Osudný polibek

Osudný polibek https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/215721/mid_havrani-bratrstvo-osudny-polibek-syU-215721.jpg 4 347 77

Šestnáctiletá Lila se narodila do rodiny senzibilů a jasnovidců. Ve svém osudu má napsáno, že až políbí svou pravou lásku, dotyčný zemře. Lila se proto rozhodne, že nikdy nikoho líbat nebude. Kluci ji nezajímají a hlavně ne ti z Havraního bratrstva, party bohatých studentů místní elitní školy. S těmi jsou jenom potíže. Jenže když ve své první jasnovidné vizi spatří Ganseyho, vůdce Havraního bratrstva, který má během příštího roku zemřít, nedokáže ho vyhnat z hlavy. Když se s ním pak setká tváří v tvář, polibek smrti se stane reálnou hrozbou...... celý text

Romány Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , Argo

The Raven Boys , 2012

SBH
27.05.2018 5 z 5

Dokonalá kniha. Tajuplný, ale přitom vtipný a při vší nadpřirozenosti uvěřitelný příběh. Rozporuplné postavy, do nichž autorka vdechla spoustu života (včetně Noaha :-)) a nelze si je nezamilovat. Nejvíce mě překvapilo trápení sympatického Ganseyho, jehož vlastně nikdo nevidí skrz hradbu peněz. I bohatství může být prokletím. Ale nejvíc jsem chápala Adama a vysoce oceňuji jeho statečný čin, kdy se postaví vlastnímu otci.
Kniha je napsaná velmi kultivovaně, čímž chválím i překlad. Uniká mi jedině změna jména hlavní hrdinky - v originále Blue, po překladu Lila (což ještě ke všemu není modrá).
Naprosto však nechápu marketingovou politiku nakladatelství Argo, které nevydalo další díly. Ještě že ovládám slovenštinu.

kaca3606
03.04.2018 3 z 5

taková zvláštní oddychová duchařina

Markouš
22.03.2018 5 z 5

Já jsem se do téhle knížky neskutečně zamilovala a oblíbila jsem si Lilu i celé Havraní bratrstvo. Takže jsem si pochopitelně musela objednat další díly ve slovenštině, když u nás nejspíš nebudou. Ale opravdu to stojí za to!

AnnaR737
15.03.2018 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Děj je napínavý a dobře plyne. Jediné co mi vadí je, že není české pokračování.. :/

Aelka
12.02.2018 5 z 5

Výborná kniha, zajímavý děj i postavy.

elusi
17.01.2018 5 z 5

Skvelé, tá kniha ma dostala. Dúfam, že u nás vyjde celá séria!

TheBooklover42
04.01.2018 5 z 5

K této knize mám asi jen jednu jedinou výtku a to tu, že v češtině ještě nemáme druhý díl.
Skutečně musím říct, že kniha je výtečně napsané, má zajímavý a takříkajíc strhující příběh, ale především naprosto dokonalé, silné, složité, velmi propracované postavy, které vám tak nějak uvíznou v hlavě (a to ať chcete nebo ne).
Sice jsem tuto knihu poprvé četla před nějakou dobou, ale stále na ni často vzpomínám a v mé hlavě má stále "nálepku" jedné z mých nejoblíbenějších knih.
Já jsem popravdě toho názoru, že snad úplně každý čtenář fantasy by si měl rozhodně přečíst nejlépe všechna díla od Maggie Stiefvaterové, jelikož každé znich je skutečný klenot, ale Havraní bratrstvo bych se nebála nazvat jedním z jejích nejpovedenější. Je skutečně úžasné, jak úchavtně dokáže autorka popsat prostředí a postavy. Tak trochu mě svádí položit otázku, kdo z lidí, kteří knihu četli se nezamilovai, tak jako sama Blue, tak trochu do všech členů Havraního bratrstva? A bezpochyby je také silným pozitivem, že se nám dostala s touto knihou silná, feministicky založená postava jako je "Jane", takovýchto vzorů bychom do života v dnešním světě potřebovali více.
Tak jo, konečně už asi nemám, co dotat, takže to zakončím dost otřepaně a to tak, že všichni, co knihu ještě nečetli by měli okamžitě jít a nechat se unést strhujícími zákoutími městečka Henrietty.

LMFantasy
28.09.2017 5 z 5

Kniha ma nadchla a konečne som sa dopracovala k druhému dielu. Úvod je síce slabší, ale mňa teda nenudil :)

zuzca.h
18.09.2017 4 z 5

Zajímavý námět a krásně rozpracované.
Na postavách "Havraního bratrstva" se mi líbilo jak byl každý jiný a každý se svým způsobem pral se svým vnitřním démonem a třeba zrovna u Adama to kvůli jeho hrdosti nedopadlo úplně nejlíp :(
Lily mi bylo občas líto být jí tak bych se asi víc zajímala o určité věci a nenechala bych se odbít odpověďma co dostávala od své matky a "tet" takle byla občas celekm dost mimo.
Těším se na další pokračování a na to jak se vše vlastně rozplete.

Sabishej
28.07.2017 3 z 5

Do prvních dvou třetin to byla nuda. Autorka nám postupně vysvětlovala co a jak, ale přesto jsme se toho dozvěděli minimum. Ke konci to začalo nabírat spád - zjistilo se kdo je vrah / kdo pátrá taky po tom všem, atd.. A úplně na konci, kdy to vypadalo, že všemu 'přijdeme na kloub' , autorka děj skončila a přesunula ho na jiný den v budoucnu. Takže to shrnu - postavy kluků mě až na Adama nijak nenadchly, a to sámé platí u čarodějek. Děj zajímavý, ale poměrně zdlouhavý. Ale co mě nejvíce zklamalo, byla téměř nulová romantika (Já ji tam už podle toho názvu čekala).
Takže nápad skvělý - kniha nic moc. Druhý díl nejspíš vynechám. :P :)

SlečnaLiška
19.07.2017

Na knihu se chystám, proto koukám sem na hodnocení.. Nikde není zmíněno, že autorka vydala i tarotové karty, které sama ilustrovala, což byl důvod, jak jsem se ke knize dostala. Je mi jasné, že to není pro každého, ale kdyby náhodou - jmenuje se Raven´s Prophecy Tarot :).

Beatrisie
19.07.2017 4 z 5

Úžasný příběh, už se těším na další díl:)

Dani3
10.07.2017 3 z 5

Ze začátku jsem měla problém se začíst - jména kluků z Havraního bratrstva se mi pletla a zjistit, o čem vlastně celý příběh je, byl docela oříšek. Autorka hodí čtenáře do vody, aniž by toho moc vysvětlila. Ale jakmile se v příběhu člověk zorientuje, pomalu ho to vtáhne do děje a chce vědět víc.

Nita17
02.07.2017 4 z 5

Popravdě nevím jak zhodnotit dojmy z knihy, jelikož po ní zůstává tolik nezodpovězeného. Skvělé nalákání na další díly ( doufejme, že se jich jednou možná dočkáme). Je milé ,že děj není předvídatelný a tím více upoutá. Těžko se mi však zvyklalo na styl psaní, tak jsem musela dát knihu dvakrát, abych jsi z ní mohla příběh opravdu užít. Hlavní hrdinové Lila ( Blue) a Gansey mě zatím moc nenadchli, ale vyhovuje mi, že to není přeslazeno hned od začátku. Adam jsi mě získal hned, Ronan je pro mě velkým lákadlem a Noah je prostě tak nějak zlatý, tahle prapodivná parta mě místy dost pobavila. Stejně jako spousta Liliiných tetiček a její máma.

FlakeWhite
13.06.2017 5 z 5

Kniha mě neskutečně nadchla. Snadno se četla, nebyly zde žádné nepotřebné pasáže a ani zbytečné popisy. Knihy se mi líbila i co se týče dějové linie a postav.
Velmi doporučuji!

Nikaa1
15.05.2017 5 z 5

Nevím co napsat.

Přiznám se.. Maggie si mě již získala její sérii Mrazení. Jenže tohle je ještě lepší!

Ze začátku jsem nevěděla, co si mám o téhle knize myslet. Dlouho jsem četla knihy, které měli jiný styl psaní. Byl tedy pro mě nezvyk si zvyknout na její styl psaní. ALE! Časem jsem si zvykla a oblíbila si to.

Havraní bratrstvo jsem si zamilovala a Lilu samozřejmě také. Děj byl něco úžasného. Pokaždé, když jsem něco očekávala, že se stane, se nestalo. Což mě nutí být v šoku a zvládat jen užasle mrkat.

Velmi zdrcující pro mě bylo, že mnoho tajemství si očividně autorka nechala pro další díly. Nechápu tedy, jak někdo takovou úžasnou sérii nebude dále překládat. Sice ano, tohle není jediná série, která není celá přeložena. Je to ale škoda. Tahle série stojí za to!

Doufám, že vydavatelství se rozhodne přeložit tuhle sérii celou.

Booklover1998
07.04.2017 5 z 5

Velmi napínavá knížka. Když už jsem si myslela, že vím co se stane, autorka mě vyvedla z omylu. Bohužel taky mě zklamalo, že není pokračování přeloženo do češtiny.

Anka.
22.03.2017 4 z 5

Knížka vás napne, abyste pak zjistili, že nejsou další díly? :D ale notak. Dejte mi to prosím v aj

dancadragneel
16.02.2017 5 z 5

Knihu jsem si zapůjčila v knihovně a ke vší smůle nedocetla a tak pro mě bylo velmi mile překvapení, když se objevila pod stromečkem... kniha je jednou z opravdu skvěle napsaných fantasy ve které není hlavní láska ale právě to tajemno, které dokáže člověka dostat... mrzí mě že se Argo nerozhodlo vydat druhou knihu poněvadž bych moc ráda věděla jak to bude pokračovat, poněvadž jsem se zatím dozvěděla málo... budu věřit že e Bůh smiluje a další díl vyjde

Schullerka
28.01.2017 3 z 5

Takže nejdříve k českému vydání: přečetla jsem asi 100 stránek a pak jsem zjistila, že hlavní hrdinka se v originále nejmenuje Lily, ani Lila, ale Blue. Ano chápu, v knize je několik narážek na její jméno představující barvu, ale stejně jako u jiných knih nechápu, proč to prostě překladatelé nevysvětlí v poznámce pod čarou jako je tomu u mnoha fantasy. Většina lidí z cílové skupiny této knihy se učí ve škole angličtinu a barvy jsou jedním ze základních slov, co se člověk naučí. Proto už jsem pokračovala čtení v angličtině.

Ale co mě neskutečně naštvalo, ne kvůli sobě ale kvůli ostatním je to, že Argo vydá první díl a pak už další ne. Chápu, kniha jim třeba tolik nevydělala, ale vydat minimálně další díl, aby viděli, jestli se situace změní a série náhodou nenabere na popularitě, to zkusit mohli. Je to strašně nefér vůči čtenářům, kteří nemají možnost sérii dočíst v AJ nebo jiném jazyce. Já kdybych tu možnost neměla, tak se do série ani nepouštím, protože bych věděla, že to nemá cenu, ale někdo jiný informace ohledně knih, které čte nedohledává, takže nepochybuji, že se najde někdo, kdo s nadšením přečetl první díl a pak zjistil, že další vydané už nejsou. A rozhodně tohle není jediná knižní série, která u nás takhle dopadla.

A teď konečně ke knize samotné. Přesto, že jsem čekala už z názvu, že se bude jednat o nějakou přeslazenou paranormální zápletku, dočkala jsem se celkem zamotaného a zajímavého příběhu. Během čtení se objevují tajemství, které se svého odhalení nedočkají ani na konci, takže očekávám, že to mě čeká v dalších dílech.

Hlavní věc, co se mi líbila, byly charaktery postav. Každý má svojí vlastní osobnost, problémy a celkově bylo zajímavé jak na sebe vzájemně působí. Vztahy (hlavně tedy zatím přátelské) v knize hrají velkou roli a do toho všeho se míchá zápletka. Občas mi přišel příběh až trochu moc zašmodrchaný a proto dávám jen 3 hvězdy, ale i tak za mě super kniha a jsem zvědavá na další díly.

kouzla láska romantika pro mládež

Maggie Stiefvater
americká, 1981