Hledání Aljašky

Hledání Aljašky https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144816/bmid_hledani-aljasky-QmT-144816.jpg 4 3647 666

Románový debut dnes už známého Johna Greena je strhujícím vyprávěním o dospívání a hledání sama sebe. Šestnáctiletý Miles, posedlý sbíráním posledních slov významných osobností a touhou hledat „velké Možná“, je spíše outsiderem mezi svými vrstevníky. Jeho život získá zcela novou podobu, když přejde na internátní školu Culver Creek. Zde se rychle spřátelí se svérázným spolubydlícím a okouzlující, naprosto nepředvídatelnou Aljaškou Youngovou. Okamžitě je vtažen do světa, kde se porušují školní pravidla, pořádají různé večírky i provokace. Miles ožívá v dennodenním kontaktu s novými kamarády a stále víc miluje fascinující Aljašku. A tak vývoj směřuje k okamžiku, kdy se všechno nečekaně navždy změní... Živý, naléhavý a nekonečně dojemný příběh. Americkou knihovnickou asociací byl zařazen mezi deset nejlepších knih pro dospívající.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Looking for Alaska , 2005

pil
04.12.2013 5 z 5

Ještě pořád utírám nos a zírám doblba. Já, cynik cynický vám bulím jako tele! John Green mě opět dostal. Dočetla jsem právě Hledání Aljašky, a jestli si myslíte, že je to zas nějaký další cestopis o poznávání země severozápadní části Kordiller, jste mimo. Je to příběh o současných teenagerech. Nesmějte se! Ano, slyšíte dobře. Hlavní hrdina Váleček Halter je pro mě Salingerův Holden Caufield dnešní doby. Žádná představa pětatřicátníka, jak asi mladí přemýšlí a hovoří , co tak nám asi dělají po večerech…..až vám z těch vycucaných představ je trapně po těle, ale opravdový silný příběh o lásce, přátelství , o boji s autoritami a závislostmi, o hledání sebe sama. Příběh o „ velkém Možná“.

medvěd
19.11.2013 5 z 5

Krásná kniha. Život může být ta největší kurva, ale člověk má dál hledat velké možná.

kniholka
14.11.2013 5 z 5

Nejenže Green skvěle vykresluje studentský život se vším, co k němu patří laskavým způsobem sobě vlastním, přidává ale i něco navíc. Zabývá se tím, co s námi udělá to, když se nám někdo usídlí v srdci, které si na něj bude pamatovat navždy. Konfrontuje své hrdiny s pocitem viny, nepochopení a neustávajícím hledáním, kterým sice můžeme procházet ve skupině, šanci nalézt nám to však nijak nezvýší.
Nemá cenu tuhle knížku srovnávat s Hvězdami, každá vypráví svůj příběh. Obě to ale skrze svého autora dělají zatraceně dobře.

Babouš
09.11.2013 5 z 5

Johna Greena jsem si zamiloval už díky knize Hvězdy nám nepřály. Ta se mi osobně líbila o něco víc, ale myslím, že není fér to porovnávat. Hledání Aljašky je přece jenom o pět let starší (a autor tedy měl o pět let méně zkušeností) a navíc jsou hrdinové obou knih v úplně jiné situaci. U obou knih jsem ale měl po dočtení dvě otázky:

1. Proč neznám tak výjimečné lidi, jako jsou v Greenových knihách?
2. Kdy od Johna Greena česky vyjde něco dalšího?

Sympatičtí hrdinové, poutavý příběh... Každý by podle mě měl zkusit něco od Greena!

kneslova
31.05.2013 4 z 5

Pan Green je výborný spisovatel, takže všechno co píše, se čte samo. Dobré, ale na Hvězdy nám nepřály to nemá.

rusalka1
16.05.2013 5 z 5

Moja výročná 300-stá prečítaná kniha (ak pravdaže nerátam knihy prečítané v Aj :D). Musím uznať že po toľkých chválach som čakala niečo o trošku viac, no i tak dávam 4 hviezdičky. Kniha rozhodne mala čím zaujať, hlavne zaujímavými postavy s ich niekedy čudným správaním a neskutočne zaujímavým zmýšľaním (o svete, hľadaní, labyrinte, živote či smrti). Ach Aljaška Aljaška kam si to zmizla a hlavne prečo? Ak niekto nájdete človeka podobnému Aljaške (takého nestáleho) dajte mi vedieť. Rozhodne sa teším na ďalšie diela od Johna Greena. ;)