Policie

Policie https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193103/bmid_harry-hole-policie-pLm-193103.jpg 5 3132 3132

Harry Hole série

10. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Na místech, kde bylo v minulosti spácháno několik vražd, jež nebyly objasněny, jsou nalezeni mrtví policisté, kteří tyto zločiny tehdy vyšetřovali. Všichni byli rovněž zavražděni, a to nanejvýš brutálním způsobem. Policie postrádá jakoukoli stopu, a navíc se musí obejít bez svého nejlepšího vyšetřovatele. V nemocnici mezitím leží v kómatu těžce zraněný muž. Jeho pokoj střeží policisté a nikdo se nesmí dozvědět, jak se tajemný pacient jmenuje. Vydání 1.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

Politi , 2013

AAndulka
29.04.2015 5 z 5

Děkuju...ano tohle je to co jsme všichni chtěli, další brilantně napsaný díl o Harrym. Nevím, jestli někdo dokázal číst knihu déle než jen pár dní, protože to není možné. Nesbo dokázal, že patří tam, kam ho všichni vyzdvihují - do spisovatelských výšin. Ještě jednou Děkuju pane Nesbo, i přesto, že jste to (snad prozatím) ukončil... :-)

Klarinecka
28.04.2015 5 z 5

Skvělé, prostě vynikající. Tentokrát i trochu jiné, do poslední chvíle napětí. Málem se mi zastavilo srdce na konci, který se odehrává v kostele, kdy jsem si myslela, že takhle to prostě skončit nemůže... a ono to skončilo úplně jinak :) A to nebyl jediný překvapivý moment. No prostě jsem kvůli Harrymu ponocovala do časných ranních hodin a ráno šla mrtvá do práce. Teď jsem zvědavá na další knihy, na které už si brousím zubiska.

DejnaDee
28.04.2015 5 z 5

Tak to bylo něco! Nebylo tam tolik přehnané nereálnosti a přesto to bylo obrovsky napínavé a perfektně napsané. Harry se opět ze supermana stal člověkem, člověkem z masa a kostí se spoustou chyb a neřestí, ale byl to zase ten sympaťák s bravurností, inteligencí a instinktem jemu vlastním. Ano tento díl se mi líbil a moc. Četla jsem, že je to díl poslední, ale já osobně si myslím, že poslední nebude! Skončilo to s otevřeným koncem hned ve dvou rovinách... Takže já se budu těšit na další knihu od Jo Nesba, ať už je jakákoliv.

Acly
28.04.2015 5 z 5

Po třetí vraždě jsem si říkala, že Jo ztrácí svůj talent mě překvapit- och, jak velice jsem se mýlila!!! Druhou polovinu knihy jsem zhltla za jeden večer (protažený dlouho do noci :D). Báječné, skvělé, dokonalé- 10/10 a dle mého názoru nejlepší, co Nesbo napsal!

mmmisulka.r
28.04.2015 5 z 5

Co na to říct? Snad jen, že se rozhodně nesmířím s koncem série :-). Pro Harryho to možná šťastný konec byl, ale konec série? Prostě budu doufat ;-).
Každopádně, opět mistrovské zpracování, kličkování, infarktové stavy. Nikdy jsem si nemyslela, že budu mít jen jednoho nejoblíbenějšího spisovatele, ale je to tak. Jo mi prostě absolutně kápnul do mojí noty. Díky za celou sérii a těším se na jeho další knihy.

EricNor
27.04.2015 5 z 5

Přečteno natřikrát. Harry se vrátí, v což pevně doufám. Pár toho zůstalo otevřeno a pokračování se nabízí - dokonce se mi zdá, že by soupeř mohl být opakem Harryho superhrdiny, tedy superpadouch. V zatím posledním díle Nesbo perfektně ovládá práci s postavami a stupňuje napětí v každé kapitole. Děj je promyšlený, všechno klape a zapadá do sebe, jak jsme u Nesba zvyklý a i když se knížky podobají, stále mě to moc baví!!! Oproti Přízraku o dvě hvězdy lepší. Upozorňuji, že Přízrak a Policie na sebe navazují, tak kdo nečetl Přízrak, měl by s ním začít. Ostatně celá série je kromě prvních dvou dílů provázaná. Můj top je Levhart.

matej9766
27.04.2015 5 z 5

Nejlepší kniha od Nesba.

Penguin07
25.04.2015 5 z 5

Začal jsem číst chvílí po obědě,kniha mě během pár stran pohltila do sebe a já se na 24 hodin uzavřel do sebe a nenechal jsem se nikým vyrušovat. Po dočtení knihy jsem si ale připadal prázdný. Harry už je nadobro pryč a to je strašná škoda. Prožíval jsem s ním všechny příběhy a jeho charakter jsem si zamiloval. V této poslední knize mě Nesbø opět nachytal v různých částech knihy,ale to prostě k jeho stylu psaní patří a nikdy se to neomrzí :-) Zbývá už mi jen říct : Díky pane Nesbø a hlavně Harry za všechen společný čas,užil jsem si to a budu se rád ke všem knížkám vracet. Toto bylo famózní zakončení dekalogie,smekám klobouk!

Gagarin
24.04.2015 5 z 5

Fakt jízda, je dobře, že si Nesbo dal s poslední knihou této veleúspěšné série tolik práce, všechno do sebe zapadá, pěkně to zaobaluje minulé díly a postavy z nich. Nenašel jsem tam ani výraznější bílá místa, nelogičnosti, zbytečné otázky anebo nesmyslně superhrdinské činy - což se objevovalo sem tam v předchozích knihách. Jedinou nevyřešenou otázkou je ten závěr, respektive neuzavřená (zřejmě) jedna z linek příběhu. Naznačuje to asi otevřená vrátka pro možné dlší pokračování. Každopádně je to zážitek, Nesbo mě naučil číst severskou krimi. A se závěrem HH série musím napsat, že i ta neslabší kniha od něj je stokrát lepší, než cokoli od jeho skandinávských "konkurentů".

Jacobss
23.04.2015 5 z 5

Fantastická kniha, konec neskutečně napínavý a překvapivý. Harry opravdu občas působil, jako nadpřirozený hrdina, ale určitě mi to nevadilo. Celou sérii jsem přečetl zhruba za 2,5 měsíce a teď je mi to líto. :)

demlice
23.04.2015 5 z 5

Tak tohle byla neuvěřitelná jízda! Opravdu se to povedlo! Ohryzala jsem si všechny nehty a brečela jsem jako malá holka. Tolik emocí a zvratů... jeden by řekl, že už nás Nesbo nemůže ničím překvapit... ale chyba! Tohle je úžasně zvládnutý kousek!!!
Nechci prozrazovat nic z děje. Každý, kdo má rád Nesboho, tak ji musí přečíst, ale ta souhra náhod, ta práce s dějovými linkami. BOMBA!!!! V knize je spousta emocí. Budete je prožívat nejen jako čtenář, ale i jako samotné postavy. Celou knihou Vás bude provázet sexuální napětí. A napnutí budete jako struna i z děje samotného. Prostě to jiskří! Uplně je to citit. Poznáte postavy, se kterými jsme se setkávali již dříve, uplně z jiného úhlu pohledu. Někdy bohužel i tak, jak je vidět nechcete. Do poslední chvíle netušíte, na čem jste a to je prostě kouzelný.... Za mě to má rozhodně 10 * :-)

Misa25
22.04.2015 5 z 5

No jestli je toho konec celé série, tak jsou některé nezodpovězené otázky, které si čtenář musí domyslet....ale tak trochu se zdá, že by nějaký díl ještě mohl být :))) jinak opět Nesbo nezklamal, kniha se čte skoro sama, o napínavé scény není nouze, a člověk se každou chvíli přiklání k jiné záporné postavě :))) můžu jen doporučit :))

vorenus
21.04.2015 4 z 5

Jak hodnotit Policii? Těžko! Pokud bych nečetl předchozích deset knih od Nesba, tak bych byl nepochybně nadšen. A kritizovat jednoho ze svých nejoblíbenějších autorů nemohu a ani nechci, ale přesto si dovolím jednu drobnou poznámku. V Policii mi chybí asi detailnější popisky a rozebírání vražd. A nějaká ta tajemná a brutální zbraň, jako v předchozích svazcích. Ovšem hru se slovy si tentokrát Jo vychutnal, jako nikdy dřív. A i když je Nesbo neskutečně čtivej a skvělej, jako ostatně vždy. Tak asi můj nejmilejší díl to nebude.

Modrina
20.04.2015 5 z 5

Pane Nesbø, jste pěknej neřád! Člověk zcela bez dechu čte a nechce věřit, jenže musí. Proti jasně za sebou kladeným větám prostě není argument. Čtenář zvolna ztrácí vědomí, ale čte dál (proboha co ten cvok ještě vymyslel?) a pomalu mu dochází, že nic nekončí, protože ho velmi elegantně taháte za fusekli. Přijde uvolnění v podobě přívalu nepublikovatelných výrazů. Tím čtenář nabude vědomí, dojde se vyčůrat a napít, něco málo dopraví do žaludku v naději, že tento se zklidní - a jde to dočíst. A doufá (marně), že teď už je kovaný a jen tak nezkolabuje. V tu chvíli se Vám zvednou koutky rtů a jen ucedíte - no, když myslíš..

Na další knihy o Harrym už nemám nervy. :) Jak jsem říkala - jste neřád, pane Nesbø. Geniální neřád.

maphiosso
15.04.2015 5 z 5

Po dočtení knihy Policie norského autora Jo Nesbøho jsem měl potřebu se s někým podělit o svůj čtenářský zážitek, a vzhledem k tomu, že byl tento desátý díl série ohlášen jako poslední, také probrat a zhodnotit dosavadní autorovo dílo. V mém okolí bohužel nemám žádného čtenáře detektivek, který by holdoval rozborům knih a zdlouhavým literárním debatám, a protože jsem s hlavním hrdinou Harrym Holem strávil spoustu času, fandil mu a podporoval jej už od jeho úvodních peripetií v Austrálii, považuji se za dostatečně kvalifikovaného, znalce - chcete li, abych tuto problematiku probral sám se sebou.

Myslíš si, že má autor v tomto příběhu ještě nabídnout co nového, čím by čtenáře překvapil?

Jasně. Konec předchozího dílu Přízrak zůstal otevřený a zbylo po něm mnoho nezodpovězených otázek. Tu největší z nich, jestli Harry vůbec přežil, samozřejmě neprozradím, ale mohu říci, že v knize dostanou mnohem více prostoru Harryho kolegové z vyšetřovacího týmu.

Není tento fakt spíše na škodu? Přece jen jsou čtenáři na Harryho zvyklí a knihy z této série čtou hlavně kvůli němu.

Ale vůbec ne, děj je sice rozmělněn mezi více postav, ale protože nám jsou tyto postavy notoricky známé z předchozích dílů, jsme vlastně rádi, že se o nich můžeme dozvědět něco víc.

Nemáš pocit, že se Nesbø v něčem už trochu opakuje?

V určitých prvcích ano, a díky nim je děj občas lehce předvídatelný, ale tyhle prvky jsou přesně tím, proč lidé Nesbøho čtou. Například provázaná struktura děje... neznám autora, který by ji měl zvládnutou lépe. Nebo napětí vystupňované na maximum utnuté spolu s koncem kapitoly. Je tedy dobře, že se Nesbø opakuje.

Abychom jen nechválili, co si myslíš, že je největší slabinou autorových knih?

Hmm.. počkej, nechej mě přemýšlet.. Asi Harryho někdy až nadpřirozené schopnosti, kdy z prakticky bezvýchodné situace vyvázne tu s jizvou na obličeji, jindy zase "jen" s uříznutým prstem. Věřím, že kdyby Nesbø pokračoval v sérii do třicátého dílu, byl by z Harryho robocop s kovovým tělem, ale pořád by se honil za padouchy.

Tím jsi naznačil, že série podle vyjádření autora končí...

Ono to asi až taková pravda nebude. Nesbø v rozhovoru prozradil, že se k sérii v budoucnu pravděpodobně vrátí. Nasvědčoval by tomu i závěr knihy, konkrétnější být ale nemůžu.

Kam bys Policii zařadil na pomyslném žebříčku jednotlivých dílů?

Nechci srovnávat takhle bezprostředně po dočtení, dá se říct, že bych i srovnával napříč žánry, protože, celá série prošla za celou dobu určitým vývojem, od klasických detektivek až po thriller, ale určitě by byla v TOP 3.

Chtěl bys na závěr čtenářům něco vzkázat?

Ano.. Lidi, chtěl bych vám jen říct, že pokud jste s Harrym doputovali až k Přízraku, nenechte si Policii ujít, protože ať už se jedná o poslední díl nebo ne, a teď nechci být melodramatický, na lepší krimisérii v současnosti nenarazíte.

kklepkaa
14.04.2015 5 z 5

Závěr série mě nezklamal. Opravdu skvělé, výborné se spousty infarktových momentů. Jen mě trochu mrzí, že na konci zůstalo pár otazníků (pravděpodobně autorova zadní vrátka pro pokračování). Užívala jsem si to od začátku až do konce a jsem opravdu ráda, že jsem si díly přečetla v podstatě za sebou a zakončila to právě vydanou Policií. Trošku by mě štvalo číst na přeskáčku. Určitě se v budoucnu podívám i na některé jiné Nesbøvi série, ale určitě ne teď hned po Harrym, protože bych toho starého ožralu hledala ve všech jeho knížkách. Bude se mi stýskat Harry...

petshop
13.04.2015 5 z 5

Jako opravdu je to poslední díl? Už teď bych s chutí četla další. I´ll miss you, Harry! ;-)
Ale doufám, že pan Nesbo nám zase něco tak skvělého napíše. A rychle...:-D

pkweb.eu
13.04.2015 5 z 5

Tuhle sérii čtu od Sněhuláka a je parádní, jak jsou knihy propojené a skládají celý příběh. Docela by mě zajímalo, jak to vypadá u autora doma - představuji si velkou nástěnku se jmény, jejich vazbami a spostou poznámek, tak aby se orientoval v souvislostech před každou kapitolou.
Policii je stylem vyprávění, střihem a náznaky snad nejlepší z celé série. Škoda, že i na jejím konci jsou stále otazníky a to jak ohledně ukončeného prípadu vražd, tak i u druhého příběhu, který zůstal neukončen celý.

Private_Eye
08.04.2015 5 z 5

Nejpropracovanejsi Nesbo.

Sapy
07.04.2015 5 z 5

Ptáte se, jestli Jo Nesbo překonal vysoko nastavenou laťku svých předchozích románů? Nepřekonal, on ji totiž přímo přeletěl. Skvěle promyšlený příběh, konstantně udržované napětí, které místy graduje tolik, že máte pocit, že víc už zkrátka nevydržíte. Oceňuji nepředvídatelnost a hned několik zvratů, které vám málem přivodí srdeční zástavu. Tak proč pořád čtete tento komentář? Začněte číst Policii!

norská literatura severská krimi norské detektivky

Jo Nesbø
norská, 1960