Harry Potter a princ dvojí krve

Harry Potter a princ dvojí krve https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/239445/bmid_harry-potter-a-princ-dvoji-krve-XG8-239445.jpg 5 12212 12212

Harry Potter série

Moc Lorda Voldemorta stále roste a smrtijedi působí spoušť ve světě mudlů i kouzelníků. Když Harry Potter objeví starou učebnici lektvarů patřící tajemnému princi dvojí krve, spoléhá na její kouzla i přes varování svých kamarádů. Profesor Brumbál poodhaluje Voldemortovu minulost a s Harryho pomocí se snaží odkrýt tajemství jeho nesmrtelnosti. Jenže zlo se dere k moci stále silněji, neštěstí se blíží a Bradavice už nikdy nebudou jako dřív.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Half-Blood Prince , 2005

MarieAnnaSarah
19.10.2014 5 z 5

Kouzelnickým světem otřásá naplno válka s Pánem Zla, avšak Harry se jí přímo neúčastní, v bezpečí bradavického hradu, za pomoci ředitele Brumbála, odkrývá tajemství života lorda Voldemorta, díky němuž se ho snad v budoucnosti podaří porazit.

I přes bující válku nás i tentokrát autorka provádí životem v bradavické škole čar a kouzel, plném nejen intrik a všudypřítomného strachu, ale i přátelství a nových lásek. Zakončení příběhu jsem samozřejmě opět oplakala, a i když se mi to nepřiznává snadno, bylo mi líto i toho malého Malfoye.

Takže dalších pět, děkuji za neskutečný zážitek při čtení paní Rowling :)

Misan1993
19.10.2014 5 z 5

Tak tohle byla kniha, kterou jsem přečetl snad nejrychleji ze všech, absolutně bezkonkurenční oproti předchozím dílům. Jen mě udivuje, že tahle knížka je na světě už pár let a dostal jsem se k ní až teď. Okamžitě po přečtení jsem na aukru koupil poslední díl a teď už jen netrpělivě čekám až přijde a pustím se do něj :)

Adele02
16.10.2014 2 z 5

Zklamání. Velké.

1v8na
16.10.2014 5 z 5

Kniha byla naprosto vynikající. Milý malfoy byl však pěkný hajzlík a zbabělec. A Brumbála mi bylo moc líto.

BubuRybova
05.10.2014 5 z 5

Jeden z tich nejlepších dílů :)

Ramilia
05.10.2014 5 z 5

Výborný díl, po méně povedeném Fénixově řádu příjemné překvapení. Ke konci už to bylo opravdu hodně temné a napínavé, ale zase ani nechyběly humorné scénky, plus nějaké ty lásky... Je hodně poznat, jak už všichni vyspěli, a jak díly rostou zároveň s čtenářem.

rosemari
26.09.2014 5 z 5

oukej, oukej musím sa priznáť, že mám nad 30-ť r., ale ešte do ukončenia série mi chýba posledná kniha + z tejto knihy cc200 strán, ale na " staré" kolená mám Potter mániu.Kedže som ešte neprečítala všetky knihy (už len jedna :-) ) musím podoknúť, že táto mi ide ako od ruky niežeby tie ostatné nie,ale v tejto časti je všetko ako má byť teenegarstvo problémy s dievčatami-chlapcami....Dumbledorove tajomstvo okolo Voldemorta (dúfam, že mená píšem správne tie mi vždy robia problémy). Teším sa na konečný finish knihy určite bude zaujímavý.

_eliss_
06.09.2014 5 z 5

mimo závěrečný díl byl tento můj nejoblíbenější!! člověk od toho nemohl odtrhnout oči a furt chtěl číst dál a dál, prostě se podívá 'po chvilce' na hodiny a zjistí, že jsou 3 hodiny ráno.

riley
24.08.2014 5 z 5

Jeden z mých nejoblíbenějších dílů vůbec, u čtení jsem si prakticky vůbec nemohla oddychnout, chvílemi jsem se přistihla že vůbec nedýchám : ) Můžu jedině doporučit.

Lodja
15.08.2014 5 z 5

Bezkonkurenčně nejlepší! Rowlingová je tak výjimečná v lektvarech, protože zvládla i ten nejsložitější recept na naprosto dokonalou knížku - hrst na jemno nasekaných školních strastí okořenila usušenými studentskými láskami, za slabého ohně povařila a postupně přilívala odkrývání historie hrozivého černokněžníka. Pětkrát zamíchala proti směru hodinových ručiček a přihodila ještě marinované tajemno, silný výluh z dobrodružství a ještě postavy mnohovrstevné jako cibule. Po dovaření ještě dochutila pár opravdu dobrými a vtipnými situacemi a Princ dvojí krve byl na světě.

Pokud je něco kniha mého srdce, tak určitě šestý díl Harryho Pottera.

Kubíííína
13.08.2014 5 z 5

Musím přiznat že u tohoto dílu jsem byl napnutý jak struna.

fiona007
12.08.2014 5 z 5

Předposlední knížka přečtena jedním dechem. Zajímavě podané informace o Voldemortově mládí.
Rozhodně mě bavil princ dvojí krve a jeho "rady" a konečné rozuzlení, i když to Harryho taky mohlo trknout, kdo to asi je :-) Nejlepší z lektvarů :-)
Jako vždycky na konci překvapení, který jsem obrečela.

Cibak
05.08.2014 5 z 5

Další skvělá kniha z kouzelného světa. Všichni přitvrzují a blíží se finále. Hned se pouštím do čtení závěrečných Relikvií smrti!

Adris
29.07.2014 4 z 5

Nemůžu si pomoct, ale tento díl mi přijde nejslabší:/. Možná by ani nemusel být. Ale opět je skvěle napsán, je to už trochu ,,tvrdší", tento díl už rozhodně není dětský.

Kari15
28.07.2014 5 z 5

Osobně můj nejoblíbenější díl této dokonalé série. Harry už není jen malý kluk, ale doopravdový hrdina! Kniha je mnohem vyspělejší, ale to jí vůbec neubírá, právě naopak :). Je to prostě geniální!

Pivísek
25.07.2014 5 z 5

Dospělejší, vyzrálejší, temnější, přesto stále geniální! :o)

5331
21.07.2014 5 z 5

Už jsem přečetla šest dílů Harrryho Pottera a tenhle byl ze všech nejlepší.Brzy si chci přečíst i Relikvije smrti

xxDawexx
15.07.2014 5 z 5

Díl v mnohých pohledech podobný a v mnohých pohledech tak jiný než díl předešlý - to konec konců platí i o posledním dílu. Čert ví, jestli J. K. Rowling opravdu původně chtěla, aby postavy a potažmo celá série rostla stejně tak, jak v průběhu let rostli i fanoušci - pravda je taková, že HP a všichni okolo něj dospěli. Ta hloubka knihy, která už dávno nespočívá v tom, že hl. hrdinové jsou náhodnými okolnostmi vedeni vstříc záhadám a nebezpečí, nýbrž všichni samostatně myslí, uvažují, vědí, že každá jejich akce může mít i následky, ta dodává knize na realističnosti, akčnosti a celkovému napětí - jedině dobře. I přes to mi v porovnání s předchozím dílem vychází 6. pokračování jako o něco slabší.

Madame R
01.07.2014 5 z 5

Naprosto geniální :D

Drakenovec
29.05.2014 4 z 5

Dobrý díl, ale místy bohužel trochu nudný. Nejvíc mě bavily kapitoly, ve kterých se objevoval Brumbál a ty byly nejzajímavější z celé knihy. Musím ovšem říct, že ten konec mě mile překvapil. Věděl jsem sice, co se stane, protože jsem už viděl film, ale nečekal jsem, že v knize bude tak promyšlený a drsný. Při čtení několika posledních kapitol jsem se nemohl odtrhnout od knížky.