Osudný polibek

Osudný polibek https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/215721/mid_havrani-bratrstvo-osudny-polibek-syU-215721.jpg 4 347 77

Šestnáctiletá Lila se narodila do rodiny senzibilů a jasnovidců. Ve svém osudu má napsáno, že až políbí svou pravou lásku, dotyčný zemře. Lila se proto rozhodne, že nikdy nikoho líbat nebude. Kluci ji nezajímají a hlavně ne ti z Havraního bratrstva, party bohatých studentů místní elitní školy. S těmi jsou jenom potíže. Jenže když ve své první jasnovidné vizi spatří Ganseyho, vůdce Havraního bratrstva, který má během příštího roku zemřít, nedokáže ho vyhnat z hlavy. Když se s ním pak setká tváří v tvář, polibek smrti se stane reálnou hrozbou...... celý text

Romány Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , Argo

The Raven Boys , 2012

Jajíček
01.11.2016 5 z 5

Tuto knížku jsem dostala od sestry. Ani neví jak moc jsem jí vděčná. Knížka mě nadchla od začátku... Má úžasný, nutno dodat i do detailu propracovaný, příběh, styl psaní mi naprosto vyhovuje a knížka se čte skoro sama. Doporučuji! :) Doufám jen, že se dočkám dalších dílů...

JanineZel
30.10.2016 5 z 5

Nebýt mé kamarádky, která mi tuhle knížku skoro až přímo vnutila, tak bych si ji nepřečetla. Nejen proto, že jsem o ní neslyšela, ale už jen podle českého překladu názvu knihy a anotace. Přišlo mi to velmi nezajímavé a měla jsem už předem dojem, že tam bude jeden z těch klasických milostných trojúhelníků a "srdcervoucí" rozhodování a nad tím vším nějaký hrozivý osud o nešťastné lásce. Ale jakýpak to velký omyl to pro mě byl. Sice jsem knihu občas proklínala za pomalé tempo, ale teď, když už mi zbývá jediná kniha do přečtení série, mi to vyhovuje. Postavy mi opravdu velmi přirostli k srdci a díky onu pomalému tempu, jsem s nimi déle (a vůbec mi to nevadí). Celkový děj je pro mě famózní a tolik nečekaných situací... Jsem opravdu vděčná své kamarádce, která mě do toho vtáhla. Poslední knihu chci rychle přečíst, ale vlastně ani nechci. Za mě je tohle jedna z nejlepších sérií, co jsem kdy četla.

Freecaket
16.10.2016 5 z 5

Dovolím si zde zhodnotit celou sérii (však bez spoilerů), jelikož se překladu pokračování pravděpodobně už nedočkáme.

Musím říct, že kdybych sérii neznala ze zahraničních webů a nenarazila na pár malých spoilerů k pokračování, které mne zaujaly, česká prezentace knihy by mě vůbec neoslovila, naopak mne dlouho odrazovala. Nelíbí se mi, jaký byl zvolen český název prvního dílu a také anotace moc neodpovídá obsahu knihy (jiná cizojazyčná vydání ji mají alespoň obohacenou o základní linku příběhu – hledání Glendowera). Možná je to jen můj problém, protože už nejsem cílová skupina a tyto typy knížek nevyhledávám, což je ale v tomto případě škoda, protože TRC není jen obyčejná „young adultovka“, která řeší milostný trojúhelník. Ba naopak. Také nechápu změnu jmen hlavních postav, ale to je už v konečném výsledku jedno. To jsou mé výtky k českému překladu.

Jinak se mi tato série moc líbila. Styl autorky mi velmi sedl. Umí zajímavým způsobem popsat i nejhlubší myšlenky a obavy jednotlivých hrdinů. Každá postava je zpracována do hloubky, což se objevuje hlavně v dalších dílech. Tím jsou také sympatické a nenajdete zde postavu, kterou byste nesnášeli. Rozhodně hlavní hrdinka není otravná, jako je tomu mnohdy u teenagerovských postav.

Nejvíce oceňuji příběh, který vyprávěl o hlubokém přátelství mezi hlavními hrdiny. Tyto knihy krásně vypráví o různých typech lásky, které převažují nad propagovanou osudovou láskou mezi Blue/Lilou a jejím vyvoleným. Moc mne také zaujalo netradiční téma – hledání velšského krále, které je spolu s neobvyklými magickými schopnostmi hrdinů originální.

Jediné co může čtenáře odradit je pomalé tempo a podrobnější vykreslování myšlenek hlavních hrdinů, které se táhne celou sérií. Nebo absence velkolepých akčních scén, přestože dramatických okamžiků je zde dost.

Celkově jsem z příběhu nadšená a rozhodně je to jedna z knih, kterou bych doporučila každému čtenáři, který má rád napětí, tajemno, kouzla, vtip, přírodu, rychlá auta, latinu, příběhy o přátelství i trochu romantiky. Také doporučuji dočíst si zbylé díly v originále. Angličtina, přestože autorka nepoužívá zase tak jednoduché věty, se dá v pohodě zvládnout ;-)

Takže za mě pět hvězd a moc se těším na sérii o Ronanovi, které bychom se měli někdy v budoucnu dočkat :)

Neverdin
09.10.2016 4 z 5

Napínavé zajímavé, moc mě to bavilo ...jen mě mrzí , že druhého dílu ( ani dalších) se v Čechách (tedy v češtině) zřejmě nedočkáme :-( .... ach jo.

TerkaKasparkova
19.08.2016 4 z 5

Proč musí tahle knížka mít tak nehorázně moc otevřený konec?????????? Gensey je podle mě super a ani není takový ředitel zeměkoule tak jak si všichni o něm ze začátku myslí ja ho mám osobně radši jak Adama. Podle me Adam není zas takový chudáček jak je v knize popisován. Kniha ze začátku vůbec nebyla čtivá a když říkám vůbec tak to taky tak myslím ale ke konci je to plné zvratů a překvapení ;) kdo má Genseye radši ať da like :D uvidíme kolik fanynek tu má.

Chikko
14.08.2016 5 z 5

Maggie je moje oblíbenou autorkou hned z několika důvodů, ten asi nejhlavnější je, že se mi moc líbí, jak si vždy vezme pod mikroskop legendu, upraví ji a napíše na jejím základě nádherný a napínavý příběh plný zvratů. To, že Noah je ve skutečnosti Czerny, kterého obětoval profesor Roup když byl studentem, mě ohromilo. Moc se mi líbí postava Rorana, která je plná citů které schovává za sarkasmus a jedovatost.
P.S.: Stejně chci aby Lila skončila s Adamem!!! :D

Jinxx
30.07.2016

Johanq: Odpověď je v dalším díle. ;)

Ni_kita
19.04.2016 5 z 5

Na tuhle knihu jsem se dlouho těšila, a po dočtení musím říct že oprávněně. Podle anotace jsem usoudila že celá kniha bude v podstatě o tom, jak se Lila zamiluje a bude řešit to že svého vyvoleného může zabít... Nakonec mi ani nevadilo že to tak nebylo, a naprosto celou knihu jsem si užila, až teda na ten konec, kde jsem marně hledala pokračování... :D

Jass
27.03.2016 4 z 5

Tahle knížka vážně nebyla špatná, ale nějak se mě nedokázala dotknout - což se mi u knih od Maggie Stiefvater stává až děsivě často. Její knihy jako by u mě prostě nedokázaly udeřit na tu správnou strunu, jedinou výjimkou je kniha Ve znamení Štírza, která mě nadchla. Nápad má Maggie jako pokaždé skvělý, postavy kluků byly taky skvělé a asi bych si je měla hned oblíbit, ale nestalo se to - jediné co mě opravdu bavilo byl vztah Adama a Ronana, u toho jsem se upřímně nasmála. Noah byl taky celkem fajn, a stejně tak Gansey. Hromada Liliných tet taky pobavila. Samotná Lila byla... mohla být sympatická, ale byla spíš jen vážně divná... Jako vždy mám z Maggie trochu rozporuplné pocity, ale jestli se vám líbilii jiné její knihy, tak tahle patří mezi ty lepší.
Ale musím se přiznat, že tu Ronanovu větu na závěr jsem taky tak úplně nepobrala...

Kris@
30.11.2015 3 z 5

Jako obvykle měla kniha zajímavý námět a v téhle se objevilo i sem tam něco nového. Bohužel mi absolutně nesedl autorčin styl psaní. Tedy nazvala bych to spíš pokusem o vlastní styl. Podobné autorky by se teď daly přehazovat vidlemi a jejich styl je téměř k nerozeznání. Většinou ale takové knihy působí až trapně, ale tady to bylo jinak - zde bych použila slovo Nepovedeně. Jak se říká: "Techniku má nastudovanou, ale ničemu pořádně nerozumí." Jako by autorka měla seznam věcí, co by měla mít povedená kniha tohoto žánru a snažila se ho průběžně odškrtávat. A tak přidávala dobré prvky na špatná místa a z nepochopitelných důvodů. Celá kniha na mě působila jako vaření Pejska a Kočičky. To, že smícháte samé dobré věci, vám ale nemusí dát dobrý dort. Jako vždy končím podobně:
Je to škoda, protože námět (a i některé postavy) nebyl špatný.

daryna
10.11.2015 5 z 5

Bylo to naprosto dokonalý! Úžasný příběh s ještě úžasnějším dějem... Postava Genseyho mě moc nezaujala, ale zato Lila... není sice moc výrazná, ale člověk si ji zamiluje.
Celkem dost mě zajímá, jak to dopadne s Adamem.
Nejraději ze všech mám Noaha -taky nevýrazný a to v pravým slova smyslu, ale prostě fantastický- a Ronana.
Ronan. Je ze všech nejzáhadnější a tím pádem o něm prostě chcete vědět víc. jen jsem nepochopila jeho poslední větu: ,,Asi bych vám to měl konečně vyklopit," prohodil. ,,Cirkulárka se mi jenom zdála."Kdyby byl někdo tak hodný a napsal mi co to znamenalo, byla bych mu nadosmrti zavázana.

Violete
31.10.2015 5 z 5

Tato kniha patří k mým nejoblíbenějším :) Myslím si, že autorka měla skvělý nápad, který tu ještě nebyl a naprosto mě svým dílem nadchla. Miluju tuto knihu a těším se až se pustím do dalšího dílu :)

Janičta
16.10.2015 4 z 5

O knize jsem si vůbec nic nezjišťovala. Nečetla jsem ani anotaci a narazila jsem na knihu náhodou tady na DK.
Proto se mi hned na začátku zježily hlavy na hlavě, když jsem zjistila, kolik vlastně hlavním hrdinům v průměru je... Já se knihám s teen hrdiny vyhýbám, už jsem z přemoudřelých a předčasně dospělých děcek asi fakt vyrostla.
Ale takhle kniha má něco do sebe. Zajímavý děj, zajímavé charaktery.
Duchařiny mě moc neberou, ale tady je to podáno poutavě, okořeněno prolínajícími se osudy různých lidí.
Lila není úplně výrazná postava, ale vylaďuje příběh, Gansey je typicky netypický bohatý synáček ve kterém je víc, než je na první pohled vidět, Adam má hodně smutný příběh a já doufám, že se mu z toho všeho podaří nějak vyhrabat, Ronan je z nich všech nejtemnější a tím pádem nejzáhadnější.
Už se těším další díl.

PandaGirl
07.07.2015 4 z 5

Nedokázala jsem se rozhodnout, jak přesně hodnotit tuto knihu. Prostě Havraní bratrstvo je divná kniha. Divný děj i divné postavy. Možná proto se mi tak líbí. Přečetla jsem jí asi za dva dny (musela jsem se do toho učit). Každou stránku jsem hltala, abych se něco dozvěděla. A ten konec mi prostě zase všechno co jsem se dozvěděla rozstřelil. Prostě mi to bralo dech. Ta kniha byla něčím tak neskutečně zajímavá a čtivá a já stále nemůžu přijít na to, co mě na ní tak fascinuje. S kamarádkou jsme si ohledně děje vytvořily už tolik scénářů, že prostě aspoň jeden musí vyjít :D
Nezbývá mi, než jen se těšit na další díl, abych se konečně dozvěděla všechno - dobře, tak všechno ne, protože bude mít víc dílů než jen dva :)

kklepkaa
06.05.2015 4 z 5

Kurňa asi nedokážu být objektivní... už dopředu jsem netrpělivě čekala, až uslyším/přečtu Ganseyho jméno a ke konci knížky musím zhodnotit, že to je opravdu skvěle napsaný charakter. Hlavní hrdinka mě tolik nezaujala, ale šlo to... začala jsem být alergická na Adama a ohromě se těším až si víc přečtu o Ronanovi a konečně Noah je neméně zajímavý charakter.

Příběh se mi líbil, mít víc času, tak to asi přečtu na jeden zátah. Je to opravdu čtivé a neotřelé. Nemůžu se dočkat co si autorka připravila do dalšího dílu. Má to opravdu skvěle rozpracované. Celý první díl dávkovala nové poznatky postupně, takže se člověk dovídal pořád něco nového a tím se udrží pozornost čtenáře na maximum až do finále. Duchařské věci mám opravdu moc ráda... Už dlouho mě takhle něco neupoutalo jako Havraní bratrstvo a já jsem ráda, že jsem se k této knize dostala.

Sakra už aby byl druhý díl... a pak potřebuju třetí a čtvrtý :-) Asi mám novou "obsesi".

maruschka
31.03.2015 5 z 5

Maggie je prostě génius. Havrani jsou úplně jiní než Vlci, přesto člověk znovu lapá po dechu nad tím gejzírem nápadů a emocí. Nedokážu se rozhodnout, jestli miluju víc Adama, Ganseyho nebo drahouška zlouna Ronana. A Noah, proboha, Noah!!! Lila samozřejmě úžasná, autorka do ní určitě dala velký kus ze sebe (vsadila bych se, že Maggiin pokojíček vypadal hodně podobně jako Lilin :D ). A Maura, Persefona, Calla... Jo, po dlouhé době mám fyzickou potřebu zapsat si jména všech postav. K ději: ty čarodějnické věci moc nemusím, ale autorka se naštěstí netopí v okultních detailech, naopak - daří se jí (opět) vytvářet vlastní kouzelný svět, i když (opět) používá osvědčené ingredience. Podařilo se jí šokovat mě! Plus: strašně obdivuju, jak se nenechala unést a romantická linka je zatím spíš v náznacích - krásně si to šetří na všechny čtyři díly a jsem vážně zvědavá, jestli to nakonec bude Adam, nebo Gansey. Zatím samozřejmě vede Adam ;). A všechna ta rozehraná tajemství!!! Teď se jen modlit, aby v červnu ten další díl opravdu byl...

Markett
23.03.2015 4 z 5

Maggie Stiefvater je opravdu skvělá autorka, ale abych byla upřímná, Vlci z Mercy Falls a Ve znamení štíra se mi líbilo mnohem víc. V této knize jsem chvílemi tápala, co se vlastně děje. Pak se začalo něco dít a knížka se četla jedním dechem, ale pořád bylo něco, co mi tam nesedělo, ale bohužel nedokážu říct co. Přesto můžu říct, že mě knížka nezklamala a líbila se mi... ale přidávám se k názoru, že ta jména nebyla zrovna nejlepší. :)

Tučně
07.03.2015 4 z 5

Líbilo...až na ta jména :D

Marillee
12.02.2015 4 z 5

Může mi někdo říct, o čem ta kniha vlastně byla? :D Ne, dělám si srandu. Abych se vyjádřila, Havraní bratrstvo mi příběhem vyhovuje mnohem víc než Vlci z Mercy Falls. Když teda pomineme, že moje pochopení bylo téměř nulové. :) Ale celkový dojem je asi takový = Chci další díl, protože mě to dost zajímá a nechápu, co měl znamenat ten konec!!!

Bublushka
25.01.2015 4 z 5

Pěkná četba s příjemných stylem Maggie Stiefvater, který máme tak rádi.
Lilu jsem si už od začátku oblíbila, byla taková správně cáklá, ale už od začátku mi tam pár věcí přišlo přitažených za vlasy- ano je to fantasy, ale někdy mi něco přišlo až moc. I tak se mi kniha líbila. Ze začátku mě teda vůbec nebavily části s Ganseym, ale postupem času se zlepšil a vlezla mu tam i Lila, takže to šlo a já si pak tu jeho partičku nakonec oblíbila. Když jsem si četla jejich společné části přišla jsem si taky jako jejich kamarádka, že jsem putovala s nimi. Autorce se opět povedlo udělat sympatické hrdiny, které byste určitě chtěli mít za přátelé. A bylo tam plno pěkných přirovnání a nadšena jsem byla z toho zvláštního lesa- jo ten se povedl :-). Příběh byl zvláštní ale originální, ale možná jsem čekala něco víc. Něco mi tam občas přišlo až zbytečné a na pár věcí se i zapomnělo (když měl Gansey tu nahrávku, proč to ještě Lile nepustil?). No ale i tak se mi kniha pěkně četla a dávám čtyři hvězdy protože tři mi přijde málo, procentuálně dávám 70% , to mi přijde tak akorát. Zajímavá kniha s potenciálem být ještě něco víc- jen nevím co se tam sakra v těch dalších dílech bude dít.

kouzla láska romantika pro mládež

Maggie Stiefvater
americká, 1981