Policie

Policie https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193103/bmid_harry-hole-policie-pLm-193103.jpg 5 3132 3132

Harry Hole série

10. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Na místech, kde bylo v minulosti spácháno několik vražd, jež nebyly objasněny, jsou nalezeni mrtví policisté, kteří tyto zločiny tehdy vyšetřovali. Všichni byli rovněž zavražděni, a to nanejvýš brutálním způsobem. Policie postrádá jakoukoli stopu, a navíc se musí obejít bez svého nejlepšího vyšetřovatele. V nemocnici mezitím leží v kómatu těžce zraněný muž. Jeho pokoj střeží policisté a nikdo se nesmí dozvědět, jak se tajemný pacient jmenuje. Vydání 1.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

Politi , 2013

goldiex
10.05.2015 5 z 5

Nebyla to až taková pecka, jak jsem asi čekala po přečtení předchozích komentářů, ale každopádně je to starý známý a skvělý pětihvězdičkový Nesbo :-)

Minea
07.05.2015 5 z 5

Deset hvězdiček z pěti.

AlphaCrucis
06.05.2015 5 z 5

Neskutečné. Za desítky let čtenářské praxe to byla první kniha, která mi dokázala zvýšit tep. Napětí bylo místy tak husté, že by se ani krájet nedalo. Klobouk dolů, PANE SPISOVATELI.

Kaaa
06.05.2015 5 z 5

Fantastická detektivka!! Některé holeovky mě bavily méně, ale tahle je opravdu napínavá k prasknutí! Po přečtení jsem shodou náhod byla v noci sama doma a bála jsem se jako už dlouho ne.

radkamiz
06.05.2015 5 z 5

miluji Jo Nesba, úžasná kniha, naprosto dokonalá, propracovaná, má můj obdiv!!!! doporučuju číst jen při dostatku času, knih nelze odložit!!!!!

jitka1661
05.05.2015 5 z 5

...chci další :)

Titi
04.05.2015 5 z 5

Rozhodně je lepší přečíst si nejprve Přízrak, protože Policie na něj navazuje.
Opět skvostné čtení, Nesbo je uličník a trošku si s námi zašpásuje. :)
Moc doufám a věřím, že Harry se k nám ještě vrátí....Jo, jo???

Mikik
04.05.2015 5 z 5

Pro mě nejlepší díl. Autor čtenáře udržuje v nejistotě až do poslední chvíle. Jak to teda je? Kde je Harry? Pak si myslíme, že to víme a ono je to zase jinak. Klobouk dolů. Příběh nás vtáhne do děje, dokáže nás přesvědčit o nemožném a ten konec. Paráda:-). Snad někdy v budoucnu bude série pokračovat. Bude mi bez Harryho smutno...

Madi
03.05.2015 5 z 5

Zatraceně nejlepší díl s HH! Nesbo si se čtenářem hraje, schválně ho mystifikuje,dává mu falešná vodítka, až se ukáže že všechno je jinak. A tohle tahání za fusekli se nechám líbit! Otevřený konec byl perfektní, vyloženě to svádí k dalšímu dílu.

Hella
03.05.2015 5 z 5

Totální vrchol dokonalé detektivní série. A na rozdíl od předchozího slabšího Přízraku je Policie absolutní špička Nesboho literárního umění.

Paja85
03.05.2015 5 z 5

POLICIE od Jo Nesbø dočtená! Uf - to byla jízda. Původní plán byl si knihu pořádně vychutnat a ne ji schlamstnout za 2 dny! Perfektní!

Zodiak
02.05.2015 4 z 5

Tak tu čtu komentáře a přemýšlím, jak napsat ten svůj. Pravdou je, že Policie se stavbou příběhu docela podobá Sněhulákovi. A protože Sněhulák je (a zůstává) na mém žebříčku HH jedničkou, dostává se i Policie hodně vysoko. Děj dobře graduje, je plný zvratů, chvíli je čtenář přesvědčen o něčem, co za chvíli už neplatí. Moje nadšení stoupá. Vypadá to na pět hvězdiček. Ale pak přichází pasáž s lednicí a to prostě neskousnu. Opravdu ne. Ale na určitou dávku supermanství jsem si už zvykl a tak v dobrém tempu jedeme dál. A pak přichází poslední kapitola knihy a na tu bych snad raději zapomenul. Jako by ji napsala Rosamunde Pilcher a ne ten skvělý Jo Nesbø. Dívkám a ženám se to asi líbí, ale pro mě je to zklamání. Milý Jo, tentokrát tedy 4*.

Scharks
02.05.2015 5 z 5

Ani poslední kniha s Harry Holem nezklamala - bylo to naprosto úžasné čtení, které jsem si užila od první do poslední stránky. A jak je u těchto knih zvykem, tak nebyla nouze o akci, emoce (ach ty emoce...) a zvraty v ději - prostě úžasné a stylové zakončení celé série a mě budou hlavní hrdinové neskutečně chybět... Jednoznačně dávám pět hvězd!!!

Eevina
02.05.2015

Veledílo! Zatím byl pro mě nejlepší jednoznačně Sněhulák, ale Policie ho předběhla. Jsem ráda, že autor dopřál Harrymu důstojný konec po tom všem, čím si prošel, ačkoliv jsem to nečekala. Musím říct, že jsem to četla bez dechu, řezník kosil jednu důležitou postavu za druhou a já se bála otočit stránku s tím, kdo bude další obětí. Pevně doufám, že někdy v budoucnu se Harry vrátí a bude mi znovu vyrážet dech.
Jedno vím jistě, už nikdy nic lepšího asi číst nebudu.

Madlaza
01.05.2015 5 z 5

Pro mě bezkonkurenčně nejlepší HH...

DominikV
01.05.2015 5 z 5

Pane Jo, měl bych vás žalovat za pokus o vraždu... Protože jste mi málem přivodil zástavu srdce. Nejdříve ale něco z kritiky. Kniha mi svou stavbou, dějem i odhalením pachatele ne trochu, ale takřka totožně připomínala Sněhuláka. Jako by pro obě knihy platil stejný vzorec. Toto mě také napadlo cca v polovině knihy (včetně tipu kdo je vrah) a proto jsem na konci nebyl tak překvapený jak jsem asi být měl. Tak proč i přesto dávám pět hvězdiček? To proto, že se jedná o jednu z nejnapínavějších knih, jaké jsem kdy četl! Nesbo je mistr pera, tudíž si se čtenářem hraje jako kočka s myší. V Policie nás ne jednou, ne dvakrát, ale hned několikrát zmate natolik, že musíme jen tleskat a znovu popadnout dech. A úplné finále knihy? Autor skončil tak, jak se sluší a patří. Zločin zde totiž bude neustále. I přesto, že něco krásného (a hlavně napínavého) končí. Harrymu po všech životních útrapách, smutku a bolesti přeji jen jedno: "odpočívej v pokoji". Ovšem v koutku duše doufám, že se po nějaké době stane něco natolik závažného a my se s celým sborem Oslovské kriminálky znovu setkáme.

Bača
29.04.2015

Poslední ze série (překladu v ČR). Před lety jsem dostal typ na mastera Larssona a jeho ¨trilogii¨, u které se také nelze mnoho nudit. Tím jsem se dostal k severským autorům a především k Mistrovi. Nebojím se použít onoho označení, jelikož nám Nesbø od svých počátků (beru chronologické řazení knih, ne roky vydání v ČR) dokazuje, že se lze z průměrného autora dostat na celosvětovou špičku! Nesbø mě nikdy nepřestane bavit a budu jej zdolávat jedním dechem. Jedno dlouhé odpoledne protažené do pozdní noci (jednoduše nešlo přestat číst) a poslední přeložené dílo mám za sebou! Autor to na nás sype z mnoha stran a čtenáře nešetří, mozek chrlí jednu dedukci za druhou, aby ke konci byl opět vržen na naprosto jiný cíl. Hlava slušně zamotaná a výsledek je jediný, je potřeba popohnat nakladatelství, ať mašírují a překládají! =)

P.S.: Všem, kteří čtou komentáře a váhají nad Nesbøem, DOPORUČUJI číst od Netopýra chronologicky a vyčkejte na konečné knihy, věřte, že lépe pochopíte celkově postavu HH a budete mít skvělý zážitek! ;)

nejpet
29.04.2015 5 z 5

Skvělé, dokonale napsané, snad ani jeden odstavec nebyl zbytečný, všechno se perfektně prolínalo a spojovalo. Nechci věřit, že by to byl poslední díl, je krásně nahráno na další, který chci pokud možno ihned :)

Pro mě jediný problém s tímto autorem - velmi těžko se mi po přečtení jeho knihy bere do ruky jiná kniha. Skoro každá mi pak připadá jednoduchá, málo napínavá, nudná...

Siu83
29.04.2015 5 z 5

Jedním slovem...WAW. Nesbo zase nesklamal, perfektní knížka.

Styblice
29.04.2015 5 z 5

WOW! Konec přesně dle mých představ, ale že by to byl poslední díl série? S tím se nesmířím! Nejlepší Nesbøvo dílo u kterého mi málem došel dech. Spousta překvapení, zápletek a emocí.

norská literatura severská krimi norské detektivky

Jo Nesbø
norská, 1960