Harry Potter a Fénixův řád

Harry Potter a Fénixův řád https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13/bmid_harry-potter-a-fenixuv-rad-FuG-13.jpg 5 12604 12604

Harry Potter série

Do Bradavic přišly temné časy. Po útoku mozkomorů na bratrance Dudleyho Harry ví, že Voldemort udělá cokoli, jen aby ho našel. Mnozí jeho návrat popírají, ale Harry přesto není sám: na Grimmauldově náměstí se schází tajný řád, který chce bojovat proti temným silám. Harry se musí od profesora Snapea naučit, jak se chránit před Voldemortovými útoky na jeho duši. Jenže Pán zla je den ode dne silnější a Harrymu dochází čas…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Order of the Phoenix , 2003

orangerose
05.03.2013 5 z 5

skvělý díl je tajemný, napínavý ,taky jsem se nasmála jak Fred a George Weasley prohnali rachejtlí tu babu Umdrigeovou ve filmu :D
je skvělý jako ostatní díly :)

MARSgirl
01.03.2013 4 z 5

Úžasný díl, stejně jako ty ostatní, jen ty mozky a velká honička na Ministerstvu a čekání na smrt mě děsili?

mautina7
01.03.2013 5 z 5

Podle mého názoru nejlepší díl. Začínáme se více dozvídat o undergroundových záležitostech. Při čtení jsem pociťovala silné pocity empatie s Harrym, když byl osamocený a myslel si, že se na něj všichni vykašlali. Prostě kloubouk dolů před J. K. Rowling ;)

b7a7r7u7s7k7a
17.02.2013

Tato kniha se mi líbila ze všech dílů nejvíce, Harry s Cho dodali knize špetku lásky, kterou potřebovala...

Petruše90
08.02.2013 5 z 5

Skvělý, stejně jako předchozí díly.

tleming
01.02.2013 5 z 5

tenhle díl mám přečtený vícekrát než ostatní. nevím proč. má pro mě nějaké zvláštní kouzlo :)

Byxy123
31.01.2013 5 z 5

Tato kniha a Princ dvojí krve se mi nejvíce líbily z celé ságy. Každá byla dobrá, ale tyhle dvě mají něco do sebe. :)

Bet
29.01.2013 5 z 5

Super, stejně jako předchozí díly.

Phoenix16.cz
03.01.2013 5 z 5

Pohádkový nádech vzal totálně za své a kouzelné Bradavice jsou ty tam. Zato na čtenáře čeká temný příběh plný napětí, kde děti na sebe berou role dospělých a dospělí jim v tom nemohou zabránit. Harry a ostatní konečně začnou pořádně využívat nastudované vědomosti čar a kouzel v praxi a příběh se začíná čím dál víc komplikovat a zároveň směřovat k nevyhnutelnému, přestože konec série je ještě v nedohlednu. Fénixův řad je takový nástin věcí budoucích, které vyvrcholí koncem série. V této knize mi oproti minulým chyběl silný hlavní motiv, kolem kterého by se kniha točila. Fénixův řád na mě působil jako další instituce, která bojovala proti těm ostatním.

Dominik340
02.11.2012 5 z 5

Pro mě taky jednoznačně nejlepší z celé série, emotivní, super

petruska.z
02.11.2012 5 z 5

Pro mě osobně nejlepší z celé série. Velmi se mi líbil autorčin popis Harryho dospívání - pocitů osamělosti, sebelítosti, zmatek s láskou. Četla jsem ji několikrát. O emotivním závěru ani nemluvě. U něj jsem poprvé uronila i slzu.

jana89
31.10.2012 5 z 5

Fénixův řád byl pro mne velmi emotivní, hlavně ten konec... Také si zaslouží zdůraznit hodiny nitrobrany se Snapem, jako mou nejoblíbenější postavou, které neměly chybu.

TessDragon
11.10.2012 5 z 5

Začátek velkého dobrodružství v kouzelných Bradavicích s těmi nejnezapomenutějšími postavami na celém světě. Harry Potter je prostě jedinečný originál, který vás vezme za srdce a vy prostě musíte číst.
A ničeho nelitujete. Harry, Hermiona, Ron, Fred, George, Ginny, Neville, Snape a mnohem více...S těmi jsem prožila své dětství, a bylo opravdu kouzelné. J.K.Rowling vymyslela příběh, tak, že do sebe nádherně zapadnul a na konci se nám dostalo odpovědi na naše otázky. Jsem moc ráda, že jsem si mohla Harryho přečíst a v nejbližší době se snad k němu ještě dostanu.

Knížka je opravdu hodně tlustá (i když v jejím případě je to jen dobře ;D), ale děj je úžasný, sice knížka není nejlepší, ale rozhodně je nadprůměrná. Cho jsem zde moc neměla ráda, to snad více ve filmu, Ginny mi bylo líto, a k Umbridgeové- teď jsem ráda za naše učitele. ;D

kacimilek
20.09.2012 5 z 5

Tohle je jediná kniha, kterou jsem si pouze vypůjčila a nemám ji doma ve své harrypotterovské knihovničce (musí ji co nejdříve doplnit)! Ale přesto že je velmi dlouhá byla výborná. Jedna z nejlepší ze všech sedmi.

studentik
24.08.2012 4 z 5

Knížka na můj vkus až moc dlouhá a někdy do ní přidala paní Rowling příliš obsáhlé situace.Přes tyto nedostatky přečteno a zatím moje nejvíce stránková knížka přečtena s velkým překvapením co se vývoje postav týče.

Lady_Ef
23.08.2012 2 z 5

Knížku jsem četla více méně z povinnosti, jen abych měla dočtenou celou série. U šestého jsem to však vzdala a dala přednost filmům.

Kristie-Sophi
12.08.2012 5 z 5

Miluju bychličky, a tahle není vyjímkou :) Měla jsem ráda tu studentskou rebélii a ANTI-UMBRIDGEOVSKÝ spolek :)

ValKing
22.07.2012 5 z 5

Abych se přiznala, tak nemám Fénixův řád moc ráda, ne z toho důvodu, že by byl špatně napsán, ale proto, že už je skutečně temný. Zdrcující přeskok od pohádkového fantasy pro moji dětskou dušičku a takřka válečným thrillerem. Naštěstí Rowlingová dokáže úžasně popsat cokoliv, takže holt Fénixův řád přijímám do ságy a ačkoliv to není díl, co bych znovu otevřela a s nadšením četla, dávám pět hvězdiček.

cathyblack
02.07.2012 5 z 5

Má nejoblíbenější kniha ze série o brýlatem hubeňourovi, který z Voldemorta zlou duši vytřese. Nejspíš pro její tloušťku, nebo možná proto, že se mi zamlouvalo Harryho běsnění pocitů, které z něj dělalo naprosto obyčejného kluka s pochybnostmi, namísto hrdiny - který všechno dokáže s hůlkou v levé zadní...

Zuzvil
26.06.2012 5 z 5

A už jsme u pátého dílu této skvělé a fenomenální série. Tady už jde opravdu tzv. "do tuhého" a jedno napětí střídá druhé. Paradoxně nejprotivnější na tomto díle je právě Harry, ano, i on se jako jiné děti dostává do puberty, ale i tak. Knížka je taky pěknou bichličkou (cca 800 stran), takže je opravdu co číst. Celý děj se nám markantně posouvá a všechno co se v tomto díle dozvíme má dohru v dalších dílech.