Na mou duši

Na mou duši https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/209740/mid_hra-lzi-na-mou-dusi-YEM-209740.jpg 4 145 145

Hra lží série

Když jsem před dvěma měsíci zemřela, můj vrah nechal mému dvojčeti vzkaz: buď se stane mnou, nebo ať se rozloučí se životem. Emma plní úkol na výbornou. Dokonce urovnala vztahy s mou adoptivní rodinou. Jen jediná věc se jí pořád nedaří – vyřešit mou vraždu. Pak se v Tucsonu objeví naše biologická matka – žena, která nás obě postupně opustila. Emma se s Becky neviděla dvanáct let, ale ta ji okamžitě pozná – jako Emmu. Jedná se o mateřský instinkt… nebo Becky ví, že já už se odebrala na onen svět?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , BB art

Cross My Heart, Hope to Die , 2013

cie
19.01.2015 1 z 5

Přesně jak jsem očekávala...první díl mě nadchl skvělým nápadem, ale další a další díly jsou jen zbytečným a dost nudným pokračováním. SPOILER Na konec knihy mám dva typy...buď je vrahem Ethan, nebo Sutton není mrtvá, ale leží někde v kómatu a čeká nás velký happy end...nevím, který konec je horší! Doufám, že poslední díl bude opravdu poslední.

Pavca64
03.01.2015

Bacha na Spoilery!
Každý další díl mě utvrzuje v přesvědčení, že vrahem nespíš bude Ethan. No do třetího dílu jsem se ho snažila představit jako velmi milého kluka, který miluje Em, ale bohužel už to nejde.
Těším se na konečné rozuzlení série. Bojím se, aby se Emě nic nestalo (protože kdyby umřela, nebo by ji zavřeli za vraždu svojí sestry- to by mě dostalo- )

Marisa
31.12.2014 5 z 5

PRO NĚKOHO ZDE MOHOU BÝT SPOILERY

Kniha byla velmi zajímavá, ano, ale já jsem doufala, že autorka si pojede jinou dráhou, než u lhářek. Tato kniha je lhářkám celkem podobná a to, co mi trošku vadí je, že se tu začínají hromadit mrtvoly. Doufala jsem, že zde tomu tak nebude, ale je to tak. I tak dávám 5* ;)

Kyta
20.12.2014 5 z 5

(Může obsahovat spoilery!!)

Od dočtení čtvrtého dílu série The Lying Game jsem se nemohla dočkat, až vyjde pokračování. A opravdu jsem se měla na co těšit!
Už na začátku pátého dílu jsem věděla, že vražda opět vyřešena nebude a že nás tím autorka překvapí až u závěrečného dílu. To, že se to hned nevyřeší, mi nevadí, právě naopak! Myslím si, že si tak autorka udržuje čtenáře až do konce své šestidílné série, a všechny tak do posledního dílu napíná. Autorčino natahování však někomu vadit může. Mě se ale líbí, že pořád přichází s něčím jiným a jak je vidět, že to má promyšlené.

Tento díl považuji zatím za nejlepší. Jako jedinému jsem mu dala 5*, protože hlavní zápletka opravdu měla něco do sebe. Nápad s biologickou matkou byl od všech jiných vyšetřování nejzajímavější a nejpromyšlenější. Konečně to vypadalo, že se pachatel odhalí a vše tomu nasvědčovalo, ale závěr je jiný. Moc se těším na rozuzlení série!

trynitrix
01.12.2014 4 z 5

Jsem byla napnutá jak kšandy co nového Emmino vyšetřování přinese a nápad s matkou byl dobrej. Mam v merku už někoho od začátku tak jsem zvědavá nakonec kdo to teda je a teď jak na trní než vyjde poslední díl.

luciefeix
11.11.2014 5 z 5

skvělá serie , jsem zvedava na posledni dil ktery vse odkryje :-)

Ben Nevis
25.07.2014 4 z 5

Přečetla jsem celou sérii.

Plusy: jak jsem očekávala, příběh je konzistentní a indície k nalezení vraha dávají smysl. Série se dobře čte, i když mě nebavila tolik jako Lhářky. Emma dělá, co umí a nechová se jako blbá kráva. Přece jenom to má být holka, co už prošla drsnější školou života.

Mínusy: místo udržování napětí jsou knihy často vyplněné nezáživnými večírky a vyšetřováním podezřelého, o kterém už od začátku víme, že to není vrah. Záměna totožnosti Emmy a Sutton proběhla neobvykle hladce vzhledem k tomu, že každá pochází z úplně jiného prostředí. Mrtvá Sutton je zajímavý literární prvek, ale jako postava je naprosto zbytečná postava, protože nepřichází s ničím novým a když si na něco vzpomene, musí na to brzy přijít i Emma, aby v tom čtenář neměl guláš.
Nebýt mrtvé Sutton, nebylo by to nesmyslně zařazeno pod sci-fi.