Holky z internátu - Příjezd

Holky z internátu - Příjezd https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/83593/bmid_holky-z-internatu-prijezd-6630ea0dd6a34.png 4 56 13

Holky z internátu série

Čtrnáctiletá dvojčata Pat a Isabele O'Sullivanovi mají nastoupit do internátní školy St. Clare, kam je přihlásili rodiče. Rozmazlená dvojčata, která původně chodila do školy Redroofs, jsou velmi vzpurná, ale proti rodičově rozhodnutí nic nezmůžou a musí nastoupit do St. Clare. Nakonec se po velkých konfliktech a slzách se všemi zkamarádí a přestanou být "ty rozmazlené holčičky".... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Twins at St. Clare , 1941

Lovehorses365
07.08.2023 5 z 5

Když jsem tuto knihu četla asi v devíti letech, tak jsem ji musela odložit jak mě nudila.
Ale teď, po několika letech jsem se do knihy začetla a za hodinu jsem měla přečtené tři díly.

aninaji
06.02.2022 4 z 5

Jako malá jsem dvojčata Pat a Isabelu milovala! Vrátit se k nim skoro po 30 letech bylo moc fajn. Pořád je to milé a poutavé čtení.
Jako dospělá vidím, že pointa jednotlivých příběhů je vždy dostatečně poučná a prvoplánová a dvojčata se svými kamarádkami působí trochu jako Rychlé šípy v sukni, ale vůbec mi to nevadilo. A jako malé holce už vůbec ne.

Štěpinambura
31.01.2022 5 z 5

Velice poutavá knížka, nemohla jsem se od ní odtrhnout, občas mi však děj přijde toršku ohraný.

ZuzanaStrnadová
26.06.2021 5 z 5

Tak krásně napsaná knížka. Četla jsem ji v dětském oddělení před 13 lety, a přesto si pořád pamatuju, jak mě chytila za srdce . Doporučuju všema deseti

PetraaMatouš
04.03.2019 4 z 5

Četla jse ji poprvé ve 12letech a pak znovu v15letech. To bohužel už jako půjčenou z knihovny. Mamka ji někomu půjčila a už se mi samozřejmě nevrátila.

tatafa
07.01.2017 4 z 5

Krásná, vtipná a velice čtivá knížka z velice zajímavé série. Mohu jen doporučit.

Kloren
06.09.2016

Od Enid je to snad nejlepší série a to jsem od ní čelka téměř všechny knihy několikrát - prostě zlaté dětství :D
Krásně napsaná kniha v které se objěvují jak úvahy a sarosti tak i žertíky. Vždycky jsem si přála být v takové škole a mít takové kamarádky a učitelky, jenže opravdové internátní školy takové zdřejmně nejsou.

kamila234
30.05.2016 5 z 5

je to moc dobrá knížka mně osobně se moc líbila čtu jí pořád dokola a sylvě se taky moc líbila tami jÍ půjčila.

DK197
11.03.2016

Sérii Holek z internátu jsem milovala. Četla jsem ji dávno a pamatuji si knížky jen matně (proto nehodnotím), ale ten pocit tehdejšího nadšení a večery, kdy jsem ty příběhy hltala, mluví za vše...

nikikostadinova
05.12.2015 4 z 5

Poté co jsme si tuto knihu přečetla jsem si na dvojčata pořád hrála :-)

tatruszka
07.02.2014 5 z 5

Tyhle knihy jsem milovala a četla pořád dokola :-) Ty situace, které prožívaly, jsem hl. hrdinkám záviděla a hrozně jsem chtěla do nějaké takové školy taky chodit :-)

jajaja136
01.01.2014 5 z 5

Tato knížka se mi líbila.

Radkab.
20.07.2012

Každou knížku o holkách z internátu jsem přečetla několikrát. Nejradši jsem měla ty jejich večírky :D