Policie

Policie https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193103/bmid_harry-hole-policie-pLm-193103.jpg 5 3132 3132

Harry Hole série

10. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Na místech, kde bylo v minulosti spácháno několik vražd, jež nebyly objasněny, jsou nalezeni mrtví policisté, kteří tyto zločiny tehdy vyšetřovali. Všichni byli rovněž zavražděni, a to nanejvýš brutálním způsobem. Policie postrádá jakoukoli stopu, a navíc se musí obejít bez svého nejlepšího vyšetřovatele. V nemocnici mezitím leží v kómatu těžce zraněný muž. Jeho pokoj střeží policisté a nikdo se nesmí dozvědět, jak se tajemný pacient jmenuje. Vydání 1.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

Politi , 2013

pikilo
03.04.2015 5 z 5

Kniha Policie velmi těsně navazuje na předchozí díl (Přízrak) s odstupem několika měsíců. Autor Vás hned ze začátku hodí do příběhu, kde nevíte co se děje, kde to jste a ani kde je vaše oblíbená postava. Nejen, že musíte rozdýchat že Váš miláček prostě chybí, ale máte práci ještě s tím, jak rozdýchat ty litry krve, rozřezaná těla, rozlámané kosti a podobné kratochvíle. Takové by prostě detektivky měli být, takové, jaké jsou v reálném životě. Realita je plná brutality a násilí, je to špatné, ale je to tak a o tom já chci číst. A to je přesně to, co mi Nesbo za celou sérii HH dal. Nesbo patří v mém pomyslném žebříčku top spisovatelů krimi na první příčku. Jeho detektivky jsou naprosto dech beroucí, rázné, brutální, surové, napínavé a mysl ošukávající knihy, které Vás nenechají v klidu dospat. Knihu mohu s čistým svědomím doporučit Nesbofilům i severokrimifilům, ze všech knih od Nesba je pro mě Policie ten nejlepší díl. Poku máte rádi tvrdou a kvalitní krimi, dejte se k Policii, nebo si ji radši jen přečtěte.

Melindaaaa
22.03.2015 4 z 5

Moje první setkání s autorem dopadlo na výbornou. Skvěle vykreslená atmosféra, napínavé vyšetřování, překvapivé zvraty a šokující rozuzlení. Nic z toho není autorovi cizí a čtení jeho příběhů ubíhá rychlostí světla. Někdy jen nechápavě vrtíte hlavou, ale většinou jen samým překvapením kulíte oči. Vážně skvělé. Palec nahoru. Recenze k nalezení v záložce Recenze.

geimz
16.03.2015 5 z 5

Polícia ako (dúfam, že len dočasné) ukončenie série funguje takmer perfektne. Máme tu vraha policajtov, ktorý svoje obete morduje od začiatku knihy do konca, takže posledná Holeovka má rýchly spád a dusnú atmosféru, tradične ponúka zvraty na každom kroku a má opäť výborné vyvrcholenie. Určitej schéme sa Nesbø pri písaní svojich detektívok nevyhne, preto by bolo fajn, keby v prípadných ďalších dieloch trochu osvieži formát niečím, čo vybočuje z jeho štýlu. To však nie je kritika, na to si čitateľ pri Holeovkách už určite dávno zvykol. Mám mierne výhrady k istým neuzatvoreným dejovým linkám a postavám, no vyzerá to tak, že ďalší diel sa môže stať skutočnosťou, a v tom prípade verím, že Nesbø zakomponuje tieto postavy do ďalších kníh, ako to aj často robil pri tejto sérii. Ak však nevyjde ďalší diel, smútiť nebudem, pretože Harryho séria odišla na vrchole síl v tomto strhujúcom románe.

misakron
29.01.2015 5 z 5

Také jsem nevydržela a přečetla ve slovenštině. V pohodě se to dá :)

Knihu považuji za nejlepší ze série, nejvíce čtivá, nejvíce zvratů, napětí až do konce.

ditri
08.01.2015 4 z 5

Policie je fajn. Jsem rad, ze se trosku ubralo na iracionalite. Obecne me u autora vadi to, ze občas prilis tlaci na pilu ac to není nezbytne nutne u zanru který muze byt i konzervativnejsi. Zejmena když zapletky jsou v pohode nosne a zajimave samy o sobe. Myslim ze HH jako postava nemá zapotřebí v cele serii prozivat toliko zvratu a zbytečných odboček. Vůbec by mi nevadilo kdyby pribeh a obecne všechny pribehy HH byly cistejsi a osekanejsi na real. Svet HH je natolik prokresleny, ze podle me není nutne v zajmu napinaveho deje bezpodminecne vrazdit spolupracovniky, mucit a vtahovat do deje jeho nejblizsi naopak mi schazi občas prostor pro zajimave postavy s potencialem které se nekterymi knihami jen mihnou (kamaradi z detstvi, clenove teamu atd....) a pusobi občas nadbytecne... Vetsina legendarnich detektivních postav ma v pravde banalni život, minimalni fyzickou kondici a na atraktivite jim to neubira :-) alkoholik/superman me občas stval, alkoholik by nevadil... v Policii když se zase nejake to drama odehrávalo u Rachel doma jsem si rikal "dost proc zase takhle? vzdyt je to zbytecne!" podobne pocity jsem mel když v předchozím Leopardovi dostal Harry jabko do pusy. Wtf? Proc? Pritom při tak zajimavy dej by se bez toho obesel, protože hlavni sila pribehu pro me lezi spise ve schopnostech autora detailne načrtnout vnitrni dialogy naprosto rozdilnych postav nebo atmosféru sceny ....tak ci tak se na další knihu tesim. Sjel jsem to od Netopejra po Polici během par tydnu :-) a nemam co kritizovat. Mimochodem Netopyra jsem si dal jako posledního a pro me prijemne prekvapeni. HH není takovy zabijak jak se z nej casem stane, dej je racionalnejsi, vedlejsi postavy (napr puvodni obyvatele australie) dostavaji dost prostoru pro vykresleni sirsich souvislosti a mikrodramat, Harry je primerene "ezotericky" a nestrasi tam Rachel...fajn

Merynkaw
04.01.2015 5 z 5

Výborné jako vždy. Četla jsem v angličtině.

Petr K.
29.11.2014 5 z 5

Take jsem nevydrzel a dal to ve slovenctine. No trochu jsem se s tim pral, ale neva :-) Predchozi dil Prizrak je pouhy cajcek a slabota ve srovnani s Policii. Opravdu napinak a brutalita, ktera se vyrovna Snehulakoj. Urcite nutnost precist a jak zde uz bylo psano - otevreny konec, ach jo :-(
Dilo ma ale bohuzel OBROVSKOU chybu!! kterou si to autor u me zkazil a to je - vrazda docela dulezite postavy seriie! Proboha proc??? nechapu???A proc tak hnusne brutalne??? Dle meho nazoru absolutne zbytecne az trapne. No nic, urcite nemusim psat o koho jde. Skoda, ale i tak davam 5 hvezd.
A ty se Nesbo polepsi :-) Dle Jefferyho Deavera, maj thrillery a detektivky koncit dobre, jinak to lidi nebudou chtit cist, coz u me plati, tak priste neposilej na smrt oblibene postavy

Katschka
04.11.2014 5 z 5

Rozšiřuji řady těch, kteří nevydrželi čekat, po přečtení Přízraku jsem sáhla po knize v angličtině. A pecka! Vážně se čte výborně, jestli váháte a bojíte se pustit se do toho, tak vážně žádný strach.
Harry prostě zraje jako víno, každý díl je propracovanější a lepší. I když má člověk pocit, že ho už nemůže absolutně nic překvapit, opak je pravdou. Závěr perfektní a jak už tu někdo psal, na Harryho dost netradiční. No a otevřený konec napovídá tomu, že se snad můžeme těšit na další pokračování! ;) Pět hvězd. Podtržených! ;)

MarieAnnaSarah
03.11.2014 5 z 5

Jelikož jsem to nevydržela, po přečtení Přízraku jsem sáhla hned po Policii ve slovenštině. A dobře jsem udělala :)

V Oslu začíná řádit takzvaný polivrah, brutální vrah policistů, jenž je vraždí na místech starých neobjasněných případů. Známý tým Beáta Lønnová, Katrine Brattová, Stig Aune, Bjørn Holm a Gunnar Hagen se pouštějí po jeho stopě. Ale podaří se jim ho dopadnout bez nejdůležitějšího člena týmu - Harryho Holea?

Jo Nesbø tentokrát upustil od super akčního stylu psaní a představil nám Harryho Holea v novém světle, jako normálního člověka. Díky tomu vznikla napínavá detektivní kniha, která dle mého názoru, strčí všechny předešlé do kapsy. A to jsem si bláhově myslela, že už není možné, aby další kniha série byla ještě lepší. Nesbø mi dokázal, že to jde :) Surovým příběhem plném zavádějících vodítek a mrazivých momentů, ve kterém až do poslední chvíle netušíte, kdo je vlastně vrahem, mě dokonale odzbrojil.
Velkým plusem pro mě byly odkazy na předešlé knihy, což ty, které je ještě nečetli, asi moc nepotěší. Mínus pro mě bylo jediné, smrt oblíbené postavy, které oproti Července, nedal dostatek prostoru, aby se s ní čtenáři mohli smířit. Škoda.

Policie je do sebemenšího detailu propracovaná kniha s dechberoucím dějem, na které mě mrzí pouze to, že jí nemohu ohodnotit šesti hvězdičkami, protože pět mi přijde strašně málo. Rozhodně doporučuji a těším se na další pokračování. Kniha sice skončila happyendem, ale dle poslední kapitoly, není ještě zdaleka konec...

atevi4
01.10.2014 5 z 5

Přečteno v angličtině a pro mne zatím nejlepší Nesbo.

kneslova
22.09.2014 5 z 5

Po přečtení této poměrně obsáhlé knihy musím říct, že toto byl pro mě nejlepší příběh z celé série. Famózní zvraty, napětí, švih. Tentokrát H.Hole byl ve skvělé kondici. Dokonalá detektivka, těsně v závěsu za ním je Sněhulák.

kadgam
16.09.2014

Zatiaĺ najmenej presvedčivý Nesbov román. Priveĺa rozvetveneho deja

kadgam
14.09.2014

Nr 1 to nie je. Viac zapletene a pridlhy pribeh na to, aby mal dobry spád. Autor nema zabrany vrazdit policajtny zbor.. otvoreny koniec povazujem za zaciatok inej knihy.

jane1234
06.09.2014 5 z 5

Prečítala som ju za jeden deň, skvele napísaná, udrží vás v napätí do poslednej strany.

vysypanel
17.08.2014 5 z 5

Opravdu skvěle vymyšlené. HArry tam je i není - závěr opět velmi napínavý. Trochu mi vadí, že Nesbo klidně obětuje i velmi populární postavu... Vřele doporučuji - až tu někdy v příštím roce česky vyjde :-)

guru
26.07.2014 5 z 5

Ako vždy v sérii Harry Hole napínavé, tento krát by som dokonca povedal, že to malo ešte niečo navyše.

Petra28
02.07.2014 5 z 5

Jednoznačně 5 hvězdiček .... výborná, napínavá, má spád, žádné nepochopitelné vrtule ... opravdu výborné čtení.

miman
08.05.2014 5 z 5

Tato kniha je první, kterou jsem četl od Nesba. Pro mě zatím jasná jednička (zatím jsem ještě četl sněhuláka, netopýra, lovce hlav a šváby). Příběh má spád, zvraty a skvělý závěr.
(P. S. četl jsem v angličtině)

bosorka
31.03.2014 5 z 5

I když už mám Nesba přečteného, a tím nemyslím většinu knih (zbývají dvě), ale spíš jeho styl, a často mi tak leccos dojde dost záhy, pořád mě nesmírně baví. A pokaždé mi aspoň něčím vyrazí dech. Harry Hole je výborná literární postava, která má pořád co říct, tak doufám, že ji Nesbø zachová i v dalším díle, který snad bude záhy, protože návnadu hodil hezkou.
Policie byla lepší než Levhart, přehlednější, ne tak přeplácáná a přece jen uvěřitelnější v některých momentech. A ostatní postavy (kolegové Harryho) dostaly vcelku slušný prostor, což bylo jen k dobru věci.

technik1965
06.03.2014 5 z 5

Ako som predpokladal, Harry žije, dej sa zamotáva a v pravom čase vyvrcholí a opäť otvorí novú schému pre nový prípad pre Harryho. Už sa neviem dočkať.

norská literatura severská krimi norské detektivky

Jo Nesbø
norská, 1960