové Grace a West.
Grace ,která unikla smrti před požárem, ale zůstaly ji stopy na celém těle.Bojuje za svoji lidskost a místo mezi svými vrstevníky.Je to neuvěřitelná bojovnice ,kterou si každý musí oblíbit.Je milá,laskavá a tolik touží po dotyku někoho kdo by ji mohl mít rád i takhle poznamenanou.
A je tu West... parchant, potížista,kurevnik a zápasnik ,který chce umřít, protože má vnitřní démony se kterými bojuje sám a nechce si nechat pomoct (no prostě chlap, že.. oni všechno zvládnou sami).
Jenže když se ti dva potkají začínají padat hradby a to že hodně rychle...
Dámy i pánové tohle si rozhodně nenechte ujít.
Moc doporučuji k přečtení a hlavně mějte u sebe kapesník a lahvinka vína nebude na škodu :-D:-D:-D

nici1726
16.01.2022 5 z 5