Holka přes palubu

Holka přes palubu https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/497148/bmid_holka-pres-palubu-kAn-497148.jpg 4 284 90

Sestry Bellingerové série

Piper Bellingerová je zhýčkaná osmadvacetiletá dívka, které bohatý otčím poskytne, co si jen zamane. Jenže… když jednou vypije moc šampaňského a party na střeše se tak trochu zvrtne, odstřihne ji od rodinných financí a spolu se sestrou je pošle do zapadákova na druhém konci pobřeží, kde mají vést bar svého zesnulého otce. Kamkoli se na malém městě vrtne, potkává Brendana, mohutného vousatého námořního kapitána, který je od první chvíle přesvědčený, že Piper tam dlouho nevydrží. Hvězda sociálních sítí, co se ráda baví, a drsný rybář jsou sice naprosté protiklady, ale vře mezi nimi nepopiratelná přitažlivost. A Piper musí svému nevlastnímu otci (a tomu otravnému rybáři taky) dokázat, že se o sebe dokáže postarat. Copak to opravdu může být tak strašné?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

It Happened One Summer , 2021

Verunka4444
20.07.2023 5 z 5

Jůůů,miluji,když ve mně kniha zanechá pocity radosti,štěstí, naděje, takového toho tetelivého wauuu v břiše.Ze začátku jsem se bála,že Brendan bude neústupný,ale vyvíjel se a dokázal mluvit přesně tak,jak pravý chlap mluvit má. Rozhodně to byla dokonalá pohádka a já se k ní někdy mileráda vrátím.

Lelaqu
16.06.2023 4 z 5

Příjemná oddechovka, kterou jsem si přečetla na základě recenzí na tiktoku. První, co mě zarazilo byla er forma. Nejsem zvyklá moc číst v er formě, ich mám radši, ale musím říct, že mi to vůbec nevadilo:D Moc se mi líbil fakt, jak už tu někdo popisoval, že Piper se nezměnila hned, ale v průběhu jí i chyběl její starý životní styl. Na druhou stranu Brandon - moc se mi nelíbí, jak vždy autoři všeobecně popisují jak se najednou zamilují a mluví o ženách. Všichni víme, že v realitě to tak není:D Ale chápu, čtenáři to prostě v knihách chtějí.
Myslím, že pokračování není nutné, ale nebránila bych se mu.
Jednoduše na letní čtení doporučuji

Anniee
23.05.2023 4 z 5

Jedna z těch kvalitnějších oddechovek. Parádní je rozvoj hlavních hrdinů, ten je hodně vidět, i když je to místy trochu zbrklé. Netuším, jak by ti dva spolu mohli fungovat v reálném světě, ale to u tohohle typu knih asi nikoho nezajímá.
Byly tam zajímavé myšlenkové pochody, zajímavé postavy a pěkné prostředí přímořského městečka. Jen mi to prostě nějak úplně nesedlo. Trvalo mi než jsem se začetla a zvykla si na Piper, i na to, že je všechno jaksi rychlé. Část z toho možná dělal i překlad. Ale ve finále zklamaná nejsem a vrhnu se i na druhý díl o Hannah.

Lexie321
21.05.2023 5 z 5

Fantázia Jednoznačne úžasná kniha, ktorú vrelo odporúčam!
Od Tessy Bailey som čítala už My Killer Vacation (ktorú zbožňujem) aj Secretly Yours (ktorá nebola až taká dobrá) ale toto bolo TOP! Pipper a Hannah mali úžasný sesterský vzťah a ako postavy som si ich hneď zamilovala. Kniha sa čítala rýchlo a a tempo bolo super. Naozaj pôvabné napísaná kniha, ktorá človeka proste očarí a pohltí okamžite ideme čítať druhý diel.

Ewe291
13.05.2023 2 z 5

Po par knihach plnych nasilia som si povedala, ze sa potrebujem troska odreagovat. Tak som si povedala, ze ma mozno kniha ocari ako ina kniha. Ale prislo sklamanie, obrovske sklamanie. Nehovorim, ze autorka nevie ale prosto nesadlo mi to ani som s toho nebola ohurena. Piper na to, ze mala 28 bola horsia ako 12 rocne dieta a aj to prehanam. Bolo mile vidiet ako meni aj ako sa snazi a ano aj som sa parkrat zasmiala ale bolo to .... Ani neviem za mna tam nieco chybalo a aj to ubralo body, ze bola opisana tak ako bola a aj jej spravanie bolo take ake bolo. Koniec mi prisiel moc urychleny a Brandon ako sa zacal menit tiez to bolo moc rychle..... No prosto mne osobne to moc nesadlo a ku knihe sa tak skoro nevratim

rumova_kulicka
09.05.2023 4 z 5

I když je tohle stokrát omílané téma, tak byla kniha čtivá a nedalo se odtrhnout. Jen ty erotické scény mi přišly jak z trochu jiné literatury, možná to bylo ale překladem.

LenRan
24.04.2023 4 z 5

Tento příběh jsem si užila, proměna rozmazlené princezny v samostatnou milující ženu, prostředí přímořského městečka a jeho obyvatelé, vše se mi líbilo. Je to taková jednoduchá romantika, ale dobře se to čte a už se těším na pokračování.

pogmanka
22.04.2023 3 z 5

Knížka nebyla špatná, mám takováto témata ráda, když se "nafoukaná" holka začne měnit pochopí, že jsou na světě důležitější věci, že žít není vůbec špatné a podobně. Navíc Piper i její milý byli super, líbilo se mi, jak si k sobě hledali cestu. Jen mi tam chybělo něco víc, něco čím by mě to dostalo. Bylo to takové moc jednoduché a ještě ten sex mi přišel často opravdu zbytečný, že neposunoval děj, a prostě spíš mi přišlo, že to příběhu škodilo. Přece mezi nimi nešlo jen o to.

bezzink
02.04.2023 5 z 5

Zajimavy pribeh. Zajimava dvojice. Krasna romantika, velmi ctiva. Sice mi k sobe jejich charaktery uplne nesedi a nejsem se jista, jestli v realnem zivote by k sobe tak obri protiklady nasly cestu, ale tohle je proste romanticka pohadka. A my se muzeme tesit na jeji filmove zpracovani. :)
Druheho dilu se ve slovenstine dockame snad tento rok.

Kudík
11.03.2023 4 z 5

Piper Bellingerová sice na prvních stránkách opravdu působila jako rozmazlená princezna a až otravná influencerka, ale asi není divu v takovém zázemí, ať již u bohatého nevlastního otce, kterého zná od mala (cca svých 4 let) a oslovuje jej "pouze" jako Daniela nebo matky, která měla zvláštní odstup, anebo málo prostoru od autorky, o rádoby přátelích nemluvě. Díky za o dva roky mladší sestru Hannah, která se doufám svého přeloženého příběhu také dočká a do Westportu jela s Piper. Zde nalezly pozůstalost v podobě baru a pomníku na svého otce Henryho Crosse. Dále i jeho žijící matku, jejich babičku, vč. dalších lidí, např. i jednoho námořního kapitána Brendana Taggarta s jeho nabíjecí stanicí. Jejich začátky jsou roztomilé, jako celý titul. Uznávám, je to silně pohádkové až naivní čtení, kde z nic nedělajících slečen jsou najednou kutilové s charakterem, ale přesto se mi to dobře četlo a ve výsledku i líbilo.

Bearl
20.02.2023

Tak jsem zkusila ten slovenský překlad, ale neumím asi natolik dobře slovensky, protože jsem nepochopila hned na první stránce kalhoty "zo žraločej vlny", tak jsem se vrátila k českému a nevidím v něm problém.

0197
11.02.2023 5 z 5

V tomhle případě jsem se pustila do slovenského překladu, protože na ten český jsem neslyšela úplně chválu. A páni. Příběh mě chytl jako už dlouho žádný ne a doslova jsem ho hltala a nečetla naposledy. Jako čekala jsem, že to bude dobrý, ale že až takhle úžasný, to jsem nepředpokládala.

Co se týká Piper, tak ta měla jiný charakter a priority než snad všechny knižní hrdinky o kterých jsem zatím četla. Osvěžující a dobrý krok. Její vývoj byl inteligentně popsán. Svůj dosavadní život přehodnocovala a nepřišlo to lusknutím prstu nýbrž hezky postupně. Byla laskavá a to nejen k sestře, ale i k obyvatelům Westportu, kteří si ji oblíbili.

Brendan miloval své rodné město a oceán. Byl to rybář a navíc kapitán lodě. No boží. To byl panečku chlap. Čestný a zodpovědný. Měl rád svou zaběhnutou rutinu a protože taky nerada věci měním, tak jsem ho i chápala. Dva rozdílné charaktery, kterým to ale překvapivě dobře klapalo.

Romantická linka byla hodně rychlá, ale nemám s tím problém, pokud to je uvěřitelné a je hmatatelná přitažlivost. Což se ne vždy autorům podaří. Ale tady ta osudová láska cítit byla. Fungovalo to od samého začátku a sežrala jsem jim to i s navijákem. Byly tu hodně, hodně žhavý chvíle. Ale převažovaly vtipné pasáže. Neslo se to v pohodovém duchu a oceňuji dramatickou zápletku, která se rychle vyřešila a nepřeslazený konec. Ani vyprávění ve třetí osobě mně nepřekáželo. A to s tou nabíječkou? Sladký. Jsem zvědavá na Foxe a Hannu. Snad v létě.

Gooverka
18.01.2023 2 z 5

Pět hvězdiček za to, jak mě kniha dokázala udržet a jak jsem hltala každou stránku, dvě hvězdičky za příběh, kde je jedno klišé za druhým, předvídatelné a plné prázdných slov. To ale nic nemění na tom, že jsem si knihu maximálně užila a že splnila svůj účel, nakopnout mě a zbavit čtecí krize. Romantiky vůbec nečtu, ale tady si snad přečtu i druhý díl.

Leído
18.01.2023 3 z 5

Romantika, která nenadchne ani neurazí. Předvídatelné od první stránky. Moc mi nesedl ten odosobněný vypravěčský styl. Ale co se mi líbilo, byla nabíjecí stanice.

NannyOgg24
06.01.2023 4 z 5

Pěkná romantika. Akorát konec mi přišel takový už hodně neuvěřitelný.

kalinkacz
26.12.2022 4 z 5

Holka přes palubu je v zahraničí velmi oblíbenou záležitostí a já už chápu proč!
To prostředí, postavy, chemie mezi nimi, vtipné momenty… prostě se to četlo samo a kniha mě bavila od první do poslední strany.
Pokud tenhle žánr čtete, neváhejte!

Kuci12
17.12.2022 3 z 5

(SPOILER) Za mě dobré, ale aby to mohlo býti krásné, tak bych asi potřebovala více děje a méně dramatických pocitů a potřeby udělat jí šťastnou.......Ano chápu, že postelové scény jsou hitem, ale tady mi přišlo, že se autorka nemohla rozhodnout, jestli bude drsný sex a romantická láska dost popisná a na můj vkus to bylo popisné až moc. V podstatě jakákoliv jiná zápletka už nedostala prostor.

Áňa 998
10.12.2022 4 z 5

Milá kniha na léto, plná romantiky. Jen mi tam něco malinko chybělo, možná trochu pozvolnější přibližování hlavních postav? Každopádně, účel splnila, odpočinula jsem si :-)

Lenka8065
17.11.2022 5 z 5

Za poskytnutí knihy na recenzi děkuji @cosmopolis! #spoluprace

Holka přes palubu, je nádherná romantická komedie, která vám při čtení nejednou vykouzlí úsměv na tváři. Přesně taková je tato kniha, plná vtipných scének, sexuálního napětí a přátelského prostředí.

Hned od začátku poznáváme hl. hrdinku Piper, osobitou ženu, která ale neví co se svým životem a dělá jednu hloupou chybu za druhou. Piper, mi byla moc sympatická i přes všechny hlouposti, byla svá a vtipná. Pro hl. hrdinu Brendana velký oříšek. Oba byli velice rozdílní, ale i přesto si sedli a ta chemie mezi nimi byla něco! Brendan, mi ze začátku přišel trochu zahořklý vůči všemu, ale i jemu jsem později přišla na notu.

Kniha, je velice čtivá, hodně to ovlivňuje přívětivé městečko u moře. Kromě hlavních postav tam bylo i spoustu vedlejších postav milých, například Opal, sestra Piper (o které bude druhý díl), či nejlepší přítel Brendana.

Za mě ideální čtení nejen na dovolenou k moři. Má děj, který vás vtáhne a už vás nepustí od knihy. Oceňuji přiměřené kapitoly délce knihy, příběh se ani tímto stylem netáhl. Pokud hledáte originální a vtipnou romantiku, s kapkou erotiky. Tak tato kniha by vás neměla minout. Já sama se moc těším na druhý díl o Hannah a Foxovi!

Annyshga
15.11.2022 3 z 5

(SPOILER) Na začátku příběhu, kdy se seznamujeme s Piper jako zhýčkanou bohatou slečinkou jsem si říkala to snad ne . Absolutně mi neseděla. Působila na mě strašně falešně. Na jednu stranu byla milující a obětavá sestra a na druhou zase povrchní holka usilující jen o to aby byla vidět. Lekce, kterou si však pro ni přichystal její nevlastní otec nebyla jednoduchá. Přesto mě překvapilo, jak bravurně vše snášela. Příběh plynul dál a společně s ním se vyvíjela i osobnost Piper. Pomale ale jistě začínala zapouštět kořeny a stal se z ní úplně jiný člověk. A v ten moment mi došlo že ji mám vlastně ráda. Románek mezi Piper a kapitánem Brendanem měl předvídatelný ráz ale hezky doplňoval děj a ukazoval nám život a zajeté tradice v malém rybářském městečku.

Na životě Piper je krásně ukázáno, jak je bohatství a sláva pomíjivé a co dokáže s člověkem a jeho osobnostní udělat halda peněz a spousta falešných přátel.

Bohužel přes to všechno se mi příběh nedokázal dostat pořádně pod kůži a něco mi scházelo. Své příznivce si ale určitě najde.

léto romance americké romány

Tessa Bailey