Minutky

Minutky https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481660/bmid_minutky-OCJ-481660.jpg 4 148 148

Hodinky série

Pilot Samuel a fotografka Patricie se setkali po třiceti letech odloučení a doufali, že už spolu budou napořád. Věřili, že jim to život dluží. Tentokrát ale Patricie opustí Samuela. Navždy. Ve druhém díle série Hodinky se vracíme do srdcí i domovů starých známých postav. Patricie a Samuel jsou po opětovném shledání vděční za každou společnou chvíli a láskyplný moment. Do života jim ale, kromě nenávratných změn, vstupují i další postavy, aby vyprávěly příběhy ze svých pohledů. Děj prolínají střípky minulosti, kdy se ponoříme do sledování osudů nejen hlavních hrdinů, ale také Emmy, dívky, díky které se Patricie nakonec shledala se Samuelem. Jaká je její minulost? A jak se vyrovná s pocitem, že je důvodem, proč má celá její rodina srdce na kusy?... celý text

hzd
25.03.2022 5 z 5

Moc děkuji za pokračování knížky Hodinky. Oba díly se mi moc líbily. Je to takové pohlazení po duši. Už dlouho se mi nestalo, že bych se celý den těšila, až vezmu knížku při cestě z práce konečně zase do ruky a budu pokračovat ve čtení. Knížky hned půjčím svým blízkým, ať je také potěším.

Rosana
02.02.2022 5 z 5

Opět skvělá a neodložitelná knížka. Klobouk dolů před autorkou. Paní Veronika Jonešová prostě umí. Už aby zase něco napsala:-). Jen škoda, že zase byly v knize chyby.

Susán888
23.01.2022 5 z 5

Opět výborná čtivá kniha. Minutky jsou pokračováním knihy Hodinky. Zatímco v Hodinkách jsme se dozvěděli hlavní dějovou linii, Minutky nám objasňují některé detaily, hlouběji poznáváme vedlejší postavy. Obě knihy vás nenechají knihu odložit, a přečtete je jedním dechem. Nicméně je nutné zachovat pořadí dílů v jakém vyšly.

Ivana11
22.01.2022 5 z 5

Stejná nádhera jako předchozí díl Hodinky.

Danago
30.10.2021 5 z 5

Minutky jsou druhým dílem série Hodinky. Hodinky se mi moc líbily, ale některé příhody zde nebyly úplně vysvětleny a proto jsem na tuto knížku moc těšila. Rozhodně musíte číst knihy popařadě protože na sebe úzce navazují a děj byste asi nepochopili dostatečně. Minutky se vrací do určitých momentů, které v prvním díle byly zmíněny a tyto rozpracovává a dovysvětluje. Takže vám knížka odpoví na veškeré otázky, které vám zůstaly v mysli po přečtení prvního dílu. Bohužel pro toho kdo rychle zapomíná bude možná trochu problém pokud bude mít mezi knihami větší časový rozestup. Nejlepší je číst knížky hned po sobě.
V příběhu , ale samozřejmě jen nevzpomínáme na minulost, ale také se posuneme i kousek dopředu, ale to už nechci prozrazovat.
V každém případě je tato knížka stejně dobrá jako Hodinky. Přečetla jsem ji na jeden zátah, je poměrně útlá a velice čtivá.
Určitě jsou obě knížky cílené především na ženy, i když červená knihovna to není. Ale je to krásný a poutavý román.

Co mě na knížce trochu zarazilo je, že je mnohem více zaměřena na Samuela než na Patricii, ale to už tak bylo i v první knize a asi to tak autorka zamýšlela, i když je to trochu škoda.

Přidám také reakci na komentáře přede mnou jak k Hodinkám , tak k Minutkám ano nemusíte souhlasit se Samuelem a nemusíte ho chápat, ale život je takový nikdy nepochopíte každého a s každým nesouhlasíte, takže nevím proč by to v knížce mělo být jinak.

Marekh
29.10.2021 3 z 5

Kniha MINUTKY je druhý díl knihy HODINKY, kterou jsem četl na počátku tohoto roku. Autorka si knihu vydává samonákladem, kniha není dostupná v běžných knihkupectvích. Knihu lze objednat pouze u autorky na jejím e-shopu, případně si knihu půjčit v knihovně, pokud ji knihovna zakoupila. Já jsem využil půjčení knihy z knihovny. Knihu hodnotím mezi 70 %.

Kniha je vyprávěna z různých úhlů pohledů, skáče se z přítomnosti do minulosti. Úvodní kapitola začíná rokem 2062, což je vlastně v tomto příběhu přítomnost. Kniha má krátké kapitoly, které jsou pojmenovány. Navíc je na počátku kapitoly uveden věk jednotlivých postav, což bylo přehledné. Kniha se četla celkově dobře. Knihu jsem přečetl na jedno posezení, kapitoly rychle odsýpaly.

Myslím si, že kniha je určena zejména pro ženy. Asi nejsem cílová skupina této knihy, nicméně byl jsem zvědavý na druhý díl, jak bude příběh dále pokračovat. Pokud se čtenářům líbila kniha Hodinky, určitě se jim bude líbit také kniha Minutky. Styl autorky je stejný.

S knihou HODINKY jsem měl v určitých záležitostech otazníky a příběh nepůsobil na mě důvěryhodně. V této knize jsou sice dovysvětleny události z prvního dílu a jsou uvedeny na pravou míru, přesto jsem stále čekal na to nejdůležitější vysvětlení ze strany SAMUELA, které jsem bohužel nedostal, respektive jsem Samuela nepochopil v nejzásadnější věci, pro kterou se v minulosti rozhodl. Na konci 29 kapitoly mě dorazila Samuelova promluva, a to nedokážu překousnout a nechápu to. To vidím jako zásadní trhlinu tohoto příběhu. Očekával jsem, že v tomto dílu bude více rozvíjen vztah mezi Samuelem a Patricií a více rozeberou minulost, které ovlivnila jejich životy, ale nedočkal jsem se. Příběh se ubíral jinými směry, na tom není nic špatného, ale očekával jsem více samostatného příběhu Samuela a Patricie.

Kniha HODINKY má v Databázi knih pěkná hodnocení, převažují kladná hodnocení. Čas od času se vyskytnou záporná hodnocení, ale spíše jsou to ojedinělé komentáře, nicméně čtenáři mají v těchto názorech pravdu a vidím to podobně jako oni. Každopádně kniha MINUTKY si získá své čtenáře, především čtenářky, kterým se bude tato kniha líbit. Kniha je stylisticky pěkně napsaná.

O knize HODINKY a MINUTKY jsem vedl s mamkou bouřlivé diskuze a rozebírali jsme tuto knihu do všech podrobností. Mamka četla pouze knihu Hodinky, ale knihu Minutky už neplánuje číst. Knihy vyšla v obrovském nákladu - 5 000 kusů, což je poměrně vysoký náklad na začínající českou spisovatelku. Je však vidět podle počtu prodaných kusů, že kniha Hodinky má úspěch a většina čtenářů je s knihou spokojena.

V žádném případě to neznamená, že když jsem z knihy nebyl úplně nadšený, nemůže se líbit ostatním čtenářům, zejména čtenářkám. Určitě přeji autorce, ať má kniha úspěch a líbí se co největšímu počtu čtenářů. Není jednoduché napsat knihu, zabere to hodně času a není vůbec jednoduché prosadit se na knižním trhu, ještě když přihlédnu k faktu, že kniha vychází samonákladem a autorka si distribuci zajišťuje sama.

S hodnocením knihy to mám složité. Rád bych této knize udělil vyšší hodnocení, ale když to necítím, tak se nedá nic dělat. Je pravda, že o knize Hodinky a Minutky jsem hodně přemýšlel. Hodinky jsem přečetl v únoru v tomto roce a během měsíců jsem na tento příběh vzpomínal a kladl jsem si různé otázky a přemýšlel jsem o Samuelovi. Vedli jsme dlouhé diskuze nad tímto příběhem a podrobně jsem nad ním přemýšleli, navrhovali jsme různé změny, které by příběh vylepšily, aby pro nás působil věrohodně a uvěřitelně. Po stylistické stránce nemám žádné výhrady, jen ten Samuel mi nedá spát. :)

Kniha má pěkný přebal. Oceňuji, že na předsádce knihy je uveden RODOKMEN. Líbil se mi font písma a řádkovaní. Součástí knihy je také pěkná záložka. Takové knihy je radost číst. Bylo tomu naprosto stejně jako u prvního dílu.

Chválím korektory za dobře odvedenou práci. V knize jsem našel jen 2 (3) chyby, které jsem si poznamenal oproti prvnímu dílu. Chyby uvádím na konci komentáře, autorka si je případně může opravit. Jinak text byl perfektně zkontrolovaný a je vidět, že korektoři četli text pozorně. 2 chyby je jako zrnko prachu z celkového množství textu. Kéž by tak byly zkontrolovány všechny knihy.

Chyby, které jsem našel v knize:

str. 35: Na hlavní chod, humra s dušenou zeleninu [zeleninou]..
str. 103: Na oběd jsem [jsme] šly..
str. 188: Ukrad jsem ho tátoj. [tátovi?]

j_karlovska
27.10.2021 5 z 5

Hodinky (předchozí kniha autorky) patří beze sporu k mým nejoblíbenějším knihám vůbec. Nebylo proto zase takovým překvapením, že jsem byla stejně unešená i z Minutek. Mohla jsem se vrátit ke všem svým oblíbeným postavám a poznat je ještě lépe, autorka se v knize vrací k některým událostem již popsaným v prvním dílu a dále je rozvíjí, což jsem velmi ocenila.

Jako velké pozitivum vidím fakt, že se Hodinky a Minutky dají číst jako oddělené romány. Sice se v nich vyskytují téže postavy, ale jsem přesvědčená, že si člověk může užít i jen jednu nebo druhou knihu. A tak se podle mého názoru pozná kvalitní literární dílo.

U Minutek jsem se smála (autorčin inteligentní, nenásilný humor je závanem čerstvého vzduchu na poli české literatury) i plakala (k postávám z Hodinek mám vytvořené opravdu silné pouto) a cítila všechny emoce mezi tím. Knize, která mě přiměje natolik cítít a prožívat jednoduše nemohu dát nižší hodnocení než 5 hvězd.

Jako vášnivý sběratel knih nemohu nezmínit opět zcela prvotřídní kvalitu knihy jako takové - nádherná obálka, potisk i pod přebalem, krásně sněhobílý papír, vlastní záložky, na balíčku přišla i vlastní samolepka... Na první pohled je vidět, že knihy jsou psané a tvořené s láskou.

Evinanyklickova
22.10.2021 5 z 5

Stejně skvělé jako Hodinky, ale lepší. Jak v prvním díle paní Veronika hladila po duši a čtenář cítil při čtení až naivní naději, teď ukázala, že se stejnou něhou umí zlomit srdce. Snad nikdy jsem u knihy tolik neplakala.. Kniha je složitější ale zároveň přehlednější. Autorka jde naproti čtenáři a na začátku knihy je rodokmen a u každé kapitoly je jméno a věk vypravěče a rok, což oproti Hodinkám považuji za příjemné plus. A vlastně mi to pomohlo si udělat pořádek i v Hodinkách.

Opět krásná práce s názvy kapitol, už minule jsem to zmiňovala... Charles Dickens, doktor Sauvignon...super... no nemělo to chybu a musím říct, že třeba Sokol nebo Čmelák jsou taky skvělé názvy. Knihu budu mít v mysli ještě hodně dlouhou dobu.

Opět jsme objednávali i s kolegyňkou a knížky nám došly v krásném balení i s novými záložkami neskutečnou rychlostí, za to dávám další body do plusu. Děkuji.