Holka přes palubu

Holka přes palubu https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/497148/bmid_holka-pres-palubu-kAn-497148.jpg 4 284 90

Sestry Bellingerové série

Piper Bellingerová je zhýčkaná osmadvacetiletá dívka, které bohatý otčím poskytne, co si jen zamane. Jenže… když jednou vypije moc šampaňského a party na střeše se tak trochu zvrtne, odstřihne ji od rodinných financí a spolu se sestrou je pošle do zapadákova na druhém konci pobřeží, kde mají vést bar svého zesnulého otce. Kamkoli se na malém městě vrtne, potkává Brendana, mohutného vousatého námořního kapitána, který je od první chvíle přesvědčený, že Piper tam dlouho nevydrží. Hvězda sociálních sítí, co se ráda baví, a drsný rybář jsou sice naprosté protiklady, ale vře mezi nimi nepopiratelná přitažlivost. A Piper musí svému nevlastnímu otci (a tomu otravnému rybáři taky) dokázat, že se o sebe dokáže postarat. Copak to opravdu může být tak strašné?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

It Happened One Summer , 2021

Zomy
24.08.2022 5 z 5

Knížka má všechno, co by romantická komedie měla mít - odlehčený děj, naprosto božského hlavního hrdinu, osudovost, trochu melodramatu a hodně vyznání lásky.
Líbilo se mi, jak si je Brandon novým vztahem jistý a jak k sobě byli oba zamilovaní vlastně celou dobu upřímní - žádné okliky, natahování děje, nic.

Svůj příběh má i Hannah, sestra Piper, a já jen doufám, že se ho brzy dočkáme i v českém vydání.

TheMelorry
23.08.2022 5 z 5

Na knihu jsem slýchala samou chválu, a tak jsem se do ní hned jak to bylo možné pustila. A pochvalné hlasy nelhaly, sama jsem také nadšená.
Příběh je romantický, kouzelný, s klidnou atmosférou menšího města v blízkosti moře. Zároveň je ale plný silných pocitů a myšlenek. Vztah hlavních hrdinů je od počátku plný emocí a zdaleka to není jen láska nebo nenávist. Zvláště na jejich případě se ukazuje, že člověk často není tím, kým se na první pohled může zdát. Nechybí ani scény u kterých se člověk zasměje a ano poměrně podrobně popsané scény erotické. Ty pro mě byly celkem překvapením, ale jsou napsané tak, že rozhodně nejsou na škodu.
Téma je možná trochu klišé, ale zpracování je perfektní.

Danago
22.08.2022 5 z 5

Přestože jsem myslela, že naprosto přesně vím, co od knížky mám očekávat, nemohla jsem být dál od pravdy. Příběh sice začínal, tak jak jsem čekala , ale rozeběhl se neuvěřitelně nečekaně. Hlavní hrdinka je sice zhýčkaná a mohlo by se zdát, že je rozmazlená, ale jak brzy zjistíme je to možná určité volání o pozornost , o pomoc , podvědomá touha po jiném , smysluplném životě. Hledání svých kořenů.
I když je to kniha s maximálním erotickým nábojem a mnoha velmi otevřenými erotickými scénami, je tu i velice uvěřitelný a krásný příběh.
Ano klidně se nebojím použít slovo romantika, erotika, pohádka pro dospělé, ale každá pohádka sebou nese určité poselství. A tak je tomu i zde.
Knížka se moc povedla. A i když já, bych se bez tak explicitní erotiky minula, tak díky těmto pasážím, kniha zasáhne mnohem větší skupinu čtenářek. Věřím, že každá z nás, si v knize najde to své pravé ořechové. U knížky si odpočinete, ale také se zamyslíte a odnesete si nádherný čtenářský zážitek.

LaBobule
19.08.2022 4 z 5

Prima oddechova knizka. Libila se mi hlavni hrdinka Pipper. Na prvni pohled holka co zije v luxusu, jeji zivot je plny vecirku, zabavy, delani pruseru. Na druhou stranu je to holka co se neboji prace a vyzev. Brendan brucoun, rybar, ktery ma rad sve stereotypy jen do te doby nez pozna Pipper.
Krasny romanticky pribeh.

Jenny46
19.08.2022 4 z 5

Určitě potěší romantické duše, čtení na letní dovolenou.

Ralemo
18.08.2022 5 z 5

Měla jsem velký problém se do knihy začíst, ze začátku jsem ji dvakrát odložila. Po pár dnech jsem se k ní vrátila a už jsem se nemohla odtrhnout. Nádherně napsaný příběh se zajímavého prostředí rybářského městečka o dvojici, kde každý pochází z naprosto odlišného světa a i přes všechny rozdíly, které mezi nimi jsou, si k sobě najdou cestu a zjistí, co jim v životě chybělo. Nádherně napsáno, zajímavá zápletka, mohl být i druhý díl o Hannah. Určitě doporučuji přečíst. :)

kristy.books
18.08.2022 4 z 5

Túto knihu som mala doma už dlhší čas v angličtine, ale nejak som ju stále obchádzala. Keď teraz vyšla v slovenčine, povedala som si, že konečne nastal čas, aby som si ju prečítala. Príbeh sa hodí na toto letné/ dovolenkové obdobie, je to vtipná romantická oddychovka.

Keď sa Piper objavila v prvých kapitolách, chytala som sa za hlavu. Bola to taká rozmaznaná slečinka a hlúpa husička, naozaj takéto typy ľudí veľmi nemusím. Vedela som, že postupne počas príbehu si prejde určitým "prerodom" a prehodnotí niektoré veci, na čo som sa dosť tešila. Táto "premena" však bola na môj vkus dosť rýchla. V podstate keď Piper prišla do Westportu, bola z nej iná žena, milá, dobrosrdečná, priateľská, pomerne inteligentná... Privítala by som, keby tomu autorka dopriala viac času a my sme v príbehu reálne "videli", ako tento pokrok prebiehal. To je asi moja najväčšia výhrada k príbehu. Piper, ktorá bola vo Westporte, mi už bola sympatická, niekedy mi jej bolo až ľúto. Mala dosť pošramotené sebavedomie, žiadnych skutočných priateľov... Postupne sa dozvedela viac o otcovi, ktorý zomrel, keď bola ešte mala a tiež veci, ktoré im matka zamlčala, čo s ňou tiež dosť zamávalo.

Obľúbila som si aj jej sestru Hannah, tá bola pre Piper veľkou podporou a nikdy jej neodmietla podať pomocnú ruku. Teším sa na jej príbeh.

Brendan bol skvelý. Kapitán, ktorého len tak niečo nerozhodí, musí mať všetko do bodky naplánované, drží sa zaužívaných zvykov...až kým do jeho života nevtrhne Piper. Veľmi sa mi páčilo, ako sa jej snažil dvíhať sebavedomie, ukázať jej, že nie je neschopná, práve naopak. Bol vždy pripravený ju chrániť a vyčarovať jej úsmev na tvári. Keď mala pochybnosti, nevzdával sa a nenechal sa odpálkovať. V týchto momentoch som nedokázala striasť z tváre prihlúply úsmev. Priznávam, že zo začiatku mi prišla jeho zamilovanosť rýchla, najmä kvôli tomu, že išlo o vdovca, ktorý stále nosil obrúčku, ale keď sme sa neskôr dozvedeli viac o jeho minulosti a bývalom vzťahu, lepšie som mu porozumela.

Medzi nimi to od začiatku dosť iskrilo, užívala som si ich hašterenie. Ich vzťah v podstate začal už po pár dňoch. Miestami bol príbeh sladký, ale nie presladený, takže mi to nevadilo. Neskôr to dobre vyvážali pikantnejšie scény.

V príbehu bolo tiež veľa vtipných momentov. Mňa najviac dostali situácie, keď traja rybári pomáhali svojmu kapitánovi založiť si účet na Instagrame a učili ho, ako táto sociálna sieť funguje. Vtedy som sa nahlas smiala.

keiko33
18.08.2022 5 z 5

No to bolo milé prekvapenie. Bolo to vtipné, romantické, sexu mohlo byť menej, ale fakt som sa bavila. Piper bola riadne číslo. Chudák Brendan, ani nevedel do čoho spadol.

nina3905
16.08.2022 5 z 5

Výborná letná romantikuš kniha! Nepreháňam, keď poviem, že kniha sa číta sama.

jitka_dankova
16.08.2022 5 z 5

Někdo by to v těch komentářích říct na plnou pusu - tohle je rozhodně a především příběh plný erotiky. Je tam hodně erotických scén, dost podrobně popsaných, se vším všudy i s věcmi, které obvykle nezazní, až jsem se teda docela červenala. Já to třeba nečekala, ale jde o sakra lechtivé čtení. Zároveň to ale není žádná bezduchá knížka, to ani omylem. Příběh lásky je tam silný a krásný, až mne to naprosto dojalo. Překvapivě je kniha psaná v er-formě a ještě překvapivější je to, že to autorka zvládla tak bravurně, že jsem se celou dobu čtení necítila vůbec ochuzená o emoce postav a měla jsem pocit, že jim dobře vidím do hlavy a vím, co cítí. Ač jde o klasické klišé, kdy je osmadvacetiletá holka poslaná za trest do zapadákova a najde tam lásku, nepamatuji si knihu, která by toto téma pojala takhle krásně, silně a procítěně. Doporučuji všem, kteří se nezaleknou těch výrazných erotických pasáží.

Iliss
15.08.2022 5 z 5

Ach, zamilovala jsem se do kapitána! Doporučuji přečíst, dočetla jsem to s úsměvem od ucha k uchu. A doufám, že se dočkáme i Hannah a Foxe!

nada3314
15.08.2022 5 z 5

Moc doporučuji, tahle výborná letní romanťárna je povinností pro všechny romantiky ;-)

Rozmazlená 28 letá Piper, která vymetá všechny večírky a hází na instagram jedno selfies za druhým okusí jaký může být život bez finanční podpory svého nevlastního otce. Tomu už došla trpělivost s jejím nezodpovědným chováním a poslal Piper do Westportu – do rybářského městečka, kde se poznali jejich biologičtí rodiče a její zesnulý otec jim tam nechal bar, o kterém věděla jen mamka a nevlastní otec. Máma o jejich tatínkovi moc nemluvila, protože to pro ni bylo moc těžké – manžel ji zemřel na moři při lovu krabů a ryb. S Westportu utekla, když byly holky ještě malé a zavřela za tímto městem dveře natrvalo.

Hanah (ta rozumnější) se rozhodla, že svou sestru nenechá ve štychu a bude ji po 3 měsíce trestu dělat společnost. Ze začátku to vypadá, že to pro ně bude šílená nuda. Obě holky jsou zvyklé na luxus v LA a nedovedou si vůbec představit, jak se o sebe samy postarají. Dostaly omezený finanční rozpočet a tím, že neumí ani jedna vařit, tak je to fakt vtipné, sledovat tyto dvě jak si s tím poradí.

Při nákupu surovin na „vaření“ v místním obchůdku Piper potká rybáře Brendona a příběh může začít… Chemie mezi hlavními hrdiny je úžasná. Docela mě překvapilo, jak se autorka nebojí i peprných erotických scén, těch tam je docela dost. Autorka opravdu nešetřila jak humorem, tak sexem :-)

Po dočtení knihy mě hned napadla myšlenka druhé dílu, ve kterém by zase prostor dostala Hannah a její „kamarád“ FOX (to je ten co se nikdy nezamilovává a má holky jen na jednu noc. Tak uvidíme ;-)

lena.o.knihach
12.08.2022 4 z 5

Osmadvacetiletá Piper Bellingerová je hvězdou sociálních sítích, chodí na jednu párty za druhou a utrácí peníze nevlastního otce. Už toho ale bylo příliš a za trest musí odjet do zapadákova, kde žila jako malá.

Ve Wesportu potká drsného kapitána Brendana Taggarta, který má hodně daleko do mužů, s nimiž si Piper užívala v LA.

Holka přes palubu je příjemná letní oddechovka, u které se pobavíte a zhltnete ji klidně i za jedno odpoledne. Chemie mezi Piper a Brendanem fungovala skvěle. Věřila jsem jim každé slovo a postupný vývoj vztahu neměl chybu.

Sympatičtější mi ale byly vedlejší postavy. Fox (nejlepší kamarád Brendana, který s nim pracuje na lodi a otočí se za každou sukní) a Hannah (sestra Piper, jež miluje hudbu a vypomáhá v obchodě s gramofonovými deskami). Moc bych si přála, abychom se dočkali překladu druhého dílu, kde mají právě tyto dva hlavní roli.

Libris_Na_Ex
11.08.2022 5 z 5

4,5/5
Hej, tohle mi fakt sedlo. Přesně takhle by podle mě měly vypadat letní romanťárny. Zápletka sice není až tak originální, ale funguje skvěle. Hlavní hrdinové um přemýšlet, jsou sympatičtí a mají mezi sebou dobrou chemii. Hodně mě bavily Pipeřiny myšlenky, kdy hodně tápe v novém vztahu, který je pro ni neznámí a jak ho postupně poznává. No a k tomu ještě přímořské prostředí. Prostě spokojenost.

evineckY
10.08.2022 5 z 5

Dostaňte se přes tu ne -pěknou obálku, protože tato kniha určitě stojí za přečtení !
Piper nebyla žádná rozmazlená princezna - i když prakticky nic neuměla, za to měla dobré srdce a milou sestru vedle sebe.
Ač za trest byla poslána do rodiště jejich otce, bylo to to nejlepší, co pro ni mohl otčímudělat. Samozřejmě tam potkala tvrdého a větrem ošlehaného rybáře.
Jejich přestřelky mně bavily a věřím, že vás taky budou :-)

Buď prostě Piper, ano? Tu miluju. To je jediná žena, která pro mě byla stvořená. Plač, jestli se ti chce. Tancuj, pokud bys ráda. K čertu, křič na mě, jestli ti to udělá dobře. Nikdo ti nebude říkat, jak se máš chovat nebo cítit, když budu pryč. Nikdo.

Ivka14
10.08.2022 4 z 5

Piper se se setrou vrátila tam, kde dřív bydlel jejich otec, který zde i zemřel. Na tom místo jely za trest, ale nakonec si místo zamilovaly. Nejdřív jsem nemohla Piper přijít na chuť, ale čím víc jsem četla tím víc jsem viděla dívku/ženu, která chce být milována.

handulli
07.08.2022 5 z 5

Tak tohle byla naprosto skvělá letní romance!
Příběh mě naprosto vtáhl, postavy skvěle vykreslené. Piper mi zpočátku moc nesedla, ale jak ji v příběhu postupně poznáváme, tak jsem zpětně jejímu chování porozuměla.
Chemie mezi Piper a Brendanem je takřka hmatatelná od jejich prvního setkání. Takže ani nemůžu říct, že by tohle byla hate to love romantika, protože ta počáteční nevraživost netrvá moc dlouho :D
Kniha je i vtipná a já jsem si čtení po celou dobu užívala a držela hlavním postavám palce. Doporučuji.

spencer
07.08.2022 5 z 5

4,5/5*
Tohle bylo opravdu skvělé letní čtení!

Hlavní hrdinka Piper tráví většinu svého času na sociálních sítích, chozením na večírky a utrácením peněz svého nevlastního otce. To se ale změní v okamžiku, kdy se dostane do průšvihu, po kterém ji její nevlastní otec odstřihne od svých kreditních karet. Je donucena strávit tři měsíce ve Westportu, městě, kde žil její biologický otec před svou smrtí a vlastnil tam bar. Piper se tedy vydává do tohoto rybářského městečka v doprovodu své sestry Hannah s odhodláním vrátit se co nejdříve zpět do LA.
Ve Westportu na ně čeká ale mnohem víc než prvotní šok spojený s maloměstem. Piper se totiž do cesty připlete Brendon. Na první pohled je jejím pravým opakem, ale časem oba dva zjistí, jak moc se protiklady skutečně přitahují.

Už dlouho jsem nečetla takto zábavnou contemporary romanci. Všechny postavy byly sympatické a zábavné. Opravdu jsem nečekala, že si tak snadno zamiluju rozmazlenou bohatou holku, kterou byla Piper. Dost mi, především v počátcích, připomínala Alexis ze seriálu Schitt's Creek, takže pokud seriál znáte, zvládnete si snadno představit tuto hlavní hrdinku.
Co se týče romance, už od začátku budete Piper a Brendanovi fandit. Každý z nich je jiný a to, že se navzájem nenutili měnit život toho druhého, bylo moc příjemné sledovat. Navíc byly jejich rozhovory plné vtipných hlášek a nezapomenutelných výměn názorů, pro které jsem jednu dobu fakt žila!

Doufám, že u nás autorce vyjdou i její další knihy, protože jsem si její styl psaní oblíbila. Za sebe můžu Holku přes palubu rozhodně doporučit. Jedná se o oddechové čtení plné humoru a romantiky.
Pokud si říkáte, že by byl z knihy dobrý film, tak mám pro vás dobrou zprávu. Film byl nedávno oznámen, takže teď už jen čekat na jeho zfilmování!

Dellphi
05.08.2022 4 z 5

Taková pohodová letní četba. Nebylo zde sice plno zvratů, ale i tak to bylo čtivé a zábavné. Hlavní hrdinka na mě působila poněkud mladším dojmem než na osmadvacet let, ale i tak byla sympatická. A Brendan to byl prostě pan dokonalý (někdy až příliš, řekla bych).

Spoiler: Na můj vkus se teda zamilovali nějak moc rychle, myslela jsem, že tam bude více pošťuchování a válčení. A asi by mě to tak i bavilo víc, ale nevadí, prostě to byla taková jednoduchá romantika….

Každopádně bych si ráda přečetla i díl věnovaný Hanah a Foxovi. Autorka si to hezky předchystala, tak snad se dočkáme…

bookcase
04.08.2022 4 z 5

Tak toto mě mile překvapilo. Hlavně povrchní Piper, která se v průběhu děje dostane někam úplně jinam. Miluju knížky odehrávající se v pobřežních městečkách, tady se atmosféra povedla. A skousla jsem i erotické scény, které jinak v knížkách moc nemusím, málokdo je totiž umí dobře napsat. Tessa Bailey má velkou představivost a bujnou fantazii. Celkově příjemná odpočinková záležitost.

léto romance americké romány

Tessa Bailey