Temná horečka

Temná horečka https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127532/bmid_temna-horecka-sEz-127532.jpg 4 195 35

Horečka série

Mac je obyčejná holka z malého jižanského města, která se stará především o nehty a dokonalé opálení. Její bezstarostný život ale trvá jen do chvíle, kdy najdou tělo její mrtvé sestry, která jí stačila v hlasové schránce zanechat podivný vzkaz... Ve snaze přijít tajemství na kloub vyráží do Dublinu, kde nachází sestřin rozházený byt a množství stop. Postupně se zaplétá do přediva klamu a lží a zjišťuje, že je stejně jako její mrtvá sestra obdařena zrakem, jímž dokáže nahlédnout do světa, který zůstává ostatním lidem utajen. Zajímá ji jediné: najít knihu, která možná stála její sestru život a může přivodit zkázu celému lidstvu.... celý text

Literatura světová Thrillery Fantasy
Vydáno: , Jota

Darkfever , 2006

Katee
02.04.2015 4 z 5

Podle mě super knížka, ale jediné, co mi tam vadilo, byly neustálé "spoilery" nebo jak to nazvat. Skoro na konci každé kapitoly, ale i jinde, bylo něco na způsob: ,,Ale to jsem ještě netušila, co mě čeká." nebo ,,Když na to vzpomínám, říkám si, jak jsem byla hloupá." či ,,Později jsem měla zjistit něco úplně jiného." Vyskytovalo se tam hodně takových vět a popravdě mi to celkem lezlo na nervy. Jinak ale žádné výhrady nemám a určitě si chci přečíst další díl :)

terka9397
08.02.2015 5 z 5

Úžasně napsaná kniha. Děj mě naprosto pohltil tudíž je smutné že čtvrté pokračování této série v ČR nevyšlo a zřejmě ani nevyjde. Hrdinka se změní z ustrašené dívky ve statečnou ženu. Ovšem snad nejzáhadnější postavou je sám hrdina. Pokud je hrdina. Kniha která obsahuje tajemství, humor, akci a prozatím lehké erotické jiskření. Sladké řečičky nemají v knize místo. :-)

Laf
22.03.2014 4 z 5

Kniha se mi líbila. Bylo těžké se odtrhnout a přestat číst, protože pokaždé se objevilo nové a více zajímavější pokračování příběhu. Už se těším na pokračování.

Aires
09.11.2013 5 z 5

Temná horečka mě mile překvapila.Svět Dananů je příjemný zpestřením oproti všemožným upířinám apod. MacKayla mi byla sympatická, těch situací, kdy se nejvíce stará o své nehtíky v knize zase tolik není a pokud ano, tak jenom na začátku.V průběhu děje totiž Mac prodělá úplný "restart", kdy se z barbínky změní v bojovnici :)
A nemůžu zapomenout na tajemného Jericha Barronse, muže, který ví naprosto přesně co chce a navíc je příjemně okouzlující.V knize je jen pár okamžiků, kdy se zdá, že jeho kouzlu začíná propadat i Mac, ale žádnou velkou romantiku nečekejte.Nejvíc mě ale zajímá- kdo nebo co je sakra Jericho zač??:)

Alena_S
21.10.2013 4 z 5

V tomto žánru docela originální zápletky. Zjevně se děj teprve rozjíždí (doufám !!), takže zkusím ještě díl a uvidí se :)

Desire_Lydon
10.10.2013 3 z 5

Mám z téhle knihy různé pocity. Musím říct, že to je opravdu originální příběh, o Keltech jsem ještě nikdy nečetla. Už čtení jsem se bavila, protože se pořád něco dělo. Jenže mi vůbec nesedla Mac. Starala se jenom o to, jestli jí růžový lak na nehty ladí s kabelkou nebo jinou částí oblečení. Pravda je, že se hodně změnila, přišla o sestru a tak celkově se jí zhroutil svět. Ale ani Barronse jsem si neoblíbila, mám ráda badboye, ale nějak mi prostě nesedl. Zkrátka ani jedna postava, kvůli které bych nutně musela číst dál a do poslední stránky doufala, že (ne)zemře. Což je docela velké mínus. Jinak ale nevím, co bylo na knížce erotického - maximálně to, jak se svlíkala v muzeu :D. Průměrná kniha...

Iworri
20.09.2013 3 z 5

Nemůžu říci, že by to bylo čtení, od kterého bych se nedokázala odtrhnout, ale s klidem můžu říct, že jsem se místy opravdu pobavila. Už bylo dost všech těch drsňaček typu Anita Blakeová a Mercedes Thompsonová, které jsou hrubé jak šmirgl ... Od táhlých nudných úvah Mac se knížkou prolínaly i velice napínavé scény. Růžového laku na nehty nebylo VŮBEC moc, oblíbenost Mac ve všem růžovém a sladěném vůbec nepřesahovala únosnou mez a její humor se mi prostě líbil. A konečně se dostávám k tomu nejzásadnějšímu - kdo je kruci JERICHO BARRONS ?! :D Jdu na další díl !

go10
05.09.2013 3 z 5

Moc se mi to nelíbilo.Asi jsem od toho očekávala víc a teď jsem zklamaná. Průměrná knížka. Mac byla otravná, měla blbé kecy a celkově působila nesympaticky. Barrons byl taktéž nezajímavý a nechápu jakou roli v knížce hrál. A nejvíc mě dojímá, jak je na obalu napsané, že je knížka okořeněná erotikou :D až na scény, při kterých se svlékala a já jenom kroutila očima, jsem nikde žádnou erotiku nenašla ...

renefer
05.09.2013 4 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem začala od druhého dílu, zdá se mi první srovnatelný. Autorka píše v aktuálním trendu urban fantazy, jen se jí podařilo dát tomuto žánru jiný rozměr. A tak místo vlkodlaků a úžasných upírů tady máme Danany, hnusné upíry, Stíny a ostatní těžko definované bytosti.
Hlavní hrdinka Mac se vypraví do Irska, najít a ztrestat vraha své sestry. Během zdejšího pobytu zjistí, že vůbec nemá tušení, kdo vlastně je a jaké bytosti se pohybují kolem ní.
Jejím ochráncem se stává Barons, přičemž není jasné, jestli mu není dobrá jen pro vysledování dananských předmětů moci.
Ale nejhlavnější otázkou zůstává...kdo k sakru vlastně ten Barons je???

Posli
28.07.2013 3 z 5

Čekala jsem, že to bude jedna z těch slabších knížek tohoto žánru, ale příběh mě příjemně překvapil. Mac jsem si celkem oblíbila, ale stále si nejsem jistá, jestli jsem ji měla radši jako naivní a celkem sobeckou holku nebo jako vražedkyni Dananů. Sympatické mi určitě byly obě dvě. Pak se mi líbilo prostředí. Konečně jsme opustili USA a dostáváme se do mysteriózního Dublinu v Irsku. Trochu mi to zkazili Dananové. Přišlo mi to, jak kdyby do příběhu vstoupilo něco z komiksu pro děti. A Barrons…? Konečně ten příběh někdo oživil!

DajaF
27.04.2013 3 z 5

Hlavní hrdinka zahleděná jen tak trošku do sebe a její největší starostí jsou narůžovo nalakované nehty, ale určitě se těším na další díly

finka
08.03.2013 3 z 5

Není to špatné, pokračuju druhým dílem, což je u mě malý zázrak. Nejsem zhnusena hlavní hrdinkou, možná proto, že jsem byla hodně varována, jaká je to blbka. Připomíná mi Sookii, kterou také můžu. Asi jsem schopná u druhých tolerovat růžový lak na nehtech, čemuž se sama hodně divím :-))
Barrons je dobrá příšera z bažin, jsem zvědavá co vlastně je :-)
Také jisté plus vidím v tom, že zatím žádná romantika.

Lea
07.11.2012 3 z 5

Temná horečka je v žánru zajímavá určitě svým světem. Myšlenka Dananů krásných a těch krásných jen na první nedbalý pohled je celkem neotřelá, ovšem představit si podle popisu jejich skutečnou podobu bylo občas těžší. Dojem mi bohužel během celého čtení kazila povrchní, nesympatická a neustále oponentská hrdinka a její několika odstavcové úvahy o nehtech a duhových barvách. Neříkám, že je Mac postava nereálná, jen jsme se během čtení ani na okamžik nestaly kamarádkami, což pro mě v příběhu takového druhu hraje důležitou roli. Být to psychologický román nebo cokoli, v čem námět a zpracování předčí všechno ostatní, moje hodnocení o stupínek vzroste. Takhle jen doufám, že druhý díl může nabídnout mnohem víc.

greetchen
18.09.2012 4 z 5

Byly tu upírské série, teď jsou v módě série o monstrech a slečnách s mimořádnými schopnostmi. Tahle patří k těm zdařilejším. Kniha (a snad i očekávaná pokračování) není jen dalším přírůstkem do knihovničky "potřebuju-nějak-zabýt-čas knížek", svým rádoby-historickým nádechem, keltskou mystikou a lehce erotickým podtónem si jistě zvládne najít čtenáře a příznivce.

Frakira
20.07.2012 4 z 5

Dublin, keltská mytologie, lehký nádech erotiky, ale žádná romantika (zatím). První díl dobře rozehrává příběh, který jistě bude mít i zajímavé pokračování, na které se těším.

Karen Marie Moning
americká, 1964