Hitman

Hitman https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/6916/bmid_hitman-I1B-6916.jpg 5 122 16

Hitman série

Tommy Monaghan byl docela obyčejný nájemný zabiják, dokud na něj při jedné fušce nevyskočilo mimozemské monstrum a nezakouslo se do něj. Tohle opravdu hodně blízké setkání třetího druhu Tommy sice přežil, ale dost ho to změnilo. Jako památku na ně si totiž odnesl superschopnosti - rentgenový zrak a telepatii. Jiný by se vrhl na dráhu superhrdiny a šířil dobro. Takový idiot ovšem Tommy Monaghan není. Pořád pracuje jako nájemný zabiják - jen se jeho klientela trochu změnila. Místo normálních grázlu zabijí supergrázly. Třeba Jokera.... celý text

Luigi1
10.05.2023 5 z 5

Tyto příběhy se mi moc líbily

perko
25.04.2022 5 z 5

Jo, tak tohle si nechám líbit. Tommy nechodí kolem horký kaše, není na dlouhé žvanění a raději za sebe nechává mluvit svoje bouchačky. U mě dobrý.

Wiedzmin
19.11.2021 5 z 5

Prvně sem od pana Ennise četl Hellblazera a jeho Syna člověka. Pak sem díky seriálu The Boys najel na jeho komiksovou Banduu a dál už nebylo na co čekat. Hitman na mě mával bouchačkou z pultu knihovny a já ho nemohl přehlédnout. Výborný nápad. Ennis jede civilní surovou jízdu, do které komponuje slavné supráky a jako ústřední postavu si vybere "obyčejného" zabijáka. Na mě to v dnešní přehnaně korektní černobílé a jindy zas přebarvené době působí jako hrom z čistého nebe a tuhle jízdu si královsky užívám. Tommy a jeho banda od Noonana je sympatická a pokud si člověk jede na vlně černého humoru, tarantinovské akci a nemá problém s ujeťárnama, tak si ho právě tenhle "super" maník získá všema jednadvaceti prstama. Další věc, v kterém jiném komiksu najdete hlavního hrdinu, který poblije Batmanovi boty a vyvázne z toho jen s pár zlomenými žebry? Za mě skvost, co mě zatraceně dlouho míjel.

wullcann38
27.07.2021 5 z 5

Po Preacherovi jsem se chtěl hned pustit do další Ennissovi série-Hitmana.
Hned jako Preachera jsem si ho zamiloval.
Druhý příběh byl o trošku horší, ale furt absolutně boží.
Takže za mě:97%
Jo Ennis je prostě komiksovej Tarantino...

spackler
16.11.2020 4 z 5

k celý sérii-hodně dobrý,moc se mi líbí jak to skáče z parodie k dramatu-tohle by chtěl asi umět deadpool ale tady to funguje mnohem líp..,mccreovo kresba hodně zajímavá osobitá...celá ta hospodská parta..gauneři kterejm ale držíte palce a samozřejmě baytor(zajímalo by mě jestli ho vykradá groot,nebo naopak nebo je to náhoda?)

OldaB
11.02.2020 5 z 5

Zabíjení proložené plkáním v putice. Dones další rundu.

Tsuki
20.09.2019 4 z 5

Tenhle komiks je povedená záležitost - pokud vám nevadí spousta krve, vražd, brutálního (doslova) humoru a nechutností. Pokud ano, tak asi nemá smysl číst dál jak za předmluvu.
Já jsem si Tommyho Monaghana vcelku rychle oblíbila, přestože nedám na klasické superhrdinské komiksy dopustit. Ale možná je ve mně cosi zvraceného či co, že mě tohle vlastně baví číst. Osobně jsem si na tolik opěvovanou kresbu musela zvyknout, přijde mi hodně úsporná, ale nakonec k celkovému ladění sedne jako pr... zadek na hrnec, protože se toho děje tolik, že detailnější obraz by asi spíš rušil. Za moje první setkání s Hitmanem můžu říct, že jsem spokojená. Má jen tu smůlu, že přichází hned za mým prvním setkáním s Punisherem, které na mě udělalo stejný dojem, ale bylo první. Uvidím ještě časem, které z těchto temných zákoutí DC u mě převáží.

jaroslaf2941
16.11.2018 4 z 5

V zásadě sympatická postava i příběh mají v pozdějších knihách sestupnou tendenci. Na hitmanovi mi osobně vadili démoni a duchařina, nehodilo se to tam. Zato crossovery s batmanem, jokerem, supermanem a dalšíma "supers" jsou na těchto knihách skvělé .) Taky mě baví neustálé zmiňování Louieho "pánského wc," a tommyho pletky s detektivem tiegelovou .)

Disease
25.09.2017 5 z 5

Oba příběhy super.

SedllY
20.12.2016 5 z 5

Není to tak super jak Preacher, ale i tak je to zábavná,ne moc ukecaná, šílená jízda plná přestřelek, vraždění a nechutností! Některé hlášky fakt pecka.. Tohle jsem prostě v knihovně musel mít!

Rilian
08.06.2015 4 z 5

Moc mi nesedla kresba, ale pokud někdo poblije Batmana, nemůže se na něj nikdo zlobit :-)

Kapis
23.02.2015 5 z 5

Ale jo, líbilo se mi to o kousek víc než Preacher a o kus víc než Punisher. Kresba místy nic moc, ale drsné výrazy McCreaovi fakt jdou - scénka s "dietním burgrem" a jak tam mezi ně skočil rozčílený a posléze rozstřílený Nightfist mě fakt pobavily

dobroslav9182
29.12.2014 5 z 5

Poprvé se nám představí DCčkovský sekáč v baloňáku, s černými brýlemi a rošťáckým úsměvem na neoholené tváří. Tommy Monaghan a jeho kámoši si rádi nalévají držky v Zabijáckým baru U Noonana. Jenže Tommy chce od života víc a na to potřebuje prachy. A tak, když se mu dostane nabídky ke killnutí Jokera, neváhá a vyráží do akce. Samozřejmě že cestou potká i Batmana (který z toho nebude zrovna dvakrát happy), ale to není zdaleka to nejhorší, co jej v Arkhamu čeká...

3DD!3
18.10.2013 5 z 5

Boží. Tommy sice střílí a zabíjí, ale je to sakra sympaťák. První dva kšefty jeho samostatné série jsou nacpané vším co mám já osobně nejradši (suché hlášky, zvrácený humor i osudové rozhodování, to já můžu, to jo) a to všechno v parádní oldschoolové kresbě Johna McCrey. Preacher je asi drobet lepší, ale ten zase nemohl poblít Baťovi boty. ;-)

Jamessi
21.06.2013 5 z 5

Úžasná parodie na všechny superhrdinské komixy (hlavně z DC univerza).

vhumanik
21.03.2012 5 z 5

První díl této série je prostě klasika...
Jedinečná ukázka Ennisova mistrovství říznutého spoluprací s neméně skvělým McCreou.
Pro milovníky comixů s hrdiny, kteří nejsou až tak úplně super ;) , vyznávajícími vlastní zásady a produkujícími drsňácké hlášky je tohle povinnost.