Místní hrdinové

Místní hrdinové https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/6917/bmid_mistni-hrdinove-f9C-6917.jpg 4 96 13

Hitman série

Tommy Monaghan odstraňuje superlidi. Je to férovější – a navíc je za ně víc peněz. Jenže takovýhle člověk je dost na očích, takže není divu, že si ho všimne vláda a udělá mu nabídku, kterou nemůže odmítnout. Bude pracovat pro ně a likvidovat superhrdiny, kteří si nehledí svého a dělají problémy. Jenže Hitman odmítne a tím si udělá nepřátele na vysokých místech... a navíc se do hry vloží i Green Lantern. A jako by neměl Hitman dost problémů, čekají na něho ještě zombie tučňáci!... celý text

Politre
17.09.2023 5 z 5

Tak tímto dílem si mě Ennis získal. Bavil jsem se neustále, dialogy v sobě mají porci drsňáckyho humoru a gagy zase humoru černého, jak irskej Guinness. Partičku kolem Monaghana si nelze nezamilovat a autoři umí zahrát i na vážnější notu. V části z gothamského akvária a Hackenova běsnění jsem se dokonce hlasitě smál, což je asi nejlepším doporučením.

Luigi1
11.05.2023 4 z 5

Pomalý rozjezd pak šlo

perko
16.06.2022 4 z 5

Trochu slabší, než naprosto perfektní první díl. I tak je to parádní kousek. Musím vyzdvihnout dialogy, ty jsou výborné a hlavně autentické. Celá parta borců je skvělá, hned bych s nimi šel na jedno.

Wiedzmin
19.11.2021 4 z 5

Místní hrdinové jsou trochu slabší, a oproti jedničce je tam pár hluchých míst. V každém ohledu se ale i tak jedná o další porci zábavy, která je korunována závěrečným masakrem v zombie akváriu. Já umíral smíchy, Tommy si mě definitivně získal a já okamžitě sháním celou sérii do mé sbírky.

wullcann38
29.07.2021 5 z 5

Tentokrát jsme tu měli týmovku Hitmana a Green Lanterna a Zombie zvířátka...
Možná o chlup horší než první díl, ale furt absolutně boží.
Za mě:93%

jarynek
07.06.2019 5 z 5

Když jsem dočel jedničku, tak jsem si říkal "Jako dobrý, ale to je všechno?". Prostě jsem si knížku užil, ale odvařenej jsem z toho nebyl. Něco ke spokojenosti chybělo. Ale dvojka mne dostala na vrchol blaha. Směs situačních gagů, akce, nadsázky, ale občas i odbočka k vážnější stránce fungují skvěle.
Bar u Noonana se všemi jeho postavami je těžké si nezamilovat, o čemž se přesvědčí i Green Lantern. Kdo by to byl řekl, že se takový klaďas bude zahazovat s pochybnými existencemi, které mnohdy ani neví, kdo ot GL je.
Příjemná je i linka se suspendovanou detektivkou, která jde po Tommym. Jen si za to sloveso "jde" bude možná v průběhu času nutno dosazovat různé významy.
A finální zombie boj v zoo nenechá klidného žádného milovníka zvířat.

Lenka.Vílka
31.07.2018 5 z 5

Naprosto úžasnej trip uchylovinama. Hitman mi chyběl a jsem moc ráda, že se ke mně dostaly i tyhle první díly.
Začátek byl super. Měření pinďourů v zabijáckém stylu vhodně nažhaví na to, co bude dál. Takže kdo neví, co drží v ruce (jako komiks Hitman, ne toho pinďoura), má možnost si další četbu rozmyslet. A říkám to předem. Chybu udělá. Takže...co se stane, když nechcete pracovat pro parchanty a chytat pro ně superhrdiny? Půjdou po vás. Ale sorry, jakej debil se rozhodne jít zrovna po Tommym? Já vím, souško, já vím. Solidní debil. A taky Green Lantern. Páč má pifku, protože si myslí, že po něm jde Tommy. Zrovna Tommy, kterej se kamarádí s každým, kdo mu zaplatí pivo. Což ten týpek ani neudělal. Padouch!!! Za to si kulku zaslouží!!!

("Normálně superhrdiny nestřílím, kámo - ale ty ses přiblížil momentu, kdy možná udělám výjimku...")

Smála jsem se jako blázen. A smála a smála. Týmovka jako z vlhkejch snů každý normální holky (a jestli u vás nic, je to jasný, nejste normální...nebo holka), která sice neskončí happyendem a za zpěvu She's like a wind a závěrečného hudlana, ale i tak to stojí za to.

Plus závěrečná epizodka v podání nejlepších zabijáků v okolí (čili od Noonnana) a pár zombie. Mňam.

Disease
25.09.2017 5 z 5

Příběh s Green Lanternem je geniální.

trudoš
08.11.2015 5 z 5

Díky Monaghanově svéráznému přístupu k životu a jinejm průserům (pár pivek, bouchačka plná neklidných nábojnic a pokec s kámošema v hospodě vyřeší prakticky všechno) si mě jeho příhody rychle získaly. Druhé album začíná přesně tam, kde skončilo to předchozí, takže vás čeká další nadupaná jízda plná zběsilé střelby, bizarních postav, černého humoru a dialogů, které jako by napsal Quentin Tarantino ve své nejlepší formě. Spokojenost po všech stránkách.

Kapis
23.02.2015 5 z 5

Jojo, je to lepší než jednička - takové vyzrálejší, dospělejší, docela napínavé a samosebou sranda.

dobroslav9182
29.12.2014 4 z 5

Tommy je v hajzlu, nic se mu nechce a nejradši by se na všechno vysral. Do jeho emo módu ovšem zasáhne nejen jeho kámoš Natt, ale také vláda a nejmenovaný smaragdový superhrdina (který je ve skutečnosti pěkný škrt a kokot). Navrch přihodí Garth a John parádní nemrtvé tučňáky a jinou zvířenu. A Hacken zalituje své důvěry vložené do zombie filmů :-D

3DD!3
21.11.2013 5 z 5

Dokonalost sama. Tommy je sice v rekonvalescenčním módu, to ale neznamená, že si neužijeme pořádnou legraci. Místo démonů je tu jeden relativně nový superhrdina a mafii nahradila vládní agentůra. Ennis sází především na pohodovou atmosféru a přátelskou notu Noonanova pajzlu. A příjdou i zombie tučňáci!

vhumanik
05.09.2012 5 z 5

Výborná záležitost, kde dostane na prdel CIA, mafie, pošahaný dealer drog, zkorumpovaný policajt, ale i kladný superhrdina... Prostě a jednoduše Tommy Monaghan exceluje!